Сутнсть нфляц

Сутнсть нфляц. Вд чого ж залежить кльксть грошей, необхдна для забезпечення товарного обгу Передусм вд суми цн товарв, що пдлягають реалзац протягом певного пероду, скажмо року. Що бльше товарв, тим бльше потрбно грошових одиниць для х реалзац. Кльксть грошей в обгу залежить дал вд швидкост обгу кожно грошово одиниц.

Це повязане з тим, що одна та ж сума грошей може обслугувати бльше чи менше число актв куплi - продажу.

Перевищення клькост грошових одиниць, що знаходяться в обгу, над сумою товарних цн поява внаслдок цього грошей, не забезпечених товарами, означа нфляцю. Вона призводить до зростання цн на товари явному чи прихованому.

Тому ндекс цн - це один з головних найбльш наочних показникв наявност чи вдсутност нфляц, глибини. нфляця може бути викликана рзними чинниками. Це випуск зайво клькост грошових одиниць, вдставання виробництва товарв вд зростання платжездатного попиту, надходження на ринок товарв, що не користуються попитом. нфляця - це переповнення фнансових каналв паперовими грошима, що призводить до х знецнювання. нфляця - це грошове явище, але вона не обмежуться знецнюванням грошей.

Вона проника у вс сфери економчного життя почина руйнувати ц сфери. Вд не стражда держава, виробництво, фнансовий ринок, але бльше за все страждають люди. Пд час нфляц ма мсце 1. Знецнювання грошей по вдношенню до золота. 2. Знецнювання грошей по вдношенню до товару. 3. Знецнювання грошей по вдношенню до ноземно валюти. Ще одне визначення нфляц ми можемо прочитати в сучасних американських пдручниках нфляця - це пдвищення загального рвня цн. Це, зрозумло, не означа, що пдвищуються обов язково вс цни. Навть в пероди досить швидкого зростання нфляц деяк цни можуть залишатися вдносно стабльними, а нш падати.

Одне з головних хворих мсць - це те, що цни мають тенденцю пдйматися дуже нервномрно. Перш пдстрибують, друг пдймаються понад помрними темпами, а трет зовсм не пдймаються. нфляця вимрються за допомогою ндексу цн. Згадамо, що ндекс цн визнача х загальний рвень по вдношенню до базового пероду.

Темп нфляц для наданого року можна обчислити таким чином вдняти ндекс цн минулого року з ндексу цн цього року, подлити цю рзницю на ндекс минулого року, а псля цього помножити на 100. ндекс цн ндекс цн цього року минулого року Темп нфляц х 100 ндекс цн минулого року Для того, щоб економка не переживала нфляцйних криз 1. Ма бути постйна рвновага державного бюджету. 2. Центральний банк повинен вести деальну полтику. 3. Держав не слд втручатися в розподл прибутку. 4. Крану повинн населяти громадяни з здоровою ринковою психологю, люди, позбавлен нфляцйних очкувань. 1.2 Причини нфляц.

Зростання цн може бути повязане з перевищенням попиту над пропозицю товарв, проте така диспропорця мж попитом пропозицю в багатьох випадках не нфляцю. Приклад енергетична криза 70х в США, коли нафтовидобуваюч крани пдняли цни на нафту в десятки разв, а на нш товари й послуги цни зросли в одночас на 7-9. До найважливших iнфляцйних причин зростання цн можна вднести наступн 1. Диспропорцйнсть - незбалансовансть державних видаткв прибутку - т. з. дефцит державного бюджету.

Часто цей дефцит покриваться за рахунок використання друкарського верстату, що призводить до збльшення грошово маси як наслдок - нфляця. 2. Iнфляцйно небезпечн нвестиц - здебльшого млтаризаця економки. Вйськов асигнування ведуть до утворення додаткового платжездатного попиту, а як наслдок - збльшення грошово маси. Надмрн вйськов асигнування звичайно головною причиною хрончного дефциту державного бюджету, а також збльшення державного боргу для покриття якого випускаються додатков паперов грош. 3. Вдсутнсть чистого вльного ринку досконало конкуренц як його частини.

Сучасний ринок в чималй мр огополiстичний. Оскльки огополiст зацкавлений в скорочуванн виробництва пропозиц товарв створються дефцит використовуваний м для пдтримки чи пдняття цни на товар. 4. мпортована нфляця, роль яко зроста з зростанням вдкритостi економки утягнення в свтогосподарськ звязки т чи ншо крани. Можливост для боротьби у держави досить-такi обмежен.

Засб ревальвац власно валюти, що нколи застосовуться в таких випадках, робить мпорт бльш вигдним, одночасно ускладнюючи експорт. 5. Iнфляцйн очкування - виникнення в нфляц самопдтримуючого характеру. Населення господарськ субкти звикають до постйного пдвищення рвня цн. Населення вимага пдвищення заробтно плати запасаться товарами наперед, очкуючи на х швидке подорожчання. Виробники ж побоюються пдвищення цн з боку свох постачальникв, як водночас закладають в цну свох товарв прогнозоване ними зростання цн на комплектуюч розгойдують отим самим маховик нфляц.

Живий приклад таких iнфляцйних очкувань ми можемо спостергати у свому повсякденному житт. Причину нфляц треба також шукати в трьох видах монополй 1. Державна монополя на емсю грошей. 2. Профсплкова монополя. 3. Монополя великих фрм на визначення цни власних витрат. Ц три види монополй повязан мж собою кожна з них може порушувати баланс попиту пропозиц. Причини нфляц можуть знаходитись поза держави, тод х треба шукати в свтовй торгвл.

Слд також зазначити, що два найважливших джерела нфляц, зумовлено зростанням витрат - це збльшення номнально зарплати цн на сировину енергю. 1.3