рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

РОЗДЛ II Адвокат у кримнальному процес

Работа сделанна в 1998 году

РОЗДЛ II Адвокат у кримнальному процес - раздел Право, - 1998 год - Адвокатура (Укр.) Роздл Ii Адвокат У Кримнальному Процес. Адвокат - Захисник Пдозрюваного, Обви...

РОЗДЛ II Адвокат у кримнальному процес. Адвокат - захисник пдозрюваного, обвинувачуваного, пдсудного. Пдозрюваний - це особа, котру затримали по пдозр у вчиненн злочину або до якого застосован запобжн заходи до винесення постанови про притягнення як обвинувачуваного ч. 1 ст. 43-1 КПК. Обвинувачуваний - це особа, щодо яко достатньо доказв, котр вказують на вчинення злочину, на цй пдстав слдчим винесена постанова про притягнення його як обвинувачуваного ч. 1 ст. 43 КПК. Псля передач в суд обвинувального називають пдсудним, а псля винесення вироку - засудженим або виправданим.

Право зазначених осб на захист включа, як право захищатися вд пдозри або обвинувачення, так право на захист свох особистих майнових вдношень. Функця захисту виника одночасно з функцю обвинувачення здйснються паралельно з нею на всх етапах проходження кримнально справи, поки сну обвинувачення.

Функцю обвинувачення в кримнальному процес здйснюють слдч органи, прокурор, суспльний обвинувач, а також потерплий громадянин позивач його представники. Це - сторона обвинувачення. Функцю захисту вд пдозри й обвинувачення викону пдозрюваний, обвинувачуваний, пдсудний засуджений, хнй захисник, суспльний захисник, а також громадянин вдповдач його представник. Це - сторона захисту. Порушення права на захист завжди означа вагоме порушення вимог кримнально-процесуального кодексу одн з найбльш поширених пдстав для скасування вирокв або нших ршень у справ.

Забезпечення права пдозрюваного, обвинуваченого, пдсудного на захист поляга в тому, що закон надля х як учасникв процесу такою сукупнстю процесуальних прав, використання котрих дозволя м особисто захищатися вд пдозри або обвинувачення у вчиненн злочину, вдстоювати сво законн нтереси нада зазначеним особам право скористатися юридичною допомогою захисника адвоката поклада на особу, яка проводить дзнання, слдчого, прокурора, суддю суд обовязок до першого допиту особи розяснити йому його право мати захисника.

Скласти про це протокол, надати можливсть захищатися встановленими законом засобами вд предявленого обвинувачення, забезпечити охорону його особистих майнових прав ст. 21 КПК. Закон визна участь захисника при проведенн дзнання, попереднього слдства й у розгляд кримнальних справ у суд першо нстанц обовязковим, крм випадкв добровльно вдмови особи вд захисника ст. 45 КПК, причому випадки, коли добровльна вдмова вд захисника не можлива ч. 3 ст. 46 КПК. Це вдбуваться в справах 1. осб, котр пдозрюються або обвинувачуються у вчиненн злочину у вц до 18 рокв 2. осб, котр через сво фзичн або психчн вади нм, глух, слп не можуть сам реалзувати сво право на захист 3. осб, котр не володють мовою, на якй ведеться судочинство 4. коли санкця статт, по якй квалфкуться злочин, передбача страту 5. при проведенн справи про застосування примусових мр медичного характеру.

Закон передбача участь захисника в справ за згодою по призначенню.

По загальним правилам захисник допускаться до участ у справ з моменту предявлення обвинувачення може, таким чином, брати участь у справ в стад попереднього розслдування у всх судових стадях кримнального процесу, включаючи стадю виконання вироку. У трьох випадках захисник допускаться до участ в справ предявлення обвинувачення 1. у випадку затримки особи, пдозрювано у вчиненн злочину, або застосування до не запобжного заходу у вигляд взяття пд варту до предявлення обвинувачення - з моменту оголошення й протоколу про затримання або постанову про застосування цього запобжного заходу, але не пзнше 24 годин з моменту затримки 2. у справах про суспльно небезпечн дяння, вчинен особами в стан неврвноваженост, а також про злочини осб, як занедужали психчним розладом псля вчинення злочину з моменту одержання доказв про психчний розлад 3. у справах про суспльно небезпечн дяння, вчинен неповнолтнми з моменту ознайомлення неповнолтнього його батькв або осб, як х замнюють, з постановою про закриття справи з матералами справи.

У випадку розмщення неповнолтнього в приймач-розподльник - не пзнше 24 годин з моменту розмщення ч. 2, 3, 5, ст. 44 КПК. Закон мстить перелк обставин, як виключають участь у справ особи як захисника. Адвокат не ма права прийняти доручення про надання юридично допомоги у випадках, коли вн у данй справ нада або ранше надавав юридичну допомогу особ, нтереси яко суперечать нтересам особи, яка звернулася з проханням про ведення справи, або брала участь як слдчий, особа яка проводила дзнання, прокурор, суспльний обвинувач, суддя, секретар судового засдання, експерт, спецалст, представник потерплого, цивльний позивач вдповдач, свдок, перекладач, понятий, а також коли в розслдуванн або в розгляд справи бере участь посадова особа, з якою адвокат знаходиться в родинних вдношеннях ч. 2 ст. 7 Закону про адвокатуру.

При здйсненн свох професйних обовязкв адвокат зобовязаний неухильно додержуватись вимог чинного законодавства, використовувати вс передбачен законом засоби захисту прав законних нтересв громадян та юридичних осб не ма права використовувати сво повноваження на шкоду особ, в нтересах яко прийняв доручення, та вдмовитись вд прийнятого на себе захисту пдозрюваного, обвинуваченого, пдсудного.

Адвокат не ма права прийняти доручення про подання юридично допомоги у випадках, коли вн у данй справ пода або ранше подавав юридичну допомогу особам, нтереси яких суперечать нтересам особи, що звернулася з проханням про ведення справи, або брав участь як слдчий, особа, що провадила дзнання, прокурор, громадський обвинувач, суддя, секретар судового засдання, експерт, спецалст, представник потерплого, цивльний позивач, цивльний вдповдач, свдок, перекладач, понятий, а також коли в розслдуванн або розгляд справи бере участь посадова особа, з якою адвокат перебува в родинних стосунках.

Повноваження адвоката на участь у процес повинно бути пдтверджено вдповдним свдченням, а також ордером про наявнсть угоди або доручення на участь у справ.

Одним з найбльш дючих засобв, як дозволяють адвокату виконувати сво професйн обовязки в кримнальному процес, заява клопотань.

З хньою допомогою вн доводить до вдома слдчого, прокурора суду свою думку про доведенсть обвинувачення, обгрунтованост квалфкац, доцльност прийняття конкретних процесуальних ршень, сприя зборов, переврц й оцнц доказв. Клопотання адвоката - це письмове або усне його звертання до осб, як уповноважен здйснювати кримнально-процесуальну дяльнсть по доведенню прийняттю ршення в справ, про вчинення цими особами дй, як входять у хню компетенцю, спрямовану на захист прав законних нтересв пдозрюваного, обвинуваченого, пдсудного.

У клопотаннях адвоката можуть ставитися питання про витребування прилучення до справи документв предметв, про виклик нових свдкв, проведення допитв, очних ставок та нших слдчих судових дй, про скасування або замну запобжного заходу, про закриття справи т.д. Адвокат вправ заявити вдвд посадовим особам, що приймають участь у розслдуванн розгляд справи ст. 54 КПК. Адвокат може оскаржити будь-як д ршення слдчих органв, прокурора, судд суду, котрий, на його думку заподюють шкоду законним нтересам його клнта. З моменту допуску до участ в справ в стад попереднього розслдування адвокат вправ бути присутнм при допит пдозрюваного, предявленн обвинувачення, задавати питання учасникам справи.

Псля завершення попереднього слдства адвокат ма право разом з обвинувачуваним або самому ознайомитися з усма матералами справи.

При ознайомленн з матералами справи адвокат ма право робити виписки, мати побачення з обвинувачуваним, розяснювати йому змст обвинувачення, обговорювати з ним питання про заяву клопотань, подавати докази, заявляти вдводи, оскаржувати д ршення слдчого прокурора ст. 219 КПК. Адвокат - представник потерплого, цивльного позивача цивльного вдповдача. Потерплим признаться особа, котрй злочином заподяний моральний, фзичний або майновий збиток ч. 1 ст. 49 КПК. Цивльним позивачем признаться громадянин, пдпримство або органзаця, котр понесли матеральний збиток вд злочину предявили при виробництв в кримнальнй справ до обвинувачуваного або до осб, котра несе матеральну вдповдальнсть за його д, гражданський позов, тобто вимогу про вдшкодування збиткв ч. 1 ст. 50 КПК, котрий розглядаться судом разом з кримнальною справою ч. 1 ст. 28 КПК. Як цивльн вдповдач можуть бути притягнут батьки, опкуни або нш особи, а також пдпримства, органзац органзац, котра у силу закону несе матеральну вдповдальнсть за шкоду, заподяну злочинними дями обвинувачуваного ч. 1 ст. 51 КПК. Про визнання потерплим, цивльним позивачем, а також про притягнення як цивльного вдповдача особу, котра проводить дзнання, слдчий, суддя виносять постанову, а суд - ршення.

З цього моменту вони стають учасниками кримнального процесу, одержують процесуальн права для захисту свох законних нтересв, у тому числ право, мати представника.

Потерплий адвокат як його представник мають право подавати докази заявляти клопотання знайомитися з усма матералами справи з моменту закнчення попереднього слдства брати участь у судовому розгляд заявляти вдводи подавати скарги на д особи, котра проводить дзнання, слдчого, судд суду, а також на вирок або ршення суду постанови судд ч. 3 ст. 49 КПК.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Адвокатура (Укр.)

В нем на первое место большей частью выступала мысль, иллюзорно полагающий, что праведное слово само пробьет себе путь. Альберт Швейцер Свтовий… Законодавч акти Украни враховують мжнародний досвд. Так у статт 129 Конституц… Мжнародний пакт про громадянськ та полтичн права у статт 14 проголошу право кожно людини в раз звинувачення у вчиненн…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: РОЗДЛ II Адвокат у кримнальному процес

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Принципи гарант адвокатсько дяльност
Принципи гарант адвокатсько дяльност. Вдповдно до Закону Украни про Адвокатуру Украни адвокатура добровльним фаховим суспльним обднанням, покликаним сприяти захисту прав, свобод та захищати законн

Адвокат як правозахисник представник у цивльному процес
Адвокат як правозахисник представник у цивльному процес. Законом Украни покладено на адвоката виконання в цивльному процес двох функцй У вдповдност з ст. 6 Закону про адвокатуру глави 12 ЦПК

Процесуально-правов положення адвоката при веденн цивльних справ у суд першо нстанц
Процесуально-правов положення адвоката при веденн цивльних справ у суд першо нстанц. На пдстав наданих повноважень адвокати допомагають зацкавленим особам звернутися в суд за захистом хнх пр

Дяльнсть адвоката як процес представника в стадях касацйного наглядового виробництва перегляду судових ршень у звязку з нововиявленими обставинами
Дяльнсть адвоката як процес представника в стадях касацйного наглядового виробництва перегляду судових ршень у звязку з нововиявленими обставинами. Касацйн оскарження переврка судових ршень постано

Процесуальне представництво адвоката в стад судового виконання
Процесуальне представництво адвоката в стад судового виконання. Право на порушення судового виконання у вдповдност з ст. 356 ЦПК мають прокурор субкти захисту прав нших осб ст. 121 ЦПК, а також упо

Список лтератури та джерел
Список лтератури та джерел. Мережа Internet 1. www.rada.kiev.ua 2. www.liga.kiev.ua 3. www.zd.net нша лтература 1. Кримнальний кодекс Украни, прийнятий 28 грудня 1960 року та введений в дю 1 квтня

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги