рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Регулювання цiн в умовах iнфляцiйноi нестабiльностi

Работа сделанна в 2000 году

Регулювання цiн в умовах iнфляцiйноi нестабiльностi - раздел Право, - 2000 год - Основні методи боротьби з інфляцією Регулювання Цiн В Умовах Iнфляцiйноi Нестабiльностi. Надзвичайно Важливу Роль...

Регулювання цiн в умовах iнфляцiйноi нестабiльностi. Надзвичайно важливу роль гра державний контроль над цiнами, особливо в умовах кризису економiки i виходу з нього. Пiд контролем над цiнами розумiють будь-яку послiдовнiсть цiлого ряду заходiв - вiд помiрних обмежень до примусового встановлення верхнiх границь зростання цiн, що проводяться у рамках економiчноi полiтики.

Одним з пiдходiв перевiрений у свiтовiй практицi метод тимчасового заморожування цiн й надалi х часткового перегляду. Вiн поляга у забороненнi пiдвищувати цiни вище визначеного рiвня, без спецiального на те дозволу. За граничний рiвень цiн може бути прийнятий той, що iснував на протязi базового перiоду перед заморожуванням. При цьому пiдвищення цiн вважасться допустимим, якщо, наприклад, воно було пов язано з ростом цiн на iмпортнi вироби тобто коли збiльшення витрат неможливо контролювати недопустимим якщо його причиною стало невиправдане пiдвищення зарплати, що стимулювало пiдпримцiв самим обмежувати зростання заробiтно плати.

Заморожування цiн дозволя долати iнфляцiйнi очiкування населення, господарюючих суб ктiв, кредитно cистеми, внести деяке заспоконня в економiку. В ролi альтернативи прямому державному регулюванню цiн iнодi розглядаються картельнi згоди про цiни, якi можуть зiграти позитивну роль, якщо однiю з сторiн, що беруть в них участь буде Уряд, що забезпечу загальну узгодженiсть цiн. Максимальний рвень цни явля собою законодавчо встановлену максимальну цiну, яку продавцю дозволятся запрошувати за свiй товар або послугу.

В широких маштабах максимальнi рiвнi цiн, або загальний контроль за цiнами, застосовуються для обмеження iнфляцiйних процесiв в економiцi. Наприклад, економiчне процвiтання обумовлю пересування криво попиту на даний вид товару праворуч, так що, як показано на мал. 2, рiвноважна, або ринкова цiна дорiвню Р. З одного боку швидке зростання цiн на товари сприя розвитку iнфляцi, з iншого виключа з числа покупцiв товару тих споживачiв, чи грошовi доходи не встигають за швидким зростанням цiн. P мал. 2 АS 3 2 AD 1 AD 0 Q Тому, щоб протистояти iнфляцi й дозволити малозабеспеченим громадянам купувати необхiднi м товари, уряд може встановити максимальний рiвень цiн. Причому, встановлення обмеження цiни ма сенс тiльки при умовi, що нова цiна буде нижчою за рiвноважну.

Якi ж будуть наслiдки введення цього обмеження Спроможнiсть вiльного ринку нормувати споживання буде паралiзована.

Iснування обмеження цiн створю стiйкий дефiцит даних товарiв. Так, при цiнi Р обсяг попиту на товар буде дорiвнювати Q, а обсяг пропозицi тiльки Q1. Отже, виника стiйкий дефiцит, що дорiвню рiзницi мiж Q i Q1. P мал. 3 S D Р Р 0 Q1 Q Q Q Оскiльки введення цiнового обмеження призводить до виникнення стiйкого дефiциту дано продукцi, розмiр якого визначаться вiдрiзком Q1s Qd, уряду приходиться приймати на себе пiклування про нормування для споживачiв в iнтересах досягнення бiльш справедливого розподiлу.

Це здiйснються, наприклад, шляхом введення картково системи. Однак використання картково системи не вирiшус iншоi проблеми. Дiйсно, крива попиту на мал. 2 свiдчить про наявнiсть велико кiлькостi покупцiв, що прагнуть купити товар по цiнi, що перевищу встановлений максимум.

I, звичайно, для продавцiв вигiднiше реалiзувати його по бiльш високiй цiнi. Тому, не дивлячись на значне посилення бюрократичного апарату, що супроводжу, як правило, введення контролю за цiнами, нелегальнi чорнi ринки ринки, на яких товари купуються й продаються по цiнах, вищих за встановленi межi отримують широке поширення. Проблеми у реалiзацi полiтики контролю за цiнами можна також пояснити значними адмiнicтративними складнощами проведення. До органiв контролю постiйно пред являються вимоги зробити виключення для тих чи iнших видiв товарiв або який-небудь галузi.

Поступово, по мipi подальшого вiдхилення цiн вiд стану рiвноваги й посилення дефiциту, тиск на контролюючи органи з вимогами надати пiльги зроста, й, в кiнцi-кiнцiв, це надзвичайно ускладню контроль. Iнша проблема поляга у тому, що уряд може спробувати зберегти цiновий контроль в силi вже пiсля завершення промiжного перiоду й початку нового пiдйому. В цей перiод контроль такого роду може виявитись некорисним й лише погiршити ситуацiю.

Хоча полiтика державного регулювання цiн несе значний позитивний ефект i ма особливе значення в кризовi перiоди, реалiзацiя може призвести до дуже небажаних наслiдкiв. У короткостроковому планi пряме регулювання цiн сприятиме стабiлiзацi нацiонально економiки. Так, у державi можуть значно знизитись темпи зростання оптових й роздрiбних цiн i це призведе до гальмування iнфляцiйних процесiв. Але вже у найближчi роки виявляться негативнi наслiдки централiзовано моделi регулювання.

Заморожування цiн i заробiтно плати обмежить мiжгалузевий перелив капiталiв, буде гальмувати iнвестицiйну полiтику, знизить рiвень дiловоi активностi, стримуватиме зростання доходiв. Як приклад можна навести спроби уряду США ввести пряме регулювання внутрiшньоамериканських цiн на енергоносi, якi, вiдбиваючи зростання iмпортних цiн на нафту, нафтопродукти та природний газ, зростали у 1974-1981 роках дуже високими темпами, стимулюючи розкручування iнфляцiйно спiралi в кранi.

Заморожування внутрiшнiх оптових цiн на нафту, нафтопродукти й природний газ, стримуючи на перший погляд розвиток iнфляцiйних тенденцiй, призвело до ряду негативних наслiдкiв в американськiй економiцi. Нестача iнвестицiй в енергетичне господарство, вiдсутнiсть зацiкавленостi у видобувних корпорацiй щодо розробки нових родовищ нафти й природного газу через контроль над рiвнем внутрiшнiх цiн призвели до того, що чистий iмпорт нафти до США, незважаючи на зростання свiтових цiн, продовжував аж до 1981 року збiльшуватися високими темпами.

Р. Рейган, якого пiдтримував великий бiзнес, ставши президентом, вiдразу ж вiдмiнив контроль над внутрiшнiми цiнами на нафту й нафтопродукти у сiчнi 1981 р Контроль над цiнами стримував виробництво, стимулював споживання, пригнiчував технологiчнi досягнення й робив США бiльш залежними вiд енергетичного iмпорту так коментував Р.Рейган сво рiшення. За оцiнками спецiалiстiв, тiльки в результатi вiдмiни контролю над цiнами чистий iмпорт нафти у США в 1983 р. скоротився на 54 порiвняно з 1980 р. 3.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Основні методи боротьби з інфляцією

Саме тому дяльнсть виконавчо влади кожно крани спрямована на забезпечення стабльност фнансово- кредитно системи та фнансового стану в цлому. Запорукою цього, серед ншого, ма бути стан керованост нфляцйними… Особливо виразно деформаця економчних механзмв проявляться в умовах гпернфляц. В економчнй науц вважаться, що нфляця…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Регулювання цiн в умовах iнфляцiйноi нестабiльностi

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Сутнсть нфляц
Сутнсть нфляц. Вд чого ж залежить кльксть грошей, необхдна для забезпечення товарного обгу Передусм вд суми цн товарв, що пдлягають реалзац протягом певного пероду, скажмо року. Що бльше товарв, ти

Особливост кризи в Укран
Особливост кризи в Укран. нфляця - це свордний податок, яким держава шляхом випуску нчим не забезпечених паперових грошей обклада грошов засоби в нацональнй валют юридичних фзичних осб. В економчнй

Скорочення податкiв у свiтi концепцi пропозицi
Скорочення податкiв у свiтi концепцi пропозицi. Як вiдомо, будь-яке втручання в функцiонування економiки, що затриму пересування криво сукупного попиту вгору або змушу зсуватися вниз вiдносно криво

Висновок
Висновок. що на практицi iсну дуже тiсний взамозв язок мiж оподаткуванням та контролем цiн i цим користуються уряди, коли ставлять собi за мету поставити у невигiдне становище тих господарюючих суб

Список лтератури
Список лтератури. Макконнелл Р Брю С. Л. Економкс принципи, проблеми, полтика М. Республка, 1998. 2. Самуельсон П Нордгауз В. Економка К. Технка, 1996. 3. Долан Е. Макроекономка С Петербург ндекс,

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги