Висновок

Висновок. Судова реформа мала прогресивне значення, тому що нова судова система замнила собою вкрай роздрбнену систему судв суди по станах, по роду справ, з безлччю нстанцй, де справи велися на основ нквзицйного процесу, при закритих дверях, слдч функц здйснювала полця т.п Проте значення судово реформи 1864 року применшувалося поруч положень судових статутв вилученням деяких категорй справ з компетенц суду присяжних у т.ч. про державн злочини, зберганням системи заохочень судв мсцевими адмнстрацями, що подавали х до чергових чинв орденв т.д. З 70-х рокв у перод реакц почався вдступ вд проголошених принципв.

Судова реформа була пддана корнному перегляду ранше нших реформ 60-х рокв. У 1866 роц з веденням суду присяжних були вилучен справи про пресу законом 19 травня 1871 року були затверджен Правила про порядок д членв корпусу жандармв по дослдженню злочинв, що передали дзнання по справах про державн злочини у ведення жандармер. 7 червня 1872 року була прийнята нова редакця роздлу про судочинство по державних злочинах Статуту карного судочинства, що закрпила створення Особливо присутност Сенату, що управля, за участю станових представникв для розгляду ц категор справ законом вд 9 травня 1878 року Про тимчасову змну пдсудност порядку виробництва справ по деяких злочинах. Було рзко скорочене коло справ, що розглядалися судом присяжних законами вд 9 серпня 1878 року 8 квтня 1879 року розгляд справ про державн злочини й особо небезпечних злочинах проти порядку управлння було передано вйськовим судам.

Прийняте 14 серпня 1881 року Положення про мри охорони державного порядку суспльного спокою ще бльш розширило компетенцю вйськових судв звузило коло процесуальних гарантй у загальних судових установленнях.

Завершенням судово контрреформи постала судово-адмнстративна реформа 1889 року Большая Советская Энциклопедия. т.25 .