рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Загальна характеристика заперечень позивача

Загальна характеристика заперечень позивача - раздел Право, Захист прав та iнтересiв вiдповiдача в цивiльному процесi Загальна Характеристика Заперечень Позивача. Заперечення. Розяснення В...

Загальна характеристика заперечень позивача. Заперечення.

Розяснення відповідача, здатні слугувати його захисту, можуть відноситься правомірності виникнення процесу чи його продовження, тобто можуть бути направлені проти самого розгляду судом даної справи бути направлені проти заявлених позивачем вимог по суті. розяснення направлені проти розгляду судом справи, мотивовані неправомірністю виникнувшого цивільного процеса або його продовження- називається процесуальними запереченнями.

Процесуальні заперечення можуть складатись у вказівці суду на відсутність права на предявлення позову в силу, наприклад, непроінформованості справи судовими органами чи відсутністю іншої посилки права на предявлення позову і в основному на такій вказівці вимоги припинити справу провадження. Процесуальне заперечення відповідач може звернути увагу суду і на порушення позивачем порядку предявлення позову наприклад, на непідсудності справи даном суду і вимагати у суду прийняття у встановлених таких випадках мір відкладення засідання, призупинення справи провадження, передачі його в інший суд по належній підсудності та ін. Процесуальні заперечення в цивільному процесуальному праві, вказують на такі недоліки процеса, які суд зобовязани врахувати по власній ініціативі. Тим не менше надання сторонам можливості звертатись на них увагу суду слугує суттєвою гаратієютого, що вони будуть усунуті. Інший вид розяснень відповідача, направлених на захист його прав і законних інтересів, складають розяснення, відносячи їх по суті предявлених до нього позовних вимог.

Якщо позива доказів основного позову не предявить, то відповідач вправі вказати на це, обмежуючись запереченням відповідних фактів. Таке так зване заперечення факту, обовязок доказування яких лежить на позивачу.

Всі ж, як правило, заперечення, звичайно обгрунтовуються відомими висновками, які наводяться відповідачем аналізом і спростуванням доказів, які наводились позивачем.

Якщо наприклад, позивач в позові про розірвання договору купівлі- продажу будинку посилається на виявленні їм в цій будівлі недоліки несправність водопроводу, обігрівання, то відповідач заперечуючи проти позову, може доказувати, що представлені позивачем акти, ніби-то свідчать про неліки будівлі, складені неправильно. Заперечення фактів основи позову може підтверджуватись приведеними відповідачем доказаними фактами, не сумісними з фактами основи позову.

Наприклад, факт батьківства відповідача, що стверджується позивачем, може заперечуватись фактом походженя дитини від іншої особи факт спричинення відповідачем шкоди - фактом присутності відповідача в момент причинення шкоди в іншому місці алібі і т.д. Розяснення відповідача можуть відноситись і до правильного обгрунтування позивачем своїх вимог, мати посилки на закони та інші постанови, їх змісту, значення їх застосування в даному випадку. Від заперечення фактів і правових доводів слід відрізняти ті розяснення, які самі обгрунтовуються на юридичних фактах, що приводяться відповідачем.

Такі розяснення називаються запереченнями у власному, чи тісному змісті ст.180 ЦПК . Отже, заперечення у власному змісті називаються направлені на повалення позовних вимог розяснень відповідача, основані на юридичних фактах, наведених відповідачем. Заперечення у власному змісті можуть мати подвійний зміст та значення 1.Вони можуть заперечувати факти основи позову. Так, наприклад, проти позову про відшкодування шкоди, Причиненого майну, відповідач може заперечувати, вказуючи на те, що він був уповноважений на причинену шкоду чи що шкода в дійсності виникла після вини самого позовача 3. Відповідач може, не заперечуючи фактів основи позову, з якими позивач повязує свої позовні вимоги, навести інші факти, анульовуючі значення фактів основи позову.

Він може привести факти, які перешкоджають виникнення позовних вимог так звані правоперешкоджаючі факти, наприклад, заперечуючи проти дії договора, зробити посилку на недієздатність одної із сторін при відсутності участі законного представника.

З такою ж ціллю відповідач може привести факти, які тягнуть за собою припинення раніш виникнутого права позивача так звані правопоглинаючі факти. Так, відповідач, заперечуючи проти позову про стягнення з нього грошових коштів може зробити посилку на сплату їм боргу чи на погашені строку позовної давності. Процесуальні заперечення можуть полягати у вказівці суду на неправомірність виникнення і розвитку процесу, на порушення позивачем порядку пред явлення позову, відповідач може вимагати у суду реалізацій його гарантій по захисту проти позову. Процесуальні заперечення відповідача звичайно стосуються порушення судом цивільних процесуальних норм, порушення, які мають бути усунені самим судом.

Однак, ініціатива відповідача по усуненню порушень процесуальних норм служитиме гарантією реалізації ним своїх прав М.А. Гурвич. Цивільні процесуальні відносини і процесуальні дії. Праці. ВЮЗІ т. ІІІ М. 1965р, стор.72. Матеріально-правові заперечення-заперечення відповідача проти задоволення позову.

Матеріально-правові заперечення-це підтверджувані аргументами докази відповідача проти матеріально-правової вимоги позивача. Заперечення відповідача можуть стосуватися і посилань позивача на певні правові норми, на правильність їх тлумачення. Деякі відступи від традиційної класифікації заперечень на процесуальні і матеріально- правові припускає А. О. Добровольський. До матеріально-правових заперечень він відносить заперечення і зустрічний позов.

А. О. Добровольський не згадує про процесуальні заперечення, а називає їх процесуальними відводами А.О. Добровольський. Вказана робота, стор. 39 хоча говорить саме про процесуальні заперечення. Своєрідна позиція А. О. Добровольського пояснюється його структурою права на позов. По суті тут має місце вживання різної термінології. Суть залишається та сама. Процесуальні заперечення відповідача утворюють певну систему.

Це, передусім, заперечення, які стосуються правомірності виникнення процесу, а також заперечення з приводу окремих процесуальних дій позивача або суду. 4.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Захист прав та iнтересiв вiдповiдача в цивiльному процесi

Демократичне суспільстсво характеризується широким спектром особистих та майнових прав і свобод. Але чого варті права та свободи без закріплення їх у вищому державному… В Україні на сучасному етапі її розвитку проходить вдосконалення правової бази, якою закріплено правове становище…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Загальна характеристика заперечень позивача

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Заперечення проти виникнення процесу
Заперечення проти виникнення процесу. Практично дуже важливим засобом захисту відповідача проти позову є його заперечення проти самого виникнення процесу, проти порушення проти нього цивільно-право

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги