рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Фнансова криза та вплив на безпеку держави

Работа сделанна в 2000 году

Фнансова криза та вплив на безпеку держави - раздел Право, - 2000 год - Финансовая безопасность государтва, финансовый кризис в Украине Фнансова Криза Та Вплив На Безпеку Держави. Фнансова Криза Глибокий Розлад Фн...

Фнансова криза та вплив на безпеку держави. Фнансова криза глибокий розлад фнансово системи держави, зумовлений економчними полтичними чинниками. До числа економчних, тих, що зумовлють фнансову кризу, належать становище та рвень матерального виробництва в держав.

Висока вартсть виробництва продукц, виконання робт надання послуг, яка зумовлена великою матерало- та енергомсткстю виробництва, високими трудовими затратами, зменшу обсяги нагромаджень в економц у форм прибтку, що призводить до скорочення фнансових можливостей самих пдпримницьких структур, доходв держави вдповдно купвельно спроможност населення. Фнансову кризу можуть зумовлювати також нерацональна структура виробництва, яка наамперед характеризуться великою питомою вагою вонно-промислового комплексу, залежнсть держави вд поставок за кооперацйними зв язками енергоносв, сировини, матералв, палива.

Кризов явища у сфер фнансв можуть бути викликан трансформацйними процесами в економц, тобто змною модел економчного розвитку, втратою конкурентноспроможност економки. Ус згадан вище явища в кнц кнцв негативно позначаються на обсягах виробництва валового внутршнього продукту в держав й вдповдно призводять до зменшення фнансових ресурсв, що обслуговують увесь вдтворювальний процес.

Вони потребують жорстко полтики в обмеженн споживання витрат як на державному, так на рвн пдпримницьких структур наслення. Фнансова криза може бути зумовлена також полтичними явищами. Це, насамперед, вожнн витрати, нерацональне й неефективне витрачання коштв державного бюджету та нших ланок бюджетно системи, наявнсть значних сум державного боргу як внутршнього, так зовншнього. Фнансова криза може бути зумовлена зовншнми причинами, насамперед тими процесами, як проходять на свтових фнансових ринках.

Рвень впливу зовншнх факторв залежить вд наявност й розмрв активв держави, розмщених на свтових фнансових ринках. Все це становить сукупнсть глибинних факторв. На поверхн явищ фнансова криза в кожнй держав характеризуться наявнстю й величиною дефциту бюджету та стабльнстю нацонально грошово одиниц. Дефцит бюджету причиною грошово емс, яка виклика нфляцйн процеси. нфляця причиною недоври до нацонально валюти, бажання позбутися шляхом обмну на стабльншу ноземну валюту.

За цих умов, якщо центральний банк держави не ма достатньо резервв, що задовольнити попит на ноземну валюту, вдбуваться знецнення нацонально грошово одиниц вдповдн втрати як на державному рвн, так на рвн господарюючих суб ктв населення. Рвень нфляц насамперед характеризу масштаби зниження платоспроможност населення та пдпримницьких структур. Для покриття дефциту бюджету урядов структури часто вдаються до введення нових податкв, що теж зменшу платоспроможнсть населення посилю кризов явища в економц.

Дан спостережень у свтовй економц за фнансовими кризами останнх трьох столть дають науков пдстави стверджувати, що фнансов кризи мають певну перодичнсть характеризуються циклчнстю. Глибина кризи залежить вд того, як швидко нтелектуальн сили суспльства можуть передбачичи та вжити вдповдних заходв щодо усуненняю Досвд майже трьох столть пдтверджу, що фнансов кризи погано пддаються прогнозуванню, однак суспльство навилося досить ефективно х локалзувати.

Якщо держава зум свочасно скоротити видатки бюджету зупинити спад виробництва, фнансова криза не матиме серйозного руйнвного впливу. Практика свдчить, що не завжди вдаться вжити антикризових заходв, якщо перетинають суперечать мж собою нтереси рзних суспльних полтичних сил. Тод криза ста затяжною весь тягар ляга на доходи населення. Згдно О.Д.Василик, фнансова криза в Укран ма не тльки глибоке сторичне корння, залишене суспльсту у спадок вд тоталтаризму, а й груб прорахунки та помилки, припущен в ход трансформацних процесв.

Загальною причиною розладу фнансв в Укран суттвий спад виробництва внутршнього валового продукту ВВП при загальному паднн фзичного обсягу товарно продукц та послуг, як, в сою чергу, неконкуретноспроможн. Так, валовий внутршнй прдукт в Укран впродовж 1991-1998 рокв у незмнних цнах зменшився бльш як наполовину, продукця галузей промисловост майже втрич. За найважлившими показниками виробництва продукц у натуральному вираженн Украну вдкинуто назад на 20-25 рокв. У промисловост кожне друге пдпримство збитковим, у сльськогосподарському виробництв збиткових пдпримств понад 50 вдсоткв.

Втратили рентабельнсть галуз машинобудування та металург, легка промисловсть. За умов спаду виробництва на фнансах макрорвня позначалося подальше послаблення фнансв мкрорвня. Вдбуваться загрозливе розбалансування мж реальною структурою економки, яксними характеристиками насамперед галузевим складом рвнем переважаючих технологй й основними макроекономчними регуляторами структурних та фнансових зв язкв цновими, грошовими, кредитними, бюджетними, податковими. 3. Сучасна фнансова криза в Укран та шляхи локалзац Фнансова криза в Укран пов язана з руйнвними нфляцйними процесами, викликаними деформацю нацонально системи грошового кредитного обгу. Найбьльших темпв нфляця набула в 1992 роц, коли вона становила 1445 , у 1993 роц 6288 , у 1994 роц 850 . Псля грошово реформи у 1996 роц вдавалося пдтримувати стабльнсть нацонально грошово одиниц, однак дорогою цною завдяки великй заборгованост з виплати з бюджету заробтно плати населенню, зменшенню рзних видв допомог пенсй, а також у зв язку з зростанням заборгованост бюджетних установ за розрахунками за електроенергю та нш види послуг, завдяки постйному зростанню зовншнього й внутршнього державних боргв витрат на його обслуговування.

Адже саме це заклада пдвалини щодо майбутнх кризових явищ у сфер фнансв.

Фнансова криза пов язана також з штучним звуженням мсткост внутршнього ринку з огляду на безпдставне обмеження доходв бльшост юридичних фзичних осб. Це трапилося внаслдок випереджаючих темпв спаду нацонального товаровиробництва, слабких мпортних можливостей, недосконалост державно полтики регулювання ринково рвноваги дяльност банквсько, кредитно та фнансово систем.

Звдси криза платоспроможност, яка набула загрозливо для фнансово системи держави сили. Фнансова криза проявляться у зростанн бюджетного дефциту. Так, якщо в 1991 роц вн становив близько 12 вдсоткв вд загально суми видаткв державного бюджету, то в 1993 роц 27,4 вдсотка, в 1994 роц 24,0 вдсотка, в 1995 роц 23, 2 вдсотка, в 1996 роц 16,8 вдсотка, в 1997 роц 27,3 вдсотка.

До глибинних причин виникнення бюджетного дефциту можна вднести спад виробництва зростання витрат на виготовлення продукц, а також невиважена полтика бюджетних витрат щодо доходв бюджету. Конкретними особливостями розвитку економки, як зумовлюють дефцит бюджету - структурний дисбаланс народного господарства - збереження значно клькост нерентабельних державних пдпримств, що одержують дотац - неефективний механзм оподаткування суб ктв господарювання - крупномасштабний оборот тньового капталу - необгрунтовано велик соцальн програми значн державн непродуктивн витрати - приписки, краджки, втрата вироблено продукц.

Пд час фнансово кризи в Укран поширюються так методи фнансування державних витрат, як грошова емся й державн позики, а тому постйний дефцит державного бюджету спричиня збльшення державного боргу як внутршнього, так зовншнього, а також процентв за ним. У 1999 роц обсяг державного боргу становив понад 50 вдсоткв вд обсягв валового внутршнього продукту.

Зростання державно заборгованост створю напруження на ринку позичкових капталв, зменшу можливост х використання для фнансування народного господарства, уповльню темпи розвитку економки. Фнансова криза в Укран призводить до рзкого зниження життвого рвня населення. В 1998 роц вн порвняно з 1991 роком зменшився в 6 разв. Фнансова криза вплива на процеси соцального розшарування в суспльств, призводить до зубожння бльшост наслення, яке ма низький рвень доходв.

Отже, фнансова криза в Укран характеризуться насамперед ослабленням а часто розривом узгоджених зв язкв мж найважлившими елементами фнансово системи держави, хрончною незбалансованстю бюджетних доходв видаткв, лавиноподбним зростанням державно заборгованост, нерацональною структурою бюджетних витрат, неоптимальним рвнем податкових вилучень для формування бюджетв усх рвнв. Основними напрямками подолання фнансово кризи мможуть бути зокрема - запровадження жорсткого режиму економ щодо витрачання бюджетних коштв, передусм на управлння, оборону, фнансування збиткових низькорентабельних виробництв, рзн види дотацй - визначення доцльност фнансування деяких соцальних витрат - зменшення обсягв фнансових запозичень для покриття дефциту державного бюджету - вдосконалення нструментв залучення до нвестицйно сфери особистих накопичень наслення - забезпечення фнансово пдтримки малого бзнесу - оптимзаця рвня податкових вилучень до бюджету.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Финансовая безопасность государтва, финансовый кризис в Украине

Вона визначаться конкретними показниками функцонування економчно системи держави за певний промжок часу. До числа цих показникв належать величина… Внутршн зовншн борги давно вже невд мною складовою фнансово системи бльшост… Покриття дефциту бюджету через запозичення ма низку переваг, до яких належать керовансть нфляцйними процесами в…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Фнансова криза та вплив на безпеку держави

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Эта работа не имеет других тем.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги