рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Основн принципи виборв

Работа сделанна в 2002 году

Основн принципи виборв - Реферат, раздел Право, - 2002 год - Выборы как форма народного волеизъявления Основн Принципи Виборв. Це Засади, На Основ Яких Здйснюються Вибори Вдповдно ...

Основн принципи виборв. це засади, на основ яких здйснюються вибори вдповдно до змсту яких вибори можна вважати реальним волевиявленням народу, формою прямого народовладдя.

У ст. 71 Конституц визначаться, що вибори до органв державно влади та мсцевого самоврядування вльними вдбуваються на основ загального, рвного прямого виборчого права шляхом тамного голосування.

Виборцям гарантуться вльне волевиявлення.

Принципи вльних виборв загально визнаними у свт вдповдають мжнародним стандартам чи ознакам демократичних режимв. Проголошення цих принципв на конституцйному рвн робить х обовязковими для всх видв виборв, виключаючи можливсть порушення будь-якого з цих принципв або усх принципв одночасно.

Поряд з цими загальними принципами в кожному з базових виборчих законв Украни встановлюються додатков принципи виборчого процесу. Виборчий процес здйснються, зокрема, на засадах вльного рвноправного висування кандидатв, гласност вдкритост, рвност можливостей для всх кандидатв у проведенн виборчо кампан неупередженост до кандидатв з боку державних органв, установ органзацй, органв мсцевого самоврядування свободи агтац.

Принципи загального, рвного прямого виборчого права при тамному голосуванн визнан унверсальними принципами демократичних виборв в Укран. Принцип загальност виборчого права означа, що активне виборче право громадян, тобто право обирати, вдповдно до ст. 70 Конституц мають ус громадяни Украни, як на день голосування досягли 18-ти рокв, за винятком осб, визнаних судом недздатними.

Здйснення виборчого права зупиняться для осб, як за вироком суду перебувають у мсцях позбавлення вол. Виборче право унверсальним для всх видв виборв в Укран. На вдмну вд нього пасивне виборче право громадян, тобто право бути обраним, залежить вд виду виборв. Так, вдповдно до ст. 76 Конституц та ст. З Закону Про вибори народних депутатв Украни, народним депутатом може бути обраний громадянин Украни, який на день виборв досяг двадцяти одного року, ма право голосу прожива в Укран протягом останнх п яти рокв. Не може бути обраний депутатом громадянин, який ма судимсть за вчинення умисного злочину, якщо ця судимсть не погашена не знята у встановленому законом порядку.

Президентом, вдповдно до ст. 103 Конституц, може бути обраний громадянин Украни, який досяг тридцяти п яти рокв, ма право голосу, прожива в Укран протягом останнх десяти перед днем виборв рокв та волод державною мовою.

Одна й та сама особа не може бути обрана Президентом бльш як на два строки пдряд. Принцип рвност виборчого права передбача, що вс громадяни Украни беруть участь у виборах на рвних засадах. Це означа, що вс виборц мають однакову кльксть голосв кожний ма рвну з ншими вагу, тобто кожний виборець вплива на результати виборв однаково. Рвнсть голосв на виборах в Укран забезпечуться, зокрема, утворенням виборчих округв з приблизно однаковою клькстю виборцв, тобто за диними нормами представництва окремо для кожного виду виборв, створення рвних можливостей для кандидатв пд час х рестрац виборчими комсями, при проведенн передвиборно агтац тощо. При цьому здйснення громадянами Украни права обирати бути обраними не залежать вд х раси, кольору шкри, полтичних, релгйних та нших переконань, стат, етнчного чи соцального походження, майнового стану, мсця проживання, мови або нших ознак.

Як вдомо, ранше в Укран виборц завжди мали по одному голосу, незалежно вд виду виборв.

Вдтепер становище змнилось. На виборах народних депутатв Украни, наприклад, кожний виборець ма два голоси по одному в одномандатному та багатомандатному загальнодержавному виборчих округах. На виборах Президента Украни кожен виборець ма один голос. Принцип прямого виборчого права визнача право громадян обирати кандидатв на виборах безпосередньо. Конституцю передбачаються прям вибори народних депутатв Украни, Президента Украни, депутатв сльських, селищних, мських, районних у мстах, районних, обласних рад та сльських, селищних, мських голв. Принцип тамност голосування означа, що контроль за волевиявленням виборцв не допускаться.

Змст його поляга в гарантях повно свободи волевиявлення. В рамках виборчого законодавства це досягаться тим що кожний виборець голосу особисто голосування за нших осб не допускаться. Виборчий бюлетень заповнються голосуючим у кабн або в кмнат для тамного голосування. При заповненн бюлетеня забороняться присутнсть будь-кого, крм голосуючого.

Виборець, який не ма можливост заповнити бюлетень особисто, може запросити в кабну для тамного голосування ншу особу за свом розсудом, крм членв виборчо комс, кандидатв, як балотуються, хнх доврених осб, а також уповноважених осб, представникв партй, виборчих блокв партй, що беруть участь у виборах. 3.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Выборы как форма народного волеизъявления

Форми безпосередньо демократ це способи засоби безпосереднього здйснення влади народом або його частиною, як виключають передачу владних… У загальному вигляд вибори можна визначити як волевиявлення народу з метою… За умов демократичного суспльства вибори за свою суттю це прояв реально вол народу, процес виявлення здйснення тако…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Основн принципи виборв

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Поняття виборв
Поняття виборв. Найбльш поширеною формою прямого народовладдя вибори, як на вдмну вд нших його форм референдумв, плебсцитв, постйно перодично застосовуються у бльшост кран свту. Шляхом виборв форму

Види виборв та виборчих систем
Види виборв та виборчих систем. Залежно вд пдстав можна розрзняти клька класифкацй видв виборв. За територальною ознакою вибори бувають 1 загальнонацональн загальнодержавн, як здйснюються на терито

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги