Висновки

Висновки. Незважаючи на досить розгалужену структуру для початкового стану розвитку пдпримництва, система заходв державного регулювання пдпримництва ма переважно обмежений та декларативний характер. Зокрема, реалзаця рзних програм державно пдтримки пдпримництва не спираться на реальн механзми, а зводиться до виршення поточних завдань.

Нема стратег розвитку пдпримництва, що знижу двсть багатьох нормативних актв. Головними завдання податково полтики мають стати пдсилення стимулюючо рол податкв, х унфкаця та спрощення порядку збору, зменшення загально клькост податкв та зниження податкових ставок. Податкова система ма бути справедливою, не допускати довльного тлумачення, бути зрозумлою платникам податкв, а також узгоджуватись з загальною полтикою цноутворення. Мале пдпримництво ма ярко виражену регональну орнтацю. Мал пдпримства будують свою дяльнсть виходячи з потреб можливостей насичення мсцевого ринку, обсягу структури локального попиту.

В цей час регонам надан широк права у вдповдност з свою компетенцю виршувати вс питання в сфер пдтримки малого пдпримництва на свой територ з урахуванням мсцевих особливостей. Аналз сутност, структури функцй регональних систем пдтримки малого пдпримництва, а також досвду х створення показав, що незважаючи на наявнсть сукупност державних громадських нститутв, як виконують функц регулювання розвитку малого пдпримництва, вдсутня цлсна взамопогоджена система пдтримки малого пдпримництва.

Головними причинами такого стану вдокремленсть органзацй, як надають пдтримку суб ктам малого пдпримництва, внаслдок чого ма мсце дублювання неповне охоплення функцй, вдсутнсть взамного обмну нформацю. З огляду на свтовий досвд, ефективно дюча фнансова полтика, спрямована на стимулювання розвитку малого пдпримництва, виршальним чинником у побудов ринково економки. Аналз ринкових перетворень в Укран свдчить, що недосконала та руйнуюча система оподаткування та вдсутнсть цлеспрямовано послдовно фнансово пдтримки пдпримництва основн перепони на шляху формування ринкового середовища держави, розвитку малого пдпримництва.

Це виклика необхднсть розробки та реалзац дйово полтики державно фнансово-кредитно пдтримки малого пдпримництва, яка б ураховувала економчн проблеми Украни та визначала шляхи подальшого х розвязання. Така полтика ма визначати структуру державно фнансово пдтримки малого пдпримництва основн принципи та приортети державно фнансово пдтримки малого пдпримництва основн напрямки тако пдтримки.

Пдпримництво викону особливу функцю в економц, суть яко зводиться до оновлення економчно системи, створення нновацйного середовища, прискорю рух економки у напрямку ефективност, рацоналзац, постйного оновлення. Пдпримництво як рушй соцально-економчного розвитку органчно подну податки не тльки як фнансовий тягар, але й як стимул власного розвитку.

Природа оподаткування повинна враховувати природу пдпримництва, принаймн не суперечити й.