Земельний кодекс Украни про вади земельного фонду

Земельний кодекс Украни про вади земельного фонду. Земельний Кодекс прийнятий Верховною Радою Украни 13 березня 1992 р. вн регулю вдносини у сфер використання охорони земл. Ус земл Украни подляються на 1 земл сльськогосподарського призначення 2 земл населених пунктв 3 земл промисловост, транспорту, звязку, оборони та ншого призначення 4 земл природоохоронного, оздоровчого, рекреацйного та сторико-культурного призначення 5 земл лсового фонду 6 земл водного фонду 7 земл запасу.

Вднесення земель до певно категор провадиться вдповдно до х цльового призначення.

У державнй власност перебувають ус земл Украни за винятком земель, переданих у колективну чи приватну власнсть Субктами права державно власност на землю виступають 1 Верховна Рада Украни на земл загальнодержавно власност Украни 2 Верховна Рада Автономно Республки Крим на земл в межах територ Республки, за винятком земель загальнодержавно власност 3 обласн, районн, мськ, селищн, сльськ Ради народних депутатв на земл в межах х територй, за винятком земель загальнодержавно власност.

Земл, що перебувають у загальнодержавнй власност можуть передаватися в колективну або приватну власнсть надаватись у користування, у тому числ в оренду. Не можуть передаватися у колективну приватну власнсть земл загального користування населених пунктв, земл грничо-добувно промисловост, дино енергетично та космчно систем, транспорту, звязку, оборони земл природоохоронного, оздоровчого, рекреацйного та сторико-культурного призначення земл лсового фонду земл водного фонду земл сльськогосподарських науково-дослдних навчальних закладв.

Одню з форм власност на землю колективна власнсть. Субктами права колективно власност на землю колективн сльськогосподарськ пдпримства, сльськогосподарськ кооперативи, садвницьк товариства, сльськогосподарськ акцонерн товариства, у тому числ створен на баз радгоспв та нших державних сльськогосподарських пдпримств. Розпорядження земельними длянками, що перебувають у колективнй власност, здйснються за ршенням загальних зборв колективу.

Земл у колективну власнсть передаються безкоштовно. Кожний член колективно власност на землю у раз виходу З колективу ма право одержати свою частку земл в натур, яка визначаться в порядку, передбаченому Земельним кодексом. Право приватно власност громадян Украни на землю означа, що тльки вони мають право на одержання у власнсть земельних длянок для ведення сльськогосподарського господарства ведення особистого пдсобного господарства будвнщтва обслуговування житлового будинку господарських будвель садвництва дачного гаражного будвництва. Громадяни набувають право власност на земельн длянки у раз одержання х у спадщину одержання частки земл у спльному майн подружжя купвл-продажу дарування та обмну.

Передача земельних длянок у власнсть громадян проводиться мсцевими Радами народних депутатв за плату або безкоштовно. ноземним громадянам та особам без громадянства земельн длянки у власнсть не передаються.

У тимчасове користування на умовах оренди земля надаться громадянам Украни пдпримствам, установам органзацям громадським обднанням оеягйним органзацям спльним пдпримствам мжнародним обднанням органзацям з участю укранських та ноземних юридичних осб громадян пдпримствам, що повнстю належать ноземним нвесторам ноземним державам мжнародним органзацям ноземним юридичним особам та особам без громадянства. Орендодавцями земл сльськ, селищн, мськ, районн Ради народних депутатв власники земл. Земля може надаватися в оренду у короткострокове користування до трьох рокв довгострокове до 50 рокв. Умови використання земл, строки використання, плата за оренду земл визначаються за угодою сторн обумовлюються в договор.

Псля закнчення строку оренди земл орендар ма переважне право на вдновлення договору. Крм того, орендар земельних длянок сльськогосподарського призначення мають переважне право на одержання орендованих земельних длянок у приватну власнсть. 3.