Правов заходи охорони атмосферного повтря тваринного свту

Правов заходи охорони атмосферного повтря тваринного свту. Управлння у галуз охорони атмосферного повтря здйснюють Кабнет Мнстрв Украни, уряд Автономно Республки Крим, Мнстерство охорони навколишнього природного середовища Украни, Мнстерство охорони здоров я Украни, мсцев органи державно виконавчо влади, нш державн органи.

Вони проводять стандартизацю нормування у галуз охорони атмосферного повтря.

Державн стандарти у цй галуз обовязковими визначають поняття й термни, режим використання й охорони атмосферного повтря, методи контролю за його станом, вимоги щодо запобгання шкдливому впливу на атмосферне повтря та н. Крм того, встановлюються так нормативи екологчно безпеки атмосферного повтря обмежено допустимих викидв забруднюючих речовин шкдливого впливу фзичних бологчних факторв стацонарними джерелами обмежен нормативи утворення забруднюючих речовин, як вдводяться в атмосферне повтря використання атмосферного повтря як сировини концентрац забруднюючих речовин у вдпрацьованих газах.

У звязку з снуванням державних стандартв нормативв держава поклада на пдпримства, установи органзац вдповдн обовязки. Так, вони зобовязан вживати заходв щодо зменшення обсягв шкдливих викидв, пдтримувати у справному стан споруди, устаткування й апаратуру для очищення викидв тощо. Економчний механзм забезпечення охорони атмосферного повтря поляга у лмтуванн, економчному заохоченн стимулюванн охорони атмосферного повтря.

Законодавство передбача, що правопорушеннями у галуз охорони атмосферного повтря порушення нормативв гранично допустимих викидв забруднюючих речовин перевищення нормативв гранично допустимих рвнв шкдливого впливу фзичних бологчних факторв використання атмосферного повтря як сировини основного виробничого призначення без дозволу спецально уповноважених державних органв та н. Закон регулю вдносини у галуз охорони, використання вдтворення тваринного свту, обкти якого перебувають у стан природно вол, у невол чи в напввльних умовах, на суш, у вод, грунт, повтр, постйно чи тимчасово населяють територю Украни або належать до природних багатств континентального шельфу та морсько економчно зони. До обктв тваринного свту належать хордов, в тому числ хребетн безхребетн тварини в усьому х видовому розматт та на всх стадях розвитку, що перебувають у стан природно вол частини диких тварин продукти життдяльност диких тварин залишки викопних тварин.

Субктом права загальнодержавно власност на тваринний свт держава в особ Верховно Ради Украни.

Окрем обкти тваринного свту можуть бути колективною чи приватною власнстю. Основними видами використання обктв тваринного свту законодавство вважа мисливство рибальство використання обктв тваринного свту у наукових, культурно-освтнх, виховних та естетичних цлях використання корисних властивостей життдяльност тварин використання тварин з метою отримання продуктв х життдяльност добування диких тварин з метою утримання розведення в невол чи в напввльних умовах для комерцйних та нших цлей. 5. Водний кодекс Украни Цей кодекс регулю правов вдносини з метою забезпечення збереження, наукового обгрунтування, рацонального використання вод для потреб населення галузей еконо ки, вдтворення водних ресурсв, охорони вод вд забруднення, засмчення та вичерпання, запобгання шкдливим дям вод та лквдац х наслдкв, полпшення стану водних обктв, а також охорони прав пдпримств, установ, органзацй громадян на водовикористання.

Водний фонд Украни включа ус води водн обкти на територ Украни.

До водного фонду належать 1. Поверхнев води природн водойми озера, водото-ки рчки, струмки, штучн водойми водосховища, ставки канали. 2. Пдземн води та джерела. 3. Внутршн морськ води та територальне море. Ус спори з питань використання охорони вод та вдтворення водних ресурсв розглядаються державними органами охорони навколишнього природного середовища, водного господарства, геолог, мсцевими Радами народних депутатв, судом, арбтражним судом або третейським судом у порядку, встановленому законодавством.

Висновок Неможливо уявити соб людство поза природою, земними умовами його снування. Життя людини тсно вплтаться в систему взамозвязкв явищ природи, що створюють основу людського буття. Навть незначн змни природних умов температури, вологост, атмосферного тиску, хмчного складу повтря, води тощо впливають на людину. Сьогодн людство не може вдмовитися вд використання природних ресурсв, як основою матерального виробництва, але не може й миритися з деградацю навколишнього природного середовища внаслдок нтенсивно експлуатац земл, надр, водних обктв, лсв, тваринного рослинного свту. Тому важливим напрямом сучасного соцального регулювання вдносин в сфер взамод природи суспльства забезпечення рацонального природокористування.

Його метою задоволення матеральних потреб суспльства за рахунок наявних вдновлювальних природних ресурсв, визначення найбльш ефективного, економчно вигдного х використання без заподяння шкоди для життво важливих екологчних нтересв людей.

Екологчна функця держави не повинна обмежуватися тльки охороною навколишнього природного середовища. Вона поляга, або принаймн повинна полягати не тльки в охорон, а й у вдновленн природи, що постраждала вд людського безглуздя. Ця функця ма неперевершено значення, оскльки вд не залежать здоровя планети саме снування людства. З ц причини вона ма здйснюватись в умовах екстремальност, як передбачають надзвичайну напруженсть активност держави екологчного змсту.

Настав час значно посилити владний характер екологчно функц держави. Використана лтература Конституцйне право опорн конспекти. Словник - довдник В.В.Молдовом В.Ф.Мелащенко Кив Юмана 1996 р. Основи конституцйного права Украни Державний укранський педагогчний унверситет м. Драгоманова Кив 1997 р за редакцю АПрН, професора В.В.Копейчикова Екологчне право В Андрейцев Кив Вентур 1996 р. Основи держави права навчальний посбник А.М.Колорй А.Ю.Олйник Кив Либдь 1997 р. ст.112 123.