рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Поняття припинення адм н стративних правопорушень

Работа сделанна в 1998 году

Поняття припинення адм н стративних правопорушень - раздел Право, - 1998 год - Пресечение административных правонарушений Поняття Припинення Адм Н Стративних Правопорушень. Вир Шальна Роль В Боротьб ...

Поняття припинення адм н стративних правопорушень. Вир шальна роль в боротьб з правопорушеннями належитьдержав. Вона ма спец альний апарат примусу.

Правов норми визначають, в яких випадкахдержавн органи можуть застосовувати заходи адм н стративного припинення, адм н стративногопопередження та адм н стративн стягнення, види та розм ри примусових заход в санкц й та порядок х застосування. Державний примус, опосередковуючись у прав, виступа у форм правового примусу, як правило, виявля ться в конкретних заходах примусовогохарактеру, як застосовуються уповноваженними на це органами держави посадовимиособами у зв язку з невиконанням правових норм. 4 Але потр бно усв домлювати, що сам види адм н стративногопримусу адм н стративне припинення, попередження та стягнення р зняться м ж собою. Так заходи припинення попередження мають запоб жно-захисний характер 5 ,в той час як адм н стративне стягнення покаранням, формою в дпов дальност. Вононе може застосовуватися без юридично оц нки вчиненого д яння, встановлення виниправопорушника, наявност нших елемент в складу конкретного правопорушення.

Нав дм ну в д стягнення для застосування адм н стративного припинення не потр бневстановлення вищезгаданих фактор в. Адм н стративне припинення стосу ться майбутньогод яння. Заходи адм н стративного припинення впливають на повед нку особи, а не безпосередньона особу, як це в дбува ться у випадку застосування адм н стративного стягнення. Саме ж припинення, на в дм ну в д покарання взагал, ч тко не визнача ться у закон за обсягом д й. Тому ототожнювати заходи припинення з ншими заходами адм н стративногопримусу нема п дстав.

Таким чином адм н стративне припинення можна визначитияк сукупн сть заход в державно-примусового припинення в дпов дних правопорушень, що розпочалися або готуються, поновлення порушених ними юридичних в дносин, попередженняшк дливих насл дк в д янь, забезпечення умов для притягнення винних до в дпов дальност . 6 Вид лення заход в адм н стративного припинення, як взагал класиф кац я вид в адм н стративного примусу, ма, на думку В.Е.Севрюгина, великетеоретичне та практичне значення. По-перше, для усв домлення сутност р зноман тнихзаход в примусу, х мети та вза мод. По-друге, це ма велике значення для застосуванняцих заход в та забезпечення х ефективност. По-трет, в рна класиф кац я необх дноюдля х науково кодиф кац. Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що заходиадм н стративного припинення спрямован на припинення протиправних д й, вони використовуютьсядля того, щоб не допустити нових правопорушень та настання шк дливих насл дк в. Взагал з приводу класиф кац заход в адм н стративногопримусу в науц адм н стративного права сну дв основн точки зору. Перша була запропонована наприк нц 40-х рок в Студенк нимС.С Ямпольською Ц.А. та ншими та зводилася до вид лення адм н стративного стягненнята нших заход в адм н стративного примусу.

В основу цього под лу була закладенаформальна ознака наявн сть адм н стративних санкц й. нша була висунута М ропк ним наприк нц 50-х рок вта отримала найб льше розповсюдження. Ця точка зору передбача снування трьох вид взаход в адм н стративного примусу, серед яких вид ляються заходи припинення. Заходи адм н стративного припинення використовуються якзас б примусового припинення провопорушень та в двернення х шк дливих насл дк в. Заходи припинення в др зняються в д адм н стративних стягнень та заход в адм н стративногопопередження за сво ю метою, яка поляга у припиненн протиправно повед нки, усуненн протиправно ситуац, примушенн правопорушника д яти у рамках встановлених правилсп вжиття. Точки зору щодо застосування заход в адм н стративногоприпинення у конкретних випадках снують р зн. Одн автори вважають, що ц заходиможуть застосовуватися т льки при наявност правопорушення, тобто у зв язку з вчиненимправопорушенням. нш як при наявност, так при в дсутност правопорушення, тобто для припинення майбутн х правопорушень. Наприклад, Севрюгин В.Е. вважа, що заходи припинення застосовуютьсят льки у зв язку з вчиненим правопорушенням, як ус примусов заходи, передбаченоюзаконом реакц ю на неправом рн д. В одному випадку припиня ться конкретна д я неправом рна л н я повед нки. В нших випадках п дставою застосування заход вприпинення конкретний адм н стративний проступок наприклад, др бне хул ганство. В трет х систематичн порушення. Але в ус х випадках ц заходи засобом охоронисусп лних в дносин в д наявних або можливих посягань. Заходи адм н стративного припинення можуть застосовуватисяяк самост йно закриття у зв язку з антисан тарним станом закладу громадського харчування, так в сукупност з адм н стративними стягненнями, при цьому вони забезпечуютьможлив сть стягнення, як правило, йому передують затримання порушника громадськогопорядку з наступним накладенням на нього адм н стративного штрафу. Ус заходи адм н стративного припинення застосовуютьсявиключно на таких принципах, як - демократизм - гуман зм - законн сть - оптимальн сть - диференц ац я заход в припинення. Гуман зм у припиненн правопорушень означа боротьбу зпосяганнями на правопорядок, над йний захист нтерес в людей, х прав та свобод. Законн сть передбача ч тке дотримання закон в в процес застосування заход в припинення. Оптимальн сть передбача виб р найб льш доц льних заход ввпливу.

Диференц ац я передбача необх дн сть вибору та застосуваннянайб льш доц льних для данного правопорушення заход в припинення. Нев д мною частиною застосування заход в адм н стративногоприпинення виявлення усунення причин та умов вченення правопорушень.

При цьомуанал зуються оперативна обстановка та результати припинення, стан правового порядкутощо.3. Види заход в адм н стративного припинення.

Заходи адм н стративного припиненнядосить р зноман тн. Це обумовлено тим, що в р зних умовах, по в дношенню до р знихсуб кт в р зн державн органи пивинн застосовувати найб льш ефективн заходидля припинення антигромадських д й. Велике розма ття заход в припинення св дчитьпро те, що основна увага прид ля ться проф лактиц правопорушень, сво часному припиненнюподальших протиправних д й. Заходи адм н стративного припинення застосовуються нет льки для захисту нтерес в сусп льства, але й для захисту нтерес в, здоров ята життя самого правопорушника наприклад, заходи, що застосовуються до вод я, якийкеру транспортним засобом у стан сп ян ння тощо. Серед заход в адм н стративного припиненнярозр зняють - затримання застосову ться як зас бприпинення право-порушення, для доставлення порушника в м л ц ю, встановлення особистост та складення протоколу про правопорушення - вказ вка порушников на протиправн стьйого д й та вимога х негайного припинення застосову ться компетентними органамиуправл ння, ма обов язковий характер, а невиконання тягне в дпов дальн сть - вилучення майна, документ в, ншихпредмет в, як можуть стати об ктами адм н стративних правопорушень або перебуваютьу неправом рному волод нн, використанн чи речовими доказами такими предметамиможуть бути знаряддя незаконного мисливства, предмети контрабанди тощо - тимчасове в дсторонення в д виконанняпевних роб т або вилучення документ в на право х ведення чи експлуатац ю механ зм в застосову ться як зас б запоб гання шк дливим насл дкам певних виробничих функц й, у в дношенн ос б, стан здоров я, яких загрожу оточуючим, а також, наприклад, ув дношенн вод в транспортних засоб в, що перебувають у стан сп ян ння чи не маютьправ на управл ння цим транспортним засобом. Особливим випадком цього виду адм н стративногоприпинення припинення експлуатац транспортних засоб в, техн чний стан яких створю загрозу безпец дорожнього руху - перев рочний огляд застосову тьсяз метою забезпечення безпеки життя та здоров я громадян у в дношенн ф зичних ос бта речей уповноваженими на те органами та у визначених законодавством випадках - застосування заход в ф зичного впливу, спецзасоб в зд йс-ню ться з метою захисту громадян, для припинення масових заворушень, для конвоювання тощо - також до заход в адм н стративногоприпинення можна в днести специф чн повноваження представник в адм н стративно влади щодо перев рки документ в, що засв дчують особу, а також право на вх д у житловеприм щення, на земельн д лянки для припинення адм н стративного правопорушення, затримання правопорушника. Кр м вказаних вид в деяк автори дозаход в адм н стративного припинення в дносять так заходи як - л кв дац я результат в неправом рнихд й застосову ться з метою поновлення стану, що снував до таких д й наприклад, знос самов льно збудованих буд вель - примусове л кування застосову тьсяу в дношенн ос б, що хвор ють на венеричн захворювання, СН Д, псих чно хворих, що вчинили сусп льно-небезпечн д яння а Адм н стративне затримання.

Найпоширен шим та найхарактерн шимзаходом адм н с-тративного припинення затримання. В загальному вид адм н стративнезатримання можна визначити як короткочасне обмеження особисто свободи з метоюприпинити порушення закону, запоб гти шк дливим насл дкам, не дозволити порушников уникнути в дпов дальност . 7 З наведеного визначення можна зробитивисновок, що загальною п дставою адм н стративного затримання адм н с-тративнийпроступок.

Однак окр м загально передумови вчинення проступку для затриманняпотр бна одна з наступних додаткових умов наявн сть серйозних п дстав вважати, що активн протиправн д будуть продовжуватися, що правопорушник може запод ятишкоду сусп лним нтересам, ншим громадянам, соб в дсутн сть можливост скластипротокол про проступок та нш документи безпосередньо на м сц необх дн сть проведеннямедичного обстеження, експертизи тощо в дмова сплатити штраф на м сц або розписатисяу квитанц йн й книжц та вказати свою адресу, якщо в дсутн св дки, як можуть пов домитинеобх дн в домост про порушника в дмова пред явити документи, що засв дчуютьособу, або при в дсутност таких. Таким чином адм н стративне затримання заходом адм н с-тративно-процесуального характеру, який застосову ться у зв язкуз вчиненням правопорушення поляга у короткочасному обмеженн свободи правопорушника. До основних нормативних акт в, як регулюють питання затримання, в дноситься Закон Про м л ц ю, яким атестованимпрац вникам м л ц нада ться право затримувати ос б, як вчинили порушення, щотягнуть адм н стративну в дпов дальн сть. Також затримання можуть застосовуватипрац вники служби безпеки, прикордонних в йськ, нспектори рибоохорони, л сового, мис-ливського господарства при наявност вказаних вище умов. Складення протоколу про затримання, перел к орган в посадовихос б, компетентних застосовувати затримання, строки затримання, оскарження та опротестуваннязатримання регламентуються главою 20 КоАП Укра ни. Як правило, строк адм н стративного затримання не можетривати понад 3 години його початком вважа ться момент доставлення порушника, а у в дношенн ос б, що перебувають у стан сп ян ння, з часу витверезвлення. Особи, як порушили прикордонний режим, можуть затримуватися до трьох або до десятид б з санкц прокурора. Про адм н стративне затримання обов язково склада тьсяпротокол. Кожн й затриман й особ ма бути пов домлено про причинизатримання М жнародний пакт про громадянськ та пол тичн права , 1966 р. .Адм н стративному затриманню не п длягають ноземн громадяни, як користуються дипломатичним мун тетом, при наявност у цих ос б документ в, що п дтверджують х статус.

Адм н стративне затримання, як правило, не застосову тьсядо в йськовослужбовц в та прац вник в орган в внутр шн х справ, а також до депутат вус х ланок Рад, суддей та прокурор в. Р зновидом адм н стративного затримання прив д та оф ц йнапересторога про неприпустим сть антигромадсько повед нки ос б. Ц заходи застосовуються, як правило, з метою припинення ухилення ос б в д явки у в дпов дну державну установу. Потр бно в др зняти адм н стративне затримання в д затриманняос б, що п дозрюються у ско нн злочин в. Так особи позбавляються вол на строкне менше трьох д б, мають бути допитан впродовж 24 годин, протягом 48 годин прокурорма вир шити питання про х арешт ст.ст. 106, 107 Крим нально-процесуального кодексуУкра ни. За п дставами, метою та строками розр зняють два види адм -н стративногозатримання затримання на загальних п дставах та спец альн види затримання. До затримання на загальних п дставах можна в днести такезатримання, яке проводиться прац вниками м л ц на строк до трьох годин, а затриманнихтримають в чергов й к мнат або ншому службовому прим щенн. Спец альне затримання продовжу ться б льш тривалий пром жокчасу, н ж загальне, тому воно може проводитися т льки у випадку вчинення особоюпевного, прямо вказаного в закон проступку наприклад, др бного хул ганства. Так можна вид лити п ять спец альних вид в адм н стративногозатримання - затримання ос б, що знаходяться у стан сп ян ння - затримання ос б, як вчинили др бне хул ганство - затримання ос б, що займаються бродяжництвом та жебракуванням - затримання ос б, як ухиляються в д явки до суду, щорозгляда справу про вчинен ними проступки - затримання порушник в прикордонного режиму. б Вказ вка порушников напротиправн сть його д й та вимога х негайного припинення.

Нер дко у сво й д яльност органим л ц та СБУ застосовують такий зах д адм н стративного припинення, як вказ вкапорушников на протиправн сть його д й та вимога х негайного припинення. Ця вимога може бути сформульованаяк в письмов й, так в усн й форм представниками вказаних орган в, як зд йснюютьповноваження щодо п дтримки правопорядку та забезпечення виконання загальнообов язковихправил.

Вимога припинити неправом рну повед нкума юридично обов язковий характер, невиконання тягне в дпов дальн сть. Наприклад, прац вники ДА мають правовимагати в д громадян додержання правил, що в дносяться до забезпечення безпекидорож-нього руху, надавати м обов язков до виконання приписи щодо усунення порушень.в Вилучення речей та документ в. На п дстав законодавства про митн в дносини, прикордонн в йська, безпеку Укра ни, м л ц ю, про мисливство мисливськегосподарство тощо передбача ться такий зах д адм н стративного припинення як вилученнямайна, документ в, нших предмет в посв дчень, св доцтв, паспорт в, трудових книжок, ноземно валюти, вогнепально та холодно збро, печаток, штамп в, знарядь незаконногомисливства, предмет в контрабанди тощо, як можуть стати об ктами адм н стративнихправопорушень або перебувають у неправом рному волод нн, використанн чи речовимидоказами. Сутн сть цього заходу поляга у вилученн у приватних та юридичних ос б речей та документ в, що обов язково оформлю ться протоколом.

Наприклад, службов особи орган вДА мають право вилучати у вод в посв дчення на право керування транспортними засобамиза порушення правил дорожнього руху, якщо вони тягнуть накладення адм н стративногостягнення у вид позбавлення права керування транспортним засобом, або прац вникимисливських, рибних нспекц й та м л ц заборонен знаряддя або знаряддя незаконногомисливства при порушенн в дпов дних правил. В адм н стративному прав питаннязастосування цього заходу регулюються ст.265 КоАП Укра ни. Вилучен реч та документи збер гаютьсядо розгляду справи про адм н стративне порушення в м сцях, встановлених органами посадовими особами, яким надано право проводити вилучення речей та документ в. По зак нченн розгляду справи, в залежност в д результату розгляду, вони у встановленомупорядку конф скуються або повертаються волод льцю або знищуються, а у випадку в дплатноговилучення реал зуються. Вилучення речей та документ в ф ксу тьсяв протокол .г Тимчасове в дстороненняв д виконання певних роб т або вилучення документ в направо х ведення чи експлуатац ю механ зм в. Цей зах д адм н стративного припиненнязастосову ться з метою запоб гання шк дливим насл дкам певних виробничих функц й, у тих випадках, коли встановлен порушення правил виконання певних роб т та використаннямехан зм в, а також у в дношенн ос б, повед нка яких у рамках ц д яльност загрожу безпец сусп льства. Так, органи ДА мають право заборонитиремонтн або нш роботи на вулицях та дорогах, якщо при х проведенн не дотримуютьсявимоги по забезпеченню безпеки дорожнього руху, або можуть в дсторонити в д управл ннятранспортними засобами ос б, як перебувають у стан сп ян ння чи не мають правна управл ння даним транспортним засобом, грубо порушують правила дорожнього руху. Такий зах д також застосовують органи держг ртехнагляду при порушенн правил безпеки, органи держсаннагляду щодо ос б - нос в нфекц йних захворювань. Зазначений зах д ма короткочаснийхарактер, т.я. надал питання про допущення до роботи вир шу не особа, яка застосувала в дсторонення, а власник, адм н страц я. Тимчасове в дсторонення як зах д адм н стративногоприпинен-ня треба в др зняти в д передбаченого трудовим законодавством в дстороненняв д роботи ст.46 Кодексу закон в про працю, метою якого усунення порушень прац вникомтрудово чи технолог чно дисципл ни поява на робот у нетверезому стан тощо . д Перев рочний огляд.

З метою припинення протиправних д йта забезпечення безпеки життя та здоров я громадян в адм н стративному законодавств передбачено такий зах д адм н стративного припинення як огляд перев рочний огляд. Цей зах д може застосовуватися як у в дношенн ф зичних ос б, так у в дношенн речей. У випадках прямо передбачених законодавством, огляд може проводитись з метою припинення правопорушень, встановлення особистост порушника, складення протоколу про адм н стративне правопорушення, забезпеченнясво часного та правильного розгляду справ та виконання постанов по справам про адм н стративн правопорушення.

Цей зах д дозволя ться застосовуватислужбовим особам орган в внутр шн х справ, митниц , СБУ, цив льно ав ац, прикордоннихв йськ, державних спец ал зованих нспекц й мисливсько, рибно та н прац вникампозав домчо охорони МВС, в домчо сторожово та во н зовано охорони ст.264 КоАПУкра ни. Але потр бно мати на уваз, що цейзах д може застосовуватися т льки при наявност в рог дно нформац про порушенняпевних правил або реальну загрозу недоторканост особи.

Сутн сть особистого огляду поляга у обстеженн, обшуку т чи ншо особи з метою виявлення та вилучення речей тадокумент в, як можуть стати об ктами адм н стративних правопорушень або вже засобом або безпосередн м об ктом правопорушення. У випадку необх дност особистий оглядможе бути проведений, незалежно в д вол особи, щодо яко цей зах д застосову ться. Особистий огляд може проводитися т лькиособами одн стат з особою, щодо яко застосову ться цей зах д. Таким чином, особистий огляд та оглядречей проводяться для запоб гання протизаконному провезенню вибухових, отруйних, легкозапалювальних, рад оактивних речовин, збро, набо в та нших небезпечних речовинта предмет в пасажирами цив льних пов тряних суден, а також у нших випадках, прямопередбачених законо-давством. Порядок проведення особистого оглядута огляду речей в установах митниц встановлю ться Митним кодексом Укра ни.е Застосування заход в ф зичноговпливу та спецзасоб в. З метою захисту громадян, самозахисту, для припинення масо-вих заворушень, групових порушень громадського порядку, затри-мання, конвоювання, утримання правопорушник в, у в дношенн ос б, що перешкоджають обшуку, вилученню речей, для припинення ф зичного опору представникам влади тощо прац вниким л ц, служби безпеки застосовують заходи ф зичного впливу та спецзасоби. До перел ку спецзасоб в можна в днестинаручники, гумов кийки, сльозоточив речовини, св тлозвуков пристро, водомети, спецпристро для в дкриття прим щень чи примусово зупинки транспортних засоб в, захоплення правопорушник в тощо. Повний перел к засоб в, дозволених до використанняпрац вниками вказаних орган в, закр плено в законодавств. У виключних випадках з метою забезпеченнявиконання службового обов язку по захисту нтерес в держави, охорон громадськогопорядку, державно, колективно та ндив дуально власност, громадян та х нтерес вв д злочинних посягань прац вники м л ц та во н зовано охорони можуть використовуватизброю, у якост надзвичайного заходу.

Наприклад, зброя може застосовуватися дляв двернення нападу на певн об кти, а також для в двернення озбро ного нападу наохоронюван об кти. Забороня ться застосування спецзасоб вдо ж нок з явними ознаками ваг тност, ос б похилого в ку, нвал д в, малол тн х. Таким чином, заходи адм н стративногоприпинення застосо-вуються у випадках, коли необх дно припинити у примусовому порядкупротиправн д яння та в двернути х шк длив насл дки. Ряд заход в припинення створюютьумови для наступного притягнення правопорушник в до в дпов дальност .4. Висновок.

Отже, адм н стративне припинення явля собою сукупн сть заход в державного примусового припинення правопорушень, що розпочалисяабо готуються, поновлення порушених ними сусп льних в дносин, попередження шк дливихнасл дк в д янь, забезпечення умов для притягнення винних до в дпов дальност. Тобто застосування заход в адм н стративногоприпинення направлене на те, щоб забезпечити - припинення у примусовому порядкупротиправних д янь - поновлення порушених цими д яннямиюридичних в дносин - попередження, в двернення х шк дливихнасл дк в - створення умов для наступного притягненняправопорушник в до в дпов дальност. Адм н стративне припинення, як виддержавних примусових заход в, складовою частиною адм н стративного примусу. Для забезпечення доц льност цьоговиду д яльност державних орган в передбача ться диференц ац я заход в адм н стративногоприпинення, що викликано р зноман тн стю сусп льних в дносин, як регулюються правом, та характером посягань на ц в дносини. Виходячи з вищесказаного, можна вид литивелику к льк сть заход в адм н стративного припинення - затримання найб льш поширений зах д - вимога до порушника припинити протиправнуповед нку та дотримуватися загальнообов язкових правил - вилучення речей та документ в - тимчасове в дсторонення в д виконанняпевних роб т або певного виду д яльност - перев рочний огляд - застосування заход в ф зичного впливута спецзасоб в - л кв дац я результат в протиправнихд й тощо. Застосування заход в адм н стративногоприпинення, органи, як мають право застосовувати ц заходи, порядок х застосуванняч тко регламентован у законодавств. Д яльн сть державних орган в по застосуваннюзаход в припи-нення ма будуватися на принципах законност, гуман зму, демократизму, оптимальност, диференц ац цих заход в. В ц лому, заходи адм н стративногоприпинення мають про-ф лактичну направлен сть та являють собою зас б попередженнята припинення злочинност. Список використано л тератури. 1. Кодекс про адм н стративн правопорушення Укра ни.2. Кодекс Украинской ССР об административных правонарушениях.

Научно-практический комментарий.

К. Издат-во Украина , 1991.3. Советское административное право.

Учебник под ред. ВасиленковаП.Т. М. Юрид.лит 1990.4. Коваль Л.В. Адм н стративне право. Курс лекц й. К. Вентур ,1996.5. Советское административноеправо.

Учебник под ред. Павловского Р.С. К. Издат-во Вища школа , 1986.6. Юридический справочник.

М. Юрид.лит 1990.7. Советское административное право.

Части общая и особенная. Учебник под ред. Еропкина М.И. К. 1878.8. Севрюгин В.Е. Проблемы административного права.

Учебное пособие.

Тюмень ТГУ, 1994.9. Бахрах Д.Н Серегин А.В. Ответственность за нарушение общественногопорядка.

М. Юрид.лит 1977.10. Бахрах Д.Н. Административноепринуждение в СССР, его виды и основные тенденции развития.

М. 1972. 1 Коваль Л.В.Адм н стративне право.

Курс лекц й К. Вентур , 1996, с.115. 2 Советскоеадминистративное право Учебник под ред. П.Т.Василенкова Москва Юрид.лит 1990,с.170-171. 3 Бахрах Д.Н Сер гин А.В. Ответственность за нарушение общественного порядка.

Москва Юрид. лит 1977, с.23. 4 СеврюгинВ.Е. Проблемы административного права.

Учебное пособие Тюмень ТВФ МВД РФ, ТГУ,1994, с.90. 5 Коваль Л.В.Адм н стративне право.

Курс лекц й К. Вентур , 1996, с.116. 6 Коваль Л.В.Адм н стративне право.

Курс лекц й К. Вентур , 1996, с.117. 7 Коваль Л.В.Адм н стративне право.

Курс лекц й К. Вентур , 1996, с.117.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Пресечение административных правонарушений

В якост цих засоб в виступають так методи державно громадсько д яльност , як переконання та примус. Переконаннята примус, як методи державного управл ння, явища сусп льн , так як… По сут це втручання у сферу правових нтерес в правопорушника, нших суб кт вправа.

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Поняття припинення адм н стративних правопорушень

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Эта работа не имеет других тем.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги