рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Статус благодйних органзацй

Статус благодйних органзацй - раздел Право, Благотворительные организации Статус Благодйних Органзацй. Благодйн Органзац В Укран Мають Рзний Статус. Зо...

Статус благодйних органзацй. Благодйн органзац в Укран мають рзний статус. Зокрема, вдповдно до закону Украни Про благодйництво та благодйн органзац благодйн органзац утворюються дють за територальним принципом подляються за свом статусом на всеукранськ, мсцев та мжнародн.

До всеукранських благодйних органзацй належать благодйн органзац, дяльнсть яких поширються на територю вс Украни та як мають сво вддлення фл, представництва в бльшост областей Украни. До прикладв всеукранських благодйних органзацй можна вднести, наприклад, так органзац як 1.Фонд милосердя здоров я Украни. Метою цього фонду утворення в суспльств деалв гуманзму милосердя, привернення уваги громадян до найгострших проблем життя, надання соцально та медично допомоги престарлим, хворим, нвалдам, захист хнх законних нтересв прав. Засновниками цього фонду Укранське товариство Червоного Христа, Укранська рада профсплок та нш громадськ органзац Украни. 2. Укранський фонд культури Був створений у 1987 роц. Здйсню дяльнсть по розвитку та пдвищенню рвня культури в Укран наприклад, проведення виставок митцв, заснування премй засновано прем мен В. Винниченко, Нечуя-Левицького, органзацйне сприяння проведенню культурних заходв та н. 3. Всеукранське товариство Просвта мен Т.Г, Шевченка, вдоме свою дяльнстю по сприянню розвитку культури, науки, освти.

Наукове товариство також здйсню активну публцистичну дяльнсть.

Втчизна березень-квтень 1998 року До мсцевих належать благодйн органзац, дяльнсть яких поширються на територю вдповдного регону або адмнстративно-територально одиниц. Нажаль до сьогодн бльшсть благодйних органзацй розташован у великих мстах, здебльшого у столиц - централзовансть вдставання перифер також залишилось у спадок вд Радянських часв. Втизна 3-4 1999 року, Микола Дейчаквський Громадянське суспльство недержавн органзац До мжнародних належать благодйн органзац, дяльнсть яких поширються на територю Украни хоча б одн ншо держави.

В Укран д велика кльксть мжнародних благодйних органзацй. 1.Серед них найбльшим, мабуть, фонд Вдродження, який фнансуться вдомим меценатом Джоржем Соросом. Цей фонд належить до мереж фундацй Джорда Сороса, яка складаться з нацональних та регональних фондв бльше, нж у 30 кранах свту, переважно в Центральнй, Схднй вроп та на територ колишнього Радянського Союзу. Фонд Вдродження був заснований у 1990 роц. Спльна мета вс мереж фундацй Джоржа Сороса- освтн, соцальн правнич нцативи, що спрямован на розвиток та утвердження вдкритого суспльства.

Завданням безпосередньо фонду Вдродження фнансово, органзацйно сприяти становленню демократичного, вдкритого суспльства в Укран шляхом пдтримки важливих для його розвитку громадських нцатив.

Фонд фнансу проекти та програми, що сприяють вдродженню нацонально культури й демократично освти, розбудови громадянського суспльства. Приортети фонду встановлюються Правлнням та Програмними радами, до складу яких входять авторитетн громадськ дяч, фахвц в тих галузях, у яких фонд здйсню свою дяльнсть громадянське суспльство, культура, освта, державне управлння, охорона здоров я тощо. Всник законодавства Украни 42, 2000 рк 2.ншим прикладом мжнародно благодйно органзац Мжнародна органзаця Дти Чорнобиля.

На вдмну вд мжнародного фонду Вдродження, ця органзаця була створена в Укран, вже потм у сво дяльност охопила нш держави, здебльшого Блорусю, Росю та н. 3.Мжнародний благодйних фонд Духовна спадщина. Метою дяльност ц органзац виявлення жертв репресивно полтики Радянсько влади. Здйсню дяльнсть по розшуку в архвах, друку спискв в язнв, залучаючи сторю лтературу, документально пдтверджуючи хн бограф.

Зарестрован всеукранськ та мжнародн благодйн органзац мають право створювати вддлення, фл, а також представництва в порядку, встановленому Кабнетом Мнстрв Украни. Територя дяльност благодйно органзац визначаться вдповдно до статуту положення. Правоздатнсть благодйних органзацй Як субкт майнових та особистих немайнових вдносин благодйна органзаця надляться цивльною право-дздатнстю. У юридично особи право-дздатнсть виникають водночас, тому в закон ст 26 ЦК Украни йдеться лише по цивльну правоздатнсть юридично особи. Якй за змстом тотожна цивльна дздатнсть.

Правоздатнсть благодйно органзац виника з моменту державно рестрац. В цей самий момент виника цивльна дздатнсть благодйно органзац, тобто здатнсть своми дями набувати цивльних прав створювати для себе цивльн обов язки. Правоздатнсть юридично особи спецальною вона ма правоздатнсть вдповдно до встановлених цлей дяльност ч.1 ст 26 ЦК Украни. Права благодйних органзацй Благодйн органзац несуть цивльн права, що вдповдають цлям х дяльност, передбачено в установчих документах, нести пов язан з цю дяльнстю обов язки. Благодйн органзац не мають отримувати прибуток в якост основно мети дяльност.

Мета дяльност предмет мають бути визначен в установчих документах. Взагал, правоздатнсть благодйних органзацй спецальною, оскльки вони можуть здйснювати лише т д, як вдповдають мет х дяльност передбачен в установчих документах. Благодйн органзац можуть здйснювати один чи деклька видв дяльност, що не заборонен законом.

Основн напрямки дяльност благодйних органзацй вже розглядали вище. А безпосереднми формами здйснення благодйно дяльност субктами благодйництва, вдповдно до закону Украни Про благодйництво та благодйн органзац надання одноразово фнансово, матерально та ншо допомоги систематично фнансово, матерально та ншо допомоги фнансування конкретних цльових програм допомоги на основ договорв контрактв про благодйну дяльнсть дарування або дозволу на безоплатне пльгове використання обктв власност дозволу на використання сво назви, емблеми, символв подання безпосередньо допомоги особистою працею, послугами чи передач результатв особисто творчо дяльност прийняття на себе витрат по безоплатному, повному або частковому утриманню обктв благодйництва нших заходв, не заборонених законом.

Здйснення благодйними органзацями благодйно дяльност у вигляд надання конкретних послуг виконання робт, що пдлягають обовязковй сертифкац або лцензуванню, допускаться псля тако сертифкац або лцензування в установленому законодавством Украни порядку.

З метою здйснення благодйно дяльност благодйн органзац мають право - самостйно виршувати питання про подання благодйно допомоги набувачам, використовувати цльов пожертвування, що подаються благодйниками на реалзацю благодйно програми згдно з умовами цього пожертвування - утворювати вдповдно до законодавства Украни сво вддлення, фл, представництва - обднуватися у сплки, асоцац та нш обднання, що створюються на добровльнй основ сприяють виконанню статутних завдань - обмнюватися нформацю та спецалстами з вдповдними органзацями зарубжних кран - органзовувати збр благодйних пожертвувань та внескв вд фзичних та юридичних осб, ноземних держав та мжнародних органзацй - постйно визначати форми, обкти, субкти обсяги благодйно допомоги - вдкривати рахунки у нацональнй та ноземнй валютах в установах банкв - засновувати засоби масово нформац, пдпримства органзац, займатися видавничою дяльнстю - бути членом нших благодйних органзацй - мати власну символку, яка пдляга державнй рестрац у порядку, визначеному Законом Украни Про обднання громадян 2460-12 для рестрац символки обднань громадян - популяризувати сво мя назву, символку - мати нш права згдно з законодавством Украни.

Господарська та фнансова дяльнсть благодйних органзацй Надзвичайно важливим питання про здйснення господарсько та фнансово дяльност благодйними органзацями.

Благодйн органзац можуть займатись господарською дяльнстю лише настльки, наскльки це необхдно для досягнення цлей, для яких були створен ц благодйн органзац.

Благодйна органзаця користуться самостйнстю у питаннях прийняття господарських ршень, визначення умов оплати прац працвникв апарату благодйно органзац, використання власних фнансових та матеральних ресурсв вдповдно до вимог законодавства. Зокрема, благодйн органзац можуть - здйснювати виробництво товарв послуг, що приносять вдповда цлям, для яких було створено ц благодйн органзац - отримання для реалзац цнн папери, майнов та немайнов права - учать в господарських товариствах та товариствах на вр в якост вкладника.

Законодавчо обмежен права на здйснення деякими благодйними органзацями пдпримницько дяльност ними самими. Також встановлен обмеження на участь благодйних органзацй в господарських товариствах товариствах на вр. Можуть встановлюватись обмеження на деяк види дяльност, якими не вправ займатися благодйн органзац. Наприклад, вони не можуть бути фнансовими агентами. Також передбачаться право засновника благодйно органзац, органв мсцевого самоуправлння а також органами, якими було зарестровано благодйн органзац, припиняти пдпримницьку дяльнсть цих органзацй, якщо вона здйснються на шкоду основнй дяльност, передбаченй статутом, тобто тимчасово припиняти цю дяльнсть. Зокрема використання благодйними органзацями благодйних пожертвувань не на благодйн цл, а на здйснення пдпримницько дяльност.

Некоммерческие фонды и организации правовые аспекты О.Г.Дрокин, А.А Игнатенко, С.В Изотова, С.Н Мовчан, Н.С Невменова Благодйна органзаця облкову на окремих банквських рахунках кошти для господарсько та благодйно дяльност як в нацональнй, так в ноземнй валютах. Порядок вдкриття та ведення банквських рахункв благодйних органзацй встановлються Нацональним банком Украни.

Фнансова дяльнсть благодйно органзац здйснються вдповдно до вимог законодавства Украни. Фнансова дяльнсть, спрямована на благодйництво, не розглядаться як пдпримницька або нша прибуткова дяльнсть. Надходження благодйно органзац вд фнансово дяльност спрямовуються виключно на благодйництво забезпечення господарсько дяльност у розмрах та порядку, передбачених законом Украни Про благодйництво та благодйн органзац У власност благодйно органзац можуть перебувати рухоме нерухоме майно, матеральн та нематеральн активи, кошти, а також нше майно, придбане на законних пдставах.

Благодйна органзаця ма право здйснювати вдносно майна та коштв, як знаходяться у власност, будь-як угоди, що не суперечать статутним цлям та законодавству Украни.

Джерела формування майна та коштв благодйно органзац передбачен ст 19 закону Украни Про благодйництво та благодйн органзац. Це, зокрема внески засновникв засновника та нших благодйникв благодйн внески пожертвування, що мають цльовий характер благодйн гранти, надан фзичними та юридичними особами в грошовй та натуральнй форм надходження вд проведення благодйних кампанй по збору благодйних пожертвувань, благодйних масових заходв, благодйних лотерей та благодйних аукцонв з реалзац майна та пожертвувань, як надйшли вд благодйникв доходи вд депозитних вкладв та вд цнних паперв, надходження вд пдпримств, органзацй, що перебувають у власност благодйно органзац Обов язки благодйно органзац Отож, були розглянут права, як ма благодйна органзаця.

Але якщо суб кт цивльних правовдносин ма права, то вн ма цивльн обов язки. Так обов язки благодйних органзацй передбачен законом Украни Про благодйництво та благодйн органзац, зокрема, в статт 14 Благодйна органзаця зобовязана забезпечити виконання статутних завдань, вльний доступ до свох звтв, документв про господарську та фнансову дяльнсть.

Засновники та працвники благодйно органзац не мають права отримувати матеральних переваг додаткових коштв у звязку з свом становищем в цй органзац, крм тих, що передбачен законом Про благодйництво та благодйн органзац. Органи управлння благодйними органзацями Вищим органом управлння благодйно органзац колегальний орган загальн збори, ззд, конференця, який здйсню сво повноваження згдно з статутом положенням благодйно органзац.

До компетенц вищого органу управлння благодйно органзац належать затвердження статуту положення благодйно органзац, внесення змн до нього, обрання виконавчого та контрольного органв благодйно органзац, затвердження благодйних програм, визначення основних напрямв дяльност благодйно органзац, прийняття ршень про реорганзацю та лквдацю благодйно органзац виршення нших питань, що передбачен статутом положенням про благодйну органзацю.

Виконавчим органом благодйно органзац правлння комтет. Повноваження правлння комтету визначаються статутом положенням благодйно органзац. Для забезпечення поточно дяльност благодйно органзац призначаться адмнстративно-виконавчий орган на чол з президентом директором, повноваження якого визначаються статутом положенням. Розпорядч та контролююч функц в благодйнй органзац здйсню наглядова рада, персональний склад яко визначаться засновниками засновником. Члени виконавчого органу благодйно органзац, крм президента директора, не одержують заробтну плату за свою роботу в цьому орган.

Витрати, обумовлен виконанням статутних обовязкв у цих органах, можуть бути вдшкодован за рахунок коштв благодйно органзац за ршенням правлння комтету. На працвникв апарату благодйно органзац поширються законодавство Украни про працю, соцальне забезпечення соцальне страхування. Якщо брати за приклад мжнародний фонд Джоржа Сороса Вдродженя, то такими органами управлння стратегчне правлння наглядова рада. Стратегчне правлння на чол з директором виконавчим органом.

Його повноваження визначаються статутом фонду Вдродження. Зокрема, Правлння визнача приортети дяльност фонду, форму стратегю дяльност вс органзац. Розпорядч та наглядов функц здйсню наглядова рада, персональний склад яко визначаться Джоржем Соросом, який засновником дано мереж благодйних органзацй, або його представниками у данй держав. Всник законодавства Украни 47 ,2000 рк. Юридичн форми благодйних орагнзацй У статт 6 закону Украни Про благодйництво та благодйн органзац передбачаються так органзацйно-правов форми благодйних органзацй членська благодйна органзаця благодйний фонд благодйна установа нш благодйн органзац фундац, мс, лги тощо. Конкретна органзацйно-правова форма благодйних органзацй визначаться засновниками засновником.

Членська благодйна органзаця Учасниками таких организацй можуть бути лише фзичн особи громадяни. При цьому вони не мають н речових, н зобов язальних прав на майно таких юридичних осб. накше кажучи, громадяни як члени благодйних органзацй не набувають вд участ в них няких майнових доходв та вигд, а також не вправ витребувати повернення членських вкладв, пожертвувань та ншого майна, переданого ними благодйнй органзац.

Благодйн органзац власниками свого майна не несуть вдповдальност за зобов язанням свох членв, так само, як останн не вдповдають за зобов язаннями цих органзацй. Доходи вд х дяльност надходять х учасникам засновникам. Але вони не можуть розподлятися мж членами чи засновниками благодйних органзацй, а поступають на потреби цих органзацй.

Юридичним особами та власниками свого майна можуть визнаватися як окрем ланки таких органзацй, так органзаця в цлому. Як власники майна благодйн оганзац беруть участь в майновому оббгу, але виключно для досягнення поставлених завдань, для яких створювалась дана благодйна органзаця. Але про це вже зазначалося вище. Благодйний фонд Це один з видв благодйних органзацй, його статус ма ряд особливостей.

Це вдносно новий вид юридичних осб, особливстю якого та обставина, що ця органзаця не заснована на членств учасникв. Крм того, фонд власником свого майна, на яке у його засновникв вдсутн будь-як права засновниками благодйного фонда не можуть виступати органи державно влади та мсцевого самоврядування, а також державн та мунципальн унтарн пдпримства, державн та мунципальн установи - благодйн фонди не можуть брати участь в господарськй дяльност спльно з ншими особами - вищий орган благодйного фонда колегальним члени цього органу управлння виконують ц обов язки добровльно В якост вищого органа управлння благодйного фонду може бути не бльше одного працвника його виконавчих органв.

Члени вищого органа управлння благодйного фонду його посадов особи не мають права займати штатн посади в адмнстрац комерцйно чи некомерцйно органзац, учасником яких цей фонд. До компетенц вищого органу благодйного фонду вдноситься Змна статуту Утворення виконавчих та контрольно-ревзйних органв та дострокове припинення х повноважень Затвердження благодйних програм Затвердження рчного плану бюджету та його рчного звту Прийняття ршень про створення комерцйних та некомерцйних органзацй, про участь в таких органзацях, вдкриття флалв, представництв.

Отож, фонд не ма фксованого членства його учасники не можуть прямо брати участь в управлнн його справами. Таким чином, засновники фонду вимушен довряти його кервним органам в тому, що стосуться використання фонду. Для того, щоб уникнути зловживань, введено дв так важлив вимоги по- перше, створення пклувально ради, що контролю дяльнсть фонду та його посадових осб, по-друге, фонд зобов язаний здйснювати свою дяльнсть публчно.

Учасниками засновниками фонду можуть бути громадяни та юридичн особи. Фонд власником свого майна, а його засновникиучасники, не несуть вдповдальност за його зобов язаннями. Майно фонду, що залишаться псля його лквдац не пдляга розподленню мж кредиторами. Благодйна та суспльна корисна дяльнсть фондв потребу постйних матеральних витрат, як неможливо фнансувати при вдсутност членських вкладв, бо фонд не ма фксованого членства.

Тому фонди у окремих випадках можуть здйснювати пдпримницьку дяльнсть як безпосередньо, так через господарськ товариства, як створюються з цю метою. У першому випадку пдпримницька дяльнсть фонду ма вдповдати суспльно корисним цлям, для яких було створено цей фонд. У другому випадку фонд може створювати господарськ товариства чи брати участь у х дяльност, яка напряму може бути не пов язана з його основними завданнями. Але фонд може створювати лише господарськ товариства, а не нш види комерцйних органзацй, а отриман вд участ в них доходи можуть бути використан лише за цльовим призначенням.

Благодйна установа Це неурядова та некомерцйна органзаця, створена для реалзац передбачених законодавством цлей шляхом здйснення благодйно в нтересах суспльства чи окремих категорй осб. Засновником благодйно установи може виступати лише нша благодйна органзаця. Цлями благодйно установи - соцальна пдтримка та захист громадян, включаючи покращення матерального становища малозабезпечених, соцальну реаблтацю безробтних, нвалдв та нших осб, як в силу свох фзичних чи нтелектуальних особливостей не можуть самостйно реалзовувати сво права та законн нтереси - пдготовка населення до подолання наслдкв стихйного лиха, екологчно, промислово та нших катастроф, попередженню нещасних випадкв - надання допомоги потерплим в результат стихйного лиха, екологчних, промислових чи нших катастроф, соцальних, нацональних, релгйних конфлктв, жертвам репресй, бженцям та вимушеним переселенцям - сприяння змцненню дружби, мира та згоди мж народами, попередження соцальних, нацональних, релгйних конфлктв - сприяння змцненню престижу та рол родини в суспльств - сприяння захисту материнства, дитинства, батьквства - сприяння дяльност у сфер освти, науки, культури, мистецтва, просвти, духовному розвитку особистост - сприяння дяльност у сфер профлактики та охорони здоров я громадян, а також пропаганди здорово способу життя, покращення морально-психчного стану громадян - сприяння дяльност у сфер фзично культури та масового спорту - охорона навколишнього середовища та захист тварин - охорона та належне утримання будвель, об ктв та територй, що мають сторичне, культурне, природне значення та мсць поховання.

Благодйн органзац вправ займатися дяльнстю по залученню ресурсв та веденню внереалзацйних операцй.

Благодйна установа не може брати участь у господарських товариств спльно з ншими особами. Обмежено використання коштв благодйними установами, зокрема 1. не може використовувати засоби та сво майно для пдтримки полтичних партй, рухв, груп та компанй 2. на фнансування благодйних програм може бути направлено не менше 80 доходв вд внереалзацйних операцй та програм, що надйшли за фнансовий рк 3. не вправ використовувати на оплату прац адмнстративно-управлнського персоналу бльше 20 фнансових коштв, що використовуються протягом року 4. бльше 80 благодйних пожертвувань мають бути використан на благодйн цл протягом року 5. майно установи, яким вона вправ самостйно розпоряджатися не може бути передано власнику установи на бльш вигдних умовах, нж для нших осб Джерела формування майна благодйно установи Кошти та майно, передане власниками Благодйн пожертвуваннями, в тому числ т, що носять цльовий характер, надан громадянами та юридичним особами в грошовй та натуральнй форм Доходи вд внереалзацйних операцй, включаючи доходи вд цнних паперв Надходження вд дяльност по залученню ресурсв Доходи вд дозволено законом та передбачено статутом пдпримницько дяльност Доходи вд дяльност господарських товариств, заснованих установ Праця добровольцв нш, не заборонен законом джерела.

Управлння благодйними установами також ма сво особливост- обов язкове створення колегального вищого органа управлння.

Обмежена можливсть участ членв вищого управлння в замщенн штатних посад в адмнстрац комерцйних некомерцйних органзацй, засновником яких благодйна установа.

Як виняток, майно благодйних органзацй не передаться власнику, а використовуться на благодйн цл в порядку, встановленому статутом чи за ршенням лквдацйно комс. О благотворительной и некоммерческой деятельности, составитель- Вербицкий.

Москва, 1992 год Об днання юридичних осб асоцац та союзи Благодйн органзац, в тому числ установи можуть добровльно об днуватись в асоцац союзи цих органзацй.

Асоцаця некомерцйних органзацй являться некомерцйною органзацю.

Члени асоцац союзу збергають свою самостйнсть та права юридично особи. Асоцаця не вдповда за зобов язаннями свох членв. Члени асоцац несуть субседарну вдповдальнсть за зобов язаннями у розмр та порядку, передбаченими установчими документами асоцац.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Благотворительные организации

У колишньому Радянському Союз снувало два види недержавних органзацй одн перебували пд контролем держави, а нш стояли в незаконнй опозиц до не.… Таким чином, серед громадян не снувало традиц об днання з власно нцативи для… Одночасно внаслдок розпаду старо системи вдбувся значний економчний спад, була зруйнована державна нфраструктура…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Статус благодйних органзацй

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Благодйн органзац держава
Благодйн органзац держава. Законом Украни Про благодйництво та благодйн органзац також врегульовано вдносини мж благодйною органзацю та державноюст. 23-25. Тому я не можу обминути це питання в свой

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги