рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Неналежна сторона у справ

Неналежна сторона у справ - раздел Право, Гражданско-процессуальные правоотношения Неналежна Сторона У Справ. Замна Неналежно Сторони. Право На Судовий З...

Неналежна сторона у справ. Замна неналежно сторони.

Право на судовий захист ма кожний громадянин.

Цим правом можуть користатися ноземц та особи без громадянства. Органзац, що мають цивльну процесуальну правоздатнсть та дздатнсть, також мають це право.

Таким чином, будь-яка правоздатна особа може зайняти процесуальне положення сторони. Однак, для участ в данй справ необхдно мати конкретну матерально-правову зацкавленсть саме в цй справ, а саме бути належною стороною. Якщо вндикацйний позов пред явлено не самим власником чи законним користувачем предмету, а його сином власник жив такий позов пред явлено неналежним позивачем. Пред являючи позов, позивач повинен надати суду дан, з яких було б видно, що вн належним позивачем, а особа притягнута м до вдповд належним вдповдачем.

Позивач повинен легтимувати себе та вдповдача. Легтимаця узаконення ма цллю чтке визначення суб ктного склад у учасникв спору, правильну юридичну квалфкацю спору. Легтимаця забезпечу винесення ршення стосовно дйсно матерально зацкавлених осб. Якщо позов пред явлено прокурором або органзацями чи громадянами, що порушують справу в нтересах третх осб, прокурор та ц органзац повинн також легтимувати позивача та вдповдача.

Отже, належними сторонами в цивльнй справ особи, стосовно яких дан про те, що вони можуть бути суб ктами спрного правовдношення. Належна сторона визначаться судом на пдстав норм матерального права. Вже при прийнятт позовно заяви суд повинен встановити, чи ма позивач право вимоги та чи вдповдач тю особою, яка повинна вдповдати за позовом. Участь у справ неналежного позивача чи неналежного вдповдача перешкоджа законному та обгрунтованному виршенню справи.

У зв язку з цим виника проблема замни неналежно сторони. Однак, справа не завжди порушуться належним позивачем, а як вдповдаючий за позовом не завжди притягаться належний вдповдач. Процесуальний закон не передбача вдмови у прийнятт заяви вд неналежного позивача чи вдмови вд прийняття позову, зверненого неналежному вдповдачу. Неналежний позивач чи вдповдач повинн бути замнен у належному порядку, встановленому ст.105 ЦПК. Однак замна неналежних позивача та вдповдача може бути проведена тльки з згоди позивача.

Для замни неналежного первинного позивача необхдна не тльки його згода на вихд з справи, а й згода належного позивача на вступ до справи. За наявност х взамно згоди вдбуваться замна. якщо позивач не згоден на замну його на ншу особу, то ця особа може вступити до справи як третя особа, що заявля самостйн вимоги на предмет спору, про що суд сповща цю особу. Якщо первинний позивач згоден вийти з справи, а належний позивач не бажа до не вступати, по справ зника позивач, тому суд повинен закнчити провадження по справ в порядку ст.136 ЦПК. Вдмова первинного позивача у вибутт та вдмова належного позивача у вступ до справи повинн тягнути за собою розгляд справи за суттю та винесення ршення про вдмову у позов.

Для замни неналежного вдповдача також потрбна згода позивача. При згод на таку замну суд звльня первинного вдповдача вд участ у справ та залуча нового вдповдача. В раз незгоди позивача на замну вдповдача ншою особою суд залуча цю особу як другого вдповдача ч.3 ст.105 ЦПК. Замна неналежно сторони вдбуваться в тому самому процес, без зупинення чи призупинення провадження. Якщо замна вдбуваться в засданн суду, останнй може вдкласти справу слуханням з тим, щоб надати час належнй сторон вступити у справу та пдготуватися до захисту свох нтересв.

Псля замни неналежно сторони розгляд справи починаться з початку, а саме з стад пдготовки до судового розгляду. Замна неналежно сторони може вдбуватися тльки в суд першо нстанц.

Замна неналежно сторони ма проводитись судом у вдкритому судовому засданн з обов язковим викликом всх осб, що беруть участь у справ. Процесуальне правонаступництво В ход процесу по конкретнй справ може виникнути необхднсть замни осб, що приймають участь у справ через правонаступництво, яке виникло в матеральних правовдносинах. Громадянин, що стороною у справ може вмерти, залишивши сво майно наслдувачу по закону чи за заповтом. Юридична особа може бути реорганзована чи закнчити сво снування. Крм такого загального унверсального правонаступництва можливо правонаступництво у окремому правовдношенн сингулярне.

Сторона може передати право вимоги чи виконати переказ боргу. У будь-якому випадку, процесуальне правонаступництво можливо лише у тому випадку, коли вдбулося правопримство матеральне. Якщо матеральн правовдношення та виникаюча на х пдстав зацкавленсть мають особистий характер стягнення алментв, поновлення на робот, вдшкодування збиткв, що нанесен здоров ю неможливсть матерального правонаступництва обумовлю й неможливсть правопримства у процес.

Матеральне правонаступництво автоматично не тягне процесуального правопримства. Вступ до процесу правонаступника позивача залежить вд його волевиявлення. Залучення до процесу правонаступника-вдповдача знову ж таки залежить вд вол позивача чи ншо особи, що прийма участь у справ. Тльки псля того як буде визначено правонаступника вилучено особи, а вд зацкавлених осб буде отримано вдповдну заяву, призупинене в результат смерт громадянина чи лквдац юридично особи провадження по справ може бути поновлено.

В цьому суть диспозитивного характеру процесуальних прав сторн. Порядок настання правонаступництва в процес 1 в раз настання обставин, що пдставою для унверсального правонаступництва в матеральному прав, провадження по справ ма бути обов язково призупинено 2 у випадах сингулярного правонаступництва вступ до справи правонаступника вдбуваться без призупинення провадження по справ 3 правонаступник повинен надати суду документи, що засвдчують його правонаступництво в матеральних правовдношеннях свдоцтво про право на спадщину, документ про реорганзацю юридично особи та н 4 Якщо правонаступництво в матеральному прав наступа стосовно деклькох осб, кожна з них може вступити до справи за свом бажанням.

Вступ одного з правонаступникв до справи не зв язу нших правонаступникв, однак суд ма х сповстити про поновлення процесу 5 правонаступництво можливо у будь-якй стад процесу 6 для правонаступника вс д, що вчинен до його вступу до справи, обов язков в тому обсяз, в якому вони були обов язков для особи, яку правонаступник змнив.

Правонаступник не ма права вимагати перепереврки доказв, що в х дослдженн брав участь його попередник 7 при процесуальному правонаступництв процес не починаться знову, а поновлються з т стад, на якй був призупинений, або продовжуться з т стад, на якй настало правонаступництво сингулярне правонаступництво. Таким чином процесуальне правонаступництво особливим випадком замни осб в процес.

Вд замни неналежно сторони правонаступництво вдрзняться деклькома суттвими моментами воно можливе у будь-якй стад виконання воно тягне поновлення чи продовження процесу воно тягне передачу правонаступнику всх процесуальних прав та обов язкв попередника останн правонаступник нколи не може приймати участь у справ разом з право попередником. Процесуальна спвучасть Згдно ст.104 ЦПК, позов може бути пред явлено сумсно деклькома позивачами або до деклькох вдповдачв.

В лтератур нердко спвучасть на боц позивача називають активною, а на боц вдповдача пасивною, виходячи з того, що порушуться справа та до у ньому залучаються вдповдач з нцативи позивача. Назва ця умовна та не означа пасивност вдповдача. Сторони в процес мають рвн права та однаков можливост активно користуватися всма наданими м законом процесуальними засобами для захисту суб ктивних прав та охоронюваних законом нтересв. Спвучасть може виникнути в раз пред явлення позову деклькома позивачами до деклькох вдповдачв.

Вдповдно, процесуальна спвучасть можлива як на боц позивача чи вдповдача, так й на обох сторонах одночасно. Структура сторн при множинност осб не змнються, в процес тльки дв сторони, що спвпозивачами або спввдповдачами. Спвучасники, звичайно не суперечать мж собою. Але якщо навть мж ними виникають розбжност, наприклад про розмр належно частини, то х вимоги як правило сумсн та не виключають одна одну. Ця особливсть суттвою ознакою спвучаст.

Таким чином, процесуальна спвучасть участь в однй справ деклькох позивачв чи деклькох вдповдачв, нтереси та вимоги яких не виключають одне одного. Процесуальн спвучасники, як правило, суб ктами суперечного чи пов язаного з ним правовдношення, що пдляга виршенню судом. Процесуальна спвучасть поднання позовв по суб ктам процесу, тому ще ма назву суб ктивного поднання позовв, на вдмну вд об ктивного поднання позовв коли одна особа пред явля до ншо деклька позовних вимог.

В такому провадженн поднання проводиться за об ктом процесу, в ньому нема спвучаст. Пдстави спвучаст дючим законодавством прямо не встановлен. Однак процесуальна спвучасть допускаться насамперед в тих випадках, коли це пов язано з характером матеральних правовдносин. По змсту закону процесуальна спв участь можлива в таких випадках 1 якщо предмет позову - загальне право наприклад позови з права загально власност 2 якщо позовн вимоги походять з одн т ж пдстави з сумсного нанесення шкоди деклькома особами 3 якщо вимоги однордн, хоч не тотожн за пдставою та предметом. позов про сплату заробтно платн до одного роботодавця деклькох робтникв Залежно вд характеру матерально-правових зв язкв мж суб ктами суперечних правовдносин розрзняють два види процесуально спвучаст необхднеобов язкове та факультативне можливе. Необхдна спвучасть обов язкова участь у справ всх суб ктв спрного правовдношення як позивачв так вдповдачв.

Воно пов язано з особливостями спрних матеральних правовдносин при множинност х суб ктв. Якщо позивач пред явив позов не до всх зобов язаних осб, а вимоги його не можуть бути розглянут окремо, то суд повинен залучити до процесу всх цих осб. Невиконання на практиц вимог про залучення спввдповдачв веде до винесення необрунтованих ршень та до х подальшо вдмни. Спвучасть факультативна, якщо вимоги деклькох позивачв чи одного позивача к декльком вдповдачам можуть бути розглянут та здйснен незалежно одна вд одно. Наприклад позов батькв до дтей про стягнення алментв може бути пред явлено як сумсно в однй справ, так й окремо до кожного з дтей або до всх одночасно.

Факультативна спвучасть дозволяться як при матерально правовому зв язку мж спвучасниками так без нього, залежно вд необхдност.

Факультативна спвучасть можлива лише за умов, коли воно вдповда вимогам процесуально економ, дозволя скоротити витрати часу на розгляд справи, забезпечуючи швидке та правильне виршення суперечки. Якщо сумсний розгляд вимог деклькох позивачв чи до деклькох вдповдачв ускладню процес, то суддя може видлити одну чи деклька вимог в окреме провадження.

Основна мета нституту процесуально спвучаст винесення дино образного ршення, його стабльнсть. Метою необхдно спвучаст винесення повних ршень, що вичерпують вс можлив по справ питання. Спвучасники користуються правами та несуть обов язки сторн в процес ст.104 ЦПК. Кожен з позивачв та вдповдачв стосовно ншо сторони виступа в процес самостйно та д незалежно вд нших учасникв процесу вн може наприклад самостйно визнати позов чи вдмовитися вд нього.

Спвучасники можуть поручити ведення справи одному з них, навть коли спвучасник не ма загального права ведення стороннх справ. При процесуальнй спвучаст суд виносить загальне ршення, в якому визначаються права та обов язки кожного з спвучасникв. Це ршення поднане, в ньому ма мститися вдповдь по кожнй вимоз.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Гражданско-процессуальные правоотношения

Цивльно-процесуальн правовдносини регулюють тльки суспльн вдносини, що виникають у процес здйснення судочинства по справах одню з сторн у яких… Так правовдносини не можуть снувати без правового врегулювання, без нього вони… Процесуальн правовдносини зумовлюють динамку матеральних правовдносин, вони похдними вд останнх, носять по вдношенню…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Неналежна сторона у справ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Процесуальн права та обов язки сторн
Процесуальн права та обов язки сторн. Закон встановлю, що сторони користуються однаковими процесуальними правами ст 103 ЦПК. Вдповдно вони несуть й рвн процесуальн обов язки. Вс процесуальн права с

Цивльна процесуальна правоздатнсть та цивльна процесуальна дздатнсть як умови правосуб ктност у цивльному процес
Цивльна процесуальна правоздатнсть та цивльна процесуальна дздатнсть як умови правосуб ктност у цивльному процес. Цивльна процесуальна правоздатнсть встановлена законом можливсть мати цивльн процес

Об кти цивльно-процесуальних правовдношень
Об кти цивльно-процесуальних правовдношень. Рзн суб кти вступають у правов вдносини, преш за все, з метою задоволення певних свох нтересв потреб матеральних, полтичних, духовних та нших. Для досягн

Пдстави виникнення та припинення цивльно-процесуальних правовдносин
Пдстави виникнення та припинення цивльно-процесуальних правовдносин. Виникнення, змну або припинення правових вдносин норми права пов язують з конкретними життвими обставинами юридичним фактами. Бе

Висновок
Висновок. Вже зараз на Укран у достатнй клькост теоретичний та практичний матерал для того, щоб видлити вивчення питань юридично технки у спецальну юридичну науку. Професональн знання юриста

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги