рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Пдстави виникнення та припинення цивльно-процесуальних правовдносин

Пдстави виникнення та припинення цивльно-процесуальних правовдносин - раздел Право, Гражданско-процессуальные правоотношения Пдстави Виникнення Та Припинення Цивльно-Процесуальних Правовдносин. Виникнен...

Пдстави виникнення та припинення цивльно-процесуальних правовдносин. Виникнення, змну або припинення правових вдносин норми права пов язують з конкретними життвими обставинами юридичним фактами. Без юридичних фактв правовдносини неможлив. Отже, юридичн факти, як правосуб ктнсть необхдною умовою виникнення, змни або припинення правовдносин.

Виникнення суб ктивних особистих та майнових прав громадян та органзацй, х змну та закнчення закон завжди пов язу з настанням або змною визначених обставин, а саме з юридичними фактами. У бльшост випадкв пдставою для виникнення цивльно-процесуальних правовдносин подання громадянином, юридичною особою позову про захист свого порушеного матерального права. Саме позов у цивльному процес основною пдставою для виникнення правовдношення.

Право на судовий захист засобом встановлення порушених суб ктивних цивльних, смейних, трудових прав. Вдповдно до ст 4 ЦПК будь-яка зацкавлена особа може у порядку, встановленому законом звернутися до суду за захистом порушеного чи оспорюваного права чи охоронюваного законом нтересу. Засобом такого захисту найчастше позов, зовншню формою якого позовна заява. Саме в ньому проявляються та втлюються вс сторони позову. Таким чином, позов це звернена через суд до вдповдача матерально-правова вимога про вдновлення порушеного чи оспорюваного права.

Як позов, поняття право на позов складним, ма дв сторони матерально-правову та цивльно-правову. Матерально-правова сторона права на позов це право на його задоволення. Цивльне процесуальне право визнача процесуальну сторону права на позов, а саме на пред явлення позову. Право на пред явлення позову мають вс громадяни та юридичн особи. Якщо в суб ктивних цивльних правах можуть бути обмеження у встановлених законом випадках, то в прав на пред явлення позову нхто не може бути обмежений. Бльш того, ст.4 ЦПК не дозволя навть самообмеження в цьому прав вдмова вд права на звернення в суд недйсна.

Наявнсть чи вдсутнсть права на звернення до суду з позовом у кожному конкретному випадку у кожного конкретного суб кта залежить вд визначених обставин, що мають назву передумов виникнення права на пред явлення позову. Тому передумови права на позов можна визначити як обставини, з наявнстю або вдсутнстю яких процесуальний закон пов язу можливсть пред явлення позову до суду. Передумови можуть залежати вд особи, що звертаться до суду або не залежати.

Тому х можна подлити на суб ктивн та об ктивн. Суб ктивною передумовою права на пред явлення позову правоздатнсть особи, що звертаться до суду з заявою. В лтератур по цивльному процесу часто стверджують, що наявнсть правоздатност треба перевряти тльки у органзацй чи вони юридичними особами. Для громадян це робити не треба, тому що правоздатнсть у громадян виника з моменту народження, отже вс вони правоздатн.

Здаться це неправильно. Перевряти правоздатнсть треба в усх випадках, тому що стосовно юридичних осб та громадян по конкретнй справ перевряти треба не наявнсть взагал цивльно процесуально правоздатност, а правоздатност по данй справ, а саме особисто юридично зацкавленост. В ст.4 ЦПК вказано, що будь-яка зацкавлена особа може в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом порушеного чи оскаржуваного права чи охоронюваного законом нтересу.

Передумови дляться на позитивн та негативн, залежно вд того з х наявнстю чи вдсутнстю закон пов язу можливсть пред явлення позову. Позитивн передумови це передбачен в цивльному процесуальному закон обставини, як мають бути в даному випадку при пред явленн позову. Позитивних передумов дв. Вдповдно до п.1 ст.136 ЦПК право на пред явлення позову та суддя повинен прийняти заяву якщо вона пдляга розгляду в суд. Що таке пдляга Заява пдляга розгляду в суд, якщо А особа, що звертаться з вимогою про судовий захист правоздатна, юридично зацкавлена у цй справ Б вимоги пдвдомч суду В захист дано вимоги законом не забороняться, наприклад закон забороня подання заяви про розлучення чоловком, коли жнка вагтна або ма дитину вком до одного року Г вимога не вдноситься до фактично незначущих для права деяк вимоги, що походять з шлюбних вдносин. Вдповдно до п.2 ст.136 ЦПК право на пред явлення позову у звертающогося та суддя повинен прийняти цю заяву, якщо позивачем додержано передбачений законом для дано категор справ порядок попереднього позасудового виршення справ.

Негативн передумови це так обставини, яких не ма бути, щоб суддя вдповдно до закону прийняв заяву.

Вони передбачен законом для того, щоб не дозволити винесення суперечливих та взамовиключаючих ршень суду - вдповдно до п.3 ст.136 ЦПК суддя прийма заяву якщо нема постанови, ршення що набрала чинност по тотожнй суперечц - якщо у провадженн суду нема справи по тотожнй суперечц - якщо нема ршення товариського суду по тотожнй суперечц Пред явлення позову виконуться поданням позовно заяви.

Порядок подання визначаться встановленими в закон умовами реалзац права на пред явлення позову. Якщо аналз суддю передумов да йому вдповдь на питання чи право на пред явлення позову, то аналз умов да вдповдь на питання, чи правильно реалзуться право на пред явлення позову. По наслдках, що х тягнуть встановлен законом умови, х можна подлити на дв групи. Порушення умов першо групи тягне вдмову у прийнятт позову так само, як й порушення правил про передумови.

Але на вдмну вд останнього вдмова тут не абсолютною перешкодою для нового звернення. До таких умов вдносяться - вдповдно до п.2 ст.136 ЦПК суддя вдмовля у прийнятт заяви, якщо зацкавленою особою не додержано встановленого для дано категор справ порядок попереднього позасудового розгляду справ. На вдмну вд недодержання правил про аналогчну передумову п.2 ст.136 працю як умова, якщо ще не втрачена можливсть поновлення даного пропуску, а саме не закнчився ще строк звернення з претензю - якщо справа не пдсудна даному суду - подано заяву недздатною особою - якщо вд мен зацкавлено особи заяву подано особою, що не ма повноважень на ведення справи.

Перелк пдстав для вдмови в прийнятт заяви наведено у ст.136 ЦПК та вн вичерпним. 4 При додержанн всх вимог, що визначають право на позов та порядок пред явлення позову, суддя прийма позовну заяву. Прийняття заяви тягне ряд матерально-правових та процесуально-правових наслдкв.

Матерально-правов наслдки - перериваться позовна давнсть - алменти присуджуються з моменту подання заяви - добросовсному набувачу вдповдачу вдшкодовуються витрати по утриманню спрного майна у випадку його повернення - майно ста спрним та обмежуться в обгу Процесуально-правов наслдки - порушуться цивльна справа - виникають цивльно-процесуальн правовдношення, а вдповдно й передбачен законом процесуальн права та обов язки.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Гражданско-процессуальные правоотношения

Цивльно-процесуальн правовдносини регулюють тльки суспльн вдносини, що виникають у процес здйснення судочинства по справах одню з сторн у яких… Так правовдносини не можуть снувати без правового врегулювання, без нього вони… Процесуальн правовдносини зумовлюють динамку матеральних правовдносин, вони похдними вд останнх, носять по вдношенню…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Пдстави виникнення та припинення цивльно-процесуальних правовдносин

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Процесуальн права та обов язки сторн
Процесуальн права та обов язки сторн. Закон встановлю, що сторони користуються однаковими процесуальними правами ст 103 ЦПК. Вдповдно вони несуть й рвн процесуальн обов язки. Вс процесуальн права с

Неналежна сторона у справ
Неналежна сторона у справ. Замна неналежно сторони. Право на судовий захист ма кожний громадянин. Цим правом можуть користатися ноземц та особи без громадянства. Органзац, що мають ци

Цивльна процесуальна правоздатнсть та цивльна процесуальна дздатнсть як умови правосуб ктност у цивльному процес
Цивльна процесуальна правоздатнсть та цивльна процесуальна дздатнсть як умови правосуб ктност у цивльному процес. Цивльна процесуальна правоздатнсть встановлена законом можливсть мати цивльн процес

Об кти цивльно-процесуальних правовдношень
Об кти цивльно-процесуальних правовдношень. Рзн суб кти вступають у правов вдносини, преш за все, з метою задоволення певних свох нтересв потреб матеральних, полтичних, духовних та нших. Для досягн

Висновок
Висновок. Вже зараз на Укран у достатнй клькост теоретичний та практичний матерал для того, щоб видлити вивчення питань юридично технки у спецальну юридичну науку. Професональн знання юриста

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги