рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Пдстави для застосування банкрутства

Работа сделанна в 1992 году

Пдстави для застосування банкрутства - раздел Право, - 1992 год - Правовое регулирование банкротства Пдстави Для Застосування Банкрутства. Пдставою Для Застосування Банкрутства Д...

Пдстави для застосування банкрутства. Пдставою для застосування банкрутства до субктапдпримництва економчний фактор, визначеним статтею 1 Закону Про банкрутство неспроможнсть субкта як юридично особи задовольнити свочасно предявлен донього майнов вимоги кредиторв виконати зобовязанняперед бюджетом.

Фактичною пдставою для порушення справи про банкрутство може бути лише письмова заява до Арбтражного суду, яка називаться заява про порушення справи про банкрутство юридично особи.

З такою заявою до Арбтражного суду може звернутися будь-хто з кредиторв громадянин чи юридична особа, яка ма пдтверджен належними документами майнов вимоги до боржника, або клька кредиторв. Як уже зазначалося, такого права не мають т кредитори, майнов вимоги яких забезпечен заставою. Кредитор може звернутися з заявою про порушення справипро банкрутство юридично особи лише у тому раз, якщоостання неспроможна задовольнити визнан нею претензйнвимоги або сплатити борги за виконавчими документамипротягом одного мсяця. з заявою про порушення справи про банкрутство до Арбтражного суду може звернутися боржник з власно нцативи. Боржник реалзу таке право у раз його фнансово неспроможност або загрози тако неспроможност.

Боржникдода до заяви список свох кредиторв боржникв, бухгалтерський баланс, ншу нформацю про його фнансове майнове становище. Заявники можуть вдкликати сво заяви на будь-якй стадпровадження, але до прийняття Арбтражним судом постанови про визнання боржника банкрутом.

Якщо заявником боржник, вн ма право вдкликати свою заяву лише за згодою кредиторв. Законом Украни вд 17 червня 1993 р. Перелк суб ктв, як можуть звернутися з письмовою заявою про порушення справи про банкрутство, розширено за рахунок органв державно податково служби та державно контрольно-ревзйно служби. Як вплива з змсту статт 6 Закону Про банкрутство, ц заявники не мають права вдкликати подан ними заяви. 3. Провадження у справах про банкрутство Згдно з статтею 4 Закону провадження у справах про банкрутство регулються Арбтражним процесуальним кодексом Украни дал - АПК з урахуванням особливостей, передбачених Законом.

Отже Арбтражн суди, розглядаючи справи про банкрутство, повинн застосовувати т статт або вдповдн частини статей АПК, як мають унверсальний для судового розгляду характер, у тому числ статт 14-1, 12, 15, 17, 20, 22, 28-30, 32-40, 43-53, 65-68, 70-74, 76-77, 79-81, 86-87, 89-111, 119. Статт АПК, що регулюють виключно виршення господарських спорв у позовному провадженн, не можуть застосовуватися у провадженн з справ про банкрутство.

Такими, зокрема, статт, що визначають доарбтражне врегулювання спорв статт 5 - 11, коло учасникв позовного провадження статт 18, 19, 21, 23 - 27. Статт АПК, що визначають рух процесу статт 62, 63, 79 - 81, застосовуються у провадженн з справ про банкрутство з урахуванням змсту процесуального режиму ц категор справ. Тому Арбтражн суди у процесуальних документах повинн посилатися як на вдповдн статт АПК, так на пункти цього розяснення.

Провадження у справах про банкрутство складаться з процедур встановлення факту неплатоспроможност боржника та безспрност вимог кредитора, що нцю провадження коли справа порушуться за заявою кредитора, виявлення усх можливих кредиторв санаторв, санац коли остання можлива або визнання боржника банкрутом. Останнм етапом провадження процедура задоволення вимог кредиторв за рахунок лквдац майнових активв банкрута. Ус зазначен процедури складають цлсне вдокремлене вд позовного процесу провадження, метою якого задоволення вимог кредиторв у випадку неплатоспроможност боржника. Згдно з статтею 15 АПК справи про банкрутство розглядаються Арбтражними судами Республки Крим, областей, мст Кива та Севастополя за мсцем знаходження боржника, яке визначаться мсцезнаходженням його постйно дючого органу стаття 30 Цивльного кодексу Украни, дал - ЦК. У раз непдсудност справи про банкрутство даному Арбтражному суду останнй надсила матерали справи за встановленою пдсуднстю вдповдно до вимог статт 17 АПК. Згдно з пунктом 1 статт 5 Закону пдставою для порушення Арбтражним судом справи про банкрутство письмова заява будь-кого з кредиторв, боржника, органв державно податково служби або державно контрольно-ревзйно служби.

У вдповдност з пунктом 2 статт 121 Конституц Украни та пунктом 6 частини друго статт 20 Закону Украни Про прокуратуру прокурори також мають право звертатись до Арбтражного суду з заявами в нтересах громадян держави в порядку, передбаченому Законом.

Повноваження прокурора визначаються статтею 29 АПК. Сторонами у справах про банкрутство кредитори, а у випадках, передбачених статтею 11 Закону збори або комтет кредиторв боржник псля винесення постанови в порядку, передбаченому статтею 13 Закону, боржник набува статусу банкрута.

Порушуючи справу про банкрутство за заявою кредитора, Арбтражний суд повинен виходити з такого. Кредиторами, що мають право порушити справу про банкрутство, можуть бути будь-як фзичн або юридичн особи, котр мають пдтверджен належними документами майнов вимоги до боржника, крм кредиторв, майнов вимоги яких повнстю забезпечен заставою.

Зазначен документи повинн свдчити про те, що боржник неспроможний задовольнити протягом одного мсяця визнан ним претензйн вимоги або сплатити борг за виконавчими документами. Кредитор повинен подати як доказ неплатоспроможност боржника копю неоплаченого розрахункового документа про безспрне стягнення коштв з банквського або кореспондентського рахунку боржника з довдкою банку, який здйсню розрахунково-касове обслуговування боржника, про те, що цей документ вмщений до картотеки на окремий позабалансовий рахунок 9929 Розрахунков документи обовязков до сплати дал - картотека.

Довдка банквсько установи повинна зазначати дату, з яко розрахунковий документ вмщений до картотеки. Вдповдно до нструкц 7 Про безготвков розрахунки в господарському оборот Украни, затверджено постановою Правлння Нацонального банку Украни вд 02.08.96 N 204 та Положення про мжбанквськ розрахунки в Укран, затвердженого постановою Правлння Нацонального банку Украни вд 21.03.96 N 65, розрахунков документи, врахован у картотец, свдчать про наявнсть, неоплатнсть та безспрнсть боргу, а дата вмщення розрахункового документа до картотеки визнача початок перебгу строку неплатоспроможност боржника.

Кредитор ма право звернутись до Арбтражного суду з вдповдною заявою псля закнчення одного мсяця з дня вмщення його розрахункового документа про безспрне стягнення коштв до картотеки.

Кредитор, чия вимога забезпечена заставою, ма право звернутись з заявою про порушення справи про банкрутство в частин вимог, незабезпечених заставою, або якщо вартсть предмета застави недостатня для повного задоволення його вимоги. Кредиторами у розумнн цього Закону крм органв державно податково контрольно-ревзйно служби можуть бути також органи стягнення, зазначен в статт 2 Декрету Кабнету Мнстрв Украни вд 21 счня 1993 року N 8-93 Про стягнення не внесених у строк податкв неподаткових платежв, оскльки вони уповноважен державою здйснювати функц щодо стягнення недомок та фнансових санкцй з платникв до державного бюджету, державних цльових чи позабюджетних фондв.

Ус вимоги кредиторв мають бути заявлен виключно у точно обрахованй сум у нацональнй валют Украни. Якщо вимогу заявлено в ншй валют, така вимога пдляга конвертац заявником у нацональну валюту за курсом, встановленим Нацональним банком Украни на дату подання вимоги до Арбтражного суду. Крм розмру вимоги заяви кредиторв мають мстити пдстави вимоги та зазначення доказв, що обгрунтовують вимогу документи, що пдтверджують борг. Заява боржника про порушення справи про банкрутство повинна мстити - найменування Арбтражного суду, до якого вона податься - найменування боржника, його мсцезнаходження - зазначення банкв, що здйснюють розрахунково- касове обслуговування, х мсцезнаходження - перелк його кредиторв боргв - перелк документв, що додаються до заяви.

До заяви боржника додаються список його кредиторв боржникв бухгалтерський баланс аудиторський висновок, а також довдка обслуговуючого банку банкв про наявнсть коштв на його рахунку та платжн документи, як неоплачен за браком коштв вмщен до картотеки.

До заяви боржника обовязково мають бути додан його установч документи, а також документи, що свдчать про його фнансове майнове становище претенз, позови, виконавч документи тощо. Арбтражний суд вдмовля у прийнятт заяви про порушення справи про банкрутство, якщо боржник не юридичною особою або не включений до Рестру субктв пдпримницько дяльност подано заяву про визнання банкрутом юридично особи, яка лквдована або реорганзована крм реорганзац у форм перетворення.

Вдповдно до пункту 4 статт 34 Закону Украни Про пдпримства в Укран пдпримство вважаться реорганзованим або лквдованим з моменту виключення його з державного рестру Украни. Зазначене правило поширються на всх субктв пдпримницько дяльност. Пд перетворенням слд розумти вид реорганзац, в процес якого змнються органзацйно-правова форма юридично особи, наприклад, створення вдкритих акцонерних товариств в ход корпоратизац унтарних державних пдпримств вимоги кредитора повнстю забезпечен заставою.

Арбтражний суд поверта заяву про порушення справи про банкрутство вдповдно до статт 63 АПК, крм випадкв, передбачених у пунктах 5, 6 7 частини першо ц статт. Арбтражний суд поверта заяву у раз подання до закнчення строку, передбаченого у частин другй статт 5 Закону. Арбтражний суд поверта заяву боржника також у раз неподання ним аудиторського висновку.

Вдповдно до статт 6 Закону заява кредитора чи боржника може бути вдкликана заявниками до прийняття Арбтражним судом постанови про визнання боржника банкрутом. Вдкликання заяви кредитора до порушення провадження у справ тягне за собою наслдки, передбачен пунктом 9 частини першо статт 63 АПК. Якщо заяву кредитора вдкликано псля порушення провадження у справ, останн пдляга залишенню без розгляду. У раз, коли протягом термну, зазначеного в статт 10 Закону, надйшли заяви нших кредиторв з вимогами до боржника, як визнано Арбтражним судом, останнй залиша заяву первсного кредитора без розгляду пункт 4 частини першо статт 81 АПК провадження у справ трива.

Вдкликання заяви боржником здйснються лише за письмовою згодою усх осб, як визнан Арбтражним судом кредиторами вдповдно до вимог статт 10 Закону. Порядок ведення попереднього наступних засдань у справ про банкрутство визначаться суддею. У попередньому засданн, яке проводиться у строк, встановлений статтею 8 Закону, суд ма остаточно зясувати обгрунтовансть заяви кредитора про наявнсть безспрнсть боргу та неплатоспроможнсть боржника.

У раз звернення до суду самого боржника у попередньому засданн зясовуються ознаки його реально чи потенцйно неплатоспроможност. Встановивши ознаки неплатоспроможност боржника, Арбтражний суд свою ухвалою зобовязу заявника подати за його рахунок до офцйного друкованого органу Верховно Ради Украни чи Кабнету Мнстрв Украни газети Голос Украни Урядовий курр оголошення про порушення справи про банкрутство.

В газетному оголошенн повинн обовязково мститися реквзити, зазначен в статт 8 Закону. Заявник повинен подати до Арбтражного суду примрник газети з надрукованим оголошенням. Оскльки в Закон не обмежений строк подач заявником зазначеного оголошення, Арбтражний суд може свою ухвалою призначити його, якщо заяви про порушення справи про банкрутство надйшли вд нших кредиторв. Зазначена ухвала надсилаться усм виявленим кредиторам.

Якщо заявник не викона вимоги ухвали щодо публкац оголошення в призначений строк, Арбтражний суд ма право залишити його заяву про порушення справи про банкрутство без розгляду на пдстав пункту 5 частини першо статт 81 АПК. За наявност нших заяв про порушення справи про банкрутство Арбтражний суд зобовязу подати вдповдне оголошення кредитора, чия заява про порушення справи про банкрутство надйшла другою. Ця ухвала також надсилаться усм виявленим кредиторам.

За результатами попереднього засдання Арбтражний суд, у раз необхдност, ухвалою признача розпорядника майна боржника. Розпорядник майна вдповдно до статт 9 Закону здйсню повноваження щодо розпорядження контролю за майном боржника. Вн ма право давати обовязков приписи або накладати заборону на д адмнстрац юридично особи боржника у випадках здйснення останньою актв вдчуження або ншо передач майна, що належить й на тй чи ншй пдстав. В той же час розпорядник майна не ма права втручатись в оперативну господарську дяльнсть адмнстрац юридично особи.

Згдно з статтею 9 Закону Арбтражний суд поклада функц розпорядника майна на банк, що здйсню розрахунково-касове обслуговування боржника, Фонд державного комунального майна, якщо боржник - державне пдпримство, органзаця, або ншу особу за пропозицю боржника чи кредитора. У раз призначення розпорядником банку, або Фонду державного майна, або ншо юридично особи повноваження розпорядника вд мен зазначених установ здйснюють х службов особи вдповдно до законодавства, статуту положення або нших установчих документв цих органв. Закон не виключа призначення фзично особи розпорядником майна за пропозицю боржника чи кредитора.

У раз порушення справи про банкрутство комерцйного банку функц розпорядника майна слд покладати на Нацональний банк Украни, а щодо банкрутства страхових компанй - на Укрстрахнагляд. Кредитор у справ про банкрутство н за яких умов не може бути призначений розпорядником майна боржника. У раз ухилення зазначених вище органв вд делегування свого представника для виконання функцй розпорядника майна боржника ц органи можуть бути притягнут до вдповдальност, встановлено статтею 119 АПК. Призначення розпорядника майна не виключа вжиття передбачених статтею 67 АПК заходв забезпечення майнових нтересв кредиторв, тобто поднання цих нститутв.

Арбтражний суд за заявою кредиторв, клопотанням призначеного ним розпорядника майна, якщо адмнстраця юридично особи боржника гнору законн приписи останнього, або з сво нцативи може вжити заходв, передбачених статтею 67 АПК, щодо майна боржника з метою забезпечення майнових нтересв кредиторв.

Зазначен заходи можуть бути вжит одночасно з порушенням справи про банкрутство або псля цього на будь-якй стад провадження у справ про банкрутство. У процедур банкрутства можуть бути застосован, зокрема, так заходи забезпечення майнових нтересв кредиторв, як - накладення арешту на майно або грошов кошти, що належать боржников, а також ншим особам, як вдповдно до актв законодавства або установчих документв боржника вдповдають за його зобовязаннями - заборона боржников вчиняти певн д, наприклад, щодо вдчуження у будь-який спосб належних йому основних фондв тощо - заборона власников майна боржника або уповноваженому ним органу вчиняти д щодо реорганзац чи лквдац юридично особи-боржника - зупинення стягнення, зверненого на майнов активи боржника на пдстав виконавчого або ншого документа, за яким списання здйснються у безспрному порядку.

Псля опублкування оголошення про порушення справи про банкрутство в офцйному друкованому орган заяви з майновими вимогами до боржника згдно з статтею 10 Закону мають право подавати вс кредитори незалежно вд настання термну виконання зобовязань.

Наприклад, банки можуть подавати заяви про повернення кредитних коштв, навть якщо строк х повернення за договором кредиту не настав. Працвники пдпримства-боржника, як припинили трудов вдносини до порушення провадження у справ про банкрутство, також мають право звертатись з вимогами про погашення заборгованост, що виплива з трудових вдносин, у порядку, передбаченому статтею 10 Закону.

Аналогчн вимоги працвникв пдпримства-боржника, як не припинили трудових вдносин, пдлягають задоволенню на пдстав пункту 2 статт 21 Закону. Кредитор, за заявою якого порушено справу про банкрутство, ма право заявити додатков майнов вимоги до боржника у межах мсячного термну, встановленого у статт 10 Закону, навть якщо ц вимоги мають спрний характер. Кредитор, майнов вимоги якого забезпечен заставою, ма право заявити згдно з статтею 10 Закону вимоги до боржника на суму, що не забезпечена заставою, або на суму рзниц мж розмром повно вимоги фактичною виручкою вд продажу предмета застави.

Кредитори, що мають майнов вимоги за борговими зобовязаннями з наростаючими сумами пен, процентами, можуть подавати заяви псля винесення Арбтражним судом постанови про визнання боржника банкрутом, оскльки згдно з статтею 15 Закону саме з дати прийняття ц постанови припиняться нарахування пен та процентв з усх видв заборгованост банкрута.

Тому Арбтражний суд вдповдно до статт 53 АПК ма пдстави для вдновлення строку, встановленого статтею 10 Закону. Вдповдно до статт 10 Закону Арбтражний суд розгляда документи всх осб, що заявили майнов вимоги до боржника, за результатами розгляду ухвалою щодо кожного кредитора окремо визна або вдхиля ц вимоги повнстю або частково. Ухвала про визнання майново вимоги кредитора повинна мстити точно визначену суму у нацональнй валют Украни пдстави для визнання боргом.

Якщо вимогу заявлено в ншй валют, така вимога пдляга конвертац у нацональну валюту Украни за курсом, встановленим Нацональним банком Украни на дату звернення з цю вимогою до Арбтражного суду. Арбтражн суди розглядають ус майнов вимоги кредиторв у межах провадження справи про банкрутство. В провадженн у справах про банкрутство встановлен три процесуальн строки 1. Провадження у справ повинно бути порушено не пзнше пяти днв з дня надходження заяви стаття 7 Закону 2. Попередн засдання у справ проводиться не пзнше як через мсяць з дня порушення провадження у справ стаття 8 Закону 3. Виявлення кредиторв санаторв проводиться у мсячний строк з дня опублкування оголошення про порушення справи про банкрутство стаття 10 Закону.

Строки нших процесуальних дй у цьому провадженн призначаються Арбтражним судом. Процесуальний режим цих строкв у справах про банкрутство визначаться статтями 50-53 АПК. В провадженн у справах про банкрутство Законом встановлен строки для вчинення лише певних процесуальних дй, тому вдкладення розгляду справи, перерви в засданн стаття 77 АПК, зупинення провадження у справ та його поновлення стаття 79 АПК можлив лише до або пд час проведення попереднього засдання Арбтражного суду. Оскльки вчинення нших процесуальних дй конкретними строками Закон не обмежу, у Арбтражного суду нема потреби вдкладати розгляд справи, оголошувати перерву чи зупиняти провадження у справ тощо. У раз необхдност Арбтражний суд ухвалою признача наступний строк для вчинення певно д. Зупинення провадження у справ про банкрутство можливо у раз замни кредитора його правонаступником внаслдок реорганзац пдпримства, органзац.

В провадженн у справах про банкрутство неможливе процесуальне правонаступництво боржника, крм випадкв реорганзац його юридично особи у форм перетворення.

Арбтражний суд припиня провадження у справ про банкрутство, якщо 1. боржник не юридичною особою або не включений до Рестру субктв пдпримницько дяльност 2. юридична особа боржника лквдована або реорганзована крм реорганзац у форм перетворення 3. затверджен умови санац юридично особи боржника стаття 12 Закону 4. встановлена вдсутнсть боргу, або боржник виконав зобовязання перед усма кредиторами, або вдповдно до законодавства з боржника списана заборговансть, або на заяву боржника кредитори не висунули майнових вимог 5. припинен зобовязання, як були пдставою для вимог кредиторв, або вдповдно до законодавства заборговансть боржника реструктуризована 6. вимоги усх кредиторв повнстю забезпечен заставою 7. затверджено лквдацйний баланс стаття 22 Закону.

Провадження у справах про банкрутство може бути припинено у випадках, передбачених пдпунктами 1 2 цього пункту, на всх стадях процесу, тобто як до, так псля визнання боржника банкрутом у випадках, передбачених пунктами 3, 4, 5 6 лише до визнання боржника банкрутом, а у випадку, передбаченому пдпунктом 7 лише псля визнання боржника банкрутом.

Вдповдно до статт 16 Закону призначен арбтражним судом лквдатори утворюють лквдацйну комсю.

Лквдатори обирають з свого складу голову лквдацйно комс. Д лквдацйних комсй можуть бути оскаржен до арбтражного суду банкрутом, або власником його майна, або уповноваженим ним органом особою, яка вдповда за зобовязаннями юридично особи банкрута кожним кредитором окремо або х зборами чи комтетом особою, яка посилаючись на сво права власника або ншу пдставу, передбачену законом чи договором, оспорю правомрнсть вднесення майнових обктв або коштв до лквдацйно маси, а також прокурором.

Розгляд скарг на д лквдацйно комс щодо звльнення працвникв пдпримства-банкрута не пдвдомчий арбтражним судам, оскльки виршення спорв з трудових правовдносин вднесено до компетенц загальних судв стаття 24 ЦПК Украни. Лквдацйна комся, здйснюючи сво повноваження, передбачен статтями 15 - 22 Закону, використову права органу юридично особи субкта банкрутства стаття 29 ЦК. До лквдацйно комс переходить право розпорядження майном банкрута вс його майнов права обовязки стаття 15 Закону.

Лквдацйна комся управля майном банкрута здйсню нвентаризацю оцнку майна банкрута визнача лквдацйну масу розпоряджаться нею вжива заходв до стягнення дебторсько заборгованост, реалзу майно банкрута здйсню нш заходи, спрямован на задоволення вимог кредиторв вдповдно до Закону Украни Про пдпримства в Укран стаття 16 Закону. Однак у частин 1 статт 35 Закону Про пдпримства в Укран передбачено, що у раз визнання пдпримства банкрутом порядок утворення роботи лквдацйно комс, а також умови лквдац пдпримства визначаються Законом.

Отже у спввдношенн цих норм наявною зворотня вдсилка до Закону. Тому порядок утворення роботи лквдацйно комс, а також умови лквдац збанкрутлого пдпримства визначаються виключно нормами Закону. Вдсилки аналогчного змсту до Закону мстять стаття 19 Закону Украни Про господарськ товариства, стаття 32 Закону Украни Про колективне сльськогосподарське пдпримство, стаття 18 Закону Украни Про споживчу кооперацю стаття 29 Закону Украни Про селянське фермерське господарство.

В провадженн у справах про банкрутство лквдацйна комся не надлена повноваженнями розглядати визнавати майнов вимоги кредиторв, що виключною прерогативою арбтражного суду. Лквдацйн комс не позбавлен права звернення до арбтражного суду з клопотанням про винесення ухвали, що мстить приписи щодо забезпечення реалзац х повноважень. Вживаючи заходв до стягнення дебторсько заборгованост, лквдацйна комся д в порядку, передбаченому АПК предявлення претенз, подання позову.

Тому в цих випадках порушуться провадження в окремих справах про стягнення заборгованост за позовами юридичних осб субктв банкрутства на загальних пдставах. Лквдацйною масою майнов активи банкрута, на як може бути звернено стягнення за вимогами кредиторв. У частин першй статт 18 Закону встановлено, що з метою погашення боргу стягнення може бути звернено на все майно банкрута, що належить йому на прав власност або повного господарського вдання. ндивдуально визначен реч, що належать банкрутов на пдстав нших речових прав, наприклад, володння або користування, не можуть бути включен до складу лквдацйно маси. Так, орендоване майно виключаться з лквдацйно маси. Згдно з статтею 30 Закону Украни Про оренду державного майна у раз банкрутства орендаря останнй вдповда за сво борги майном, яке належить йому на прав власност вдповдно до законодавства Украни.

В той же час реч, визначен родовими ознаками, що належать банкрутов на прав володння або користування, включаються у лквдацйну масу. Так, у випадках банкрутства банкв та нших фнансових установ залучен ними кошти та грошов вклади нших осб потрапляють у лквдацйну масу. У випадках банкрутства позикоодержувача вс його грошов кошти, де б вони не збергались, також потрапляють у лквдацйну масу. Включаються до складу лквдацйно маси у раз банкрутства охоронця здан йому на схов реч, визначен в договор лише родовими ознаками.

Стаття 423 ЦК передбача, що за даних обставин за вдсутност ншо угоди мж сторонами договору схову ц реч переходять у власнсть охоронця.

До лквдацйно маси входять також обкти права нтелектуально власност банкрута стаття 41 Закону Украни Про власнсть, зокрема право на винаходи корисн модел, промислов зразки, знаки для товарв та послуг. Права на ц нематеральн обкти мають вартсну оцнку можуть бути вдчужен лквдацйною комсю згдно з пунктом 4 статт 23 Закону Украни Про охорону прав на винаходи корисн модел, пунктом 4 статт 16 Закону Украни Про охорону прав на знаки для товарв послуг, пунктом 4 статт 20 Закону Украни Про охорону прав на промислов зразки та ншим. Майно банкрута, що предметом застави, включаться до складу лквдацйно маси, але використовуться виключно для позачергового задоволення вимог заставодержателя.

Звернення стягнення на заставлене банкрутом майно здйснються в порядку, передбаченому статтями 20 - 23 Закону Украни Про заставу, але пд контролем лквдацйно комс. Якщо при реалзац предмета застави виручена грошова сума перевищу розмр забезпечених цю заставою вимог заставодержателя, ця рзниця використовуться для задоволення незабезпечених заставою вимог кредиторв. Якщо момент звернення стягнення на заставлене боржником майно наступив псля порушення провадження у справ про банкрутство, але до початку лквдацйно процедури, зазначене стягнення ма здйснюватись вдповдно до вимог статей 20 - 23 Закону Украни Про заставу, якщо арбтражний суд не застосував щодо заставленого майна заходв, передбачених статтею 67 АПК. Лквдацйна комся, виявивши частку банкрута у спльному майн, ма право згдно з статтею 116 ЦК предявити позов про видл ц частки для звернення на не стягнення. кщо субкт банкрутства засновником або учасником господарського товариства крм акцонерного вдповдно власником частки у статутному фонд товариства, зазначена частка пдляга видленню або вартсть його внеску сплачуться цим товариством вдповдно до вимог статей 16, 55, 57 71 Закону Украни Про господарськ товариства, а одержан кошти включаються до складу лквдацйно маси. Акц на предявника, що належать субктов банкрутства, потрапляють у лквдацйну масу безпосередньо використовуються для розрахункв з кредиторами.

Якщо субкт банкрутства власником менних акцй, останн мають бути реалзован вдповдно до вимог статт 1 Закону Украни Про цнн папери фондову бржу. Виручка вд х реалзац потрапля у лквдацйну масу. У частин другй статт 18 Закону визначено, що у випадках, передбачених законодавчими актами, стягнення за претензями кредиторв може бути звернене на нше майно.

Цими законодавчими актами Закон Украни Про власнсть стаття 7, ЦК стаття 32, Закон Украни Про господарськ товариства статт 65, 74, 75 82. У наведених законодавчих актах передбачен випадки, коли за зобовязаннями юридичних осб субктв банкрутства вдповдають нш особи.

Визначення лквдацйно маси ма на мет реалзацю майнових активв банкрута в раз необхдност майна нших осб, як вдповдають за його зобовязаннями, для розподлу виручених коштв мж кредиторами. Тому лквдацйна комся не ма права вимагати вд кредитора одержання будь-якого майна замсть грошей.

Порядок реалзац майна, що входить до складу лквдацйно маси, визначений у статтях 19 20 Закону.

Згдно з статтею 19 Закону майно, на яке звертаться стягнення, оцнються лквдацйною комсю в порядку, встановленому статтею 9 Закону Украни Про приватизацю невеликих державних пдпримств малу приватизацю. Згдно з вимогами зазначено норми проводиться нвентаризаця майна з залученням, у раз необхдност, аудитора та здйснються оцнка його вартост.

Методика оцнки вартост майна пд час приватизац, яка застосовуться у випадках оцнки майнових активв банкрута, затверджена постановою Кабнету Мнстрв Украни вд 15 серпня 1996 року N 961. За змстом статт 20 Закону у випадках, коли псля публкац в засобах масово нформац оголошення про продаж майна банкрута виявиться лише одна пропозиця щодо придбання цього майна, реалзаця майнових активв банкрута проводиться шляхом викупу у раз надходження двох бльше пропозицй - призначаться проведення конкурсу або аукцону, порядок проведення яких передбачений у статтях 13 - 21 Закону Украни Про приватизацю майна невеликих державних пдпримств малу приватизацю.

Лквдацйна комся повинна, як правило, доручати проведення аукцону конкурсу органу приватизац у випадках, коли субктом банкрутства унтарне державне пдпримство або господарське товариство, у статутному фонд якого переважна частка майна належить держав. У раз, коли субктом банкрутства юридична особа, заснована на недержавнй форм власност, лквдацйна комся може або безпосередньо проводити аукцон, або доручати його проведення спецалзованому пдпримству установ, яке ма лцензю Фонду державного майна Украни на право органзовувати продаж майна на аукцонах, бржах, за конкурсом.

Зазначене пдпримство установа ма дяти вдповдно до угоди з лквдацйною комсю. Ус форми продажу майна субкта банкрутства шляхом викупу, на аукцон, за конкурсом оформлюються договорами купвл-продажу, як укладаються мж лквдацйною комсю вд мен пдпримства-банкрута та покупцем.

Згдно з статтею 23 Закону Украни Про приватизацю майна невеликих державних пдпримств малу приватизацю договр купвл-продажу державного майна пдляга нотаральному посвдченню. У триденний термн псля нотарального посвдчення договору лквдацйна комся вд мен пдпримства-банкрута новий власник пдписують акт передач проданого обкта. Примрники зазначених договорв та актв залучаються як додатки до лквдацйного балансу. У раз браку майна банкрута для задоволення усх вимог кредиторв, майнов активи осб, що вдповдають за його зобовязаннями, реалзуються в порядку, встановленому для майна банкрута.

Оскльки стаття 2 Закону Украни Про приватизацю невеликих державних пдпримств малу приватизацю допуска продаж як цлсних майнових комплексв, так окремого ндивдуально визначеного майна, обктв незавершеного будвництва або законсервованих обктв, лквдацйна комся за погодженням з зборами комтетом кредиторв визнача послдовнсть реалзац обктв лквдацйно маси та критер х вдбору для продажу.

Лквдацйна комся, дючи вд мен органу юридично особи субкта банкрутства, використову для розрахункв за продан майнов активи для розподлу виручених коштв мж кредиторами розрахунковий рахунок ц юридично особи. В деяких випадках лквдацйна комся може вдкрити окремий розрахунковий рахунок. Черговсть задоволення претензй кредиторв з виручених сум передбачена статтею 21 Закону, за змстом яко розподл цих сум мж кредиторами повинен здйснюватись лише псля реалзац майнових активв, достатнх для задоволення повнстю або частково вимог усх кредиторв вдповдно за проритетом черги.

Але передусм покриваються витрати, повязан з провадженням справи про банкрутство в арбтражному суд та роботою лквдацйно комс, функцонуванням розпорядника майна, а також задовольняються вимоги кредиторв, забезпечен заставою. До названих вище витрат вдносяться зокрема - витрати на оплату аудиторських послуг частина 3 статт 5 Закону, пункт 5 статт 10 Закону Про аудиторську дяльнсть - витрати кредитора на сплату державного мита на публкацю оголошення про порушення справи про банкрутство - витрати на публкацю в засобах масово нформац оповщення про порядок продажу майна банкрута стаття 20 Закону - витрати розпорядника майна лквдацйно комс, повязан з утриманням збереженням майнових активв банкрута, а також сплатою державного мита за позовами про стягнення дебторсько заборгованост субкта банкрутства.

Перелчен витрати вдшкодовуються лквдацйною комсю псля реалзац нею частини лквдацйно маси. У Закон не передбачена оплата дяльност членв лквдацйно комс та розпорядника майна щодо виконання покладених на них функцй.

Згдно з частиною першою статт 21 Закону вимоги кредиторв, забезпечен заставою, вдносяться до позачергових вимог, як задовольняються виключно за рахунок предмету застави. Задоволенню з виручених коштв у порядку черговост, передбачено статтею 21 Закону, пдлягають лише претенз кредиторв, як визнан ухвалою арбтражного суду за правилами статт 10 зазначеного Закону.

У раз вдмови кредитора вд задоволення у подальшому його визнано арбтражним судом вимоги ухвала суду залишаться в сил, але лквдацйна комся при здйсненн заходв, спрямованих на задоволення претензй кредиторв, не врахову суму майнових вимог цього кредитора. Псля завершення реалзац майнових обктв, що входять до складу лквдацйно маси необхдн для повного задоволення усх вимог кредиторв, та розподлу виручених сум мж кредиторами лквдацйна комся ма скласти подати арбтражному суду звт про виконан д у форм лквдацйного балансу.

У лквдацйному баланс мають бути вдображен показники виявлено лквдацйно маси дан нвентаризац, вдомост про реалзацю обктв лквдацйно маси з посиланням на укладен договори купвл-продажу, а також про розподл виручених коштв мж кредиторами. Результати розгляду арбтражним судом лквдацйного балансу доданих до нього документв складають заключний етап лквдацйно процедури. Стаття 22 Закону регламенту порядок розгляду арбтражним судом лквдацйного балансу винесення ним ухвал за результатами його переврки.

Псля заслуховування членв лквдацйно комс зборв або комтету кредиторв арбтражний суд виносить ухвалу про затвердження лквдацйного балансу припинення провадження у справ про банкрутство, якщо дйде висновку, що лквдацйна комся належним чином здйснила необхдн заходи для виявлення реалзац усх майнових активв, що пдлягають включенню до лквдацйно маси, у встановленому порядку розподлила виручен суми мж кредиторами. У випадку, коли арбтражний суд дйшов висновку, що лквдацйна комся не виявила або не реалзувала ус наявн майнов активи лквдацйно маси, необхдн для повного задоволення кредиторв, вн виносить ухвалу про призначення нових лквдаторв.

Нов лквдатори мають утворити лквдацйну комсю дяти згдно з вимогами статей 15 - 22 Закону. Якщо лквдацйна комся не виявила майнових активв, що пдлягають включенню до лквдацйно маси, це не звльня вд обовязку подати арбтражному судов лквдацйний баланс, який ма засвдчити вдсутнсть майна у банкрута.

У раз коли за результатами лквдацйного балансу у юридично особи субкта банкрутства не залишилось майна псля задоволення вимог кредиторв, арбтражний суд виносить ухвалу про лквдацю ц юридично особи. Примрник тако ухвали ма бути надсланий реструючому органов мсцевому органу статистики для виключення юридично особи з диного державного рестру пдпримств та органзацй Украни. У випадку, коли псля лквдац юридично особи субкта банкрутства будуть виявлен належн й майнов обкти або кошти, справа не може переглядатись за нововиявленими обставинами. Проте наглядова нстанця арбтражного суду не позбавлена права в цьому випадку скасувати ухвалу про припинення провадження у справ стаття 106 АПК призначити нових лквдаторв або доручити попередньому складу лквдацйно комс виконувати сво функц щодо виявленого майна вдповдно до вимог статей 15 - 22 Закону.

Переврка постанови та ухвал, винесених з справи про банкрутство, здйснються в порядку, передбаченому роздлом XII АПК. Ухвали, винесен у провадженн справ про банкрутство, а саме вдмова у прийнятт заяви про порушення справи, зупинення провадження у справ, залишення заяви без розгляду, припинення провадження у справ можуть бути переврен в порядку нагляду згдно з статтею 111 АПК. Можливсть переврки в порядку нагляду ухвал, як можуть бути винесен за результатами розгляду вимог кредиторв, передбачена статтею 10 Закону.

Ухвали про визнання недйсними угод щодо майна боржника стаття 15 Закону про результати розгляду скарг на д лквдацйних комсй стаття 16 Закону також можуть бути переврен в порядку нагляду, оскльки ц ухвали за свою суттю ршеннями щодо розвязання конкретного спрного питання у провадженн справи про банкрутство.

Використана лтература, законодавч акти 1. Конституця Украни. 2. Закон Украни про банкрутство. 3. Закон Украни Про пдпримства в Укран. 4. Арбтражно-процесуальний кодекс Украни. 5. Роз яснення Вищого Арбтражного суду Украни Про деяк питання практики застосування Закону Украни Про банкрутство 01-6481 вд 15.04.93. 6. Роз яснення Презид Вищого Арбтражного суду Украни Про деяк питання практики застосування Закону Украни Про банкрутство 02-5444 вд 18.11.97.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Правовое регулирование банкротства

Так основн законодавч акти про банкрутство, поняттяякого мстить стаття 1 Закону Про банкрутство. Це повязана з недостатнстю активв у лквднй форм… З наведеного визначення виплива, що банкрутство ма економчний правовий… Суб кт пдпримництва ма стльки боргв перед кредиторами зобовязань перед бюджетом, що коли х вимоги будуть предявлен у…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Пдстави для застосування банкрутства

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Эта работа не имеет других тем.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги