рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Орган дзнання його правове положення

Орган дзнання його правове положення - раздел Право, Контробанда УКР Орган Дзнання Його Правове Положення. Органи Дзнання - Це Органи, Уповноважен...

Орган дзнання його правове положення. Органи дзнання - це органи, уповноважен кримнально-процесуальним законодавством порушувати, розслдувати кримнальн справи в звязку з нформацю, що надйшла до них, про здйснення злочину й вдсутнстю можливост в слдчого приступитися у виробництву слдства.

Дзнання - це розслдування, здйснюване в чиннсть необхдност органами адмнстративно юрисдикц, як надляються статусом органа дзнання. Для всх х, функця дзнання не основним видом дяльност.

У кримнально-процесуальному Кодекс дано вичерпний перелк органв, надлених правом провадити дзнання. Вдповдно до пункту 4 статт 101 УПК Украни митн органи органами дзнання по справах про контрабанду. У митнй систем Украни дзнання по справах про контрабанду проводять Державна митна служба Украни й пдлегл й митниц. Кримнально-процесуальна дяльнсть митних органв, як органв дзнання мстить у соб - прийом, рестрацю, розгляд, переврку й дозвл заяв повдомлень про злочини, або ршення питання про порушення кримнально справи статт 94 -100 КПК Украни - дзнання частина 2 статт 104 КПК Украни - виробництво слдчих дй у порядку виконання доручень вказвок слдчого частина 3 статт 114 частина 1 статт 118 КПК Украни.

Свою дяльнсть у кримнальному судочинств органи дзнання здйснюють вдповдно до кримнально- процесуального законодавства. У процес попереднього розслдування органи дзнання нердко використають норми митно, цивльно, трудово й ншо галузей права, але найчастше застосовуються кримнально-правов норми.

Велике значення для процесуально дяльност органв дзнання ма визначення, що втримуться в кримнальному закон, злочину. Залежно вд того, яке злочин зроблений, кримнально-процесуальний закон розмежову компетенцю органв дзнання й попереднього слдства, установлю певний порядок розслдування. Кримнально-процесуальна дяльнсть здйснються при наявност ознак певного складу злочину, що роблять необхдним вживання кримнально-процесуальних заходв з метою виконання завдань карного судочинства.

Змна - квалфкац може змнити пдслднсть справи, спричинити необхднсть застосування ншого запобжного заходу й т.п. 5. Порушення кримнально справи Порушення кримнально справи - акт застосування процесуального права, що охоплю загальну можливсть виробництва всх без винятку слдчих нших процесуальних дй, застосування мер примуса. Стадя - порушення кримнально справи - це початкова стадя кримнального процесу, змст яко утворить дяльнсть по прийому, розгляду, переврц й дозволу заяв повдомлень про злочини, зясуванню наявност, або вдсутност пдстав до порушення кримнально справи.

Для порушення кримнально справи про контрабанду, дзнання по якому вднесено до компетенц митних органв необхдн законн приводи й достатн пдстави. Достатн пдстави - фактичн дан, що вказують на наявнсть ознак злочини. Законн приводи - джерела нформац про злочин. Стаття 94 КПК Украни да вичерпний перелк приводв до порушення кримнально справи 1 заяви або повдомлення пдпримств, установ, органзацй, посадових осб, представникв влади, громадськост, або окремих громадян 2 повдомлення представникв влади, громадськост або окремих громадян, що затримали пдозрюваного на мсц здйснення злочину, або на мсц злочину з речовинними доказами 3 явка з винно 4 повдомлення, опублкован в прес 5 безпосередн виявлення органом дзнання ознак злочину.

Повдомлення громадян по телефону, анонмн заяви й нша нформаця про злочини, що не носить характеру офцйних повдомлень заяв про злочини, не може бути приводом до порушення кримнально справи й не породжу кримнально-процесуальних правовдносин.

Однак вона пдляга переврц в адмнстративному порядку, може служити пдставою для визду на мсце под, призначення ревз, виробництва нших переврочних дй. Приводом до порушення кримнально справи може бути безпосередн виявлення ознак злочину самим органом дзнання, якому доручена переврка. Якщо в процес переврочних дй будуть виявлен ознаки злочину, складаться рапорт документ про безпосередн виявлення ознак злочину.

Безпосередн виявлення органом дзнання ознак злочину, як привд до порушення кримнально справи, означа, що ц органи сам, без або повдомлення, викривають злочин, порушують справу, використовуючи надан м повноваження. Стосовно до дяльност митних органв Украни, серед передбачених законом приводв до порушення кримнально справи, особливе мсце займа безпосередн виявлення органом дзнання ознак злочину. Так, абсолютна бльшсть фактв контрабанди як при ввоз в Украну, так при вивоз з Украни виявляться працвниками митниц в ход здйснення митного контролю й спецальних заходв щодо припинення незаконного перемщення через митний кордон предметв контрабанди крм митного контролю. Митний контроль здйснються з метою забезпечення дотримання державними органами, пдпримствами хнми посадовими особами, а також громадянами порядку перемщення через митний кордон Украни товарв, нших предметв.

Митний контроль здйснються посадовими особами митниц шляхом переврки документв, необхдних для такого контролю, митного огляду огляду транспортних засобв, товарв нших предметв, особистого огляду, переогляду, облку предметв, перемщуваних через митний кордон Украни, а також в нших формах. У всх зазначених випадках вдповдна посадова особа митного органа склада протокол про здйснення протиправного дяння вдповдно до вимог МК Украни.

Протокол, а також вилучен предмети й документи предмети, що безпосереднми обктами контрабанди предмети з спецально виготовленими схованками, для перемщення через митний кордон Украни з прихованням таких предметв а також документи, необхдн для розгляду справи про контрабанду передаться начальников митниц або його заступников, що виршу питання про порушення кримнально справи.

Також орган дзнання безпосередньо виявля ознаки злочину в результат переврки збраних оперативних матералв виявлення ознак контрабанди при виробництв по справах про порушення митних правил За заявою або повдомленням про злочин орган дзнання зобовязаний не пзнше триденного строку прийняти одне з таких ршень 1 порушити кримнальну справу 2 вдмовити в порушенн кримнально справи 3 направити заява або повдомлення по приналежност.

Одночасно приймаються вс можлив мри, щоб запобгти злочину або припинити його. Якщо ж у заяв або повдомленн втримуться недостатньо даних для ршення питання про порушення кримнально справи, то орган дзнання в плин 10 днв провадить хню переврку, за результатами яко виршуться питання про порушення кримнально справи стаття 97 КПК Украни.

Начальник органа дзнання начальник - митниц або його заступникв розгляда передан йому матерали й при наявност приводв пдстав, зазначених у статт 94 КПК Украни й вдсутност обставин, що виключають його порушення ст. 6 КПК Украни, виносить постанову про порушення кримнально справи, а також доруча дознавателю виробництво дзнання по кримнальнй справ. Орган дзнання вправ, вдмовивши в порушенн кримнально справи, передати матерали для застосування у встановленому порядку мр адмнстративного стягнення стаття 99 КПК Украни.

Про порушення кримнально справи про контрабанду орган дзнання невдкладно нформу прокурора, управлння по боротьб з контрабандою й порушеннями митних правил Державно митно служби Украни, слдче управлння обласного керування Служби безпеки Украни, куди направляються коп постанови про порушення кримнально справи 6. Взамодя органв дзнання з органами попереднього слдства й з оперативно розшуковими органами. Попереджаючи, припиняючи й розслдуючи злочину, орган дзнання дознаватель вступа з слдчим у рзн вдносини, як в юридичнй лтератур й на практиц називаються взамодю, а встановлен кримнально-процесуальним законом способи звязку мж ними формами взамод.

Термн взамодя означа взамний звязок двох явищ, взамну пдтримку Даний термн правильно переда характер вдносин органа дзнання дознавателя з слдчим, тому що взамодя саме й припуска взамну допомогу органв попереднього слдства й дзнання в процес розслдування кримнальних справ, взамну нформацю про хд результати проведених ними заходв, спльну вдповдальнсть за розкриття злочину й викриття винних Взамодя органа дзнання й слдчого ма теоретичн й правов пдстави.

Теоретичн пдстави взамод - це положення, що пояснюють його змст значення. хнього зясування робить взамодя бльше осмислень цлеспрямованим, сприяючи, тим самим його законност й ефективност. При цьому потрбно мати на уваз, що у випадку закрплення в нормах права теоретичн пдстави здобувають характер правових. Теоретичними пдставами взамод а спльнсть завдань органв дзнання й попереднього слдства б однакова юридична чиннсть процесуальних актв органа дзнання й слдчого в необхднсть використання можливостей органв дзнання й слдчого.

Фундаментом взамод органв попереднього слдства й дзнання служать норми кримнально-процесуального законодавства, якими встановлен загальн для них завдання. Лише обднуючи зусилля, назван органи можуть ефективно виршувати ц завдання. Процесуальн акти органв дзнання й попереднього слдства мають однакову юридичну чиннсть.

Тому слдчий вправ давати органам дзнання доручення про провадження слдчих дй. Умле сполучення можливостей слдчого й органа дзнання дозволя успшно виршувати завдання кримнального судочинства. Безпосереднм органзатором кервником дано взамод слдчий, оскльки попередн слдство - основна форма розслдування. При провадженн попереднього слдства вс ршення про напрямок слдства й виробництво слдчих дй слдчий прийма самостйно, за винятком випадкв, коли законом передбачене одержання дозволу вд судд, несе повну вдповдальнсть за х законне й свочасне проведення.

Таким чином, пд взамодю органв дзнання й попереднього слдства, варто розумти засновану на законах вдомчих нормативних актах, х, спльну погоджену дяльнсть, спрямовану на ршення завдань кримнального судочинства при кервнй, органзуючй рол слдчого при чткому розмежуванн компетенц. Мета - взамод органв дзнання й попереднього слдства можуть бути досягнут найбльше повно тод, коли дотримуються вироблен теорю й практикою певн умови, на яких будуться вся спльна дяльнсть органа дзнання й слдчого.

Бльшсть авторв до числа таких умов вдносять найсуворше дотримання всма учасниками взамод у свой дяльност законност органзуючу роль слдчого його процесуальну самостйнсть у взамод подл компетенц слдчого й дознавателя, що виплива з вимог закону й специфки хньо дяльност комплексне використання засобв, який розташовують слдчий орган дзнання самостйнсть обох сторн у вибор засобв тактичних прийомв здйснення заходв при ршенн всх питань, що виникають у ход розслдування злочинв пдтримки атмосфери спвробтництва й взамодопомоги нерозголошення даних попереднього розслдування.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Контробанда УКР

Як перед будь-якою суверенною державою, перед Украною стало завдання визначення сво самостйно митно та прикордонно полтики, створення власно митно… Для охорони економчного кордону Украни, захисту економчних нтересв крани,… Право Украни все бльше й бльше вдгра роль у боротьб з органзованою мжнародною злочиннстю, у попередженн наркобзнесу,…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Орган дзнання його правове положення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Поняття контрабанди як злочину
Поняття контрабанди як злочину. У вдповдност з статтею 201 Украни поза митним контролем або з приховуванням вд митного контролю, вчинене у великих розмрах, а також незаконне перемщення сторичних та

Доказування по кримнальних справах про контрабанду
Доказування по кримнальних справах про контрабанду. Контрабандна дяльнсть проводиться потай з дотриманням вдповдних мр маскування. В особ контрабандиств органи попереднього слдства й дзнання

Висновок
Висновок. Митний кордон Украни повинний бути надйний. Тльки така границя може забезпечити повною мрою полтичну й економчну незалежнсть суверенно Украни. На це спрямовано всю митну полтику Украни. Ф

Лтература
Лтература. Конституця Украни 2. Кримнально-процесуальний кодекс Украни 3. Кримнальний кодекс Украни - КК Украни 5. Митний кодекс Украни 6. Постанова Пленуму Верховного Суду Украни Про судову практи

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги