Висновок

Висновок. Митний кордон Украни повинний бути надйний. Тльки така границя може забезпечити повною мрою полтичну й економчну незалежнсть суверенно Украни. На це спрямовано всю митну полтику Украни. Формування правово бази митно справи й створення системи митних органв дозволило досягти серйозних результатв по захисту економчних нтересв Украни й поповненню державного бюджету.

Проте, реалзаця дей про кардинальн економчн реформи, подальша нтеграця Украни у свтове економчне й полтичне спвтовариство вимага вдосконалювання як органзацйно-правових основ митно та кримнально справи, так прийомв, методв, процедури здйснення митно та кримнально полтики. Не слд уважати, що процес створення в Укран митного законодавства завершений. Вн трива, оскльки й сам Митний кодекс Украни й нш нормативн акти, що регулюють митну та кримнальну справу в Укран, ще далек вд досконалост.

У даний момент необхдно акцентувати увагу на необхдност ршення давно назрлого питання про надання митним органам права самостйно здйснювати оперативно-розшуков заходи. Вдсутнсть таких повноважень змушу вдаватися до допомоги органв внутршнх справ або служби безпеки, як не завжди здатн надати цю допомогу, а навть тод, коли здатн, не в змоз це зробити яксно, оскльки не знайом з специфкою митно справи й численних правових актв, зокрема, вдомчими, котрими регулюються питання здйснення митно полтики Украни.

Це аргумент у захист подлюваного багатьма спвробтниками митних органв пропозиц про те, щоб митн органи офцйно одержали статус правоохоронних органв з повноваженнями проведення оперативно-розшукових дй у справах про контрабанду