рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Принципи порядок проведення референдумв

Работа сделанна в 2005 году

Принципи порядок проведення референдумв - Реферат, раздел Право, - 2005 год - Референдум Принципи Порядок Проведення Референдумв. Проведення Всеукранських Та Мсцевих ...

Принципи порядок проведення референдумв. Проведення всеукранських та мсцевих референдумв регламентуться Конституцю та Законом про всеукранськ та мсцев референдуми.

З точки зору порядку проведення референдум можна розглядати як референтний процес нод його називають референдарним процесом, який складаться з вдносно самостйних процедур, що здйснюються у певнй послдовност призначення референдуму пдготовка та проведення референдуму голосування визначення пдсумкв референдуму опублкування введення у дю законв та нших ршень, прийнятим референдумом. Вс стад референтного процесу пдпорядкован загальним принципам, властивим виборчому процесу.

У всеукранських та мсцевих референдумах мають право брати участь громадяни Украни, як досягли на день х проведення 18 рокв, як постйно приживають вдповдно на територ Украни або област, мста, району в мст, селища, села. Гарантуться вльне волевиявлення.

Будь-яке пряме або непряме обмеження прав громадян Украни на участ у референдум залежно вд походження, соцального та майнового стану, расово чи нацонально належност, стат, освти, мови ставлення до релг, полтичних поглядв, роду й характеру занять забороняться.

Не мають права голосу громадяни, як признан судом недздатними. Громадяни беруть участь у референдум на рвних засадах. Кожний громадян ма один голос. Референдум прямим громадяни беруть участь у ньому безпосередньо. Голосування пд час референдумв тамним контроль за волевиявленням громадян не допускаться.

Пдготовка проведення референдумв здйснються на демократичних засадах, вдкрито гласно. Законом запроваджен гарант реалзац вказаних демократичних засад. Пдготовка проведення всеукранських референдумв здйснються за рахунок Державного бюджету, а мсцевих референдумв - за рахунок мсцевих бюджетв. Першою стадю проведення референдуму його призначення. При цьому розрзняють нцативу про проведення референдуму та прийняття вдповдного ршення про призначення референдуму.

Законом детально врегульована процедура реалзац права вимоги проведення референдуму. Зокрема, громадяни Украни реалзують сво право на нцативу всеукранського референдуму шляхом збору пдписв. х ма бути не менше 3 млн пдписи щодо призначення референдуму мають бути збран не менш, як у двох третинах областей не менш як по 100 тисяч пдписв у кожнй област. Збирання пдписв органзовують здйснюють нцативн групи референдуму, що утворюються дють вдповдно до ст. 16, 17, 18 Закону Про всеукранський та мсцев референдуми. Отже, на стад призначення референдуму набуваться утворення нцативних груп референдумв, х рестраця, збирання пдписв нцативними групами.

Детальна регламентаця цих процедур проведення референдуму ма дуже важливе значення, оскльки передбача низку правових гарантй усляких порушень. Зокрема, ц гарант стосуються вимог щодо Фоми й змсту листв для пдпису громадян, порядку заповнення збирання пдписв ст. 18. Передбачаться також можливсть оскарження в районний мський суд вдмови Центрально комс з всеукранського референдуму у рестрац нцативно групи, або вдсутнсть ршення про рестрацю ст. 13 Закону.

Псля завершення збирання пдписв нцативна група у тридцяти денний строк склада пдсумковий протокол, в якому зазначаться загальна кльксть пдписв, дата рестрац нцативно групи, дата закнчення збирання пдписв. Пдписан листи по акту передаються на збергання у встановленому в закон порядку. Псля пдписання цього акту в тижневий строк група всеукранського референдуму переда пдсумковий протокол, акт вимогу про проведення референдуму до Центрально комс з всеукранського референдуму як вдомо, функц покладено на Центральну виборчу комсю по виборах народних депутатв Украни.

Саме Центральна комся забезпечу рестрацю документв, пдбива загальн пдсумки збору пдписв в цлому по Укран, про що складаться протокол. Псля одержання належним чином оформлено пропозиц, органи державно влади, до повноважень яких належить призначення референдуму в мсячний термн приймають одне з таких ршень про призначення референдуму про вдхилення пропозиц про проведення референдуму у раз наявност серйозних порушень законодавства про референдуми про прийняття ршення, пропонованого у вимоз про призначення референдуму. У ршенн про призначення референдуму визначаться дата проведення референдуму, зазначаться назва проекту закону, ршення, змст питання, що виносяться на референдум.

Дата проведення всеукранського референдуму призначаться не ранш як за три й не пзнше як за чотири мсяц, а мсцевого у не ранше як за мсяць й не пзнше як за два мсяц вд дня прийняття ршення про проведення референдуму.

Псля повдомлення про призначення наступа друга стадя референдного процесу пдготовка проведення референдуму. Вдповдно до Закону Про всеукранський та мсцевий референдуми створюються вдповдн умови та структури, необхдн для проведення референдуму дльниц для голосувань, комс по проведенню референдуму, списки учасникв референдуму. На вдмну вд виборв, проведення референдуму не вимага створення виборчих округв.

Згдно з ст. 23 Закону Про всеукранський та мсцевий референдуми, для проведення голосування та пдрахунку голосв створюються тльки дльниц для голосування, що об днують вд 20 до 3000 громадян, як мають право на участь у референдум. Кервництво всеукранським референдумом повнстю покладаться на Центральну виборчу комсю, а також спецально утворен для цього органи комс по проведенню референдуму дльничн, територальн, що створюються селах, селищах, районах, мстах та областях, комся Автономно Республки Крим з всеукранського референдуму.

Законами Украни Про всеукранський та мсцевий референдуми, Про Центральну виборчу комсю детально регламентуються повноваження цих комс, органзаця х роботи. Вельми важливою з точки зору захисту прав суб ктв референдуму норма яка передбача можливсть оскаржити ршення д комс з референдуму у вищестоячу комсю з референдуму, а у випадках, передбачених Законом, в суд ст. 31. По аналог з законодавством про вибори у законодавству про референдуми виршено питання про право на оскарження помилок у списку громадян, як мають брати участь у референдум ст. 34 Закону.

На стад пдготовки референдуму вдбуваться також широка кампаня по роз ясненню населенню мети референдуму, змсту питань, що виносяться на нього, ознайомлення з порядком голосування тощо. Вдповдно до ст. 8 Закону Про референдум, громадянам, полтичним партям, громадським органзацям, масовим рухам, трудовим колективам надаться право вльно агтац за прийняття закону чи ншого питання, що виноситься на референдум, а також проти прийняття закону чи ршення. Вс ршення щодо референдуму, а також проекти законв, нших ршень, як виносяться на референдум, пдлягають опублкуванню засобами масово нформац.

Останн освтлюють хд пдготовки проведення референдуму, хнм представникам гарантуться вльний доступ на вс збори та засдання, пов язан з референдумом, одержання нформац. Найбльш вдповдальну стадю референдуму становить голосування визначення пдсумкв референдуму.

Саме на цй стад воля народу вдбуваться ухвалення закону чи ншого ршення. Тому неухильне дотримання вимог процедури, всх процесуальних гарантй набува тут особливого значення. Для забезпечення певно свободи волевиявлення на референдум Законом передбачена система певних заходв та правових гарантй щодо органзац проведення голосування, як сприяють дотриманню тамниц голосування, недопущенню рзних порушень законодавства. У загальному порядку голосування проводиться в день референдуму з 7 до 20 години. Також сну процедура дострокового голосування, голосування у мсцях перебування громадян, коли вони за станом здоров я або з нших причин не можуть прибути в примщення для голосування.

Голосування вдбуваться у спецально вдведених та обладнаних за законом належним чином примщеннях. Кожен громадянин голосу особисто. Бюлетен для голосування заповнюються голосуючим у кабн або кмнат для тамного голосування. Законом передбачаться низка вимог щодо змсту форми бюлетенв. Важлива роль у здйсненн контролю за дотриманням встановленого порядку голосування належить громадськост.

Третя стадя референтного процесу завершуться пдпиттям пдсумкв голосування на референдум. В укранському законодавств про референдуми детально врегульован порядок пдбивання пдсумкв голосування, умови дйсност бюлетенв т вимоги, яким мають вдповдати протоколи голосувань. Визначають недйсними бюлетен для голосування не встановленого зразка, а також бюлетен, як не мстять точно встановленого ршення громадян.

Якщо виникають сумнви щодо дйсност бюлетеня, питання виршуться дльничною комсю з референдуму шляхом голосування членв ст. 40 Закону. У законодавств Рос встановлено бльш чтке та однозначне правило щодо встановлення недйсност бюлетеня такими визначаються бюлетен, не заврен комсю не встановленого зразка, а також т, в яких не викреслений жоден з варантв вдповд або викреслен вс ст. 33 Закону Росйсько Федерац про референдум. Ймоврно, що в укранському законодавств про референдум згодом будуть запроваджен бльш точн вимоги щодо визнання недйсност бюлетенв.

Вдповдна комся з референдуму може визнати результати референдуму недйсними через допущен у ходу голосування або пд час пдрахунку голосв порушення Закону Про референдум ст. 41. Проект Закону, ршення вважаться громадянами, якщо за нього було подано бльшсть голосв громадян вд числа тих, хто взяв участь у референдум. Референдум визнаться таким, що не вдбувся, якщо в ньому взяло участь менше половини громадян, занесених до спискв для голосування, а референдум з питань дострокового припинення повноважень Верховно Ради та Президента визнаться таким, що не вдбувся, якщо в ньому взяло участь менше двох третин вд загально клькост громадян, занесених до спискв для голосування.

Закон, прийнятий шляхом референдуму, не потребу видання спецального акту введення його в дю. Згдно з ст. 44 Закону Про всеукранський та мсцевий референдуми передбача дину умову, яка да право Верховнй Рад призначити повторний всеукранський референдум якщо пд час його проведення були допущен груб порушення Закону.

Визнання ж референдуму таким, що не вдбувся, не умовою для повторного призначення референдуму. Оскльки очевидно, що громадян, що прогнорували референдум, не цкавить, яке ршення було прийняте вони згодн пдтримати будь-яке з них. З ншого боку, неучасть у референдум може свдчити про негативне ставлення до самого законопроекту. Тому будь-який результат як позитивний, так негативний ршенням самих громадян, х волевиявленням. 5.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Референдум

Вн складаться у зверненн безпосередньо до виборцв для виршення законодавчого чи ншого питання. Держава, в якй сну референдум, займа середн мсце мж… Перше вдоме опитування народуякщо не враховувати постйних опитувань у… Потм опитування проводилися у швейцарскому союз та рзних кантонах по рзним конституцйним питанням, поки нарешт…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Принципи порядок проведення референдумв

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Поняття та види референдумв
Поняття та види референдумв. Особлива роль у систем народовладдя в Укран належить референдумов, як найбльш органчнй природнй форм народовладдя. Поняття референдум походить вд латинського ref

Правов наслдки референдуму
Правов наслдки референдуму. У Закон про референдум передбачен норми, що мають сприяти дотриманню законност при проведенн референдуму. Ст. 10 Закону встановлю можливсть притягнення до вдповда

Висновки
Висновки. Прийняття конституц шляхом референдуму звичайно супроводжуться запровадженням вдповдного порядку диного, одного з можливих чи альтернативного внесення до не змн. ншими словами, референдна

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги