рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Висновки

Работа сделанна в 2005 году

Висновки - Реферат, раздел Право, - 2005 год - Референдум Висновки. Прийняття Конституц Шляхом Референдуму Звичайно Супроводжуться Запр...

Висновки. Прийняття конституц шляхом референдуму звичайно супроводжуться запровадженням вдповдного порядку диного, одного з можливих чи альтернативного внесення до не змн. ншими словами, референдна форма прийняття конституц забезпечу останнй яксть пдвищено жорсткост, тобто порвняно ускладнений порядок змн. Водночас сну думка, що конституц, прийнят шляхом референдуму, бльш досконалими у порвнян з тими, як прийнят представницькими органами, юридична коректнсть конституцй залежить вд ступеня участ полтикв у процес х прийняття.

Однак значення ц тези не треба перебльшувати.

Реалзаця конституцйних положень залежить не тльки вд х коректност, а значно бльше вд якост того соцально-полтичного економчного тла, на якому конституця ма дяти. Нердко також стверджують, що референдна форма прийняття конституц забезпечу й найвищий рвень легтимност у звязку з тим, що механзми прямо демократ, до яких вднесений референдум, первинними зверхнми вдносно механзмв представницько демократ, уособлених у першу чергу парламентом.

Подбн твердження нердко дстають пдтвердження в юридичних актах. За приклад можна навести цитоване положення статт 5 Конституц, за змстом якого змна найголовнших положень щодо конституцйного ладу не може бути здйснена шляхом прийняття вдповдного акта Верховною Радою Украни навть на основ квалфковано бльшост вд конституцйного складу потребу затвердження цього акта всеукранським референдумом.

До того ж майже загальним порядок, за яким ршення, прийнят референдумом, не потребують затвердження державними органами можуть бути змнен або скасован тльки референдумом. Нердко закони, прийнят референдумом, офцйно вважаються такими, що мають вдносно вищу юридичну силу на пдконституцйному рвн правотворчост.

Але навряд чи тезу про найвищу легтимнсть конституц, прийнято шляхом референдуму, треба вважати вихдною. Головним те, щоб вона була взагал легтимною, тобто прийнятою у спосб, який прямо визначений у попереднй конституц або очевидно виплива з змсту. накше усе буде зведене до питання полтично доцльност щодо прийняття ново конституц. Без усяких сумнвв легтимною чинна Конституця, адже вона була прийнята у спосб, який прямо передбачався попередницею в статт 97 Конституц Основного Закону 1978 p. з змнами доповненням до компетенц Верховно Ради Украни було вднесено прийняття Конституц внесення до не змн. Саме з вдповдних позицй необхдно розглядати можливсть прийняття ново Конституц.

Можливсть прийняття ново Конституц, як можливсть внесення змн до чинно, питаннями доцльност, як уповноважен ставити належними способами виршувати учасники безпосереднього полтичного процесу. Але з суто юридичних позицй можна стверджувати, що чинна Конституця, як основн закони нших держав, несе у соб свордний ген смерт, адже вона включа роздл, поменований Внесення змн до Конституц Украни.

Вочевидь, за змстом цього роздлу не може бути прийнята нова Конституця, хоча може бути здйснена ревзя прийняття ново редакц чинно. Характерно, що у втчизнянй юридичнй практиц ревзя звичайних законв здйснються шляхом прийняття, по сут, нового за змстом закону, поменованого закон про внесення змн до попереднього.

Уже саме уможливлення конституцйних змн спростову вднесенсть тези про так звану стабльнсть Основного Закону до нструментарю тих, хто уповноважений здйснювати його офцйну експертизу. Конституця не може бути священною коровою, адже вона покликана забезпечувати суспльний поступ зумовлений ним державно-правовий розвиток. Свочаснсть тих чи нших конституцйних змн, х змст рвень радикальност залежить насамперед вд полтичного вибору, здйснюваного в конкретних умовах. Як засвдчу свтовий досвд, цей вибр його практична реалзаця завжди супроводжуться полтичною боротьбою, що, по сут, складовою перманентного конституцйного процесу.

Список використано лтератури 1 Правознавство Ред Кравчук М.В Тернопль, 2003 2 Конституцйне право Украни Ред Журавський, К 2002 3 Економка. Фнанси. Право-2003-6 4 Закон Украни Про всеукранський та мсцев референдуми вд 03071991р. 5 Конституцйне право Украни К 1999. 6 Конституця Украни К 1997 7 Основи конституцйного права Украни К 1997 8 Шаповал В. Основний Закон Украни референдумПраво Украни 2000 2. 9 Дуель38436.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Референдум

Вн складаться у зверненн безпосередньо до виборцв для виршення законодавчого чи ншого питання. Держава, в якй сну референдум, займа середн мсце мж… Перше вдоме опитування народуякщо не враховувати постйних опитувань у… Потм опитування проводилися у швейцарскому союз та рзних кантонах по рзним конституцйним питанням, поки нарешт…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Висновки

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Поняття та види референдумв
Поняття та види референдумв. Особлива роль у систем народовладдя в Укран належить референдумов, як найбльш органчнй природнй форм народовладдя. Поняття референдум походить вд латинського ref

Принципи порядок проведення референдумв
Принципи порядок проведення референдумв. Проведення всеукранських та мсцевих референдумв регламентуться Конституцю та Законом про всеукранськ та мсцев референдуми. З точки зору порядку прове

Правов наслдки референдуму
Правов наслдки референдуму. У Закон про референдум передбачен норми, що мають сприяти дотриманню законност при проведенн референдуму. Ст. 10 Закону встановлю можливсть притягнення до вдповда

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги