Висновки

Висновки. Прийняття конституц шляхом референдуму звичайно супроводжуться запровадженням вдповдного порядку диного, одного з можливих чи альтернативного внесення до не змн. ншими словами, референдна форма прийняття конституц забезпечу останнй яксть пдвищено жорсткост, тобто порвняно ускладнений порядок змн. Водночас сну думка, що конституц, прийнят шляхом референдуму, бльш досконалими у порвнян з тими, як прийнят представницькими органами, юридична коректнсть конституцй залежить вд ступеня участ полтикв у процес х прийняття.

Однак значення ц тези не треба перебльшувати.

Реалзаця конституцйних положень залежить не тльки вд х коректност, а значно бльше вд якост того соцально-полтичного економчного тла, на якому конституця ма дяти. Нердко також стверджують, що референдна форма прийняття конституц забезпечу й найвищий рвень легтимност у звязку з тим, що механзми прямо демократ, до яких вднесений референдум, первинними зверхнми вдносно механзмв представницько демократ, уособлених у першу чергу парламентом.

Подбн твердження нердко дстають пдтвердження в юридичних актах. За приклад можна навести цитоване положення статт 5 Конституц, за змстом якого змна найголовнших положень щодо конституцйного ладу не може бути здйснена шляхом прийняття вдповдного акта Верховною Радою Украни навть на основ квалфковано бльшост вд конституцйного складу потребу затвердження цього акта всеукранським референдумом.

До того ж майже загальним порядок, за яким ршення, прийнят референдумом, не потребують затвердження державними органами можуть бути змнен або скасован тльки референдумом. Нердко закони, прийнят референдумом, офцйно вважаються такими, що мають вдносно вищу юридичну силу на пдконституцйному рвн правотворчост.

Але навряд чи тезу про найвищу легтимнсть конституц, прийнято шляхом референдуму, треба вважати вихдною. Головним те, щоб вона була взагал легтимною, тобто прийнятою у спосб, який прямо визначений у попереднй конституц або очевидно виплива з змсту. накше усе буде зведене до питання полтично доцльност щодо прийняття ново конституц. Без усяких сумнвв легтимною чинна Конституця, адже вона була прийнята у спосб, який прямо передбачався попередницею в статт 97 Конституц Основного Закону 1978 p. з змнами доповненням до компетенц Верховно Ради Украни було вднесено прийняття Конституц внесення до не змн. Саме з вдповдних позицй необхдно розглядати можливсть прийняття ново Конституц.

Можливсть прийняття ново Конституц, як можливсть внесення змн до чинно, питаннями доцльност, як уповноважен ставити належними способами виршувати учасники безпосереднього полтичного процесу. Але з суто юридичних позицй можна стверджувати, що чинна Конституця, як основн закони нших держав, несе у соб свордний ген смерт, адже вона включа роздл, поменований Внесення змн до Конституц Украни.

Вочевидь, за змстом цього роздлу не може бути прийнята нова Конституця, хоча може бути здйснена ревзя прийняття ново редакц чинно. Характерно, що у втчизнянй юридичнй практиц ревзя звичайних законв здйснються шляхом прийняття, по сут, нового за змстом закону, поменованого закон про внесення змн до попереднього.

Уже саме уможливлення конституцйних змн спростову вднесенсть тези про так звану стабльнсть Основного Закону до нструментарю тих, хто уповноважений здйснювати його офцйну експертизу. Конституця не може бути священною коровою, адже вона покликана забезпечувати суспльний поступ зумовлений ним державно-правовий розвиток. Свочаснсть тих чи нших конституцйних змн, х змст рвень радикальност залежить насамперед вд полтичного вибору, здйснюваного в конкретних умовах. Як засвдчу свтовий досвд, цей вибр його практична реалзаця завжди супроводжуться полтичною боротьбою, що, по сут, складовою перманентного конституцйного процесу.

Список використано лтератури 1 Правознавство Ред Кравчук М.В Тернопль, 2003 2 Конституцйне право Украни Ред Журавський, К 2002 3 Економка. Фнанси. Право-2003-6 4 Закон Украни Про всеукранський та мсцев референдуми вд 03071991р. 5 Конституцйне право Украни К 1999. 6 Конституця Украни К 1997 7 Основи конституцйного права Украни К 1997 8 Шаповал В. Основний Закон Украни референдумПраво Украни 2000 2. 9 Дуель38436.