рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Конкурентоспроможнсть товару та послуг як запорука ефективно дяльност суб ктв ринку

Конкурентоспроможнсть товару та послуг як запорука ефективно дяльност суб ктв ринку - раздел Право, Конкурентноспроможність Конкурентоспроможнсть Товару Та Послуг Як Запорука Ефективно Дяльност Суб Ктв...

Конкурентоспроможнсть товару та послуг як запорука ефективно дяльност суб ктв ринку.

Конкурентноздатнсть товару виршальний фактор його комерцйного успху на розвитому конкурентному ринку. Це багатоаспектне поняття, що означа вдповднсть товару умовам ринку, конкретним вимогам споживачв не тльки по свом яксним, технчним, економчним, естетичним характеристиках, але по комерцйних нших умовах його реалзац цна, термни постачання, канали збуту, сервс, реклама. Бльш того, важливою складовою частиною конкурентноздатност товару рвень витрат споживача за час експлуатац. накше кажучи, пд конкурентноздатнстю розумться комплекс споживчих вартсних цнових характеристик товару, що визначають його успх на ринку, тобто перевагу саме цього товару над ншими в умовах широко пропозиц конкуруючих товарв аналогв. оскльки за товарами стоять хн виробники, то можна з повною пдставою говорити про конкурентноздатнсть вдповдних пдпримств, обднань, фрм, так само як кран, у яких вони базуються. Любий товар, що знаходиться на ринку, фактично проходить там переврку на ступнь задоволення суспльних потреб кожен покупець купу той товар, що максимально задовольня його особист потреби, а вся сукупнсть покупцв той товар, що найбльше повно вдповда суспльним потребам, нж конкуруюч з ним товари.

Тому конкурентноздатнсть тобто можливсть комерцйно вигдного збуту на конкурентному ринку товару можна визначити тльки порвнюючи товари конкурентв мж собою. ншими словами, конкурентноздатнсть поняття вдносне, чтко привязане до конкретного ринку часу продажу. оскльки в кожного покупця свй ндивдуальний критерй оцнки задоволення власних потреб, конкурентноздатнсть здобува ще й ндивдуальний вдтнок.

Нарешт, конкурентноздатнсть визначаться тльки тими властивостями, що становлять помтний нтерес для покупця, природно, гарантують задоволення дано потреби.

Ус характеристики виробу, що виходять за рамки цих нтересв, розглядаються при оцнц конкурентноздатност як т що не мають до не вдношення в даних конкретних умовах.

Перевищення норм, стандартв правил якщо тльки воно не викликано майбутнм пдвищенням державних нших вимог не тльки не полпшу конкурентноздатнсть виробу, але, навпроти, нердко знижу, оскльки веде до росту цни, не збльшуючи з погляду покупця споживчо цнност, у силу чого представляться йому марним.

Вивчення конкурентноздатност товару повинне вестися безупинно систематично, у тснй привязц до фаз його життвого циклу, щоб вчасно уловлювати момент початку зниження показника конкурентноздатност прийняти вдповдн ршення наприклад, зняти вирб з виробництва, модернзувати його, перевести на нший сектор ринку. При цьому виходячи з того, що випуск пдпримством нового продукту перш нж старий вичерпав можливост пдтримки сво конкурентноздатност, звичайно економчно недоцльний.

Разом з тим будь-який товар псля виходу на ринок почина поступово витрачати свй потенцал конкурентноздатност. Такий процес можна сповльнити навть тимчасово затримати, але зупинити неможливо. Тому новий вирб проектуться за графком, що забезпечу його вихд на ринок до моменту значно втрати конкурентноздатност колишнм виробом. накше кажучи, конкурентноздатнсть нових товарв повинна бути випереджально досить довгостроково. Конкурентноздатнсть товару сукупнсть яксних вартсних характеристик товару, що забезпечу задоволення конкретно потреби покупця.

Конкурентноздатним той товар, комплекс споживчих вартсних характеристик якого визнача його успх на ринку, тобто здатнсть даного товару бути вимняним на грош в умовах широко пропозиц до обмну нших конкуруючих товарв-аналогв. Конкурентноздатний товар синтетичний показник, що вдбива в соб пдсумки багатьох доданкв ефективност роботи конструкторських бюро виробничо дяльност пдпримств, хнх сумжникв роботи зовншньоекономчних органзацй по реалзац експортних товарв на зовншнх ринках. сну тсний взамозвязок мж поняттями конкурентноздатнсть яксть, конкурентноздатнсть технчний рвень, але ставити знак рвност мж першим поняттям двома ншими неправомрно.

Крива життвого циклу товару. Життвий цикл товару ЖЦТ це перод життя товару на ринку вд моменту його появи до моменту його витснення бльш досконалим товаром, тобто фактично до його повного морального зносу. Рис.1 v Об м продаж t впровадження рст зрлсть старння час Рис.1 Крива життвого циклу товару У свому житт товар пережива клька етапв, як правило як плавно переходять один в ншй. По-перше, це етап впровадження, коли товар новинкою на ринку потребу певний час значн грошов витрати особливо на рекламу, щоб переконати споживача в його комерцйних перевагах.

По-друге, етап росту, коли визнання товару на ринку супроводжуться швидким збльшенням попиту на нього. В третх, етап зрлост, коли обсяг продажв товару, досяг свого максимального значення, почина поступово знижуватися. нарешт, по-четверте, етап старння, коли попит на товар на ринку неухильно пада. Облк ЖЦТ дозволя оцнювати конкурентноздатнсть товару в динамку, що особливо важливо при розробц товарв-аналогв принципово нових товарв.

Якщо передбачаться почати розробку того чи ншого товару, необхдно насамперед зясувати, у якй стад ЖЦТ знаходяться його аналоги, як уже представлен на ринку. Щоб досягти стабльност в продажах, розробку нового товару доцльно починати ще до того моменту, коли попереднй товар вступа в стадю зрлост.

Необхдно пдтримувати обсяг продажв на визначеному досить стабльному рвн. Для цього варто забезпечувати впровадження рст модифкованого чи ншого товару, розробленого до настання старння вихдного товару. У противному випадку буде безповоротно упущений час знижений потенцал конкурентноздатност. Критер фактори конкурентноздатност продукц. Критерй конкурентноздатност це яксна або кльксна характеристика продукц, що служить пдставою для оцнки конкурентноздатност.

Одиничний критерй конкурентноздатност вдноситися до одн з простих характеристик, що визначають конкурентноздатнсть. Прикладом продажна цна, ступнь автоматизац приладу. Комплексний критерй конкурентноздатност вдноситься до сукупност характеристик, що визначають конкурентноздатнсть. Рзновидами комплексного критерю груповий узагальнений критер. Груповий критерй конкурентноздатност це комплексний критерй, що вдноситься до групи характеристик, що визначають конкурентноздатнсть товару з т чи ншо сторони. Приклади групового критерю Груповий критерй може включати в себеШ Рвень якост Ш мдж Ш Рвень новизни Ш Цна споживання Ш нформовансть товару Поняття одиничного групового критерв трохи умовн у рзних умовах оцнки, що оцнюють конкурентноздатнсть.

Деяк критер можуть виступати в рол одиничних або групових критерв. Наприклад, продажна цна з позиц споживача одиничний критерй, з позиц пдпримства-виробника групово. Узагальнений критерй конкурентноздатност це комплексний критерй конкурентноздатност, по якому приймають ршення про результати оцнки конкурентноздатност продукц.

Прикладом рвень конкурентноздатност продукц, рейтинг товару. Рис. 2. Класифкаця критерв конкурентоспроможност Фактор конкурентноздатност безпосередня причина, наявнсть яко необхдно досить для змни одного або клькох критерв конкурентноздатност. Аналз причин зниження значення окремих критерв конкурентноздатност продукц установлення факторв дод. 3, що пдвищують конкурентноздатнсть, так називаний факторний аналз важливий момент у дяльност пдпримств виробникв пдпримств-продавцв.

Рис.3 Загальна схема оцнки конкурентоспроможност товарв та послуг. Факторний аналз частиною загально схеми оцнки конкурентноздатност, що проводиться при освонн ново продукц. Формування конкурентноздатност, встановлення, забезпечення пдтримка необхдного рвня конкурентноздатност товару на всх етапах його створення просування до споживача. Так, для забезпечення необхдно якост товарв здйснюють вплив на ь виробнич фактори сировина, конструкця, рецептура, технологя ь збутов фактори умови транспортування, збереження ь сервсн фактори дегустаця товару й нша допомога у вибор товару, установка виробу вдома.

Вдхилення, що виявляються при оцнц конкурентноздатност, у негативну сторону вд товарв конкурентв спонукують виготовлювача продавця здйснювати коригувальн д, тобто впливати на фактори з метою полпшення значення критерв. Конкуренця товарв можлива тльки при створенн пдтримц конкурентного середовища, високого ступеня насиченост ринку й обмеженому платоспроможному попит.

Найважлившими ознаками товарв-конкурентв служать спльнсть функцонального призначення, задоволення аналогчних або однакових потреб, взамозамннсть. Так, фзологчну потребу у вод людина може задовольнити безалкогольними водами, питною водою, соками, фруктово-ягдними напоями, квасом, морсом т.п а також пивом, чам ншими напоями, що товарами-конкурентами на конкретному сегмент ринку. Однак вони не будуть конкурентами на рзних географчних сегментах ринку.

Так, Кока-Кола, Фанта подбн мпортн напо не були конкурентами квасу, морсу й ншим напоям доти, поки не були представлен на нашому ринку. Перш нж дати класифкацю конкуруючих товарв послуг, необхдно визначити хн класифкацйн групування. Ранше ми уже вдзначали, що загальним засобом задоволення потреб товари в широкому розумнн цього слова. Товари як засоби задоволення потреб пдроздляються на роди матеральн товари, послуги, роботи технолог, цнн папери т.п. Рд пдроздляться на класи пдкласи, що у свою чергу подляються на групи, пдгрупи, види, пдвиди, найменування однордних обктв.

Самим нижчим неподльним обктом класифкац найменування чи товарн марки х модифкац. У залежност вд приналежност товарв послуг до рзних чи тих самих класифкацйних групувань товари-конкуренти пдроздляються на пять видв рис. 4. Рис 4. Класифкаця товарв-конкурентв Мжродов товари-конкуренти - матеральн товари результати послуг, що вдносяться до рзних родв, що задовольняють аналогчн потреби тих самих споживачв. х особливстю приналежнсть не тльки до рзних родв, але до галузей, сфер наприклад, матеральн товари як продукця переробних галузей промисловост матеральних результатв послуг, що вдносяться до сфери обслуговування.

Основн споживч властивост таких товарв-конкурентв можуть бути однаковими або схожими, але в деяких випадках принципово вдрзнятися. Товарн споживч сегменти ринку мжродових конкурентв збгаються не цлком. При маркетингових дослдженнях ринку необхдно враховувати мжродов конкурентн вдносини мж варами, часом представленими на рзних сегментах уторованого ринку, але орнтованими на того самого споживача, тобто на конкретний споживчий сегмент ринку, на якому визначен потреби можуть бути задоволен або товарами, або послугами.

Рис. 5. Конкурентн вдносини, як пов язують мжродов товари-конкуренти. Так конкурентн вдносини КВ показан на прикладах ринку борошняних кондитерських виробв ринку послуг по виготовленню кондитерських виробв, а також ринку взуття ринку побутових послуг по ндивдуальному пошиттю взуття рис. 5. Мжродов конкурентн вдносини мж товарами послугами виникають тому, що вони задовольняють однаков потреби взамозамнн.

Борошнян кондитерськ вироби, вироблен в промисловост сфер послуг суспльного харчування, знаходяться в конкурентних вдносинах на тому самому сегмент споживчого ринку. Однак сегмент споживачв послуги по готуванню тортв може бути ширше за рахунок виготовлення х по ндивдуальних замовленнях у точно позначений час виконання.

У результат на ринку борошняних кондитерських виробв поряд з сегментом, на якому снують мжродов конкурентн вдносини, можливий сегмент, де ц вдносини вдсутн вироби, виготовлен на замовлення. Аналогчна ситуаця виника на ринку взуття, де мжродовими товарами-конкурентами виступа взуття, яке випускаться серйно пдпримствами взуттво промисловост, взуття, виготовлене по ндивдуальному пошиттю, вдремонтоване взуття, що результатом послуги по його ремонту. При обмеженй платоспроможност споживач, що ремонту взуття, не купить замсть нього нове. Вльний вд конкуренц сегмент ринку взуття буде представлений продукцю, виготовленою в особливих випадках по ндивдуальному замовленню.

Споживач тако послуги можуть вддавати й перевагу в звязку з тим, що м потрбно взуття нестандартних розмрв або особливого фасону, яке не випуска промисловсть. Таким чином, ринок товарв, що серйно випускаються, ринок продукц як результату послуг у певнй мр збгаються. На цьому спвпадаючому сегмент виникають мжродов конкурентн вдносини мж товарами послугами.

Однак сегменти товарного ринку ринку послуг, що не перетинаються. Цей вльний сегмент представлений продукцю, виготовленою по ндивдуальних замовленнях споживачв, що по певних причинах не можуть або не хочуть споживати серйно вироблен товари. На таких сегментах конкурентн вдносини мж виробниками продукц виконавцями послуг не виникають. Мжгрупов товари-конкуренти товари або послуги рзних однордних груп, що задовольняють аналогчн або однаков потреби за рахунок спльност функцонального призначення. х особливостями приналежнсть до рзних груп одного роду або товари, або послуги, а також спльнсть функцонального призначення при розбжност нших споживчих властивостей показникв. х товарн споживч сегменти в основному збгаються.

Так, т сам аналогчн або однаков фзологчн потреби можуть задовольняти рзн однордн групи продовольчих або непродовольчих товарв. Енергетичн потреби органзму можна задовольнити практично за рахунок багатьох груп харчових продуктв.

Туристичн послуги можуть бути конкурентами рекреацйних послуг будинкв вдпочинку, тому що вони теж задовольняють потреби у вдпочинку. Результатом мжгрупов конкурентних вдносин мжгрупов товари або послуги-конкуренти. Внутргрупов товари-конкуренти товари або послуги однордних груп, що задовольняють однаков потреби, але вдрзняються асортиментною приналежнстю до рзних видв. Таким чином, рзна видова приналежнсть товарв однордних груп, рзниц по деяких споживчих властивостях в основному ергономчним естетичним, спльнсть функцонального призначення складають особливост внутргрупових конкурентв.

Товарн споживч сегменти внутргрупових конкурентв збгаються, але можлив розбжност по окремим пдсегментам ншах. Прикладом внутргрупових конкурентв можуть служити рзн види хлба житнй, житньо-пшеничний, пшеничний, макаронних виробв макарони, локшина, вермшель т.д алкогольних напов горлки, лкери, настойки, наливки, вина й н Однак не вс товари одн групи можуть вступати у внутргрупов конкурентн вдносини. Так вдносини виникають тльки у товарв одного функцонального призначення.

Наприклад, у груп молочних товарв молоко, вершки, кисломолочн напо вдносяться до внутргрупових конкурентв, а сир, вершкове масло, морозиво, молочн консерви продукти дитячого харчування не конкурентами, оскльки мають рзне харчове призначення задовольняють рзн органолептичн, енергетичн й нш потреби. Отже, приналежнсть товарв або послуг до однордно групи ще не означа обовязковсть виникнення внутргрупово конкуренц.

Внутршньовидов товари-конкуренти товари або послуги одного виду, що задовольняють однаков потреби. До особливостей внутршньовидових конкурентв-товарв або послуг вдноситься приналежнсть до одного виду, але рзним пдвидам або торговим маркам, що мають однакове функцональне призначення. Розходження мж цими товарами полягають у неоднакових рвнях якост, у тому числ за органолептичними показниками, у рзних найменуваннях або товарних марках. Для окремих пдвидв, найменувань або торгових марок ц розходження можуть бути обумовлен соцальним призначенням наприклад, престижнстю товарно марки.

Прикладом внутршньовидових конкурентв можуть служити рзн торгов марки пива Жигулвське, Рогань, Чернгвське, Хайнекен, Балтика т.д горлки Столична, Гетьман, Немров, Мягков, Пшенична т.д чаю Майський, мператорський, Батк, Принцеса Канд, Бадьорсть т.д Конкуруюч товари тих самих або рзних видв можуть випускати рзн пдпримства-виготовлювач. Тод мж ними виникають мжфрмов конкурентн вдносини зявляються мжфрмов товари-конкуренти однордних рзнордних груп. Мжфрмов товари-конкуренти товари або, послуги однордних рзнордних груп тих самих або рзних видв, вироблен рзними фрмами, але задовольняюч аналогчн або однаков потреби.

Особливостями цих товарв однакове функцональне призначення, незважаючи на розходження нших споживчих властивостей, здатнсть задовольняти однаков основн потреби, що створю передумови для боротьби за обмежений платоспроможний попит. По асортиментнй приналежност так конкуруюч товари можуть мати розходження наприклад, пиво газован фруктово-ягдн напо, а можуть бути одного виду найменування наприклад, торти Пташине молоко, Кивський нш вироблять багато кондитерських фабрик, а також цехи пдпримства суспльного харчування ковбаси Докторську, Молочну, Краквську т.д. також рзн пдпримства-виробники. Таким чином, на насиченому ринку мж товарами або послугами однордних рзнордних груп видв виникають конкурентн вдносини, обумовлен боротьбою за обмежений обсяг платоспроможного попиту, що виражаються у форм рзних видв конкуренц.

В умовах конкурентного середовища прояв закону дност боротьби протилежностей знаходить вираження в прагненн субктв, що хазяюють, розширювати й обновляти асортимент вироблених реалзованих товарв для бльш повного задоволення потреб, що приводить до виникнення конкурентних вдносин мж товарами що ранше випускали новими товарами. 3.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Конкурентноспроможність

Загострення конкурентно боротьби за збут сво продукц, за мсце на ринку помж фрмами-виробниками та торговими органзацями змушу шукати х нов засоби… Передовий закордонний досвд свдчить, що яксть, безперечно, найбльш вагомою… У цих умовах проблема конкурентноздатност пдпримства продукц, у виробникв практично не вставала, а якщо виникала, то…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Конкурентоспроможнсть товару та послуг як запорука ефективно дяльност суб ктв ринку

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Аналз конкурентоспроможност взамодй в комерцйнй дяльност торгових пдпримств
Аналз конкурентоспроможност взамодй в комерцйнй дяльност торгових пдпримств. сну цлий ряд методик оцнки конкурентоспроможност з урахуванням як цнових, так нецнових факторв. Особливу роль при

Проблема пдвищення конкурентоспроможност товарв послуг на ринку
Проблема пдвищення конкурентоспроможност товарв послуг на ринку. У мжнароднй практиц вважаться доцльним випускати не один вирб, а х досить широкий параметричний ряд, що утворить асортиментний набр.

Лтература
Лтература. Белоус О.П Панченко Е.Г. Менеджмент конкурентоспособность и эффективность. К Знание Украины,1992 г 40с. 2. Герасимчук В.И. Розвиток пдпримства. Дагностика, стратегя, ефективнсть. К 1995

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги