рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Коллективный договор

Работа сделанна в 2006 году

Коллективный договор - раздел Право, - 2006 год - Мнстерство Освти Та Науки Укрни Харквський Нацональний Економчний Унверситет ...

МНСТЕРСТВО ОСВТИ ТА НАУКИ УКРНИ ХАРКВСЬКИЙ НАЦОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМЧНИЙ УНВЕРСИТЕТ кафедра правового регулювання економки КУРСОВА РОБОТА ЗМСТ КОЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРУ Кервник роботи Студент 2 курсу 1 групи Факультету економки та права Р. А. Кщук Харкв 2006 р. Змст Вступ 1. Поняття колективного договору 5 2. Поняття колективних угод та х види.3. Колективн переговори по укладенню колективного договору 4. Порядок укладення колективного договору його змст.5. Контроль за виконанням колективного договору види вдповдальност за виконання його зобов язань 28 Висновки 31 Список використано лтератури32 Вступ Термн колективн договори вперше був застосований подружжям Беатрисою та Сднем Уебб в 1981 р. в х науковй прац Кооперативний рух у Великобритан.

Колективн договори не становлять диного метода встановлення умов прац чи врегулювання трудових вдносин. Навть там, де колективно-договрний метод ма переважне застосвання, снують й нш методи ндивдуальн переговори мж трудящими пдпримцями, нормативне регулювання з боку держави або якоюсь третьою стороною, встановлення розмру заробтно плати та умов прац в односторонньому порядку пдпримцем тощо. На сучасному етап розвитку трудове законодавство багатьох кран допуска боротьбу трудящих та х страйки з метою полпшення умов прац саме в ход колективних переговорв укладення колективних договорв.

Потенцйно можлива або реально здйснювана боротьба трудящих профсплок становить характерну рису сучасних колективних договорв.

Вдповдно колективний договр можна визначити як конкретний результат боротьби трудящих та х профсплок з пдпримцями, який фокусуться залежно вд спввдношення сил при колективних переговорах у вигляд загальних положень про умови прац та соцальн права. Необхдними умовами укладення колективного договору мають бути - вльн, без державного втручання, колективн переговори незалежних вд монополй представникв трудящих, тобто можливсть застосувати колективно-договрну боротьбу аж до страйкв - вльне, без державного регулювання, закрплення в колективнй угод умов прац соцальних прав, що досягнут внаслдок спввдношення сил, як склалися мж трудящими пдпримцями.

Основною метою колективного договору полпшення умов прац, розширення соцальних прав трудящих та х профсплок. Ведучи боротьбу за досягнення основно мети, трудящ профсплки застосовують як наступальну, так оборонну тактику. Наступальна тактика проявляться в тому, що вони висткпають нцаторами укладення нових переукладення старих колективних договорв.

До цього х примушують погршення умов прац життя, безробття, посилення експлуатац, постйна нфляця зростання вартост споживчого кошика. Тактику оборони трудящ та х профсплки застосовують у вдповдь на довльн санкц пдпримцв або як реакцю на урядов соцальн заходи. Таким чином, колективн договори сприяють пдвищенню життвого рвня трудящих мас. Але в оцнц колективних договорв необхдний рзностороннй пдхд. Слд акцентувати увагу на х реальному значенн, оскльки вони виступають не тльки як засб соцально-економчно боротьби, а й як тормоз ц боротьби, обмежуючи або навть пдкоряють нтересам пдпримцв.

В принцип пдпримц завжди проти колективних договорв. Тльки пд тиском трудящих та х профсплок вони змушен х укладати, намагаючись при цьому пристосувати х до свох нтересв. В усх випадках при проведенн колективних переговорв важливе значеня ма страйк або можливсть його проведення. Для трудящих та х представницьких органзацй завжди повинна снувати можливсть страйку, бо саме пд його загрозою можна добитися вд пдпримцв певних поступок.

При вдсутност тако можливост трудящ стають беззахисними перед пдпримцями. Колективний договр надал залишаться основним документом локально д на пдпримствах. Укладення колективного договору значною мрою сприя регулюванню виробничих трудових вдносин, пдвищенню ефективност виробництва та змцненню дисциплни, полпшенню умов та охорони прац, посиленню соцального захисту трудящих та х смей, пом якшу соцально-економчну напругу в умовах переходу до ринку. 1. Поняття колективного договору В усх кранах колективний договр традицйно розглядаться як бажаний засб фксац заробтно плати та нших умов найму, регулювання вдносин мж пдпримцями працвниками.

Гнучксть пристосовансть колективних договорв давно пдтверджен практикою, бо х результати вдповдають життвим нтересам соцальних партнерв та х представникв. Як вже вдзначалося, колективн договори в бльшост кран свту переважним засобом регулювання трудових вдносин.

При цьому досить часто колективний договр залежить вд полтики уряду одержу законодавче обгрунтування. Успх колективних договорв поляга в тому, що в них закрплюються поняття, широко вживан в житт, тому вони стали основним засобом реалзац соцально справедливост гуманного ставлення до людини прац. Фксуючи нормальн умови прац, колективний договр дозволя трудящим брати участь у прийнятт ршень. Вн нби послаблю абсолютну владу власника або уповноважено ним особи в питаннях, що ранше виршувались виключно в нормативному порядку.

При динй форм власност на засоби виробництва державнй роль колективного договору в регулюванн трудових вдносин була приниженою. Протягом тривалого часу працвники байдуже ставилися до колективного договору, не вбачаючи в ньому практично корист, оскльки була вдсутньою можливсть будь-що змнити в полпшенн умов прац та пдвищенн заробтно плати. Розвиток ринкових вдносин змнив ставлення трудящих до колективного договору.

Вони почали вбачати в ньому засб регулювання всього комплексу соцально-побутових умов, метод регулювання трудових вдносин. Визначення поняття колективного договору давалось в Кодекс законв про працю УРСР 1922 р. Стаття 15 цього Кодексу визначала колективний договр як угоду, що укладалася професйною сплкою як представником робтникв службовцв, з одн сторони, й наймачем, з друго, якою встановлювались умови прац й найму для окремих пдпримств, установ господарств або х груп, визначався змст майбутнх особистих трудових договорв найму. В постанов Ради Мнстрв СРСР вд 4 лютого 1947 р. Про укладення колективних договорв на пдпримствах практика укладення колективних договорв вдновлювалась з 1947 р. з метою забезпечення виконання перевиконання виробничих планв, дальшого зростання продуктивност прац, полпшення органзац прац, а також пдвищення вдповдальност господарських профсплкових органзацй за полпшення матерально-побутових умов культурного обслуговування робтникв, нженерно-технчних працвникв службовцв пдпримства. В п. 6 ц постанови на мнстерства ВЦРПС покладалась вдповдальнсть за те, щоб у колективн договори не включались системи оплати прац робтникв, нженерно-технчних працвникв службовцв, не затверджен урядом.

Отже, колективним договором визнавалась господарсько-полтична угода, за якою робтники, нженерно-технчн працвники службовц брали на себе обовязок щодо виконання перевиконання планв по дальшому зростанню продуктивност прац. Щодо оплати, то в колективний договр можна було включати лише т системи, що затверджувались у централзованому порядку.

За дотримансть ц вказвки несли вдповдальнсть не тльки державн установи, а й професйн сплки.

Постановою Ради Мнстрв СРСР ВЦРПС вщ 6 березня 1966 р. Про укладення колективних договорв на пдпримствах сторонам було надано право включати до колективного договору нормативн положення з питань прац заробтно плати, у звязку з чим колективний договр набув нормативного характеру.

Ще бльшого розширення знайшли повноваження нормативного характеру в колективному договор згдно до Закону Украни Про колективн договори угоди роздлу 11 Колективний договр КЗпП ст.ст. 10-20 в редакц Закону Украни вд 15 грудня 1993 р. Але н в цьому Закон, н в КЗпП визначення поняття колективного договору не даться. Вдповдно до цих законодавчих актв специфчним в регулюванн колективних правових вдносин те, шо держава нада х сторонам права можливост в певних межах приймати акти, що мають нормативний характер.

Можливсть тако нормотворчо дяльност носить яскраво виражений демократичний характер. Завдяки цьому нормативн приписи держави доповнюються деталями, що вдображають нтереси окремих трудових колективв. В науц трудового права колективний договр розглядаться двояко як нститут трудового права як локальний правовий акт. Як нститут трудового права колективний договр становить сукупнсть правових норм, що визначають порядок розробки, укладення та виконання трудового договору.

Як локальний правовий акт колективний договр явля собою угоду мж власником трудовим колективом про локальне регулювання трудових, виробничих соцально-економчних вдносин на пдпримств. За свою цльовою спрямованстю вн покликаний конкретизувати вдносини мж власником трудовим колективом з питань економчного соцального розвитку з урахуванням специфчних умов пдпримств. Вдповдно до ст. 17 Закону Украни Про пдпримства в Укран колективним договором регулюються виробнич, трудов й економчн вдносини трудового колективу з адмнстрацю пдпримства, питання охорони прац, соцального розвитку, участ працвникв у використанн прибутку пдпримства, якщо останн передбачене статутом пдпримства.

Аналз правових актв, як обумовлюють порядок укладення змст колективних договорв, да можливсть визначити колективний договр як угоду, що укладаться власником пдпримства або уповноваженою ним особою, з одн сторони, трудовим колективом найманих працвникв, який уповноважив профсплковий комтет чи нший представницький орган на проведення колективних переговорв укладення договору, з друго, з метою врегулювання виробничих, трудових соцально-економчних вдносин, що потребують додатково регламентац з урахуванням особливостей здйснення прац на даному пдпримств, а також питань, що не урегульован чинним законодавством.

Метою колективного договору полпшення господарсько дяльност пдпримства, пдвищення його рентабельност якост продукц, що випускаться, забезпечення трудящим можливост брати участь в управлнн виробництвом, удосконалення винагороди за працю, пдняття рвня охорони прац, матерально-побутового та культурного обслуговування працюючих.

Забороняться включати до колективного договору умови, що погршують порвняно з чинним законодавством становище працвникв. Змст колективного договору його сторони значною мрою залежать вд форми власност на засоби виробництва. Якщо власнсть державна, колективний договр укладаться на основ Генерально галузевих угод. Партнерами по переговорному процесу виступають уповноважена державним органом службова особа, з одн сторони, профсплковий комтет як представник трудового колективу з друго.

Вважаться, що норми соцального захисту найманих працвникв з питань оплати прац, режиму роботи вдпочинку та з нших питань, зафксован в колективному договор, повинн бути вищ за ступенем захисту у порвнянн з Генеральною та галузевими угодами. Однак кльксть державних пдпримств внаслдок процесв приватизац невпинно зменшуться. На пдпримствах нших форм власност, крм державно, працвники можуть виступати в двох ролях як спввласники майна акцонери, орендар, члени кооперативу, м належить право обирати правлння, брати участь у формуванн, розподл та використанн прибутку, одержувати дивденди одночасно вони можуть бути й найманими працвниками, тому мають право на договрне регулювання трудових та соцально-економчних вдносин шляхом укладення колективного договору.

Це не стосуться громадян, як акцонерами, але не працюють на даному пдпримств. Крм того, колективний договр, який включа локальн норми по використанню прац вдтворенню робочо сили, важливою юридичною основою для укладення ндивдуальних трудових договорв мж працвником власником або уповноваженим ним органом.

В укладенн колективного договору не менше працвникв повинен бути зацкавленний власник або уповноважена ним особа. Як вже вдзначалося, колективний договр встановлю локальн норми в сфер прац соцального розвитку. Тому сну безпосереднй звязок мж стимулами прац соцальними резервами виробництва.

Чим оптимальншими будуть локальн правов норми, тим бльшою мрою колективний договр сприятиме ефективному господарюванню, стимулюватиме виробництво. Проявляючи турботу про себе, працвники тим самим роблять значний внесок у розвиток виробництва, пщвищення його ефективност. Але одночасно слд враховувати, що нтереси найманих працвникв власника, х погляди на одн й т ж питання не в усьому не завжди збгаються. Працвники зацкавлен в першу чергу у високому рвн оплати прац, встановленн додаткових пльг, гарантй, створенн належних умов прац, скороченн тривалост робочого часу, а пдпримець в одержанн високих прибуткв, пдвищенн ефективност виробництва при менших затратах, пдвищенн конкурентоспроможност пдпримства.

Звдси суперечност, спори, конфлкти. Однак спльнсть нтересв позитивною основою для розробки укладення колективного договору як юридичного документу, яким встановлюються загальн зобовязання сторн, що вдповдають чинному законодавству Украни. 2.

Поняття колективних угод та х види

Сторонами Генерально угоди виступають професйн сплки, як обдналися для... Одночасно вона локальним актом, бо положення поширються на певне коло ... Одню з сторн виступають уповноважен представники трудящих, хоча х учас... Така рестраця проводиться з метою забезпечення можливост для врахуванн... 8 Закону Украни Про колективн договори угоди передбача включення в змс...

Колективн переговори по укладенню колективного договору

На переговорах сторона повинна бути згуртованою мати вигляд дино. Ц вимоги повинн бути сформульован так, щоб задовольняти всх працюючих. Що ж до адмнстрац пдпримства, то тут пану принцип диноначальност. У раз, коли профсплков та нш представницьк органзац не досягли згоди н... Якщо ж колективн переговори закнчилися успшно робоча комся сформувала ...

Порядок укладення колективного договору його змст

До таких завдань належать деталзаця конкретизаця чинного законодавства... Копя договору збергаться реструючим органом. Мсцев органи державно вик... 7 Закону Украни Про колективн договори угоди та ст. Генеральною угодою на 1997 1998 роки як додаток передбачено перелки до... Для здйснення контролю за виконанням колективного договору, угоди можу...

Висновки

Висновки. Внаслдок упорядкування правового регулювання колективних договорв угод... Колективн угоди укладаються з тим, щоб допомогти трудовим колективам в... Вдповдно колективний договр результатом процесу прийняття ршень мж вла... Поряд з колективним сну ндивдуальний трудовий договр, яким визначаютьс...

Список використано лтератури

Список використано лтератури 1. Прокопенко В Трудове право. Пдручник, Фрма Консум, Харкв, 1998. 479 с. 2. Кодекс законв про працю Украни. 3. Закон Украни Про колективн договори угоди. 4. Закон Украни Про пдпримства в Укран. 5. Закон Украни Про пдпримництво 6. Постанова Ради Мнстрв СРСР ВЦРПС вд 6 березня 1966 р. Про укладення колективних договорв на пдпримствах.

– Конец работы –

Используемые теги: Коллективный, Договор0.051

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Коллективный договор

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Договор купли-продажи, договор имущественного найма, понятие и виды договора перевозки грузов
В условиях товарного производства для удовлетво- рения общественных потребностей необходима купля-продажа продуктов на рынке. Этот договор служит удовлетворению все- возможных потребительских нужд… Чаще договор заклю- чается между гражданами покупателями и государственными или кооперативными розничными торговыми…

Коллективный договор
В условиях становления и развития рынка труда в современных условиях и новых по своему характеру общественных связях в современной России происходит… Он является актом непосредственного участия трудовых коллективов в правовом… При этом коллективный договор не должен рассматриваться как обыкновенная гражданско-правовая сделка, так как…

Коллективный договор
В условиях становления и развития рынка труда в современных условиях и новых по своему характеру общественных связях в современной России происходит… Он является актом непосредственного участия трудовых коллективов в правовом… При этом коллективный договор не должен рассматриваться как обыкновенная гражданско-правовая сделка, так как…

Коллективный договор
Во-первых, имеется централизованное государственное и региональное регулирование, основу которого составляют федеральные законы о занятости,… Эти законы решают отдельные вопросы социальной защиты работников.Однако… Полноценное регулирование рыночных отношений с помощью Трудового кодекса (ТК) РФ сдерживается по причине непринятия…

Понятие договора. Виды и формы договоров
Ст.421 ГК закрепляет правила, обеспечивающие свободу договора а субъекты гражданского права свободны в решении вопросов заключения договора не… Законы, устанавливающие обязательные для сторон правила, обратной силы не… Договоры продолжают действовать на первоначально оговоренных условиях. Если в законе прямо указано, что его положения…

Договор займа, кредитный договор
Тогда они вынуждены обращаться к лицам, обладающим необходимыми финансовыми ресурсами, в том числе к банкам.Аналогичное положение может сложиться и… При этом следует иметь в виду, что граждане обычно удовлетворяют свои… И лишь у социально-куль¬турных учреждений главным источником оплаты расходов служат бюд¬жетные ассигнования. Субъекты…

Коллективный договор ООО "Новомет–Сервис"
Он является также морально-политическим актом, так как определяет и условия поведения сторон морально-политического свойства (например, привлекать… В этом и состоит суть договора, цель его заключения - согласовать интересы… Предметом исследования моей работы является коллективный договор – как форма регулирования социально – партнерских…

Коллективный договор
В условиях становления и развития рынка труда в современных условиях и новых по своему характеру общественных связях в современной России происходит… Он является актом непосредственного участия трудовых коллективов в правовом… При этом коллективный договор не должен рассматриваться как обыкновенная гражданско-правовая сделка, так как…

Сравнительный анализ Маастрихтского договора о создании ЕС и договора о создании СНГ
Следует заметить, что не все страны к 90-м годам имели одинаковые возможности, отдельные государства характеризовались наличием оппозиционно… Итак, начнем рассмотрение данной темы прежде всего с истории принятия… В первую очередь обратим внимание на реформу Европейских Сообществ - ЕОУС, ЕЭС и Евроатома, где прежний отрыв…

Договор аренды. Виды договоров аренды
На сайте allrefs.net читайте: Вообще, значение договора в жизни людей и в регулировании имущественных и личных неимущественных отношений между ними трудно переоценить. Применение договоров на протяжении уже нескольких тысяч лет объясняется помимо прочего тем, что речь идет о гибкой правовой форме, в которую могут облекаться различные по характеру общественные отношения. Основное назначение договора сводится к регулированию в рамках закона поведения людей путем указания на пределы их возможного и должного поведения, а равно последствия нарушения соответствующих требований. План... Введение...

0.035
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Коллективный договор Становление и развитие рынка труда в современной России и новых по своему характеру общественных связей в кооперации труда обусловили очередное… Современный коллективный договор все более явственно приобретает черты… Понятие и сущность коллективного договора «Коллективный договор - правовой акт, регулирующий трудовые,…
  • Коллективный договор и его значение На каждом этапе исторического развития они отражают соотношение результата борьбы труда и капитала. Чем активней профсоюзы борются за лучшие условия труда и быта трудящихся, тем… С введением в 1932 году централизованной тарифной системы оплаты труда коллективные договоры потеряли свое значение…
  • Преддоговорный спор – это разногласия лиц, заключающих договор, по поводу тех или иных условий будущего договора Преддоговорный спор это разногласия лиц заключающих договор по поводу тех или иных условий будущего договора... Преддоговорные споры отличать от споров связанных с неисполнением... Общее правило вытекающее из принципа свободы договора недопустимость рассмотрения таких споров судом По сути суд...
  • Договор подряда его отличие от трудового договора С тех пор как человечество перешло от первобытного состояния к цивилизации, государство и право стали неотъемлемыми компонентами всех процессов и… В тесной связи с политикой, основным институтом которой является государство,… Знание истории и теории государства и права, конкретных правовых норм, определяющих законные основы жизнедеятельности…
  • Определение и юридическая природа договора страхования. Форма страхового договора. Страховой полис Права и обязанности по договору страхования Сравнительная таблица обязанностей страхователя и прав страховщика возникающих в результате... Содержание договора страхования определяют совокупность условий вытекающих... Сравнительная таблица обязанностей страхователя и прав страховщика возникающих в результате неисполнения этих...