рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Колективн переговори по укладенню колективного договору

Работа сделанна в 2006 году

Колективн переговори по укладенню колективного договору - раздел Право, - 2006 год - Коллективный договор Колективн Переговори По Укладенню Колективного Договору. В Науц Трудового Пра...

Колективн переговори по укладенню колективного договору. В науц трудового права серйозного дослдження практики ведення колективних переговорв не проводилось, оскльки навть термн колективн переговори чинним законодавством не вживався.

Цей термн в трудове право введений Законом Украни Про колективн договори угоди, яким було визначено, що укладенню колективного договору передують колективн переговори.

Пзнше Законом Украни вд 15 грудня 1993 р. норма про проведення колективних переговорв була включена до ст. 14 КЗпП. Фактично колективн переговори снують ще до х офцйного початку, оскльки власник або уповноважена ним особа, представники трудового колективу готуються до проведення переговорв, збирають необхдну нформацю, визначають свою лню поведнки, тактику стратегю ведення переговорв, у загальних рисах виршують коло питань, що будуть винесен на переговори.

Кожна з сторн готу пакет аргументованих пропозицй щодо структури змсту колективного договору. Ц пропозиц передаються ншй сторон з метою х попереднього вивчення, аналзу, пдготовки висновкв. Лня поведнки кожно сторони визначаться досягненням внутршньо погодженост початкових позицй. Таке погодження особливо важливе тод, коли нтереси членв сторн багатогранними, що може викликати значн розбжност. На переговорах сторона повинна бути згуртованою мати вигляд дино. Особливо це стосуться представникв трудящих.

Перелк вимог, що ними заявляються, ма вдповдати побажанням усх членв колективу молодих похилого вку, квалфкованих робтникв допомжного персоналу, почасово оплачуваних оплачуваних за продуктивнстю прац, працвникв розумово та фзично прац тощо. Ц вимоги повинн бути сформульован так, щоб задовольняти всх працюючих. Що ж до адмнстрац пдпримства, то тут пану принцип диноначальност. На державних пдпримствах можливсть узгодити позицю з вищим кервництвом у порядку пдлеглост.

До того ж кервництво пдпримства краще зна стан виробництва вльно використову оперативну нформацю. Щоб досягти успхв на переговорах, сторони перш за все повинн урегулювати рзн процедурн питання, м належним чином необхдно визнати один одного уповноваженим виступати вд мен сторони, яку вони представляють, заявити про готовнсть вести переговори в певний час у визначеному мсц, ретельно пдготувати всю необхдну документацю, уточнити обсяг повноважень, визначити тривалсть переговорв врегулювати рзн детал.

Вд мен трудового колективу переговори повинен вести орган, який одержав на це повноваження. Вдповдно до практики, що снувала в минул роки, таким органом виступав профсплковий комтет пдпримства. У даний час право на ведення колективних переговорв може надаватись професйним сплкам чи х обднанням в особ х виборних органв. Але право вести колективн переговори може надаватись й ншим представницьким органам, наприклад рад трудового колективу, страйковому комтету, якщо трудовий колектив висловився за надання м таких повноважень.

Так повноваження надаються загальними зборами трудового колективу або конференцю його членв шляхом голосування. Якщо на пдпримств клька професйних сплок чи нших обднань або нших уповноважених колективом представницьких органзацй, ус вони повинн сформувати спльний представницький орган для ведення переговорв укладення колективного договору. У раз, коли профсплков та нш представницьк органзац не досягли згоди не створили спльний орган або не досягнуто згоди в робот спльного органу, загальн збори трудового колективу виршують, кому надати переважне право на ведення переговорв укладення колективного договору. Не допускаться ведення переговорв укладення колективних договорв вд мен працвникв органзацями або органами, як створен чи фнансуються власниками або х уповноваженими органами, полтичними партями, радами пдпримства.

Для ведення переговорв будь-яка з сторн не ранше як за три мсяц до закнчення строку д колективного договору або у строк, визначений дючим колективним договором, письмово повдомля ншу сторону про початок переговорв. нша сторона протягом семи днв повинна розпочати переговори. Ухилення осб, як представляють власникв або уповноважених ними органв чи профсплки, або нших уповноважених трудовим колективом органв вд участ в переговорах щодо укладення, змни чи доповнення колективного договору, умисне порушення встановленого законодавством строку початку таких переговорв або незабезпечення роботи комсй з представникв сторн тягне за собою накладення штрафу в десять мнмальних розмрв заробтно плати.

Власник або уповноважена ним особа повинна вести переговори з представниками трудового колективу у визначений час у встановленому мсц. Вн не повинен ухилятися вд цього обовязку, наприклад брати участь у переговорах без бажання досягти угоди, затягувати переговори, вдмовлятися вд предявлення будь-яких контрпропозицй тим вимогам, що заявили представники трудового колективу.

Обовязок вести переговори не створю обовязку погоджуватись з усма вимогами ншо сторони.

На переговорах жодна з сторн не ма будь-яко переваги. Тому предметом переговорв може бути все, що не суперечить чинному законодавству входить до кола нтересв трудового колективу. Вдповдно до ст. 14 КЗп колективний договр може укладатися в структурних пдроздлах пдпримства. х укладенню також передують колективн переговори. Для успшного х проведення необхдне чтке розмежування компетенц сторн на всх рвнях переговорв, визначення сфери д мри норм та положень загального колективного договору на пдпримств в цлому. Для ведення переговорв пдготовки проектв колективного договору утворються робоча комся з представникв сторн, надлених вдповдними повноваженнями.

Крм представницьких сторн до участ в переговорах можуть залучатися також спецалсти, експерти, запрошен за домовленстю сторн. Повноваження членв комс встановлюються вдповдними ршеннями сторн, як ведуть переговори.

Ц ршення оформляються наказами, розпорядженнями, постановами тощо. Ними визначаються статус права членв комс, порядок х дяльност, встановлюються певн гарант на час проведення переговорв. Мнмальн гарант членв комс визначен ст. 12 Закону Украни Про колективн договори угоди. Передбачено, що особи, як беруть участь в переговорах як представники сторн, а також спецалсти, запрошен для участ в робот комсй, на перод переговорв пдготовки проекту колективного договору звльняються вд основно роботи з збереженням середньомсячного заробтку та включенням цього часу до трудового стажу.

Вс витрати, повязан з участю у переговорах пдготовкою проекту, компенсуються в порядку, передбаченому законодавством про працю або колективним договором. Практика проведення переговорв не може бути стандартизованою. Навть за умови законодавчого урегулювання окремих питань снують вдмнност, обумовлен низкою чинникв рвнем органзац виробництва, його технологю, рвнем обднаност трудящих тощо. Тому порядок ведення переговорв з питань розробки, укладення або внесення змн до колективного договору визначаться самими сторонами оформляться протоколами.

Але в усх випадках при проведенн колективних переговорв сторони повинн дотримуватись принципв соцального партнерства, взамно доври поваги, розмежування прав, обовязкв вдповдальност сторн обовязковост ведення колективних переговорв широко участ трудящих у формуванн колективного договору рвноправност сторн у внесенн пропозицй обовязкового врахування норм положень, як передбачен Генеральною галузевими угодами урахування реальних можливостей матерального, виробничого фнансового забезпечення зобовязань, що приймаються.

Технчна пдготовленсть колективних переговорв залежить вд того, чи завчасно власник або уповноважена ним особа забезпечить представникв трудового колективу нформацю з питань, що обговорюються на переговорах. Чим бльша сукупнсть питань, як обговорюються, тим складнше проходять переговори, перш нж сторони досягнуть спльно згоди. нформаця, необхдна для успшного проведення переговорв, повинна вдноситись до соцально-економчного стану пдпримства, оплати прац, обсягу прибутку та його розподлу, нших питань, що входять до змсту колективного договору предметом переговорв.

Якщо поширення частини ц нформац може завдати шкоди пдпримству, надання може бути обумовлено зобовязанням вважати певною мрою конфденцйною, учасники переговорв не мають права розголошувати. Надання нформац може визначатися угодою, укладеною сторонами, як ведуть переговори, а в раз вдсутност угоди за домовленстю сторн.

Ненадання особами, як представляють власникв або уповноважених ними органв чи профсплки або ншим уповноваженим трудовим колективом органам, представникам трудових колективв нформац, необхдно для ведення колективних переговорв, становить собою адмнстративне правопорушення може призвести до накладення штрафу в пять мнмальних розмрв заробтно плати. Законом не передбачаться обмеження тривалост колективних переговорв.

Сторони можуть за домовленстю сам визначити строки початку закнчення переговорв обумовлювати х в регламент проведення переговорв. Вдповдно до ч. 6 ст. 10 Закону Украни Про колективн договори угоди сторони можуть переривати переговори з метою проведення консультацй, експертиз, отримання необхдних даних для вироблення вдповдних ршень пошуку компромсв. Переговори можуть також перериватися, якщо сторони не дйшли згоди при обговоренн конкретних пропозицй. У таких випадках складаться протокол розбжностей, до якого заносяться змст розбжностей та пропозиц сторн про заходи, що необхдно провести, причин, через як не можна прийняти ршення.

В протокол обумовлюються також строки вдновлення переговорв. Для виршення розбжностей, що виникають в ход переговорв, псля складення протоколу розбжностей сторонами протягом трьох днв псля складення протоколу створються примирна комся. Вона складаться з одинаково клькост представникв сторн для пдготовки рекомендацй щодо вироблення ршення, яке б задовольнило обидв сторони.

Внаслдок переговорв сторони переконуються, що колективний договр це засб досягнення компромсу, який неможливий без поступок. Переговори саме полягають у тому, щоб схилити ншу сторону до результату, якого необхдно досягги. У раз недосягнення згоди на пдстав пропозиц примирно комс сторони можуть звернутися до посередника, який у термн до семи днв повинен розглянути протокол розбжностей винести рекомендац щодо сут спору. Посередник визначаться сторонами за х спльним вибором.

Це може бути нейтральна особа з високим рвнем квалфкац в галуз тих питань, з яких виникли розбжност. Ця особа повинна користуватися доврою обох сторн. Якщо внаслдок роботи примирно комс чи посередника не виршено розбжностей не досягнуто згоди мж сторонами переговорв, профсплки або нш уповноважен працвниками органи можуть використовувати так засоби впливу, як проведення зборв, мтингв, пкетування, демонстрацй аж до страйку. Якщо ж колективн переговори закнчилися успшно робоча комся сформувала проект колективного договору, то вн передаться на обговорення трудового колективу. Процес обговорення може проходити в рзних формах на зборах структурних пдроздлв, окремих цехових профсплкових органзацй профгруп, шляхом тиражування розповсюдження проекту серед працюючих.

Псля такого обговорення робоча комся збира, узагальню розгляда пропозиц, висловлен в ход обговорення, прийма ршення щодо доцльност можливост х реалзац та вносить вдповдн змни доповнення до проекту колективного договору.

З пропозицй, що не можуть бути прийнят, готуються обгрунтування та нформаця. Доопрацьований проект колективного договору виноситься на загальн збори чи конференцю трудового колективу для його обговорення прийняття. Якщо загальн збори чи конференця трудового колективу вдхилили проект колективного договору в цлому або окрем його положення, сторони зобовязан поновити переговори для реалзац ршень пропозицй зборв чи конференц. Термн таких переговорв для пошуку необхдного ршення вдповдно до ст. 13 Закону Украни Про колективн договори угоди не повинен перевищувати 10 днв. Псля закнчення цих переговорв проект колективного договору в цлому знову виноситься на розгляд загальних зборв чи конференц трудового колективу. 4.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Коллективный договор

Колективн договори не становлять диного метода встановлення умов прац чи врегулювання трудових вдносин.Навть там, де колективно-договрний метод ма… Потенцйно можлива або реально здйснювана боротьба трудящих профсплок становить… Вдповдно колективний договр можна визначити як конкретний результат боротьби трудящих та х профсплок з пдпримцями,…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Колективн переговори по укладенню колективного договору

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Поняття колективних угод та х види
Поняття колективних угод та х види. Свтовий досвд виробив ефективний засб досягнення консолдац та соцального миру в суспльств. Це соцальне партнерство на державному, галузевому та виробничом

Порядок укладення колективного договору його змст
Порядок укладення колективного договору його змст. снування колективного договору обктивно обумовлене наявнстю соцальних, економчних правових передумов. Соцальний чинник створюють соцально-т

Висновки
Висновки. Внаслдок упорядкування правового регулювання колективних договорв угод виникла певна система норм, як регулюють трудов та соцально-економчн вдносини мж власником або уповноваженим ним орг

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги