рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Порядок обрання та змщення Президента Украни

Порядок обрання та змщення Президента Украни - раздел Право, Конституційний статус Президента України Порядок Обрання Та Змщення Президента Украни. А Порядок Обрання Президента Ук...

Порядок обрання та змщення Президента Украни. а Порядок обрання Президента Украни Президент Украни обираться громадянами Украни на основ загального, рвного прямого виборчого права шляхом тамного голосування строкомнапжьрокв. До кандидата у Президенти Конституця Украни висува певн вимоги. Вн повинен бути громадянином Украни. Адже неприпустимо, поб державу очолювала особа, яка не ма з нею сталях правових звязкв, що встановлюються саме через нститут громадянсли. Ири цьому не визначаються иеобхдн для канди ат обов язков пдстави набуття громадянства Украни, як це робиться у конституцях ряду кран наприклад, у США кандщаг у Президенти повинен бути громадянином ц крани за народженням.

Такий пдидвтленням закрпленого у ст. 24 Конституц принципу рвност громадян Украни незалежно вд будь-яких ознак. Кандидат у Президенти повинен досягти 35 рокв. Встановяюючи це правило, Конституця виходить з того, щоутакомувцлюдинавже мапевнийжиттвий досвд, достатньо здоровя та енерг для виконання президентськихповноважень. Такий же вк передбачено для кащiидатв у президенти в Рос та США. В деяких державах для них встановлено вищий вковий ценз, наприклад, у ФРН 40, в тал 50 рокв. Кандидат у Президенти повинен прогягом десяти останнх перед днем виборв рокв проживати в Укран. Цей строк визнаться необхдним для того, щоб вн мг орнтуватися в особливостях суспльного життя крани, а отже, й правильно визначати шляхи його вдосконалення тощо. Аналогчннорми мстяться й у констигуцях нших держав.

Так, у Рос цей строк також становить 10 рокв, у США- 14 рокв. Кандидат повинен мати право голосу, володти активним виборчим правом не може бути обмеженим у виборчих правах.

У таких державах, як Рося США, ця вимога прямо не фксуться, а в нших формулютьсявтихабо ншихредакцях. Так, у ст. 84 Конституц тал зазначено, що Президентом республки може бути обрана будь-яка особа яка користуться громадянськими полтичними правами. Кандидат у Президенти ма володти державною мовою, якою вдповдно до ч. 1 ст. 10 Консгитуц укранська.

Одна й та сама особа не може бути Президентом Украни бльш, нж два строки пдряд. Ця норма покликаназапобггитриваломуперебуванню при влад одн особи, оскльки це, як свдчить сторичний досвд, часто призводить до встановлення антидемократичних державно-правових режимв. Водночас Конституця Украни не забороня переобрання особи Президентом на третй строкшсля того, коли цей пост займала нша особа. Конституцдержав свтупдходять до встановлення можливих строкв перебування особи на посту президентй по-рзному.

Так само, як в Укран, ця проблема виршуться в Рос та ФРН. Конституця США обмежу президентство одн особи виключно двома строками пдряд. А в тал та Франц можливост переобрання на пост президента конституцйно не обмежуються. Президенту Украни забороняться мати нший представницький мандат, тобто бути членом якихось виборних органв, а також обймати посаду в державних або громадських органах та органзацях, займатися пдпримницькою дяльнстю. Ця заборона ма на мет забезпечити незалежнсть Президента вд будьяких державних недержавних структур. Водночас йому не забороняться займатися науковою та викладацькою дяльнстю.

У тих чи нших формулюваннях аналогчн норми мстяться у конституцях практично всх кран, де передбачено пост президента. Конституця Украни встановлю строки проведення чергових виборв Президента та виборв, як повинн призначатися у раз дострокового припинення його повноважень. Чтке конституцйне визначення чергових позачергових виборв Президента покликане забезпечити вдповдну органзовансть максимально, з урахуванням потреб виборчого процесу, скоротити пероди, коли посада Президента може бути вакантною.

Новообраний Президент Украни приступа до виконання обовязкв не пзнше як через 30 днв, а у раз, коли Президента обрано на позачергових виборах, у пятиденний строк псля офцйного оголошення результатв виборв. Повноваження новообраного Президента почииаються вд моменту складення ним присяги народов, до яко його приводить на урочистому засданн Верховно Ради Голова Конституцйного СдуУкрани.

У присяз, текстяко закрилеио у ст. 1ОФ Конституцй, Президент Украни офцйно та урочисто зобовязуться боронити суверентет незалежнсть Украни, дбати про благо Втчизни добробут укранського народу, обстоювати права свободи громадян, пдносити авторитет Украни у свт. юридичне значення присяги поляга у тому, що саме з моменту а складення новообраний Президент приступа до виконання свох повноважень як глава держави, а повноваження попереднього Президента припиняються.

Конституц бльшост держав, де постпрезидента, передбачаюгьнеобхдн сть складення ним присяги мстять и текст. Конституця Украни встановлю недоторканнсть Президента, якою вк користуклься пдчас виконання свох повноважень. треба розглядати як особливу гарантю сжорення безперешкодних умов для здйснення ним повноважень глави держави. У Конституц не розкриваться змст недоторканност Президента. Вона ма дстати тлумачення уновй редакцй закону Про резидента Украни.

Водночас ч. 1 ст. 111 Конституц встановлю вдповдальнсть Президента за вчинення державно зради або ншого злочину. Честь гднсть Президента Украни як трави держави пдлягають особливому захисту. Особи, винн у посяганн на них, мають нритягатися до вдповдальност на пдстав спецального закону. За особою, яка обйма пост Президента Украни, це звання збергаться довчно за умови, що вона не була усунена з нього Верховною Радою в порядку мпчменту. Крм того, звання Президента Украни охороняться законом.

Це означа, що самовльне безпдставне присвоння чи викорнстання його сприииняюри вдповдальнсть. Однак треба мати на уваз, що вдповдн законодавч акти на сьотодн ще не прийнят. Особливост обрання Президента Украни викладен у Закон про вибори Президента Украни, основн, найбльш актуальн положення якого наведен нижче Глава 1. ЗАГАЛЬН ПОЛОЖЕННЯ Стаття 1. Основн принципи засади виборв Президента Украни. 1. Вибори Президента Украни проводяться за принципами загального, рвного прямого виборчого права при тамному голосуванн. 2. Виборчий процес здйснються на засадах вльного рвноправного висування кандидатв у Президенти Украни гласност вдкритост рвност можливостей для всх кандидатв у проведенн виборчо кампан неупередженост до кандидатв з боку державних органв, установ органзацй, органв мсцевого самоврядування свободи агтац.

Стаття 6. Органзаця проведення виборв Президента Украни виборчими комсями. Органзацю проведення виборв Президента Украни здйснюють Центральна виборча комся по виборах народних депутатв Украни - Центральна виборча комся по виборах Президента Украни дал - Центральна виборча комся, окружн та дльничн виборч комс. Стаття 7. Гласнсть вдкритсть виборв Президента Украни 1. Пдготовка проведення виборв Президента Украни здйснюються вдкрито гласно. Ршення державних та нших повноважних органв, що стосуються виборв Президента Украни, доводяться до вдома громадян через засоби масово нформац у пятиденний строк з моменту х прийняття. 2. Виборч комс нформують громадян про свй склад, мсцезнаходження та режим роботи, про утворення виборчих округв дльниць, ознайомлюють х з списками виборцв, з бографчними даними кандидатв у Президенти Украни, виборчими програмами платформами кандидатв або партй виборчих блокв, як х висунули, з формою та порядком заповнення пдписних листв та виборчих бюлетенв, сповщають про пдсумки голосування виборв Президента Украни, надають ншу нформацю у випадках, передбачених цим Законом. 3. Основною формою роботи виборчих комсй вдкрит засдання.

На засданнях комс мають право бути присутнми доврен особи кандидатв у Президенти Украни або уповноважен ними особи, по одному представнику вд партй виборчих блокв та зборв виборцв, як висунули кандидата у Президенти Украни, вд позапартйних комтетв виборцв, створених для контролю за ходом виборчо кампан, а також офцйн спостергач вд ноземних держав мжнародних органзацй, з додержанням вимог, встановлених цим Законом. 4. Засоби масово нформац висвтлюють хд пдготовки проведення виборв Президента Украни, х представникам гарантуться безперешкодний доступ на вс збори засдання, повязан з виборами.

Виборч комс, державн органи, органи мсцевого самоврядування надають м нформацю щодо пдготовки проведення виборв.

Глава 2. ПОРЯДОК СТРОКИ ПРИЗНАЧЕННЯ ВИБОРВ Стаття 9. Види виборв порядок х призначення 1. Вибори Президента Украни можуть бути черговими, позачерговими достроковими повторними. 2. Ршення про проведення виборв Президента Украни прийма Верховна Рада Украни.

Стаття 10. Строки призначення виборв 1. Чергов вибори Президента Украни призначаються Верховною Радою Украни не пзнш як за шсть мсяцв до закнчення термну повноважень Президента Украни чотири мсяц до дня виборв. 2. Позачергов вибори Президента Украни призначаються Верховною Радою Украни не пзнш як за чотири мсяц до дня х проведення. 3. Повторн вибори призначаються в строки, визначен цим Законом. 4. Вибори призначаються на недлю або нший неробочий день, передбачений законодавством.

Про день виборв Верховна Рада Украни повдомля через засоби масово нформац.

Стаття 20. Фнансове та матерально-технчне забезпечення виборв Президента Украни 1. Витрати, повязан з пдготовкою проведенням виборв Президента Украни, провадяться виборчими комсями з диного Централзованого фонду по виборах Президента Украни, який створються Центральною виборчою комсю за рахунок державного бюджету. Розмр цього фонду затверджуться Президю Верховно Ради Украни. 2. Фнансове та матерально-технчне забезпечення виборв Президента Украни здйснються Кабнетом Мнстрв Украни. 3. Громадяни Украни, х обднання, юридичн особи, зарестрован в Укран, за винятком пдпримств з ноземними нвестицями, а також державних органв, пдпримств, установ органзацй, що утримуються за рахунок державного бюджету, можуть вносити до Централзованого фонду по виборах Президента Украни сво пожертвування. 4. Поряд з державним фнансуванням виборв Президента Украни кандидатом у Президенти Украни можуть використовуватись кошти особистого виборчого фонду, який утворються в порядку, визначеному цим Законом, для фнансування передвиборно агтац.

Глава 4. ВИСУВАННЯ РЕСТРАЦЯ КАНДИДАТВ У ПРЕЗИДЕНТИ УКРАНИ Стаття 21. Рестраця участ партй виборчих блокв у виборах Президента Украни 1. Парт виборч блоки, як налчують не менш як 1000 членв, мають право висунути кандидата в Президенти Украни псля х рестрац Центральною виборчою комсю як таких, що беруть участь у виборах Президента Украни. 2. Рестраця участ парт у виборах Президента Украни здйснються Центральною виборчою комсю у тижневий строк на пдстав вдповдно заяви кервного органу парт, пдписано його повноважною особою.

До заяви додаються довдки про рестрацю парт Мнстерством юстиц Украни, а також про кльксний склад парт на момент подання заяви. 3. Виборчий блок утворються групою партй на пдстав ршення х кервних органв, зазначених в статт 22 цього Закону.

Угода про утворення мжпартйного виборчого блоку для участ у виборах Президента Украни, пдписана повноважними особами партй, що обднались у виборчий блок, а також довдки про рестрацю цих партй Мнстерством юстиц Украни та х кльксний склад на момент рестрац блоку додаються до заяви вд мен блоку про рестрацю його участ у виборах Президента Украни, пдписано кервниками зазначених партй.

Заява пдставою для рестрац даного виборчого блоку Центральною виборчою комсю в тижневий строк. 4. Ршення Центрально виборчо комс про вдмову в рестрац участ парт виборчого блоку у виборах Президента Украни може бути оскаржено повноважною особою парт виборчого блоку до Верховного Суду Украни протягом 10 днв з моменту прийняття ршення.

Стаття 22. Порядок висування кандидатв у Президенти Украни партю, виборчим блоком 1. Висування кандидатв у Президенти Украни починаться з висування претендентв на кандидата в Президенти Украни дал - претендентв за 90 днв закнчуться за 60 днв до дня виборв. 2. Претендент висуваться партю на ззд, конференц, загальних зборах чи ншому збранн, що найвищим статутним кервним органом парт. 3. Порядок проведення ззду конференц, загальних зборв парт визначаться статутом. 4. Висування претендента виборчим блоком здйснються на мжпартйнй конференц, делегати на яку обираються членами партй, що обдналися у блок, вдповдно до норми представництва, визначено угодою про утворення виборчого блоку. 5. Ззд конференця правомочний виршувати питання висування претендента, якщо на ньому присутн бльше 23 обраних делегатв, але не менше 200 осб. 6. В раз висунення претендента партя виборчий блок пода заяву до Центрально виборчо комс. У заяв зазначаються прзвище, мя, по батьков, дата народження, професя, посада заняття, мсце роботи проживання, дан про мсце проживання претендента в Укран протягом десяти в тому числ пяти останнх рокв, партйнсть претендента, а також прзвище, мя, по батьков, адреса номер телефону уповноважено особи парт виборчого блоку.

До заяви додаються 1 витяг з протоколу ршення кервного органу парт кервних органв партй, як обднались у виборчий блок про висунення претендента 2 заява претендента про його згоду балотуватися кандидатом у Президенти Украни. 7. Центральна виборча комся вида уповноваженй особ парт виборчого блоку довдку про прийняття заяви не пзнш як на другий день з моменту подання, з зазначенням дати часу подання заяви. Стаття 24. Порядок висування кандидатв у Президенти Украни зборами виборцв 1. Збори виборцв можуть обговорювати одну або клька кандидатур претендентв.

Кожний учасник зборв може запропонувати для обговорення будь-яку кандидатуру, в тому числ свою. Висунутою зборами виборцв як претендент вважаться особа, за яку проголосували не менш як 23 учасникв зборв. 2. нцативна група виборцв пода до вдповдно окружно виборчо комс заяву на мя Центрально виборчо комс про рестрацю претендента та заяву про рестрацю нцативно групи окружною комсю. 3. У заяв про рестрацю претендента зазначаються дан про претендента, передбачен частиною пятою статт 22 цього Закону. 1. До заяви додаються 2. протокол зборв виборцв про висунення претендента 3. список учасникв зборв виборцв 4. заява претендента про його згоду балотуватися кандидатом у Президенти Украни. 5. У заяв про рестрацю нцативно групи виборцв зазначаються прзвище, мя, по батьков, адреса номер телефону уповноважено особи нцативно групи. 6. Окружна виборча комся вида уповноваженй особ нцативно групи виборцв довдку про прийняття заяви про рестрацю претендента.

Не пзнш як на пятий день псля прийняття заяви окружна виборча комся склада протокол про вдповднсть поданих документв вимогам цього Закону та прийма ршення про рестрацю нцативно групи виборцв.

Зазначений протокол разом з ншими необхдними документами негайно надсилаться до Центрально виборчо комс для прийняття ршення про рестрацю претендента.

Коп протоколу та ршення про рестрацю нцативно групи видаються уповноваженй особ нцативно групи виборцв.

Вдмова в рестрац нцативно групи може бути оскаржена уповноваженою особою до суду за мсцезнаходженням вдповдно окружно виборчо комс. 7. Центральна виборча комся розгляда протокол окружно виборчо комс разом з поданими документами про рестрацю претендента, висунутого зборами виборцв, прийма ршення про рестрацю претендента або про вдмову в нй не пзнш як у тижневий строк з дня надходження протоколу. 8. У раз, якщо одна та ж особа висунута претендентом бльш як одними зборами виборцв, Центральна виборча комся здйсню рестрацю даного претендента на пдстав протоколу окружно виборчо комс, який надйшов до комс першим.

Одночасно Центральна виборча комся рестру нцативну групу виборцв, зазначену в даному протокол, як таку, що набува статусу субкта висунення даного претендента. У цьому раз нш протоколи з матералами щодо висунення даного претендента розглядаються комсю додаються до ршення про рестрацю вдповдного претендента, а в ршенн вказуються назви всх зборв, вд яких висунуто претендента.

Зазначен в цих протоколах нцативн групи виборцв, зарестрован вдповдними окружними комсями, можуть утворювати з свого складу групи пдтримки даного претендента.

Стаття 25. Рестраця претендента на кандидата в Президенти Украни 1. Претендент повинен вдповдати вимогам статт 2 цього Закону. 2. Центральна виборча комся прийма ршення про рестрацю претендента в тижневий строк з дня подання заяви про рестрацю претендента уповноваженою особою парт виборчого блоку або з дня надходження протоколу окружно виборчо комс вдповдно до частини четверто статт 24 цього Закону та вида уповноваженй особ парт виборчого блоку, нцативно групи виборцв довдку про рестрацю претендента встановлений зразок пдписного листа для збирання пдписв виборцв на пдтримку претендента. 3. Претендент може бути зарестрований як кандидат у Президенти Украни, якщо його кандидатуру пдтримають своми пдписами не менш як 100 тисяч громадян Украни, як мають право голосу, в тому числ не менш як 1500 громадян у кожному з 23 загально клькост виборчих округв. 4. Претендент, уповноважен ним особи або уповноважен особи парт виборчого блоку, нцативно групи виборцв мають право безпосередньо отримувати пдписн листи в окружних виборчих комсях, про що Центральна виборча комся вида м вдповдне посвдчення.

Вона може прийняти ршення про надання права претендентам на самостйне тиражування пдписних листв.

Стаття 28. Рестраця кандидатв у Президенти Украни 1. Рестраця претендентв як кандидатв у Президенти Украни здйснються Центральною виборчою комсю не пзнш як на пятий день псля подання всх необхдних для рестрац документв. 2. Ршення про рестрацю кандидата в Президенти Украни прийматься Центральною виборчою комсю за наявност таких документв заяви кервного органу парт виборчого блоку, що висунула претендента, пдписано повноважною особою цього органу кервниками партй, обднаних у виборчий блок, або заяви нцативно групи виборцв, зарестровано Центральною виборчою комсю вдповдно до частини пято статт 24 цього Закону, про рестрацю кандидата в Президенти Украни пдписних листв з необхдною клькстю пдписв виборцв на пдтримку претендента протоколу Центрально виборчо комс про результати збирання пдписв виборцв на пдтримку претендента заяви претендента про згоду балотуватися кандидатом у Президенти Украни програми кандидата в Президенти Украни декларац претендента про доходи за попереднй рк, складено за формою, визначеною Мнстерством фнансв Украни. 3. Зазначен документи крм передбачених пунктами 2 3 повинн бути подан до Центрально виборчо комс не пзнш як за 40 днв до дня виборв. 4. Особ, яка подала необхдн документи, Центральна виборча комся не пзнш як наступного дня вида довдку, в якй зазначаються дата час прийняття документв.

У раз невдповдност поданих документв вимогам цього Закону Центральна виборча комся не пзнш як на третй день псля прийняття документв сповща про це осб, як х подали.

Виправлен документи повинн бути подан до Центрально виборчо комс не пзнш як за 35 днв до дня виборв Президента Украни. 5. Ршення про рестрацю претендента як кандидата в Президенти Украни прийматься Центральною виборчою комсю не пзнш як у тижневий строк псля дати прийняття всх документв, передбачених частиною другою ц статт, в тому числ виправлених. 6. Рестраця кандидатв у Президенти Украни повинна бути завершена не пзнш як за 30 днв до дня виборв Президента Украни. 7. Центральна виборча комся протягом двох днв псля рестрац вида кандидату в Президенти Украни вдповдне посвдчення. 8. Прзвища зарестрованих кандидатв у Президенти Украни нумеруються в Центральнй виборчй комс згдно з черговстю надходження документв, як вдповдають вимогам цього Закону.

Не пзнш як на пятий день псля закнчення рестрац всх кандидатв Центральна виборча комся публку в прес та оголошу в нших засобах масово нформац список кандидатв у Президенти Украни з зазначенням у порядку рестрац прзвища, мен, по батьков, року народження, посади заняття, партйност, мсця роботи проживання кожного кандидата та, за письмовим зверненням кандидата, номера рахунку його особистого виборчого фонду. 9. Вдмова Центрально виборчо комс зареструвати претендента як кандидата в Президенти Украни може бути оскаржена до Верховного Суду Украни субктами, як його висунули.

Верховний Суд Украни розгляда скаргу в триденний строк.

Ршення Верховного Суду Украни остаточним. 10. Ршення про рестрацю кандидата в Президенти Украни може бути скасовано Верховним Судом Украни за поданням Центрально виборчо комс, а також у раз звернення до Верховного Суду Украни повноважно особи парт виборчого блоку або нцативно групи виборцв з заявою про скасування ршення про рестрацю висунутого ними претендента.

Глава 6. ГАРАНТ ДЯЛЬНОСТ КАНДИДАТВ У ПРЕЗИДЕНТИ УКРАНИ ТА НШИХ УЧАСНИКВ ВИБОРВ Стаття 34. Права кандидата у Президенти Украни при проведенн виборчо кампан 1. Кандидати в Президенти Украни з часу х рестрац Центральною виборчою комсю беруть участь у виборчй кампан на рвних засадах, мають рвне право на використання державних засобв масово нформац на територ Украни. 2. Всм зарестрованим кандидатам у Президенти Украни надаються рвн можливост щодо матерально-технчного фнансового забезпечення х участ у виборчй кампан з боку держави. 3. Зарестрован кандидати у Президенти Украни на час проведення передвиборно кампан мають право на звльнення вд виробничих або службових обовязкв з збереженням середньо заробтно плати за мсцем роботи за рахунок коштв, що видляються на проведення виборв. 4. Кандидати в Президенти Украни мають право на безплатний прозд всма видами пасажирського транспорту за винятком такс в межах територ Украни. 5. Кандидати у Президенти Украни не можуть бути пд час виборчо кампан звльнен з роботи, а також переведен на ншу роботу або посаду без х згоди. 6. Кандидат у Президенти Украни пд час проведення виборчо кампан не може бути притягнутий до кримнально вдповдальност, заарештований або пдданий заходам адмнстративного стягнення, як накладаються в судовому порядку, без згоди Центрально виборчо комс. Стаття 37. Вдповдальнсть за порушення законодавства про вибори Президента Украни 1. Особи, як перешкоджають шляхом насильства, обману, погроз або ншим шляхом вльному здйсненню громадянином Украни права обирати бути обраним Президентом Украни, вести передвиборну агтацю, публчно закликають або агтують за бойкотування виборв, а також члени виборчих комсй, службов особи державних громадських органв, як вчинили пдлог виборчих документв, завдомо неправильний пдрахунок голосв, порушили тамницю голосування або допустили нше порушення цього Закону, несуть встановлену законом вдповдальнсть. 2. До вдповдальност притягаються також особи, як опублкували або ншим способом поширили завдомо неправдив вдомост про кандидата в Президенти Украни. б Порядок змщення Президента Украни Конституця ст. 108 передбача можливсть дострокового припинення повноважень Президента Украни.

Це може мати мсце ураз 1 подання Президентом заяви про складення з себе повноважень глави держави, тобто про вдставку.

Причини, як вважаються поважними для оголошення вдставки, Конституцю не визначено.

Для набуття вдставкою чинност Президент повинен на засданн Верховно Ради особисто оголосити заяву про не. Виголошення заяви про вдставку вд мен Президента ншими особами не допускаться, а у раз здйснення цього не ма няко юридично сили 2 неможливост виконання Президентом свох повноважень за станом здоровя.

Для встановлення юридично значущост ц пдстави, насамперед, необхдний медичний висновок з посиланням на те, що за станом здоров я Президент не може виконувати покладен на нього повноваження глави держави. 3 цим висновком Верховна Рада звертаться до Верховного Суду Украни, який перевря законнсть складення медичного висновку шсля цього звертаться до Верховно Ради з поданням щодо встановлення неможливост виконання Президентом свох повноважень.

Це подання розглядаться на засданн Верховно Ради, на якому прийматься ршення по сут. Ршення про неможливсть виконання Президентом свох повноважень за станом здоровя набува сили лише за умови, коли за нього проголосувала бльшсть вд конституцйного складу Верховно Ради, тобто не менш як 226 народних депутатв.

Конституця не уточню, яка медична установа ма готувати вдповдний висновок, а також те, яка китьксть депутатв в якому порядкума подати до Верховного Суду звернення тцодо стану здоровя Президента.

Тому ц питання потребують врегулювання спецальним законом 3 усунення з поста Президента в порядку мпчменту, тобго на пдстав сформульованого у прийнятому за спецальною процедурою ршенн Верховно Ради обвинувачення Президента у вчиненн ним державно зради або ншого злочину.

Процедура мпчменту починагься у раз, коли вдповдне звинувачення Президента пдтримуться не менш як 226 народними депутатами бльшстю вд конституцйного складу Верховно Ради Украни.

Псля цього Верховною Радою створються спецальна тимчасова слдча комся, до складу яко входять депутати обовязково спецальний прокурор спецальн слдч. Результати роботи ц комс розглядаються на засданн Верховно Ради, в ход якого, за наявност пдстав, може бути прийнято ршення про звинувачення ПрезидентаУкрани.

Таке ршення набува чинност, яктцо воно трийнято не енш як двома третинами вд конституцйного складу Верховнсй Ради, тобто голосами не менш як 300 народних депутатв Украни. Псля прийнятгя вказаного ршення справа пвредаиься о Конституцйного Суду Украни, який розвяядайтцодододержання передбачено онституцю процедури розслдування розгляду на попереднх етапах. У раз позитивного рнпення Конституцйного Суду справа передаться до Верховного Суду Украни, який да висновок про те, що дяння, в яких звинувачуться Президент, мають ознаки державно зради або ншого злочину. Лише шсля цього Верховна Рададста право прийняти ршення про усунення Президента з поста.

Таке ршення набува чинност, якщо за нього проголосувало не менш як три чверт вд конституцйного складу Верховно Ради, тобто не менш як 338 народнихдепутатв Украни 4 смерт особи, яка перебувала на посту Президента. Ураз дострокового припинення повноважень Президента Украни на вказаних пдставах на перод до обрання вступунапостнового Президента виконання президентських обовязкв покладаться на Премр-мнстра Украни.

Однак у цей перод Премр-мнстр не може здйснювати деяк повноваження, що прерогативою Президента, який обираться вдповдно до передбачено Конституцю процедури. Зокрема вн не може призначати референдум, припинязи повноваження Верховно Ради, скасовувати акти Кабнету Мнстрв Украни та Ради мнстрв Автономно Республки Крим тощо. Розгляд конститущйних повноважень Президента Украни та умов х здйснення да пдстави для висновкупроте, що в Укран сформувалася республка напвпрезидентського типу. V Взамовдносини Президента Украни з законодавчою, виконавчою та судовою владами Конституця визнача Президента як главу держави.

Це да пдставу говорити пронього як про уособлення держави державно влади в цлому, а неякось глки, обумовлю його повноваження статус у полтичному житт суспльста. Як глава держави Президент виступа як у виршенн внутршнх проблем крани, так вд мен у мжнародник вдносинах.

На практиц це ознаяа, що Президент не потребу якогось засвдчення свох повноважень. Вони випливають з його статусу. Як глава держави Президент Украни виступа в рол арбтра у раз виникнення непорозумнь мж законодавчою виконавчою глками влади, забезпечу днсть держави. До основних напрямв дяльност Президента Украни як глави держави налжить забезпечення 1 державного суверенгиу, тобго неподльност, верховенства, незалежност деревновлади в Укран 2 територально цлсност Украни, тобто недоторканност кордонв з зовн, а також покладення краю спробам будь-яких сил всередин крани розчленити територю Украни або вддлити якусь частину 3 вдповдност внутршньо зовншньо полтики держави визначеним у Конституц засадам чткого й свочасного реагування вдповдних держаиних органв на будь-як порушення конституцйних приписв 4 прав свобод людини, вдповдност мжнародноправовим актам реальност правового статусу людини громадянина.

Взамодя з органами законодавчо влади Взамини Президента Украни з законодавчою владою в обличч Верховно Ради Украни полягають у тому, що Президент Украни в прав припинити повноваження Верховно Ради, якщо протягом 30-ти днв не можуть початися чергов пленарн засдання, призначаючи нов вибори.

Також Президент Украни може позачергово скликати Сес Верховно Ради Украни. Верховна Рада затверджу укази Президента. В. Р. Украни може почати процедуру мпчменту щодо Президента. Президент ма право законодавчо нцативи у Верховнй Рад. Верховна Рада розгляда законопропроекти Президента.

Президент схвалю пдпису закони, висунут Верховною Радою. Та н. Взамодя з органами виконавчо влади Кабнет мнстрв, як вищй орган виконавчо влади забезпечу виконання законв та актв Президента Украни, систематичний контроль за х виконанням ншими органами виконавчо влади усх рвнв та усунення виявлених порушень. Кабнет Мнстрв у свой дяльност вдповдальний перед Президентом Украни. Президент признача Премьер-мнстра за згодою Верховно Ради. За поданням Премьер-мнстра Президент признача членв Кабнету Мнстрв Украни, кервникв нших центральних органв виконавчо влади, голв мсцевих державних адмнсрацй та припиня х повноваження.

Взамодя Президента з органами судово влади Президент Украни признача на посаду професйних суддв строком на п ять рокв. Президент Украни признача членв до вищо ради юстиц та н. VI Акти Президента Украни Президент ма право видавати укази розпорядження, як обовязковими до виконання на всй територ Украни. Ц акти повинн створюватися на основ Конституц спрямовуватися на виконання положень.

Водночас укази розпорядження Президента правовою базою для актв органв виконавчо влади. За юридичними ознаками акти Президента можуть бути нормативними, тобто такими, в яких мстяться правила загального характеру як розрахован на багаторазове використання, та ндивдуальними, що стосуються конкретних вдносин чи осб мають одноразовий характер призначення конкретно особи на посаду, нагородження тощо. Треба зазначити, що акти Президента Украни, як видаються ним у межах повноважень, передбачених пунктами 3 5, 8, 10, 14, 15, 17, 18, 21 24 ст. 106 Конституц, обовязковими до виконання лише за умови, що вони зкрплен пдписан контрасигнован Премр-мнстра та мнстра, безпосередньо вдповдального за пдготовку та виконання того або ншого акта. Контрасигнатура президентських актв набула поширення в сучасному свт. В деяких кранах, наприклад у ФРН, вона, як в Укран, передбачена лише для певно частини актв президента, в нппих, наприклад в тал, жоден акт Президента не чинним, якщо вн не пдписаний вдповдним мнстром.

Згдно з ст. 107 Конституц при Президентов Украни пд його головуванням створються Рада нацонально безпеки оборони Украни.

На не покладено завдання координувати контролювати дяльнсть органв виконавчо влади у сфер нацонально безпеки оборони нашо крани. Персональний склад Ради нацонально безпеки оборони визнача Президент Украни. При цьому слд зазначити, що до складу обовязково ма входити Премр-мнстр, мнстри оборони, внутршнх справ, закордонних справ Голова Служби безпеки Украни.

У засданнях ма право брати участь Голова Верховно Ради Украни. Ус ршення Ради нацонально безпеки оборони набувають чинност стають обовязковими до виконання псля видання Президентом вдповдних указв. VII Висновок В кнц проведено роботи можна зробити висновок, що Президент Украни главою держави виступа вд мен. Президент Украни гарантом державного суверентету, територально цлсност Украни, додержання Конституц Украни, прав свобод людини громадянина, що виплива з конституцйного статуса Президентсько посади в Укран. Що Президент Украни д сумсно з Верховною Радою, взамод з усми глками влади в кран, проводячи законотворчу полтику.

Кабнет мнстрв главою виконавчо влади, та за допомогою органв виконавчо влади на мсцях органзову виконання законв та розпоряджень законотворчих органв усми суб ктами держави. Судова влада у свою чергу забезпечу контроль над виконанням ршень суб ктами держави та притягнення до вдповдальност тих осб, як порушили закон.

Тобто визначають покарання, яке повинен перести громадянин за невиконання вимог зану держави, в якй прожива. Президент обираться на спецальних виборах, в яких приймають участь ус громадяни держави, яким виповнилось 18 рокв. До кандидата у Президента конституця ставить певн вимоги, про як було сказано вище. Також конституцю передбачаться дострокове припинення повноважень Президента у раз складення ним самим свох повноважень, тобто вдставки, неможливост виконнаня президентом свох повноважень за станом здоров я, усунення в порядку мпчменту та смерт особи, яка перебувала на посту Президента.

Президент ма право видавати укази розпорядження, як обовязковими до виконання на всй територ Украни. Укази розпорядження Президента правовою базою для актв органв виконавчо влади, акти Президента можуть бути нормативними, тобто такими, в яких мстяться правила загального характеру як розрахован на багаторазове використання, та ндивдуальними, що стосуються конкретних вдносин чи осб мають одноразовий характер призначення конкретно особи на посаду, нагородження тощо. VIII Список використано лтератури 1. Конституционное право Зарубежных стран.

Учебник в 2 х томах М. изд. БЕК, 1995 448 с. 2. Конституционное право Под ред. А.Е. Козлова. М. БЕК, 1996 3. Конституця Украни. 4. Основи конституцйного права Украни Пдручник. Видання друге, дповнене За ред. В.В. Копйчикова К. Юрнком нтер, 1998. 288 с. 5. Про заснування поста Президента Укрансько РСР внесення змн та доповнень до Конституц Основного закону Укрансько РСР Закон Украни Вдомост Верховно Ради Украни. 1991 33 6. Про внесення змн та доповнень до Закону Укрансько РСР Про вибори Президента Укрансько РСР Вдомост Верховно Ради Украни. 1994 8 7. Про Президента Укрансько РСР Закон Украни Вдомост Верховно Ради Украни. 1991 33 8. Шаповал В.М. Конституцйне право зарубжних кран Пдручник.

К. АртЕк, Вища шк 1997 264 с. Слухач 102 групи Факультету 7 Университету внутршнх справ лейтенант млц Лущнко О.О.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Конституційний статус Президента України

Вн застосовувався щодо головуючих на рзних зборах. У вроп пост президента вперше було запроваджено у Франц та Швейцар у 1848 р. У ХХ ст. поширилося… Остання фаза зазначеного процесу мала мсце наприкнц 80-х на початку 90-х рокв,… Треба мати на уваз, що вдповдно до порядку обрання президента та обсягу його повноважень розрзняють президентськ та…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Порядок обрання та змщення Президента Украни

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Эта работа не имеет других тем.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги