рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Органiзацiйно-правовi форми пiдприємств

Органiзацiйно-правовi форми пiдприємств - раздел Право, Органзацйно-Правов Форми Пдпримств Законодавство Украни Про Пдпримства Оперу...

ОРГАНЗАЦЙНО-ПРАВОВ ФОРМИ ПДПРИМСТВ Законодавство Украни про пдпримства оперу такими поняттями, як органзацйн форми, види категор пдпримств. Кожне з них вживаться для класифкац пдпримств за певними ознаками. Органзацйна органзацйно-правова форма передбача класифкацю пдпримств залежно вд трьох форм власност, визначених ст.2 Закону Про власнсть , та вд способв розмежування в пдпримствах окремих форм власност управлння майном.Юридичне значення цього поляга в урахуванн в законодавств, тобто в Закон Про пдпримства в Укран спецальних законах, особливостей правового становища пдпримств окремих видв. Загалом органзацйна форма вид визначають субкта, який ма право присвоювати результати дяльност пдпримства.

З точки зору органзацйно форми пдпримства визначаються як державн, колективн, приватн та пдпримства двох бльше форм власност змшан. Державне пдпримство явля собою органзацйно-правову форму пдпримства, заснованого на державнй власност.Визначення державне вказу, що дане пдпримство ма особливост правового становища порвняно з недержавними пдпримствами.

Ц особливост обумовлен способом вдмежування функцй власника вд функцй управлння майном в державному пдпримств. Саме державне пдпримство як майновий комплекс обктом права державно власност. Пдпримству як субкту права це майно належить на прав повного господарського вдання. Дане право вужче, нж право власност. Обсяг його залежить вд цльового призначення вдповдного майна.Державне пдпримство волод, користуться розпоряджаться цим майном, вчиняючи щодо нього будь-як д, що не суперечать закону та цлям дяльност пдпримства , тобто його статуту.

Оскльки державне пдпримство субктом права повного господарського вдання майном, а не субктом права власност, щодо державних пдпримств д спецальна категоря правовий режим майна державних пдпримств ст.37 Закону Про власнсть . Вона означа, що державн пдпримства керуються спецальними правилами заснування, утворення х майна при заснуванн, визначення цлей предмета дяльност статути затверджують контролюють уповноважен органи, управлння майном, розподлу прибутку тощо. Державн пдпримства як субкти одно форми власност органзацйно форми подляються на види державн пдпримства, заснован на загальнодержавнй власност державн пдпримства, заснован на республканськй Республки Крим власност державн комунальн пдпримства, заснован на власност адмнстративно-територальних одиниць.

Ус ц пдпримства державн юридичн особи.Колективне пдпримство точнше його можна було б назвати пдпримство колективно власност це органзацйно-правова форма пдпримства, заснованого на одному або клькох видах колективно власност.

Визначення колективне означа, що пдпримство належить колективу спввласникв засновникв, учасникв, як дють як один субкт права колективно власност. Право-субктнсть власника у даному раз колективу або групи власникв, органзованих у колективне пдпримство з правами юридично особи реалзуться через юридичну особу пдпримство, яке волод, користуться розпоряджаться майном вдповдно до свого статуту ст.ст-6,20,21 Закону Про власнсть . Це вид недержавно юридично особи.

Право колективно власност у колективному пдпримств безпосередньо здйснюють його органи управлння вищий орган управлння загальн збори або конференця правлння. Отже, колективне пдпримство, поки воно д, це обкт права власност вдповдно юридично особи. Його засновники учасники власниками часток пав, акцй, вкладв у майн пдпримства.Видв колективних пдпримств стльки ж, скльки субктв права колективно власност названо в статт 20 Закону Про власнсть Ш колективн пдпримства наприклад, пдпримство, приватизоване трудовим колективом державного пдпримства не перетворене в нший вид колективне сльськогосподарське пдпримство Ш акцонерне або нше статутне господарське товариство ст.ст.25,26 Закону Про власнсть Ш виробничий кооператив ст.24 Закону Про власнсть Ш пдпримство громадсько органзац наприклад, профсплкове ст.28 Закону Про власнсть Ш пдпримство релгйно органзац ст.29 Закону Про власнсть Ш пдпримство, створене господарським обднанням ст.27 Закону Про власнсть . Специфчним видом колективного пдпримства с також орендне пдпримство ст.22 Закону Про власнсть . Приватне пдпримство це органзацйно-правова форма пдпримства, заснованого на приватнй власност одн бльше фзичних осб. Визначення приватне, крм форми власност, виража головну особливсть правового становища пдпримства ц органзацйно форми.

Згдно з законодавством Украни власник уданому раз водночас пдпримцем, тобто власнсть управлння майном у приватному пдпримств не розмежовуються.

Вдповдно до субктв права приватно власност, визначених Законом Про власнсть , можна назвати три види приватних пдпримств ь ндивдуальне приватне пдпримство, засноване на приватнй власност прац одн фзично особи пдпримство одн особи ь смейне приватне пдпримство, засноване на приватнй власност та прац громадян, що проживають спльно як члени одн см наприклад, смейним пдпримством може бути селянське фермерське господарство ь приватне пдпримство з правом найму робочо сили засноване на приватнй власност окремого громадянина Украни, який використову найману працю.

Якщо приватне пдпримство ма не одного, а клькох власникв наприклад, смейне, його майно с спльною сумсною власнстю. нша, тобто часткова спльна власнсть, повинна бути встановлена письмовою угодою власникв майна ст. 18 Закону Про власнсть . Спльне пдпримство це органзацйна форма пдпримства, заснованого за законами Украни на баз обднання майна рзних форм власност ст. 3 Закону Про власнсть, ст. 2 Закону Про пдпримства в Укран так звана змшана форма власност.

Спльн пдпримства, як правило, мають форму господарських товариств, тобто субктами права колективно власност.

Засновниками спльних пдпримств можуть бути юридичн особи громадяни Украни, нших держав.Залежно вд цього два види спльних пдпримств звичайн нацональн спльн пдпримства спльн пдпримства з ноземними нвестицями.

Спльне пдпримство з ноземними нвестицями це пдпримство будь-яко органзацйно-правово форми, створене за законами Украни, якщо в його статутному фонд протягом календарного року квалфкацйна ноземна нвестиця тобто ноземна нвестиця, що становить не менше 20 вдсоткв статутного капталу при цьому не може бути менше суми, екввалентно залежно вд виду нвестиц 50 тисячам доларв США, 100 тисячам, 500 тисячам чи 1 млн. доларв США. Правове становище дяльнсть таких пдпримств, крм Закону Про пдпримства в Укран , регулються Декретом Кабнету мнстрв Украни вд 20 травня 1993 р. Про режим ноземного нвестування та Законом Украни вд 16 квтня 1991 р. Про зовншньоекономчну дяльнсть . ноземне пдпримство це органзацйно-правова форма пдпримства з мсцезнаходженням в Укран, створеного як субкт права згдно з законодавством ноземно держави, майно якого повнстю у власност ноземних громадян, юридичних осб або держави.

Визначення ноземне ноземна власнсть означа, що пдпримство пдпорядковуться рзним юрисдикцям.

Порядок створення внутршньо дяльност ноземного пдпримства регулються законодавством крани, якй воно належить. Законодавство Украни не регулю цих вдносин. Разом з тим умови рестрац та дяльност ноземного пдпримства в Укран регулюються укранським законодавством, тобто на ноземн пдпримства загалом поширються нацональний правовий режим господарсько дяльност.Крм форм видв законодавець застосову для класифкац пдпримств поняття категор ст.2 Закону Про пдпримства в Укран . Категоря означа технко-економчну не юридичну класифкацю усх пдпримств усх органзацйно-правових форм за клькстю працвникв.

За цю ознакою розрзняються мал та нш середн, велик пдпримства. Кльксть працвникв, за якою пдпримство вдноситься до малих, диференцйована залежно вд галузей народного господарства у промисловост та будвництв до 200 чоловк в нших галузях виробничо сфери до 50 чоловк у науц науковому обслуговуванн до 100 чоловк у галузях невиробничо сфери до 25 чоловк у роздрбнй торгвл до 15 чоловк.

Мал пдпримства вдокремлен в самостйну категорю з метою розвитку малого бзнесу шляхом надання м певних пльг, переваг тощо. З юридичного боку важливим те, що особливост х створення дяльност встановлюються як загальним законодавством Украни про пдпримства, так спецальним законодавством Украни про пдпримства ц категор.Особливост правового становища малих пдпримств, крм спецальних статей Закону Про пдпримства в Укран , врегульован ще постановою Ради мнстрв УРСР вд 22 вересня 1990 р. Про заходи щодо створення розвитку малих пдпримств в редакц вд 19 жовтня 1991 р. ЗП УРСР. 1991. 1. Ст.1 11. Ст.114. Як зазначено в статт 28 Закону Про пдпримства в Укран , держава стимулю розвиток малих пдпримств Украни, нада пльги при оподаткуванн, одержанн державних кредитв, створю фонди сприяння розвитку малих пдпримств та нше. Поняття пдпримства Домнуюче мсце серед субктв господарського права належить такому субктов, як пдпримство.

Це зумовлено особливими економчними соцальними функцями пдпримства в економчнй систем, а саме функцями товаровиробника, який задовольня суспльн потреби у продукц, роботах, послугах. Тому законодавчий нститут пдпримства або господарюючого субкта с центральною частиною системи господарського права Украни, його правовою основою.

Ус основн закони та нш нормативн акти господарського законодавства приймаються, виходячи з економчного та правового становища пдпримства.Поняття пдпримство узагальнюючим, або збрним.

Воно, по-перше, визнача пдпримства як субкти господарського права стосовно всх форм видв власност в Укран органзацйн форми види пдпримств. По-друге, дане поняття загальногалузевим, тобто взагал визнача промислов фабрики, заводи, шахти, будвельн, транспортн, сльськогосподарськ, торгов та нш пдпримства.Пдпримство як соцально-економчний правовий нститут ма певну сукупнсть економчних, органзацйних юридичних ознак, за якими квалфкуться як господарюючий субкт права.

За допомогою цих ознак, систематизованих статтею 1 Закону Про пдпримства в Укран , унфковано визначаться правове становище пдпримств усх форм власност галузей народного господарства. Закон визнача, що пдпримство основною органзацйною ланкою народного господарства Украни.Ця органзацйна ознака квалфку пдпримство як органзацйну форму господарсько бзнесово органзац, тобто органзац, в якй власники засобв виробництва робочо сили обднують сво виробнич ресурси для здйснення господарсько дяльност з метою одержання прибутку. Визначення основна ланка, з одного боку, вдмежову пдпримство вд нших органзацйних форм економчно дяльност типу домашнх господарств, ндивдуальних промислв без створення пдпримств, так званих тньових структур тощо, а з ншого, вд субктв господарського права, як не належать до основно ланки обднань пдпримств, фнансових посередницьких нститутв, органв управлння економкою.

Закон також визнача, що пдпримство це господарюючий субкт. Суть визначення господарюючий субкт поляга в тому, що пдпримство товаровиробником, трудовим колективом, який на професйнй основ промисел виробля реалзу свй товар з метою одержання прибутку.

Як господарюючий субкт пдпримство здйсню виробничу, науково-дослдну та комерцйну дяльнсть. Термн господарюючий говорить, що пдпримства належать до комерцйних, спрямованих на прибуток, органзацй на вдмну вд неприбуткових органзацй релгйних, обднань громадян тощо. Пдпримство самостйним господарюючим субктом.Самостйнсть у прийнятт господарських ршень одню з основних необхдних умов дяльност пдпримства як товаровиробника.

Юридичний аспект даного визначення поляга в тому, що пдпримство при здйсненн сво господарсько дяльност ма право власно нцативи приймати будь-як ршення, що не суперечать законодавству Украни ст.27 Закону Про пдпримства в Укран . Нарешт, пдпримство це статутний господарюючий субкт. Статут пдпримства як локальний акт господарського законодавства нормативне визнача цл предмет дяльност окремого пдпримства, вдхилятися вд яких без змни статуту пдпримству заборонено.

Статут також визнача меж спецально правоздатност пдпримства як юридично особи. Це один з найважливших правових актв пдпримства, тому стаття 9 Закону Про пдпримства в Укран спец-ально зазнача обовязков альтернативн пункти, як включаються до статуту пдпримства.Пдпримство ма необхдне для господарюючого субкта майно основн оборотн кошти, нш цнност, якими воно волод, користуться розпоряджаться на певному правовому титул на прав власност або повного господарського вдання.

Це майно юридичне вдмежоване, як правило, вд майна власника пдпримства закрплене за пдпримством як субктом права. Основн оборотн кошти знаходяться на самостйному бухгалтерському баланс, грош на розрахунковому рахунку пдпримства в банку. Пдпримство с самостйним субктом права.З одного боку, закон визнача його компетенцю права та обовязки як господарюючого субкта, з другого зазнача, що пдпримство с юридичною особою, яка не ма у свому склад нших юридичних осб стаття 1 Закону Про пдпримства в Укран . Цим пдпримство суттво вдрзняться вд обднань пдпримств господарських обднань, до складу яких входять юридичн особи.

Як господарюючий субкт з правами юридично особи пдпримство почина дяти вд дня його державно рестрац.Таким чином, пдпримство це самостйна господарська органзаця, створена зарестрована у встановленому законом порядку для здйснення господарсько дяльност з метою задоволення суспльних потреб у товар продукц, роботах, послугах одержання прибутку, яка д на пдстав статуту, користуться правами викону обовязки щодо сво дяльност, с юридичною особою, мас самостйний баланс, розрахунковий та нш рахунки в банках.

Створення пдпримства Термн створення явля собою правове поняття господарського права. Це поняття включа врегульован правом умови фактичного виникнення та легтимац пдпримства в статус правового господарюючого субкта, субкта права.Виходячи з того, що в економц Украни створюються функцонують пдпримства рзних органзацйно-правових форм, господарське законодавство визнача загальн спецальн умови х створення.

Загальн умови поширюються на вс форми пдпримств. Вони визначен Законом Про пдпримства в Укран ст.5. Законом Про пдпримництво ст.6 та Цивльним кодексом, який регулю загальн умови створення юридично особи, в тому числ пдпримства.Спецальн умови створення пдпримств визначен законами про х окрем види. Як правове поняття створення включа визначення засновникв, х засновницько компетенц, порядку дяльност щодо створення пдпримства.

Засновником особа, що ма лраво створити у встановленому порядку пдпримство органзацю як юридичну особу. За Законом Про власнсть ст.6,33 Законом Про пдпримства в Укран ст.5 таким правом надлен безпосередньо власники засобв виробництва та ншого майна та уповноважен власником власниками органи, тобто фзичн юридичн особи, що мають засновницьку право- дздатнсть.Отже, тут д загальний принцип, згдно з яким, засновниками спвзасновниками можуть бути фзичн юридичн особи, крм випадкв, передбачених законодавчими актами Украни . Уповноважен органи, як можуть бути засновниками пдпримств, визнача власник. Щодо пдпримств загальнодержавно власност це пдвдомч Кабнету мнстрв Украни органи державно виконавчо влади, нш центральн вдомства.

Вони приймають ршення про створення пдпримств державно власност, затверджують статути контролюють х дотримання, укладають та розривають контракти з кервниками пдпримств, контролюють ефективнсть використання закрпленого за пдпримствами майна, його збереження Декрет Кабнету мнстрв Украни вд 15 грудня 1993 р. Про управлння майном, що с у загальнодержавнй власност Вдомост Верховно Ради Украни. 1993. 7. С. 52. Це загальне правило.

В окремих випадках наприклад, щодо пдпримств будвельного комплексу зазначен функц повноваження Кабнет мнстрв Украни делегу господарським обднанням коропорац-ям, концернам тощо. Щодо пдпримств комунально власност уповноваженими органами з засновницькими правами виконкоми обласних мських Рад, мсцев державн адмнстрац та уповноважен ними органи.

Засновники реалзують засновницьк права шляхом обрання органзацйно форми пдпримства визначення цлей предмета його дяльност прийняття ршення про його створення затвердження в установленому порядку статуту передач безоплатно на баланс пдпримства основних фондв та обгових коштв формування органв управлння, визначення у статут меж х повноважень тощо. Створення пдпримства в юридичному розумнн явля собою затвердження та одержання передбачених законом документв ршення власника власникв або уповноваженого органу про створення пдпримства, статуту якщо цього вимага органзацйна форма, посвдчення про державну рестрацю.

При необхдност для новостворюваного пдпримства земельно длянки сюди входять також документи на землекористування землеволодння, визначен земельним законодавством Украни.ЛТЕРАТУРА 1. Закон Украни Про пдпримства в Укран 2. Конституця Украни 3. Цивльний Кодекс Украни 4. Закон Украни Про пдпримництво 5. Пилипенко А.Я Щербина В.С. Господарське право курс лекцй, 1996 р.

– Конец работы –

Используемые теги: Органiзацiйно-правовi, форми, пiд, ємств0.074

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Органiзацiйно-правовi форми пiдприємств

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Форма государства (форма правления, форма государственного устройства, политический режим)
И одна из главных стоящих передо мной целей - изучить более досконально одну из тем теории государства и права - формы государства Рассматриваемый… Так что за работу Марксистка - ленинская теория считает основной причиной… Полн. собр. соч. Т.33 стр. 7. По этой причине официальная советская историография долгое время не признавала…

Форма государства (форма правления, форма государственного устройства, политический режим)
И одна из главных стоящих передо мной целей - изучить более досконально одну из тем теории государства и права - формы государства Рассматриваемый… Так что за работу Марксистка - ленинская теория считает основной причиной… Полн. собр. соч. Т.33 стр. 7. По этой причине официальная советская историография долгое время не признавала…

Контрольные вопросы и задания для самопроверки. Напишите алгебраическую форму комплексного числа и дайте название каждого члена в этой форме
Сформулируйте определение комплексного числа... Напишите алгебраическую форму комплексного числа и дайте название каждого члена в этой форме...

Формування статутного фонду підприємств різних форм власності
На кнець, пдпримництво чтко орнтовано на отримання прибутку, чим в умовах розвинено конкуренц досягаться й задоволення суспльних потреб. Це важливша… Крм того, необхдно створити таке економчне середовище, в умовах яко вигдно… Статутний фонд це видлен пдпримству або залучен ним на засадах, визначеним ним законодавством, фнансов ресурси у…

Грошові кошти та організація розрахунків на підприємствах. Розрахунок планування прибутку. Розрахунок загального та чистого прибутку, їх розподіл і використання. Санація підприємства
Основними завданнями фінансової роботи являються - мобілізація фінансових ресурсів в розмірі, необхідному для забезпечення нормального процесу… Призначення фінансового планування і прогнозування полягає в визначенні потреб… Оперативна фінансова робота складається з комплексу заходів з мобілізації фінансових ресурсів, необхідних для…

Лекція 6. Методологічні підходи до оцінювання конкурентоспроможності туристичних підприємств 1. Послідовність та принципи оцінювання конкурентоспроможності туристичних підприємств
План... Послідовність та принципи оцінювання конкурентоспроможності туристичних... Критерії та показники конкурентоспроможності туристичних підприємств...

Рахунки бухгалтерського обліку і подвійний запис. Документація, інвентаризація. Облікові реєстри, техніка, форми та організація обліку на підприємствах
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... Василевська Н Є...

Методичні рекомендації Щодо застосування регістрів журнально-ордерної форми обліку Для сільськогосподарських підприємств
Методичні рекомендації... Щодо застосування регістрів журнально ордерної форми обліку...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту"Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства" з дисципліни"Економіка підприємства"
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проектуЕкономіка виробничо господарської діяльності підприємства...

Кроме того, существуют сложные формы кристаллов, например, кристаллы дендриты или зерна неправильной формы
Сложность процесса роста кристаллов приводит к тому что часто их вид который мы наблюдаем значительно отличается от идеальных кристаллов Поэтому... Рис Вростки игольчатого турмалина в прозрачном кварце Невьянские россыпи Урал...

0.035
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Форма правления и формы государственного устройства. Однако они весьма существенно отличаются друг от друга по особенностям своей внутренней организации, что выражается в понятии форма государства. В своей работе я охарактеризую, в каких конкретных формах существует и… Традиционно отечественная теория государства и права в этих целях всегда выделяло форму государства в три основных,…
  • Состав и формы бухгалтерской отчетности (СКЛАД І ФОРМИ БУХГАЛТЕРСЬКОЇ ЗВІТНОСТІ) Здйснено перехд пдпримств органзацй на нову методологю бухгалтерського облку господарських операцй, доходв, витрат фнансових результатв на нову… Дана робота ма за мету розглянути чинн в Укран форми обов язково бухгалтерсько… Фнансов звти склада бльшсть пдпримств у всх кранах свту. Вигадати унверсальний звт, який вдображав би фнансове життя…
  • Формы собственности и формы предпринимательской деятельности в условиях рынка Система экономических отношений собственности охватывает - от начала и до конца - весь хозяйственный процесс. Она пронизывает и составляет сердцевину всех отношений между людьми по… Организационно - правовые формы предпринимательской деятельности отличаются крайним разнообразием к этой категории…
  • Основи організації Фінансів підприємств. Поняття фінансів підприємств, їх зміст, функції Тема... Основи організації... Фінансів підприємств...
  • Основные формы заработной платы Существует две формы оплаты труда. Оплата устанавливается или в зависимости от времени, на протяжении которого предприятие использовало рабочую… Главное преимущество для рабочего при повременной оплате труда состоит в том,… С точки зрения предприятия главный недостаток повременной оплаты в том, что она не стимулирует повышения выработки…