рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Про Державний герб України

Работа сделанна в 1992 году

Про Державний герб України - раздел Право, - 1992 год - Постанова Верховної Ради України «Про Державний Герб України» (Витяг) Верховн...

Постанова Верховної Ради України «Про Державний герб України» (витяг) Верховна Рада України постановляє: 1. Затвердити тризуб як малий герб України, вва¬жа¬ючи його головним елементом великого герба Ук¬раїни Голова Верховної Ради України І. Плющ м. Київ, 19 лютого 1992 року Державний прапор України На пропозицію Президента України Л. М. Кравчу¬ка 28 січня 1992 року сесія Верховної Ради біль¬шіс¬тю голосів прийняла постанову про Державний пра¬пор України. Ним став національний синьо-жов¬тий стяг. Укрінформ, січень 1992 року Указ президії Верховної Ради України (витяг) Президія Верховної Ради України постановляє: 1. Затвердити музичну редакцію Державного гім¬ну України, автором музики якого є М. М. Вер¬биць¬кий Голова Верховної Ради України І. Плющ м. Київ, 15 січня 1992 року ГІМН УКРАЇНИ Ще не вмерла України Ні слава, ні воля. Ще нам, браття українці, Усміхнеться доля. Згинуть наші вороженьки Як роса на сонці, Запануєм і ми, браття, У своїй сторонці. Приспів: Душу й тіло ми положим За нашу свободу, І покажем що ми, браття, Козацького роду. Станем, браття, всі за волю Від Сяну до Дону. В ріднім краї панувати Не дамо нікому. Чорне море ще всміхнеться, Дід Дніпро зрадіє, Ще на нашій Україні Доленька наспіє. КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ (витяг) Стаття 1. Україна є суверенна і незалежна, демокра¬тична, соціальна, правова держава. Стаття 2. Суверенітет України поширюється на всю її територію. Україна є унітарною державою.

Територія України в межах існуючого кордону є ці¬лісною і недоторканою.

Стаття 3. Людина, її життя і здоров’я, честь і гід¬ність, недоторканість і безпека визнаються в Укра¬ї¬ні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Держа¬ва відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Стаття 4. В Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства Укра¬ї¬ни визначаються законом.

Стаття 21. Усі люди є вільні і рівні у своїй гід¬но¬с¬ті та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та не¬порушними.Стаття 23. Кожна людина має право на вільний роз¬виток своєї особистості, якщо при цьому не пору¬шуються права і свободи інших людей, та має обов’¬язки перед суспільством, в якому забезпечу¬єть¬ся вільний і всебічний розвиток її особистості. Стаття 24. Громадяни мають рівні конституційні пра¬ва і свободи та є рівними перед законом. Стаття 25. Громадянин України не може бути поз¬бавлений громадянства і права змінити громадянство. Громадянин України не може бути вигнаний за ме¬жі України або виданий іншій державі. Стаття 27. Кожна людина має невід’ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя.

Обов’язок держави – захищати життя людини.Кожен має право захищати своє життя і здоров’я, жит¬тя і здоров’я інших людей від протиправних пося¬гань. Стаття 28. Кожен має право на повагу до його гід¬ності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстоко¬му, нелюдському або такому, що принижує його гід¬ність, поводженню чи покаранню.

Жодна людина без її вільної згоди не може бути під¬данна медичним, науковим чи іншим дослідам. Стаття 29. Кожна людина має право на свободу та осо¬бисту недоторканість. Ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням су¬ду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом. Стаття 30. Кожному гарантується недоторканість жи¬тла. Не допускається проникнення до житла чи до ін¬шо¬го володіння особи, проведення в них огляду чи об¬шуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. Стаття 31. Кожному гарантується таємниця листу¬вання, телефонних розмов, телеграфної та іншої ко¬респонденції. Винятки можуть бути встановлені ли¬ше судом у випадках, передбачених законом, з ме¬тою запобігти злочинові чи з’ясувати істину під час роз¬слідування кримінальної справи, якщо іншими спо¬собами одержати інформацію неможливо.

Стаття 35. Кожен має право на свободу сві¬то¬гля¬ду і віросповідання. Це право включає свободу спо¬ві¬дувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, без¬перешкодно відправляти одноособово чи колектив¬но релігійні культи і ритуальні обряди, вести ре¬лі¬гійну діяльність. Церква і релігійні організації в Україні від¬ок¬рем¬ле¬ні від держави, а школа – від церкви.

Жодна релі¬гія не може бути визнана державою як обов’язкова.

Ніхто не може бути увільнений від своїх обов’¬яз¬ків перед державою або відмовитися від виконання за¬конів за мотивами релігійних переконань. У разі, як¬що виконання військового обов’язку суперечить ре¬лігійним переконанням громадянина, виконання цьо¬го обов’язку має бути замінене альтернативною (не¬військовою) службою.Стаття 40. Усі мають право направляти ін¬ди¬ві¬ду¬аль¬ні чи колективні письмові звернення або особис¬то звертатися до органів державної влади, органів міс¬цевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звер¬нення і дати обгрунтовану відповідь у встановле¬ний законом строк.

Стаття 41. Кожен має право володіти, користувати¬ся і розпоряджатися своєю власністю, результата¬ми своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Конфіскація майна може бути застосована виключ¬но за рішенням суду у випадках, обсязі та поряд¬ку, встановлених законом.

Стаття 43. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, або на яку вільно погоджу¬єть¬ся. Використання примусової праці забороняється. Не вважається примусовою працею військова або аль¬тернативна (невійськова) служба, а також робота чи служба, яка виконується особою за вироком чи ін¬шим рішенням суду або відповідно до законів про во¬єнний і про надзвичайний стан. Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров’я, ме¬дичну допомогу та медичне страхування.

Охорона здоров’я забезпечується державним фі¬нан¬суванням відповідних соціально-економічних, ме¬дико-санітарних і оздоровчо-профілактичних про¬грам. Стаття 55. Права і свободи людини і громадянина за¬хищаються судом.Кожному гарантується право на оскарження в су¬ді рішень, дій чи бездіяльності органів державної вла¬ди, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Стаття 68. Кожен зобов’язаний неухильно додер¬жу¬ватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність ін¬ших людей.

Незнання законів не звільняє від юридичної від¬по¬відальності. Стаття 75. Єдиним органом законодавчої влади в Ук¬раїні є парламент – Верховна рада України.

– Конец работы –

Используемые теги: про, Державний, Герб, України0.074

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Про Державний герб України

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

З 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування далі – Закон
Щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов язкове державне соціальне страхування органам Пенсійного фонду України відповідно до Порядку... Суми страхових внесків на загальнообов язкове державне пенсійне страхування... Відомості про застраховану особу що використовуються в системі загальнообов язкового державного пенсійного...

Лекція 1. Вступ до курсу історії України 1. Курс історії України в системі гуманітарних наук. Предмет, мета та завдання курсу. 2. Періодизація історії України
Лекція Вступ до курсу історії України План...

Яка чисельність населення україни? Яке місце за кількістю населення в Європі займає Україна
Яка чисельність населення україни Яке місце за кількістю населення в Європі займає Україна... Станом на р населення України становить млн осіб Займає... Назвіть причини депопуляції населення...

З предмета Історія України КУРС СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ПРИВАТНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД... ЕКОНОМІКО ПРАВОВИЙ ТЕХНІКУМ ПРИ МІЖРЕГІОНАЛЬНІЙ АКАДЕМІЇ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ...

Закон про зовнішньоекономічну діяьність України
Абзац другий статті 1 в редакції Закону N 90 95-ВР від 03.95 Валютні кошти - валютні цінності - іноземна валюта готівкою платіжні документи чеки,… Стаття 2. Принципи зовнішньоекономічної діяльності Суб єкти… Стаття 5. Право на здійснення зовнішньоекономічної діяльності Зупинити дію частин третьої, четвертої, п ятої, шостої,…

Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність"
Кожний термін розкривається досить докладно, передбачаються усі можливі ньюанси ( наприклад, подається широка класифікація квот: глобальні, групові,… На мою думку, в законі відображено посліждовно всі можливі питання стосовно… Стосовно деяких важливих економічних категорій було внесено поправки щодо більш точного визначення понять “експорт”,…

Кодекс законів про працю України
Глава I ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Стаття Завдання Кодексу законів про працю України Законодавство... Стаття Рівність трудових прав громадян України... Україна забезпечує рівність трудових прав усіх громадян незалежно від походження соціального і майнового стану...

Про затвердження Інструкції З сигналізації на залізницях України
MIHICTEPCTBО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ ЯЗКУ УКРАЇНИ НАКАЗ...

ЗАКОН УКРАЇНИ Про дорожній рух
На сайте allrefs.net читайте: "ЗАКОН УКРАЇНИ Про дорожній рух"

0.033
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам