рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Поняття, загальна характеристика та види злочинів у сфері службової діяльності.

Поняття, загальна характеристика та види злочинів у сфері службової діяльності. - раздел Право, Тема: Поняття Особливої частини Кримінального права України. Кримінально-правова кваліфікація Злочини У Сфері Службової Діяльності Передбачені В Розділі 17 Особливої Части...

Злочини у сфері службової діяльності передбачені в розділі 17 Особливої частини Кримінального кодексу України. До числа таких діянь кримінальний закон відносить: зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 КК України), перевищення влади або службових повноважень (ст.365 КК України), службове підроблення(ст. 366 КК України), службова недбалість (ст. 367 КК України), одержання (ст. 368 КК України), давання (ст. 369 КК України) і провокацію хабара (ст. 370 КК України).

Родовим об’єктом даної категорії злочинів виступають суспільні відносини, що забезпечують і регулюють зміст нормальної діяльності державного і громадського апарату, апарату органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, а також апарату управління підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Безпосереднім об’єктом злочинів у сфері службової діяльності є правильна діяльність державного апарату, апарату органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, окремої організації, установи, підприємства (незалежно від форми власності), зміст якої визначається законодавством України, а також авторитет органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій.

Окремі із злочинів, що передбачені в 17 розділі Особливої частини кримінального закону крім основного безпосереднього об’єкта передбачають і додатковий об’єкт. Так, зокрема, якщо мова іде про істотну шкоду або тяжкі наслідки, що мають місце або можуть мати місце при зловживанні владою або службовим становищем (ст. 364 КК України), перевищенні влади або службових повноважень (ст. 365 КК України), службовому підробленні (ст. 366 КК України) чи службовій недбалості (ст. 367 КК України), а також якщо мова йде про насильство, застосування зброї чи інші дії, що ображають особисту гідність потерпілого при перевищенні влади або службових повноважень (ст. 365 КК України), то в цих випадках додатковим факультативним чи обов’язковим об’єктом виступають життя та здоров’я потерпілої особи, її честь та гідність, інші конституційні блага (виборчі, трудові, житлові), а також власність, авторитет органів державної влади і в окремих випадках довкілля.

Деякі склади службових злочинів, як обов’язкову ознаку складу передбачають наявність предмету злочину (службове підроблення, одержання, давання і провокація хабара). Зокрема, такими предметами є офіційні документи при службовому підробленні, а також незаконна винагорода матеріального характеру при хабарництві.

З об’єктивної сторони злочини у сфері службової діяльності сконструйовані по-різному і характеризуються наступними ознаками. Зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 КК України) і службова недбалість (ст. 367 КК України) можуть бути вчинені як шляхом дії, так і бездіяльності. Інші злочини вчиняються тільки шляхом дії. Однак, для всіх службових злочинів (за винятком давання хабара) характерним є наявність безпосереднього зв’язку між вчиненим особою діянням і займаної нею посадою чи здійснюваною службовою діяльністю. Інакше кажучи, суспільно небезпечне діяння завжди обумовлене тут службовим становищем службової особи, що або а) використовує його для вчинення злочину, діючи у межах своїх повноважень; б) виходить за межі прав і повноважень, наданих їй за посадою; або, нарешті, в) не виконує чи виконує неналежним чином покладені на неї службові обов’язки. При цьому діяння, що утворює об’єктивну сторону службового злочину, завжди вчиняється всупереч інтересам служби, тобто є незаконним і суперечить тим цілям і задачам, заради досягнення яких функціонує апарат відповідних органів, і для виконання яких службові особи цього апарату наділяються визначеними повноваженнями. Ця ознака є загальною для об’єктивної сторони будь-якого службового злочину.

Службове підроблення, одержання, давання і провокація, хабара відносяться до злочинів з формальним складом, об’єктивна сторона яких вичерпується лише вчиненням суспільно небезпечного діяння.

Обов’язковою ознакою об’єктивної сторони злочинів, передбачених частинами першими статей 364, 365 і 367 КК України є настання суспільно небезпечних наслідків у виді заподіяння істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам і інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам окремих юридичних осіб.

Обов’язковою ознакою об’єктивної сторони службових злочинів з матеріальним складом є причинний зв’язок між вчиненим службовою особою порушення службових обов’язків і наслідками цього порушення.

У чотирьох статтях (ч.2 ст. 364 КК України, ч.3 ст. 365 КК України, ч.2 ст. 366 КК України і ч.2 ст. 367 КК України) як на кваліфікуючу ознаку, що обтяжує відповідальність, вказано на настання тяжких наслідків. Поняття “істотна шкода ” і “тяжкі наслідки ” співпадають за своїм характером, але відрізняються мірою (тяжкістю) заподіяної шкоди.

Із суб’єктивної сторони службові злочини можуть бути вчинені як умисно, так, і через необережність. Вина в таких злочинах з формальним складом, як службове підроблення без обтяжуючих обставин, одержання, давання і провокація хабара можлива тільки у формі прямого умислу.

У службових злочинах із матеріальним складом вина визначається психічним ставленням винного до самого діяння і до суспільно небезпечних наслідків, що наступили в результаті його вчинення. У трьох з них діяння може бути вчинено тільки умисно, оскільки в ст. 364 КК України вказується на умисне використання службового становища; у ст. 365 КК України – на умисне вчинення дій, що явно, тобто очевидно для всіх і насамперед для самого винного виходять за межі наданих йому повноважень; а в ст. 366 КК України – на завідомо неправдивий характер відомостей, внесених в офіційні документи. При вчиненні службової недбалості (ст. 367 КК України) діяння може бути як умисним, коли винний свідомо порушує встановлений законом порядок здійснення службової діяльності, так і необережним, коли винний приймає неправильне управлінське рішення внаслідок, наприклад, відсутності з його боку належної уважності, обачності, у результаті невірної оцінки сформованої ситуації).

Психічне ставлення службової особи до наслідків його діяння характеризується як умисною так і необережною формою провини.

В деяких випадках обов’язковими із суб’єктивної сторони є і інші ознаки, зокрема, мотив або мета вчинення (корисливий мотив, інший особистий інтерес, мета викриття).

Суб’єктом злочинів, вчинених у сфері службової діяльності, може бути тільки службова особа, тобто спеціальний суб’єкт (виключення складає давання хабара, де суб’єкт – загальний). Відповідно до п.1 примітки до ст. 364 КК України службовими особами є особи, які постійно чи тимчасово здійснюють функції представників влади, а також обіймають постійно або тимчасово на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків, або виконують такі обов’язки за спеціальним повноваженням.

Не є суб’єктами службових злочинів ті працівники підприємств, установ і організацій, що виконують суто професійні (наприклад, лікар, педагог, адвокат), виробничі (наприклад, водій, робітник) чи технічні обов’язки (наприклад, друкарка, технічний секретар, охоронець, вантажник, сторож). У той же час, якщо із зазначеними, дані працівники виконують і організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські обов’язки, вони визнаються службовими особами. Наприклад, лікар, що зловживає своїми обов’язками при видачі листків непрацездатності або викладач, що виставляє позитивні оцінки на іспиті за незаконну винагороду.

В деяких випадках кримінальний закон дещо конкретизує службову особу – службова особа – працівник правоохоронного органу, службова особа, яка обіймає відповідальне становище.

Частина 2 ст. 369 КК України містить також заохочувальну норму, наявність якої дає можливість звільнити від кримінальної відповідальності особу, що дала хабар за наявності відповідних умов, які закріплені в законі.

Таким чином, злочини в сфері службової діяльності – це суспільно небезпечні, винні (умисні або через необережність) та протиправні діяння (дія або бездіяльність), які посягають на суспільні відносини, що забезпечують правильне та нормальне функціонування державного і громадського апарату, а також апарату управління підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, вчинені суб’єктом злочину, як правило, службовою особою всупереч інтересам служби.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Тема: Поняття Особливої частини Кримінального права України. Кримінально-правова кваліфікація

План... Поняття Особливої частини Кримінального права України та її система... Кримінально правова кваліфікація і кваліфікація злочинів...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Поняття, загальна характеристика та види злочинів у сфері службової діяльності.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Тема: Злочини проти основ національної безпеки України
1. Поняття, загальна характеристика і види. 2. Кримінально-правовий аналіз окремих із злочинів проти основ національної безпеки України.   1. Злочини проти о

Ст.111 Державна зрада
Відповідно до ч.1ст.111 КК України державна зрада – це діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній

Ст. 112 Посягання на життя державного чи громадського діяча
Основний безпосередній об’єкт – безпека держави в політичній сфері. Обов’язковий додатковий об’єкт – життя та здоров’я потерпілої особи. Обов’язковою ознакою цього складу злочину

Ст.113 Диверсія
За ч.1 ст.113 КК України, диверсія – це вчинення вибухів, підпалів чи інших дій з метою ослаблення держави, що спрямовані на масове знищення людей чи заподіяння їм тілесних ушкоджень чи іншої шкоди

Ст.114 Шпигунство
За ч.1ст.114 КК України шпигунство – це передача або збирання з метою передачі відомостей, що містить державну таємницю іноземній державі, організації або їх представникам. Безпосередній о

Поняття, загальна характеристика та види злочинів проти життя та здоров’я особи.
Відповідно до ст.3 Конституції України, життя особи та її здоров’я є однією із основних цінностей держави. Життя та здоров’я в першу чергу охороняється кримінальним законом України. Саме тому розді

Вбивство: поняття, характеристика, класифікація
Відповідно до ч.1 ст.115 КК України вбивство – це умисне протиправне заподіяння смерті іншій особі. Однак, вбивство вчиняється не тільки умисно, але й через необережність, тому під вбивством слід р

Ст. 116 Вбивство у стані сильного душевного хвилювання
Характерним для цього вбивства при пом’якшуючих обставинах є те, що особа, яка перебуває в стані афекту, не може в повній мірі усвідомлювати протиправний характер свого діяння, а також не здатна в

Ст. 117 Вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини
Це вбивство відноситься до вбивств при пом’якшуючих обставинах, оскільки мати під час пологів або одразу після них перебуває у певному психологічному стані, в результаті якого вона не усвідомлює у

Ст. 118 Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або заходів, необхідних для затримання злочинця
Специфічним для цього складу злочину є, насамперед, потерпіла особа і суб’єкт злочину. Потерпілими можуть бути: - особа, яка вчиняє посягання і від якої захищається винний;

Тілесні ушкодження: поняття, аналіз, види
Тілесне ушкодження – це винне протиправне порушення анатомічної цілісності людського організму. Безпосереднім об’єктом є здоров’я особи. Додатковим об’єктом може виступати і життя

Ст.121 Умисне тяжке тілесне ушкодження
За ч.1 ст.121 КК України умисне тяжке тілесне ушкодження – це таке ушкодження, яке є небезпечним для життя у момент заподіяння або таке, що спричинило втрату органу чи його функцій, психічну хвороб

Ст. 126 Побої і мордування
Безпосереднім об’єктом є здоров’я потерпілої особи. Додатковим – її фізична і психічна недоторканість честь та гідність. Із об’єктивної сторони даний склад злочину є формальним і

Ст. 129 Погроза вбивством
Безпосередній об’єкт – життя потерпілої особи. Об’єктивна сторона – формальний склад злочину, що вважається закінченим з моменту висловлення погрози, незалежно від того чи мав намір суб’єк

Ст. 134 Незаконне проведення аборту
Безпосереднім об’єктом є здоров’я вагітної жінки, додатковим може бути життя. Із об’єктивної сторони злочин полягає у діях, які виражаються у: 1) в проведенні аборту особою, яка н

Ст.135 Залишення в небезпеці
Безпосереднім об’єктом є життя і здоров’я особи. Потерпілим є особа, яка характеризується двома ознаками: 1) вона перебуває в небезпечному для життя стані; 2) вона немає

Тема: Злочини проти волі, честі та гідності особи
План 1. Поняття, загальна характеристика та види злочинів проти волі, честі та гідності особи. 2. Кримінально-правовий аналіз окремих злочинів проти волі, честі та гідності особи.

Ст. 146 Незаконне позбавлення волі або викрадення людини
Безпосереднім об’єктом є воля, честь і гідність особи, додатковим – фізична та психічна недоторканність особи, її здоров’я та життя. Потерпілими можуть бути будь-які особи, щодо яких мало

Ст. 149 Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини
Безпосереднім об’єктом є воля, честь і гідність особи. Додатковим – життя і здоров’я. Потерпілою від цього злочину може бути будь-яка особа, однак, ч.2 ст.149 виділяє таких потерп

Тема: Злочини проти статевої свободи і недоторканості
План 1. Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти статевої свободи і статевої недоторканості. 2. Зґвалтування як злочин проти статевої свободи і статевої недоторканос

Зґвалтування як злочин проти статевої свободи і статевої недоторканості
Відповідно до ч.1 ст.152 КК України зґвалтування – природний статевий зв'язок між чоловіком та жінкою із застосуванням насильства, погрози насильством або із використанням безпорадного стану потерп

Тема: Злочини проти виборчих, трудових і інших особистих прав і свобод людини і громадянина
План 1. Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти виборчих, трудових і інших особистих прав і свобод людини і громадянина 2. Кримінально-правовий аналіз окремих із зл

Ст. 159 Порушення таємниці голосування
Стаття 71 Конституції України гарантує громадянам України вільне волевиявлення на виборах до органів державної влади та місцевого самоврядування, які відбу¬ваються на основі загального, рівного і п

Ст.162 Порушення недоторканності житла
Конституцією України кожному гарантується недо¬торканність житла. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим ріше

Ст. 172 Грубе порушення законодавства про працю
Право громадянина на працю — одне із найважливі¬ших. Воно закріплене в ст. 43 Конституції України. Грома¬дянам гарантується захист від незаконного звільнення (ч. 6 ст. 43). Порушення законодавства

Ст. 175 Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат
Конституція України гарантує всім своєчасне одер¬жання винагороди за працю (ч. 7 ст. 43). Стаття 175 КК України передбачає відповідальність за спеці¬альний вид службової недбалості — невиплату заро

Ст. 176 Порушення авторського права і суміжних прав
Цей злочин спрямований проти інтелектуальної власності, тобто проти прав громадян на володіння, користування, розпорядження своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності,

Ст. 182 Порушення недоторканності приватного життя
Конституція України в ст. 32 встановила право кожного громадянина на недоторканність приватного життя, на особисту і сімейну таємницю, а також заборонила збирання, зберігання, використання та пошир

Поняття, загальна характеристика та види злочинів проти власності.
Стаття 13 Конституції України проголошує рівність усіх суб'єктів права власності перед законом і забезпечення захисту їх прав державою. Тому кримінальне законодавство також охороняє всі форми власн

Ст. 185 Крадіжка
Частина 1 ст. 185 КК України визначає крадіжку як таємне викрадення чужого майна. Безпосереднім об’єктом є право власності. Предметом злочину є чуже майно. Із об’єктивної сторони

Ст. 186 Грабіж
Згідно з ч.1 ст. 186 КК України, грабіж – відкрите викрадення чужого майна. Безпосередній об’єкт – право власності. Предмет злочину – чуже майно. Із об’єктивної сторони для грабеж

Ст. 187 Розбій
Відповідно до ч.1 ст. 187 КК України, розбій – це напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя і здоров’я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застос

Ст. 189 Вимагання
Згідно до ч. 1 ст.189 КК України вимагання – вимога передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру, що підкріплена відповідною погрозою і спрямована щодо пот

Ст. 190 Шахрайство
Шахрайство – це заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману або зловживання довірою. Безпосереднім об’єктом є право власності. Предметом шахрайства є не ті

Ст.194 Умисне знищення або пошкодження майна
Безпосереднім об'єктом цього злочину виступають відносини власності. Додатковим об'єктом злочину за ч. 2 ст. 194 КК України виступає життя і здоров'я людини. Предмет злочину – чуже майно.

Поняття, загальна характеристика та види злочинів у сфері господарської діяльності.
Злочини у сфері господарської діяльності передбачені сьомим розділом Особливої частини кримінального закону (ст.ст.199-235 КК України). Об'єднуючи в самостійний розділ Особливої частини зл

Ст. 201 Контрабанда
Безпосередній об'єкт контрабанди – суспільні відносини, що забезпечують нормальний товарообіг через митний кордон і внесення до бюджету мита та зборів. Додатковий безпосередній об'єкт при контрабан

Ст. 205 Фіктивне підприємництво
Фіктивне підприємництво – це створення або придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є забор

Ст.218 Фіктивне банкрутство
Фіктивне банкрутство – це завідомо неправдива офіційна заява суб’єкта злочину про фінансову неспроможність виконання вимог з боку кредиторів і зобов’язань перед бюджетом, якщо такі дії завдали вели

Ст. 225 Обман покупців та замовників
Об'єктом є встановлені законодавством правила торгівлі та надання послуг населенню, а також законні інтереси покупців та замовників. Потерпілими виступають тільки окремі громадяни (фізичні

Поняття, загальна характеристика та види злочинів проти довкілля.
Всі природні багатства нашої країни – земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, ви

Ст. 236 Порушення правил екологічної безпеки
Екологічна безпека – це такий стан навколишнього природного середовища, за якого забезпечується попередження погіршення екологічної обстановки та виникнення небезпеки для здоров’я людей. О

Ст. 239 Забруднення або псування земель
Основним безпосереднім об’єктом злочину є встановлений порядок раціонального використання, захисту і відтворення земель, а додатковим – життя і здоров’я особи, інші блага. Предметом злочин

Ст.245 Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу
Основний безпосередній об’єкт – встановлений порядок охорони відтворення рослинного світу, а додатковий – життя і здоров’я людини, інші блага. Предметом цього злочину є лісові масиви, зеле

Ст.246 Незаконна порубка лісу
Безпосереднім об’єктом є встановлений порядок охорони, раціонального використання і відтворення лісу. Предметом цього злочину є ліс, тобто дерева і чагарники в природному стані, які невідо

Ст.248 Незаконне полювання
Безпосереднім об’єктом є встановлений порядок охорони, раціонального використання і відтворення тваринного світу і суходолу. Предметом незаконного полювання є дикі звірі та птахи, які пере

Поняття, загальна характеристика та види злочинів проти громадської безпеки.
Злочини проти громадської безпеки передбачені 9 розділом Особливої частини кримінального закону (ст.ст. 255-270 КК України). Вони є загальнонебезпечними діяннями, що порушують загальну безпеку, ста

Ст.255 Створення злочинної організації
Об’єктом злочину є громадська безпека. Додатковим – можуть виступати будь-які блага, в залежності від того, які злочини були вчинені суб’єктом в складі злочинної організації. Об'єктивна ст

Ст. 257 Бандитизм
Відповідно до ст. 257 бандитизм це - організація озброєної банди з метою нападу на підприємства, установи, організації чи на окремих осіб, а також участь у такій банді або у вчинюваному нею нападі.

Ст. 264 Недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів
Предметом цього злочину є вогнепальна зброя і бойові припаси. Проте, предметом цього злочину може бути і гладкоствольна мисливська зброя, і бойові припаси до неї. Об'єктивна сторона злочин

Ст. 270 Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки
Основним безпосереднім об’єктом є пожежна безпека, а додатковим – життя чи здоров’я особи або власність. Об'єктивна сторона цього злочину полягає у діянні, що характеризується порушенням в

Поняття, загальна характеристика та види злочинів проти безпеки виробництва.
Злочини проти довкілля передбачені 10 розділом Особливої частини КК України (ст.ст. 271-275). Родовим об’єктом злочинів проти безпеки виробництва є відносини, що забезпечують безпеку вироб

Ст. 271 Порушення вимог законодавства про охорону праці
Основним безпосереднім об'єктом злочину є суспільні відносини, що забезпечують безпеку праці. Потерпілими від злочину можуть бути штатні працівники підприємства, тимчасові робітники та слу

Ст. 272 Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою
Основним безпосереднім об’єктом є безпека виконання робіт з підвищеною небезпекою, а додатковим – життя і здоров’я особи. Під безпекою виконання робіт з підвищеною небезпекою слід розуміти

Поняття, загальна характеристика та система злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту
Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту передбачені 11 розділом Особливої частини кримінального закону України (ст.ст. 276- 292). Головною ознакою, за якою транспортні злочин

Ст. 277 Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів
Основним безпосереднім об’єктом є безпека використання шляхів сполучення і транспортних засобів всіх видів транспорту, крім трубопровідного. Додатковим – життя і здоров’я особи, інші блага, власніс

Ст. 278 Угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна
Безпосереднім об’єктом є контрольоване використання засобів залізничного, водного і повітряного транспорту. Додатковим виступає – особиста недоторканість особи, її здоров’я та життя, а також власні

Ст. 279 Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства
Основним безпосереднім об’єктом злочину є нормальна робота транспорту та безпека функціонування транспортних комунікацій, а додатковим – життя, здоров’я особи, інші блага, власність. Предм

Ст. 286 Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами
Основним безпосереднім об’єктом є безпека руху і експлуатації транспорту, а додатковим обов’язковим – життя і здоров’я потерпілої особи. Під транспортним засобом слід розуміти всі види авт

Ст. 287 Випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або інше порушення їх експлуатації
Основним безпосереднім об’єктом є безпека руху і експлуатації транспорту, а додатковим обов’язковим – життя і здоров’я потерпілої особи. Об'єктивна сторона цього злочину характеризується т

Ст. 289 Незаконне заволодіння транспортним засобом
Безпосереднім об’єктом є контрольоване використання транспорту. Додатковим виступає – особиста недоторканість особи, її здоров’я та життя, а також власність. Відповідно до примітки ст. 289

Поняття, загальна характеристика та види злочинів проти громадського порядку і моральності.
Злочини проти громадського порядку і моральності передбачені 12 розділом Особливої частини кримінального закону України (ст.ст. 293-304 КК України). Родовим об’єктом злочинів даної категор

Ст. 293 Групове порушення громадського порядку
Групове порушення громадського порядку – це організація групових дій, що призвели до грубого порушення громадського порядку або суттєвого порушення роботи транспорту, підприємства, установи чи орга

Ст. 294 Масові заворушення
Відповідно до ч.1 ст. 294 масовими заворушеннями визнаються організація таких заворушень, що супроводжувалися насильством над особою, погромами, підпалами, знищенням майна, захопленням будівель або

Ст. 296 Хуліганство
Частина 1 ст. 296 КК України визнає хуліганством грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом.

Ст. 297 Наруга над могилою
Об'єктом цього злочину є моральні засади суспільства в частині поваги до померлих та місць їхнього поховання. Предметом злочину може бути могила, інше місце поховання, тіло померлого (оста

Ст. 302 Створення або утримання місць розпусти і звідництво
Об'єктом цього злочину є суспільні відносини, що забезпечують основні принципи суспільної моральності у сфері статевих стосунків. Місцем розпусти визнається будь-яке приміщення або інше мі

Ст. 303 Сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією
Основним безпосереднім об’єктом є моральні засади життя суспільства в частині задоволення статевих потреб, а додатковим – особиста недоторканість потерпілої особи. Частини 2 і 3 ст. 303 КК

Ст. 304 Втягнення неповнолітніх в злочинну діяльність
Об’єктом злочину є моральні засади життя суспільства в частині ставлення до виховання підростаючого покоління. Потерпілим від цього злочину є неповнолітні особи – особи віком до 18 років.

Ст. 305 Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів
Суспільна небезпечність контрабанди наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів визначається тим, що в такий спосіб на територію України, з території України чи транзитом ч

Ст. 310 Посів або вирощування снотворного маку чи конопель
Об’єктом злочину є встановлений з метою захисту здоров’я населення порядок культивування наркотиковмісних рослин. Предметом злочину є насіння або рослини снотворного маку чи конопель. Крим

Ст. 314 Незаконне введення в організм наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів
Основним безпосереднім об’єктом злочину є здоров’я населення, додатковим – життя і здоров’я особи. Частина третя цієї статті вказує на потерпілих осіб. Це, зокрема, неповнолітня особа, ваг

Ст. 315 Схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів
Безпосереднім об’єктом злочину є здоров’я населення, конкретної особи. З об'єктивної сторони схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів – це дії винного

Ст. 328 Розголошення державної таємниці
Безпосереднім об'єктом цього злочину є суспільні відносини з охорони державної таємниці в різних сферах діяльності держави, що можна охарактеризувати як відносини інформаційної безпеки. Пр

Ст. 332 Незаконне переправлення осіб через державний кордон України
Безпосереднім об’єктом злочину є порядок перетинання державного кордону України. Об'єктивна сторона цього злочину проявляється в: 1) організації незаконного переправлення осіб через держав

Ст. 335 Ухилення від призову на строкову військову службу
Безпосереднім об'єктом цього злочину є відносини, що забезпечують обороноздатність України, зокрема комплектування її Збройних Сил, на які відповідно до ч. 2 ст. 17 Конституції покладаються найважл

Поняття, загальна характеристика та види злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян
Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян передбачені ХV розділом Особливої частини КК України (ст. ст.338-360). Їх родовим о

Ст. 338 Наруга над державними символами
Об’єктом злочину є авторитет Української держави, який підривається в разі посягання на державні символи як України, так і іноземної держави. Предметом злочину, передбаченого ч. 1 ст. 338

Ст. 343 Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу
Безпосереднім об’єктом є суспільні відносини, які забезпечують нормальне функціонування працівників правоохоронних органів. Додатковим може виступати особиста недоторканість потерпілої особи.

Ст. 345 Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу
Основним безпосереднім об’єктом є суспільні відносини, які забезпечують нормальну діяльність працівників правоохоронних органів, а додатковим – особиста недоторканість (фізична і психічна) та здоро

Ст. 354 Одержання незаконної винагороди працівником державного підприємства, установи чи організації
Безпосереднім об’єктом є авторитет та нормальні засади діяльності державних підприємств, установ, організацій. Додатковим – може виступати право власності. Предмет цього злочину – це матер

Ст. 356 Самоправство
Самоправство – це самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо

Ст. 358 Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів
Безпосереднім об’єктом є встановлений законодавством порядок обігу і використання документів, печаток, штампів та бланків, який забезпечує нормальну діяльність підприємств, установ, організацій.

Тема: Злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж, і мереж електрозв’язку
План 1. Поняття, загальна характеристика та види злочинів у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж, і мереж електрозв’язку.

Ст. 361-1 Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут.
Основним безпосереднім об'єктом даного злочину є нормальна робота комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку, а додатковим безпосереднім об'єктом – право власнос

Ст.364 Зловживання владою або службовим становищем
Відповідно до ч.1 ст. 364 КК України зловживання владою або службовим становищем – це умисне, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою

Ст. 365 Перевищення влади або службових повноважень
Перевищення влади або службових повноважень – це умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень, якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним закон

Ст. 366 Службове підроблення
Під службовим підробленням закон розуміє внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видачу завідомо неправди

Ст. 367 Службова недбалість
Службова недбалість – це невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, якщо це заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом прав

Ст. 368 Одержання хабара
Одержання хабара – це одержання службовою особою в будь-якому вигляді хабара за виконання чи невиконання в інтересах того, хто дає хабар, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням

Ст. 369 Давання хабара
Цей злочин нерозривно пов'язаний із одержанням хабара і полягає в передачі службовій особі матеріальних цінностей, права на майно або у вчиненні на її користь дій майнового характеру за виконання (

Поняття, загальна характеристика та система злочинів проти правосуддя.
Злочини проти правосуддя передбачені 18 розділом Особливої частини Кримінального кодексу України. Родовим об’єктом такого роду посягань є суспільні відносини, що забезпечують здійснення пр

Cт. 371 Завідомо незаконні затримання, привід, арешт або тримання під вартою
У статті 29 Конституції України встановлено, що ніхто не може бути заарештований або утримуватися під вартою інакше ніж за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлено

Ст. 373 Примушування давати показання
Ст. 28 Конституції України встановлює, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. КПК України, також забороняє

Ст. 374 Порушення права на захист
Пункт 6 ст. 129 Конституції України відносить до одного з найважливіших принципів правосуддя право обвинувачуваного на захист. Відповідно до цієї статті в ст. 374 КК України встановлена кримінальна

Ст. 374 Порушення права на захист
Пункт 6 ст. 129 Конституції України відносить до одного з найважливіших принципів правосуддя право обвинувачуваного на захист. Відповідно до цієї статті в ст. 374 КК України встановлена кримінальна

Ст. 384 Завідомо неправдиве показання
Основним безпосереднім об'єктом злочину є діяльність суду із всебічного, повного та об'єктивного дослідження обставин кримінальної або цивільної справи, органів, що сприяють здійсненню правосуддя (

Ст. 391 Злісна непокора вимогам адміністрації виправної установи
Об'єктом злочину є нормальна діяльність виправних установ з виконання покарань у виді обмеження волі чи позбавлення волі. Об'єктивна сторона злочину полягає у злісній непокорі законним вим

Ст. 392 Дії, що дезорганізують роботу виправних установ
Основним безпосереднім об'єктом є нормальна діяльність виправних установ по виконанню покладених на них завдань, пов'язаних із виправленням засуджених і запобіганням вчиненню ними нових злочинів, а

Ст. 396 Приховування злочину
Об'єктом злочину є нормальна діяльність органів дізнання, досудового слідства і суду з всебічного, повного і об'єктивного дослідження обставин справи. Об'єктивна сторона злочину полягає у

Поняття, загальна характеристика та система злочинів проти встановленого порядку несення військової служби.
Конституція України визначає, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову сл

Ст. 402 Непокора
Непокора – це відкрита відмова виконати наказ начальника, а також інше умисне невиконання наказу (ч.1 ст. 402 КК України). Безпосереднім об'єктом є порядок підлеглості і військової честі.

Ст. 408 Дезертирство
Дезертирство – один з найбільш тяжких і небезпечних злочинів проти встановленого порядку несення військової служби. Безпосереднім об'єктом є порядок проходження військової служби.

Ст. 429 Самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю
Безпосереднім об'єктом є встановлений порядок управління військовими силами і засобами в бойовій обстановці. Об'єктивна сторона цього злочину полягає в самовільному залишенні поля бою під

Ст. 432 Мародерство
Основним безпосереднім об’єктом є порядок дотримання звичаїв та правил війни, а також бойова слава збройних сил, додатковим – власність. Предметом злочину є тільки приватне майно (гроші, і

Поняття, загальна характеристика та види злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.
Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку передбачені 20 розділом Особливої частини кримінального закону (ст. ст. 436-447 КК України). Характерною ознакою злочинів д

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги