рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя.

Розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя. - раздел Право, Менджул М.В СІМЕЙНЕ ПРАВО Державна Реєстрація Розірвання Шлюбу Подружжя, Яке Не Має Дітей, Проводиться ...

Державна реєстрація розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання подружжя або одного з них за їх заявою.

Якщо один з подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до нотаріально засвідченої, від його імені може подати другий з подружжя.

Державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться після закінчення одного місяця від дня подання відповідної заяви, якщо вона не була відкликана.

У разі якщо подружжя через поважну причину не може з'явитися до органу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації розірвання шлюбу у встановлений для них день, строк такої реєстрації на письмове прохання подружжя може бути перенесений на інший день. При цьому строк перенесення державної реєстрації розірвання шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви.

Якщо один з подружжя через поважну причину не може з'явитися для державної реєстрації розірвання шлюбу, він може під час подачі заяви про реєстрацію розірвання шлюбу або впродовж місяця письмово повідомити орган державної реєстрації актів цивільного стану про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності та зазначити місцезнаходження органу державної реєстрації актів цивільного стану, до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу. У разі надсилання письмового повідомлення підпис на ньому того з подружжя, який не може з'явитися, повинен бути нотаріально засвідчений.

Розірвання шлюбу органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою одного з подружжя

У разі якщо один з подружжя визнаний безвісно відсутнім, недієздатним, державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться за заявою другого з подружжя.

Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

 

Державна реєстрація розірвання шлюбу за рішенням суду до набрання чинності Законом України „Про державну реєстрацію актів цивільного стану" (27.07.2010 року)

Розірвання шлюбу, здійснене судом до набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», підлягає державній реєстрації в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Державна реєстрація розірвання шлюбу може проводитись незалежно від строку, що минув після постановлення судом рішення про розірвання шлюбу, яке набрало чинності.

Державна реєстрація розірвання шлюбу на підставі рішення суду, постановленого до набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», проводиться за письмовою заявою про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду, яка подається подружжям або одним з них, по пред'явленні копії рішення суду (витягу з рішення суду) про розірвання шлюбу, що набрало законної сили, а також паспорта або паспортного документа, квитанції про сплату встановленої судом суми державного мита.

Якщо один із подружжя, що розриває шлюб, звільнений від сплати державного мита, то державна реєстрація розірвання шлюбу і видача йому свідоцтва проводиться незалежно від сплати державного мита другим з подружжя.

При одержанні заяви про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду та після реєстрації її у спеціальному журналі відділ державної реєстрації актів цивільного стану одночасно з'ясовує, чи не було зареєстровано розірвання шлюбу у відділі державної реєстрації актів цивільного стану України за заявою другого з подружжя. Тому з подружжя, хто подав заяву, роз'яснюється, що розірвання шлюбу буде зареєстровано після одержання відповіді відділу державної реєстрації актів цивільного стану України за місцем зберігання актового запису про шлюб.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, який одержав такий запит, повинен у семиденний строк повідомити, коли і яким органом державної реєстрації актів цивільного стану було зареєстровано розірвання шлюбу другим з подружжя або про відсутність відмітки про розірвання шлюбу в актовому записі про шлюб.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, який одержав повідомлення про відсутність відмітки про розірвання шлюбу, у семиденний строк запрошує заявника для державної реєстрації розірвання шлюбу і в його присутності реєструє розірвання шлюбу.

Якщо розірвання шлюбу реєструється одним із подружжя, то при складанні актового запису до нього вносяться всі необхідні відомості щодо цієї особи. Щодо другого з подружжя зазначаються лише прізвище до розірвання шлюбу, власне ім'я, по батькові і сума державного мита, яку він має сплатити відповідно до рішення суду.

У цьому разі в свідоцтві про розірвання шлюбу зазначається прізвище, присвоєне після розірвання шлюбу, лише тому з подружжя, який зареєстрував розірвання шлюбу.

Якщо відділу державної реєстрації актів цивільного стану відомо, що другий із подружжя вже зареєстрував розірвання шлюбу, то заяву, що надійшла, разом із копією рішення суду (витягом з рішення суду) і квитанцією про сплату державного мита вказаний відділ надсилає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану України за місцезнаходженням актового запису про розірвання шлюбу для доповнення його відсутніми відомостями. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, який одержав такі матеріали, зобов'язаний у десятиденний строк доповнити актовий запис про розірвання шлюбу і надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника для вручення, зазначивши в ньому ту саму дату державної реєстрації розірвання шлюбу, що й першому з подружжя.

Державна реєстрація розірвання шлюбу може бути проведена відділом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою одного з подружжя, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою, або прирівняною до нотаріально засвідченої, якщо актовий запис про розірвання шлюбу вже складено за заявою другого з подружжя на підставі рішення суду про розірвання шлюбу або на підставі вироку суду про засудження одного з подружжя до позбавлення волі на строк не менш як три роки до набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», у разі якщо така особа не може з поважної причини особисто з'явитися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Розірвання шлюбу за рішенням суду після набрання чинності Законом України „Про державну реєстрацію актів цивільного стану"

Рішення суду про розірвання шлюбу, постановлене судом після набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», надсилається судом до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, який отримав рішення суду про розірвання шлюбу, повинен у день його надходження зробити відмітку про розірвання шлюбу на лицьовому боці актового запису про шлюб, зазначивши дату і номер рішення суду, повне найменування суду, яким ухвалено рішення, а також внести відповідні відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Після цього відділ державної реєстрації актів цивільного стану надсилає повідомлення до архіву органу державної реєстрації актів цивільного стану, у якому зберігається другий примірник актового запису про шлюб, який здійснює у ньому відповідну відмітку.

Якщо актовий запис про шлюб зберігається в іншому відділі державної реєстрації актів цивільного стану України, відділ державної реєстрації актів цивільного стану, який отримав рішення суду про розірвання шлюбу, повинен у день надходження рішення надіслати його до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням актового запису про шлюб для проставлення відповідної відмітки в порядку, передбаченому абзацом другим цього пункту, та внесення відповідних відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану направляє рішення суду про розірвання шлюбу до компетентного органу іноземної держави за місцезнаходженням актового запису про шлюб, якщо між Україною і цією державою укладено договір про правову допомогу і правові відносини у цивільних і сімейних справах.

Проставлення в паспорті відмітки про розірвання шлюбу на підставі рішення суду після набрання чинності Законом України „Про державну реєстрацію актів цивільного стану"

Відмітка про розірвання шлюбу за рішенням суду проставляється в паспортах або паспортних документах осіб, шлюб між якими розірвано, у разі їх звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану та пред'явлення рішення суду.

При зверненні осіб для проставлення вказаної відмітки відділ державної реєстрації актів цивільного стану одночасно перевіряє наявність відмітки про розірвання шлюбу в актовому записі про шлюб у відділі державної реєстрації актів цивільного стану України за місцем зберігання актового запису про шлюб. Особам роз'яснюється, що відмітку про розірвання шлюбу в паспорті або паспортному документі буде проставлено після одержання відповіді. У разі відсутності відмітки про розірвання шлюбу в актовому записі про шлюб відділ державної реєстрації актів цивільного стану проставляє її одночасно з відміткою про розірвання шлюбу в паспортах або паспортних документах осіб із залишенням у відділі ксерокопії рішення суду або направляє рішення суду про розірвання шлюбу до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання актового запису про шлюб.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Менджул М.В СІМЕЙНЕ ПРАВО

СІМЕЙНЕ ПРАВО ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ Поняття сімейного права це система правових норм спрямованих на... Поняття та функції сім ї... Сім я це передусім явище соціальне а потім вже правове У соціологічному сенсі сім я мала соціальна група людей...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

СІМЕЙНЕ ПРАВО
ОРІЄНТОВНІ ПИТАННЯ ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ 1. Поняття сімейного права. - це система правових норм, спрямованих на врегулювання особистих немайнових

Система сімейного права.
Створюючи єдину і чітку систему,сімейне право входить в якості складової або самостійної галузі,в загальну систему всього права. Система сімейного законодавства виражена головним чином в системі сі

Місце сімейного права у правовій системі України.
Одні вчені вважають, що сімейне право є складовою цивільного права. Це обумолено тим, що по-перше, обидві галузі регулюють одні й ті ж подібні правовідносини, тобто майнові правовідносини на грунті

Етапи розвитку сімейного права.
1.Перші декрети Радянської влади з питань сім'ї та шлюбу,перший сімейний кодекс РЗФСР. 2.Перші декрети про сім'ю та шлюб. 3.Перший сімейний кодекс 1919року. 4.Сімейний ко

Поняття та види джерел сімейного права України.
Джерела права — це форми виразу правових норм. Джерела сімейного права: 1)Правовий звичай; 2)Прецедент –Велика Британія,США…( в Україні не визнається)-рішення Європейсько

Звичай як джерело сімейного права в Україні.
Сімейне законодавство визнає звичай джерелом права, вказує на такі види звичаїв, як місцеві звичаї та звичаї національних меншин, визначає умови застосування звичаїв: їх несуперечливість з

Договір як регулятор сімейних правовідносин.
Відповідно до ст.9 СК-подружжя,бать і діти,інші члени сім'ї і родичі,відносини між якими регулюються СіК можуть врегульовувати свої відносини за домовленістю(договором),якщо це не суперечить СК,інш

Конституція України в системі джерел сімейного законодавства.
Конституція має вищу юридичну силу, а всі закони, включаючи і СК, і інші нормативно-правові акти, приймаються на її основі і повинні їй відповідати. Виходячи з цього, якщо будь-який нормативний акт

Сімейний кодекс України — основне джерело сімейного законодавства України.
СК складається з семи розділів, які містять 287 статті. Структура його порiвняно з Кодексом законiв про шлюб та сiм’ю, який було прийнято ще 20 червня 1969 р.зазнала iстотних змiн.

Цивільний кодекс України в системі сімейного законодавства.
Ст. 8 СК закріпила правило, відповідно до якого майнові відносини між подружжям, батьками та дітьми, іншими членами сім’ї та родичами, не врегульовані цим Кодексом, регулюються відповідними нормами

Міжнародні договори України в системі сімейного законодавства.
Частиною нацiонального сiмейного законодавства України визнаються багатостороннi мiжнароднi договори — Конвенцiї та двостороннi угоди про надання правової допомоги у цивільних та

Поняття та види сімейних правовідносин.
Сімейні правовідносини включають: 1.Правовідносини між членами (внутрішні правовідносини). 2.Правовідносини,які визнаються сімейними,хоча виникають за межами сім'ї(зовнішні правов

Підстави виникнення, зміни та припинення сімейних правовідносин.
Сiмейнi правовiдносини виникають, змiнюються та припиняються внаслiдок рiзноманiтних конкретних життєвих обставин. Народження дитини спричиняє появу комплексу прав та обов’язкiв батькiв i дiтей. Ук

Підстави виникнення, зміни та припинення сімейних правовідносин.
Сiмейнi правовiдносини виникають, змiнюються та припиняються внаслiдок рiзноманiтних конкретних життєвих обставин. Народження дитини спричиняє появу комплексу прав та обов’язкiв батькiв i дiтей. Ук

Захист сімейних прав та інтересів.
Особа має право на захист свого сiмейного права в разi його порушення, невизнання або оспорювання.Суб’єктивне сiмейне право на захист — це законодавчо забезпечена можливість уповноваженої

Строки у сімейному праві України.
Строк у сiмейному правi — це певний перiод чи момент часу, з яким пов’язанi юридичнi наслідки. Строки у сiмейному правi можна класифiкувати на види за такими критерiями:

Застосування позовної давності до сімейно-правових спорів.
Позовна давнiсть — це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого права або iнтересу i розраховувати на їх захист. На вимоги, що випливають з цивiльних вi

Поняття шлюбу та його правова природа.
Вiдомо, що шлюб — один iз найдавнiших правових iнститутiв, чим i пояснюється iснування на сьогоднi рiзних теорій визначення його правової природи. СК вперше дає поняття шлюбу як сiмейного

Умови укладення шлюбу.
Пiд умовами укладення шлюбу слiд розумiтиобставини, наявнiсть яких необхiдна для того, щоб шлюб мав юридичну силу.В теорiї сiмейного права розрiзняють позитивнi та негативнi умови укладення шлюбу.

Припинення зобов’язань подружжя по утриманню.
Той із подружжя, хто отримує аліменти, втрачає право на їх отримання у такому разі, коли відпали умови, які були підставами для їх стягнення, а саме: 1) одержувач аліментів поновив свою пр

Договори подружжя про надання утримання, про припинення зобов’язань по утриманню.
  Подружжя, яке досягло більш вигідних умов для отримувача утримання, має право обминути правила, визначені для зобов’язальних відносин про надання утримання законом, і укласти між со

Поняття та правова природа недійсності шлюбу.
Відповідно до ст. 38 Сімейного кодексу України недійсним є шлюб, зареєстрований з порушенням вимог, встановлених ст. 22, 24-26 Сімейного кодексу України, а також шлюб, укладений без наміру подружжя

Підстави недійсності шлюбу.
  До підстав визнання шлюбу недійсним чинне законодавство відносить такі обставини:   - недосягнення особою, яка уклала шлюб, шлюбного віку (ст. 22 СК України «

Визнання шлюбів недійсними судом.
Шлюб може бути визнаний недійсним за рішенням суду, якщо він був зареєстрований: 1) між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною з порушенням вимог, встановлених частиною п'ятою статті 26

Порядок анулювання актового запису про шлюб та визнання шлюбу недійсним.
Стаття 24 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» 1. Актовий запис цивільного стану анулюється на підставі: 1. рішення суду; 2. в

A) Загальна інформація
Анулювання актового запису цивільного стану проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем його зберігання (частина друга статті 24 Закону України «Про державну реєстрац

B) Порядок подання заяви про анулювання актових записів цивільного стану
Заява про анулювання актового запису цивільного стану подається заінтересованою особою до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника або за місцем

C) Термін розгляду заяв про анулювання актових записів цивільного стану
Питання про анулювання актових записів цивільного стану розглядається у тримісячний строк з дня подання відповідної заяви до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. За наявнос

E) Порядок розгляду заяв про анулювання актових записів цивільного стану
Первинний актовий запис цивільного стану анулюється на підставі рішення суду. Анулювання актових записів цивільного стану на підставі рішення суду проводиться без складання висновку. В інш

Правові наслідки недійсності шлюбу.
Стаття 45. Правові наслідки недійсності шлюбу   1. Недійсний шлюб (стаття 39 цього Кодексу), а також шлюб, визнаний недійсним з

Тепер детальніше.
Поняття "неукладений шлюб" не є тотожним поняттю "недійний шлюб". Неукладений шлюб не може бути визнаний недійним, так як неукладений шлюб не існує як юридичний факт. Відсутніст

Поняття та підстави припинення шлюбу.
Припинення шлюбу є юридичним фактом, із яким закон пов’язує важливі правові наслідки. В разі припинення шлюбу припиняються особисті та майнові правовідносини подружжя. В той же час припинення шлюбу

Розірвання шлюбу в судовому порядку.
Подружжя, яке має дітей, може подати до суду заяву про розлучення разом із письмовим договором про те, з ким із подружжя будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме

Розірвання шлюбу в адміністративному порядку.
Розірвання шлюбу в адміністративному порядку: 1) спільна заява подружжя, яке не має дітей; 2) розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя. Порядок прийняття, розгляду за

Порядок прийняття, розгляду заяви та винесення постанови органом реєстрації актів цивільного стану. Визнання розірвання шлюбу фіктивним.
1. За заявою заінтересованої особи розірвання шлюбу, здійсне­не відповідно до положень статті 106 та пункту 3 частини першої статті 107 цього Кодексу, може бути визнане судом фіктивним, якщо буде в

Поновлення шлюбу після його розірвання.
Із внесенням змін до Сімейного кодексу України було виключено ст. 117 цього Кодексу, якою визначалися умови та процесуальний порядок поновлення шлюбу після його розірвання, якщо жоден з колишнього

Правові наслідки припинення шлюбу.
Особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або поновити дошлюбне (ст. 113 СК України). Право на вибір

Правові наслідки встановлення режиму окремого проживання подружжя.
1. Встановлення режиму окремого проживання не припиняє прав та обов'язків подружжя, які встановлені цим Кодексом і які дружина та чоловік мали до встановлення цього режиму, а також прав та обов'язк

Походження як підстава виникнення правовідносин між батьками та дітьми.
Народження дитини — це важлива подія для жінки і чоловіка, які дали їй життя. Походження дитини від конкретних батьків є підставою для виникнення правових відносин між батьками і дітьми (ст. 121 СК

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА
І. НОРМАТИВНІ АКТИ: 1. Конституція України від 28.06.1996 року // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – N 30.– Ст. 141. 2. Загальна декларація прав людини від 10.12.1948 рок

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги