Практичні завдання

1.Студент Нечитайло класифікуючи права і обов’язки громадян у сфері виконавчо-розпорядчої діяльності на абсолютні і відносні, в якості прикладів навів нижчеперелічені:

Абсолютні права і обов’язки: проходити військову службу, реєструвати факти народження і смерті, платити податки, дотримуватися режиму тиші і спокою у квартирах і гуртожитках після 22 години; отримувати інформацію про діяльність органів державної влади; звертатися до органів державної влади і місцевого самоврядування; змінювати прізвище; не розкривати державну таємницю.

Відносні права і обов’язки: створювати громадські організації, набувати статус державного службовця, видавати газету, отримувати земельну ділянку, відправляти дітей до школи, отримувати медичну допомогу.

Чи мають місце помилки у відповіді?

 

2.Громадяни Російської Федерації – Іванов, Петров, Сидорів, що постійно проживають на території України вирішили застосувати свої здібності на території України. Іванов після проходження конкурсу на заміщення вакантної посади був прийнятий на роботу в якості викладача іноземної мови у вузі. Петров, маючи вищу економічну освіту і досвід роботи у відповідній галузі, подав документи для проходження конкурсу на заміщення посади спеціаліста відділу реєстрації платників податків Івано-Франківської податкової інспекції. Сидорів побажав проходити у Збройних силах України службу за контрактом. До здивування останніх, ДПІ у м. Івано-Франківську не було допущено Іванова до участі у конкурсі, а Петрову відмовили в укладенні контракту, хоча вони і посилались на конституцію України, яка забороняє будь-які форми дискримінації громадян за ознаками національності. Яка Ваша думка з цього приводу?

 

3.Які з перелічених положень є невірними:

— Особи без громадянства мають право займатися в Україні інвестиційною, а також зовнішньоекономічною та іншими видами підприємницької діяльності, передбаченими законодавством України.

— Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також яким надано статус біженця в Україні, користуються медичною допомогою нарівні з її громадянами.

— Іноземці та особи без громадянства можуть бути членами політичних партій України.

— Іноземці та особи без громадянства можуть укладати і розривати шлюби з громадянами України та іншими особами відповідно до законодавства України.

— Іноземці та особи без громадянства не можуть обирати і бути обраними до органів державної влади та самоврядування, а також брати участь у референдумах.

— На іноземців та осіб без громадянства поширюється загальний військовий обов'язок, вони проходять військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України нарівні з громадянами України.

— Іноземець та особа без громадянства, який вчинив адміністративне правопорушення, після відбуття призначеного йому покарання чи виконання адміністративного стягнення може бути видворений за межі України.

— Іноземцю та особі без громадянства, який порушує законодавство України, якщо ці порушення не передбачають адміністративної або кримінальної відповідальності, може бути скорочено визначений йому термін перебування в Україні.

4.Доповніть таблицю:

  Органи державної виконавчої влади Органи місцевого самоврядування
Всеукраїнській рівень Кабінет Міністрів України Міністерства, відомства, органи виконавчої влади зі спеціальним статусом  
Обласний рівень    
Районний рівень    
Село, селише, місто Представництва окремих органів державної виконавчої влади Сільській, селищний міський голова Сільська, селищна, міська рада Виконавчий комітет Сільської, селищної, міської рада  

 

5.Наукою адміністративного права вироблено декілька критеріїв класифікації органів виконавчої влади: залежно від територіального масштабу діяль­ності - центральні, регіональні, місцеві, міжтериторіальні органи; залежно від порядку вирішення підвідомчих питань - єдиноначальні та колегіальні органи; залежно від предмета спрямованості компетенції - органи управління господарським виробництвом, економікою, сферою соціального обслуговування та ін.; залежно від обсягу і характеру компетенції - органи загальної, галузевої, спеціальної компетенції.

Дайте характеристику нижченаведеним органам виконавчої влади з точки зору всіх зазначених критеріїв: Кабінет Міністрів України, Міністерство фінансів України, Антимонопольний комітет України, Івано-Франківська Обласна державна адміністрація; Податкова інспекція у м. Івано-Франківську; Калуська міськрайонна податкова інспекція, Івано-Франківське регіональне відділення Фонду державного майна, Рада міністрів АРК, Міністерство фінансів, Антимонопольний комітет.

 

6.Ким і в якому порядку формуються наступні суб’єкти адміністративного права: Кабінет Міністрів України, Івано-Франківська обласна рада, Рожнятівська районна державна адміністрація, ТОВ «ТерміТ», казене підприємство «Спецдрук», партія зелених Укаїни, клуб органічного землеробства.