рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ - раздел Право, Київський Національний Університет Імені Тараса Шевченк...

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Юридичний факультет

Кафедра цивільного права

Укладачі: д.ю.н., проф. Кохановська О.В.

К.ю.н., доц. Кодинець А.О.

К.ю.н., ас. Кривошеїна І.В.

ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

для студентів магістратури спеціальності 6.060100 “Право”

 

Затверджено

на засіданні кафедри

Протокол №__

від „__” _______ 2009 р.

Зав. кафедрою

_________проф. Майданик Р.А.

 

 

КИЇВ - 2009

Робоча навчальна програма з дисципліни „Право інтелектуальної власності” для студентів магістратури юридичного факультету.

 

Укладачі: д.ю.н., проф. Кохановська О.В.

К.ю.н., доц. Кодинець А.О.

Лектори: д.ю.н., проф. Кохановська О.В., к.ю.н., доц. Кодинець А.О., к.ю.н., ас. Кривошеїна І.В.

Погоджено

з науково-методичною комісією

«____» ______________ 2009р.

 

_____________проф. Безклубий І.А.

 


ЗМІСТ

Вступ ………………………………………….…….………….........….…….. 4

СИСТЕМА КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ ………………..……………...…..........… 6

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ДИСЦИПЛІНИ ……………………...........…….. 9

ЗМІСТ ЛЕКЦІЙ, ПЛАНИ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ, ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ……..…………................……... 11

Змістовий модуль І. ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ…………………………………………..11

Змістовий модуль ІІ. АВТОРСЬКЕ ПРАВО І СУМІЖНІ ПРАВА ......... 18

Змістовий модуль ІІІ. ПАТЕНТНЕ ПРАВО…………………….…..……...27

Змістовний модуль ІV. ПРАВО НА ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЇ. ПРАВО НА ІНШІ ОБ’ЄКТИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ…….31

НОРМАТИВНІ АКТИ І СПЕЦІАЛЬНА ЛІТЕРАТУРА……….………....45

 

 

Вступ

Навчальна дисципліна “Право інтелектуальної власності” спрямована на поглиблення студентами знань з цивільного та міжнародного приватного права і передбачає опанування як теоретичних засад, так і правозастосовчої практики.

Методологічну основу курсу становлять загальне вчення про право, про інститути цивільного права, про зобов'язання, про об'єкти цивільних правовідносин.

Курс розрахований на вивчення студентами засад правового регулювання відносин у сфері створення і використання результатів інтелектуальної, творчої діяльності, механізму права інтелектуальної власності, отримання необхідних навичок кваліфікації результатів творчості, захисту суб’єктивних прав їх авторів та правонаступників.

Предметом вивчення дисципліни“Право інтелектуальної власності” є: основні принципи, доктринальні засади, правові джерела, окремі поняття, терміни, визначення, дефініції, юридичні категорії та інститути права інтелектуальної власності (загальні положення про систему охорони прав на результати інтелектуальної, творчої діяльності, авторське право та суміжні права, патентне право, права на засоби індивідуалізації, права на інші об’єкти інтелектуальної власності) специфіка правового регулювання особистих немайнових та майнових відносин, пов’язаних із створенням та використанням результатів інтелектуальної діяльності, особливості вирішення основних конструкційно-догматичних проблем цивільного права, які зберігають своє науково-практичне значення під час аналізу та розробки сучасного праворозуміння.

Дисципліна “Право інтелектуальної власності” вивчається студентами - магістрами протягом першого року навчання в магістратурі на юридичному факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка протягом двох семестрів.

Планом навчального процесу для вивчення курсу дисципліни відведено 107 годин навчальних занять. З них у першому семестрі на лекції відведено - 36 годин, на практичні заняття – 17 годин на групу, на самостійну роботу – 54 годин. У другому семестрі на лекції відведено - 36 годин, на практичні заняття – 17 годин на групу, на самостійну роботу – 54 годин. Формою семестрового контролю є залік та іспит. Дисципліна вивчається з застосуванням кредитно-модульної системи (КМС) і складається з чотирьох змістовних модулів.

Тематика курсу розрахована на чотири змістовні модулі. Перший змістовний модуль становлять теми 1 - 2, другий - теми 3 – 5. У кінці семестру здійснюється підсумковий семестровий контроль у формі заліку.

Другий семестр розрахований на опанування студентами 6-8 теми курсу, що також поділені на два модулі. У кінці семестру здійснюється підсумковий семестровий контроль у формі іспиту. Загальна підсумкова оцінка проставляється за результатами останнього семестру

З найбільш важливих тем курсу проводяться практичні заняття. На них можуть використовуватись різні форми та методи контролю знань студентів: доповіді, експрес-опитування, доповнення відповіді, вільна дискусія, співбесіда, обговорення рефератних повідомлень, розв’язання казусів, виконання самостійних і контрольних робіт, індивідуальні завдання та інші. Рівень знань, підготовленості, ерудиції, активності студентів на семінарах оцінюється викладачем самостійно.

Завершується вивчення дисципліни “Право інтелектуальної власності” проведенням іспиту у формі співбесіди або у письмовій формі. До іспиту допускаються ті студенти, які відпрацювали всі пропущені заняття, виправили незадовільні оцінки, отримані на практичних заняттях, набрали необхідну мінімальну кількість балів і успішно здали змістовні модулі.

СИСТЕМА КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ

Дана система запроваджується з метою удосконалення системи контролю якості знань студентів, сприяння формуванню системних та систематичних знань,… Оцінювання знань студентів повинно сприяти реалізації низки завдань,… - підвищення мотивації студентів до системного навчання впродовж семестру та навчального року, переорієнтація їх…

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ДИСЦИПЛІНИ

Другий семестр

ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

Змістовий модуль І

ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

У ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ.

Тема 1. Правове регулювання відносин, пов’язаних з інтелектуальною, творчою діяльністю.

Лекція 1. Система права інтелектуальної власності

Інтелектуальна власність та становлення системи правової охорони результатів інтелектуальної, творчої діяльності. Система права інтелектуальної власності. Авторське право та суміжні права,…  

Лекція 2.Теорії права інтелектуальної власності.

Правова природа прав на результати інтелектуальної, творчої діяльності. Деліктна, рентна, договірна, особиста та нематеріальна теорії тлумачення правової природи результатів творчої діяльності. Пропрієтарна концепція та теорія виключних прав визначення сутності прав на результати творчості.

Співвідношення права власності та права інтелектуальної власності: спільні риси та відмінні ознаки.

 

Лекція 3. Суб’єкти, об’єкти та зміст права інтелектуальної власності

Зміст суб’єктивних прав на результати інтелектуальної, творчої діяльності. Особисті немайнові та майнові права інтелектуальної власності. Строк…  

Практичне заняття 1

Правове регулювання відносин, пов’язаних з інтелектуальною, творчою діяльністю.

 

1. Інтелектуальна діяльність та її місце у соціально-економічному розвитку суспільства.

2. Поняття та принципи права інтелектуальної власності.

3. Система права інтелектуальної власності

4. Становлення правової охорони результатів інтелектуальної, творчої діяльності.

 

Практичне заняття 2

Суб’єкти, об’єкти та зміст права інтелектуальної власності

2. Співвідношення права інтелектуальної власності та права власності. 3. Суб’єкти права інтелектуальної власності 4. Об’єкти права інтелектуальної власності.

Література

2. Дозорцев В.А. Интеллектуальные права: Понятие. Система. Задачи кодификации. Сборник статей. М.: «Статут», 2003 – 416 с. 3. Інтелектуальна власність в Україні: проблеми теорії і практики: 36. наук,… 4. Калятин В.О. Интеллектуальная собственность (Исключительные права). Учебник. М.: Из-во НОРМА, 2000 – 480 с.

Тема 2. Джерела права інтелектуальної власності.

 

Лекція 4.Джерела права інтелектуальної власності

Національне законодавство про правову охорону результатів інтелектуальної, творчої діяльності. Дезінтеграційний підхід до регулювання… Конституція України як основа законодавства України про інтелектуальну… Закон України “Про авторське право та суміжні права” та інші нормативно-правові акти у сфері регулювання відносин,…

Практичне заняття 3.

Джерела права інтелектуальної власності

2. Національне законодавство про правову охорону результатів інтелектуальної, творчої діяльності. 2.1. Конституція України як основа законодавства України про інтелектуальну… 2.2. Цивільний кодекс України як джерело регулювання права інтелектуальної власності.

Література

2. Богуславский М.М. Вопросы авторского права в международных отношениях М. - Наука. - 1973. - 336 с. 3. Богуславский М.М. Патентные вопросы в международных отношениях. - М. -… 4. Договірне право України. Особлива частина: навч. посібник. За ред. О.В.Дзери. – К.: Юрінком Інтер, 2009. – 1200…

Практичне заняття 4.

Модульна контрольна робота 1

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

ДО ЗМІСТОВОГО МОДУЛЯ І

2. Зміст права інтелектуальної власності. 3. Виникнення, становлення і розвиток інтелектуальної власності. 4. Співвідношення права власності та права інтелектуальної власності.

Змістовий модуль ІІ

АВТОРСЬКЕ ПРАВО І СУМІЖНІ ПРАВА

Тема 3. Авторське право та його зміст.

Лекція 5. Авторське право

Поняття авторського права. Авторське право в об’єктивному і суб’єктивному значенні. Принципи та значення авторського права.

Виникнення і здійснення авторського права, межі його чинності.

 

Лекція 6. Об’єкти та суб’єкти авторського права.

Комп’ютерні програми як об’єкти охорони авторського права. Суб’єкти авторського права. Автор та його правонаступники. Юридичні особи як…  

Лекція 7. Зміст авторських прав.

Загальна характеристика прав авторів. Особисті немайнові права. Майнові права автора. Строки чинності авторських прав. Наслідки припинення чинності авторських майнових прав. Обмеження авторських майнових прав. Вільне відтворення комп’ютерних програм та творів для навчання. Договори у сфері розпоряджання майновими авторськими правами.

 

Практичне заняття 5

Авторське право.

1. Поняття авторського права. Співвідношення механізму охорони об’єктів авторського та патентних прав.

2. Твір та його ознаки.

3. Види об’єктів, що охороняються авторським правом.

4. Похідні твори та компіляції даних.

5. Комп’ютерні програми як об’єкти охорони авторського права.

6. Правова охорона аудіовізуальних творів.

7. Суб’єкти авторських прав.

8. Співавторство та його види.

 

Практичне заняття 6

Зміст авторських прав.

2. Майнові права автора та його правонаступників. 3. трок чинності авторських прав. 4. Обмеження авторських майнових прав. Вільне відтворення комп’ютерних програм та творів для навчання.

Література

2. Гаврилов Э.П. Советское авторское право: Основные положения, тенденции развития М.: Изд-во “Наука”, 1984. - 222 с. 3. Дюма Ролан. Литературная и художественная собственность. — М., 1993. 4. Матвеев Ю.Г. Международная охрана авторских прав. - М., - 1987.

Тема 4. Суміжні права.

Лекція 8. Суміжні права

Об’єкти суміжних прав. Виконання як об’єкт правової охорони. аудіовізуальні записи виробників фонограм і організацій мовлення. Використання… Суб’єкти суміжних прав. Виконавці, виробники фонограм, організації мовлення як…  

Практичне заняття 7

Суміжні права.

2. Об’єкти суміжних прав. 3. Суб’єкти суміжних прав 4. Майнові та особисті немайнові права виконавців, виробників фоно –, відеограм та організацій мовлення.

Література

2. Інтелектуальна власність в Україні: проблеми теорії і практики: 36. наук, статей / За ред. Ю. С. Шемшученка, Ю. Л. Бошицького. — К.: Ін-т… 3. Калятин В.О. Интеллектуальная собственность (Исключительные права).… 4. Основи інтелектуальної власності. – К.: Видавничий Дім “Ін Юре”, 1999. – 578 с.

Тема 5. Колективне управління майновими правами авторів. Захист авторського права і суміжних прав.

Лекція 9. Колективне управління майновими правами авторів. Захист авторського права і суміжних прав.

Поняття захисту авторських та суміжних прав. Юрисдикційна та неюрисдикційна форма захисту. Основні види порушень авторських та суміжних прав… Адміністративний та судовий порядок захисту авторського права і суміжних прав.…

Практичне заняття 8

Колективне управління майновими правами авторів. Захист авторського права і суміжних прав.

2. Порядок створення та особливості функціонування організацій колективного управління. 3. Поняття та способи захисту авторських та суміжних прав. 4. Юрисдикційна та неюрисдикційна форма захисту.

Література

2. Захист прав інтелектуальної власності: досвід Сполучених Штатів Америки. – Зб. Документів, матеріалів, статтей / За заг. ред. О.Д.Святоцького. –… 3. Право інтелектуальної власності. Академ. курс: Підручник для студентів… 4. Сергеев А.П. Право интеллектуальной собственности в Российской Федерации. - Учебник. - М. - ТЕИС. - 1996. -…

Практичне заняття 9

Модульна контрольна робота 2.

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

ДО ЗМІСТОВОГО МОДУЛЯ ІІ

2. Авторське право в об’єктивному та суб’єктивному значенні. 3. Види інтелектуальної діяльності, які охороняються авторським правом. 4. Виникнення і здійснення авторського права, межі його чинності.

ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ НА ЗАЛІК

2. Зміст права інтелектуальної власності. 3. Виникнення, становлення і розвиток інтелектуальної власності. 4. Співвідношення права власності та права інтелектуальної власності.

Змістовий модуль ІІІ

ПАТЕНТНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

 

Тема 6. Патентне право України. Охорона прав на винаходи, корисні моделі і промислові зразки .

 

Лекція10. Патентне право України.

Винахід, корисна модель, промисловий зразок як об’єкти цивільних прав. Права на винаходи, корисні моделі і промислові зразки. Умови правової охорони… Суб’єкти права промислової власності. Винахідники, автори промислових зразків,…  

Лекція 12. Здійснення патентних прав.

Патент та його функції. Чинність патенту. Підтримання патенту в силі. Права, що випливають із патенту. Припинення чинності патенту.

Дії, які не визнаються порушенням патентних прав. Право попереднього користування. Примусове відчуження прав. Примусова ліцензія. Залежна ліцензія.

Поняття порушення патентних прав. Відповідальність за порушення прав володільця патенту. Цивільно-правова відповідальність за порушення патентних прав. Обсяг відповідальності.

 

Практичне заняття 10.

Патентне право. Охорона прав на винаходи, корисні моделі і промислові зразки.

1. Поняття патентного права.

2. право інтелектуальної власності на винахід, корисну модель і промисловий зразок.

3. об’єкти патентного права.

4. Суб'єкти прав на винаходи, корисні моделі і промислові зразки.

5. Суб’єктивні права на винахід, корисну модель і промисловий зразок.

 

Практичне заняття 11

Оформлення та здійснення патентних прав.

2. Заявка та її склад. 3. Експертиза заявки. 4. Державна реєстрація і видача патентів.

Література

2. Андрощук Г.А., Ряботягова Л.И. Патентное право: правовая охрана изобретений. – Учебное пособие. - К.: МАУП, 1999. – 212 с. 3. Договірне право України. Особлива частина: навч. посібник. За ред.… 4. Калятин В.О. Интеллектуальная собственность. (Исключительные права). Учебник для вузов. - М.: НОРМА, 2000.- 480…

Практичне заняття 12.

Модульна контрольна робота 3

 

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

ДО ЗМІСТОВОГО МОДУЛЯ ІІІ

2. Поняття патентного права 3. Винахід, корисна модель, промисловий зразок – як об’єкти цивільних прав. … 4. Права на винаходи, корисні моделі і промислові зразки.

Змістовий модуль ІV

ПРАВО НА ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЇ.

ПРАВО НА ІНШІ ОБ’ЄКТИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

 

Тема 7. Право на засоби індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг.

Лекція 13. Система прав на засоби індивідуалізації. Правова охорона комерційних найменувань.

Поняття та система засобів індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг, її співвідношення з авторським та патентним правом. Особливості прав на засоби індивідуалізації.

Поняття та особливості охорони комерційних (фірмових) найменувань. Критерії охороноздатності комерційних найменувань. Суб’єкти прав на комерційні найменування. Зміст суб’єктивних прав на комерційне найменування. Припинення прав на комерційні найменування.

 

Лекція 14. Правова охорона торговельних марок

Поняття та види торговельних марок. Функції торговельних марок. Умови правової охорони позначень як торговельних марок. Правовий режим добре відомих торговельних марок.

Суб’єкти прав на торговельні марки. Особливості оформлення та подання заявки. Експертиза документації. Реєстрація позначення як торговельної марки. Права та обов’язки, що випливають із реєстрації торговельної марки. Захист прав на торговельну марку.

Лекція 15. Правова охорона географічних зазначень та інших засобів індивідуалізації.

Процедура реєстрації географічних зазначень в Україні. Зміст суб’єктивних прав на географічне зазначення. Підстави припинення охорони географічних… Правова охорона інших засобів індивідуалізації (доменних імен та комерційних…

Практичне заняття 13.

Право на засоби індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг. Комерційне найменування.

1. Поняття та види засобів індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів та послуг.

2. Ознаки прав на засоби індивідуалізації.

3. Поняття та умови правової охорони комерційних найменувань.

4. Суб’єкти прав на комерційні найменування.

5. Підстави виникнення прав інтелектуальної власності на комерційне найменування.

6. Зміст та особливості передачі майнових прав на комерційне найменування.

 

Практичне заняття 14

1. Поняття та функції торговельних марок. 2. Види торговельних марок. 3. Правовий режим добре відомих торговельних марок.

Практичне заняття 15. Правова охорона географічних зазначень та інших засобів індивідуалізації.

2. Порядок та умови реєстрації географічного зазначення. 3. Зміст майнових прав на географічні зазначення. 4. Підстави припинення правової охорони географічних зазначень.

Література

2. Веркман К. Товарные знаки: создание, психология восприятия: Пер. с англ. – М.: Прогрес, 1986 – 518 с. 3. Горленко С.А. Правовая охрана наименований мест происхождения товаров. 3-е… 4. Демченко Т.С. Охорона товарних знаків (порівняльно-правовий аналіз). (Монографія). – К.: Інститут держави і права…

Лекція 16. Правова охорона наукових відкриттів та раціоналізаторських пропозицій

Поняття раціоналізаторської пропозиції. Об’єкти раціоналізаторської пропозиції. Умови правової охорони раціоналізаторської пропозиції. Суб’єкти…  

Лекція 17. Правова охорона комерційної таємниці.

Поняття комерційної таємниці. Ознаки комерційної таємниці, їх юридичне значення. Строк правової охорони комерційної таємниці. Місце комерційної таємниці у системі об’єктів інтелектуальної власності. Комерційна таємниця і ноу-хау.

Права на комерційну таємницю, їх загальна характеристика. Суб’єкти прав на комерційну таємницю. Підстави виникнення, зміни і припинення правовідносин щодо комерційної таємниці. Захист права на комерційну таємницю.

 

Лекція 18 Правова охорона селекційних досягнень та компонувань інтегральних мікросхем.

Особисті немайнові права на сорт рослин, породу тварин. Майнові права на сорт рослин, породу тварин, порядок їх набуття. Тимчасова правова охорона… Поняття компонування інтегральної мікросхеми. Умови охороноздатності…  

Практичне заняття 16.

1. Поняття та умови охороноздатності наукових відкриттів. 2. Особливості охорони наукових відкриттів. 3. Поняття раціоналізаторської пропозиції. Умови правової охорони раціоналізаторської пропозиції.

Практичне заняття 17.

Правова охорона компонувань інтегральних мікросхем та селекційних досягнень.

2. Критерії охороноздатності сорту рослин. 3. Особисті немайнові та майнові права на сорт рослин. 4. Майнові права на сорт рослин, порядок їх набуття.

Практичне заняття 18

Модульна контрольна робота 4

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

ДО ЗМІСТОВОГО МОДУЛЯ ІV

2. Співвідношення права на засоби індивідуалізації з авторським та патентним правом. 3. Поняття комерційного найменування. 4. Критерії охороноздатності комерційних найменувань.

НОРМАТИВНІ АКТИ

1. Конституція України від 28 червня 1996 р. із змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 8 грудня 2004 року № 2222-IV // Голос… 2. Цивільний кодекс України від 16 січня 2003р. // Відомості Верховної Ради. –… 3. Господарський кодекс України від 16 січня 2003р. // Відомості Верховної Ради. – 2003.- № 18, № 19-20, № 21-22. -…

Міжнародні нормативно-правові акти

85. Бернська конвенція про охорону літературних і художніх творів. Паризький акт від 24 липня 1971 р., змінений 2 жовтня 1979 р. // Інтелектуальна… 86. Мадридское соглашение о международной регистрации знаков от 14 апряля… 87. Мадридська угода про санкції за неправдиві та неправильні позначення походження виробів від 14 квітня 1891р. //…

– Конец работы –

Используемые теги: право, інтелектуальної, власності0.06

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Основные черты афинского права. Источники, право собственности, обязательственное право, брачно-семейное право, уголовное и процессуальное право
Это подтвердили и археологические раскопки. Ремесло, достигшее в некоторых отношениях высокого развития, начинает уже отделяться от земледелия,… Каждая семья получала по жребию определенный надел, с которого кормилась и… Базилевс был военным вождем, он осуществлял суд в присутствии народа, выполнял жреческие функции.Главной обязанностью…

ЧТО ТАКОЕ ПРАВО. ПРАВООТНОШЕНИЯ. ПРАВО И ЧЕЛОВЕК. ПРАВО И ГОСУДАРСТВО. ЧЕЛОВЕК И ГОСУДАРСТВО. СЕМЬЯ. РОДИТЕЛИ. ДЕТИ
Тема ЧТО ТАКОЕ ПРАВО... Что такое... Формы источники права Система законодательства...

Право інтелектуальної власності
Зміст права інтелектуальної власності зумовлюється видом її об єктів Відповідно до Конституції ст суб єкт права інтелектуальної власності... Право володіти об єктом інтелектуальної власності означає що Даний об єкт... Всі суб єктивні права інтелектуальної власності ЦК поділяє па дві основні групи...

Право власності юридичних осіб
Становлення сучасного права тісно пов’язане з іменем видатного англійського мислителя, теоретика права Джона Локка, який велику увагу в своїх… На думку Джона Локка власність людини отримується шляхом вільно виявленої… Власність утверджується шляхом договору і угоди.

Право убежища и международное право
Одним из важнейших институтов такой защиты является право убежища. Войны, международные конфликты, многочисленные социальные катаклизмы, которые… В отечественной и зарубежной литературе имеются многочисленные определения… В XX столетии оно стало одним из общепризнанных положений международного права и предусмотрено Всеобщей декларацией…

Право власностi та право повного господарського ведення: спiльне та вiдзнаки
Правове регулювання вдносин власност одним з найважливших напрямкв нормативно дяльност держави.За допомогою права держава регулю належнсть тих або… Сукупнсть даних правових норм, що регулюють вдносини власност, визначають… Володння закрплення матеральних благ за конкретними власниками ндивдами та колективами, фактичне утримання реч у сфер…

Право собственности на субъекты частной собственности. Римское право
Это,по их мнению, сформировало такие его черты, как строгость,жесткость правовой регламентации, рационализм и житейская мудрость.Подобные качества… Действительно, римские граждане славились своим законопо- читанием. Но элемент… К таким особенностям справедливо относят то, что римское право было приспособлено к мировому обороту, так как Рим…

Экологическое право. Курс лекций В настоящее время издано немало учебников и учебных пособий по учебной дисциплине Экологическое право
Предисловие... В настоящее время издано немало учебников и учебных пособий по учебной дисциплине Экологическое право обязательной для всех юридических высших...

Предпринимательское право, дивидендная политика, лицензирование, конституционное право
При банкротстве одного из участников его ответственность по обязательствам общества распре- - 2 - деляется между остальными участниками… Законом и учредительными документами производственного кооператива может быть… Унитарное предприятие может быть основано на праве хозяйственного введения (хозяйственной самостоятельности) и на…

Международное право: понятие и предмет регулирования. Международное право – сложный комплекс юридических норм
Международное право сложный комплекс юридических норм создаваемых государствами и межгосударственными организациями пут м соглашений и... Предмет международного права международные отношения отношения выходящие... между государствами двусторонние и многосторонние отношения...

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам