РОЗДІЛ ХVІ. СУДОВЕ ПРОВАДЖЕННЯ У ПЕРШІЙ ІНСТАНЦІЇ. СУДОВИЙ РОЗГЛЯД

Загальні положення судового розгляду. Суть і значення судового розгляду. Строки і загальний порядок судового розгляду. Незмінність складу суду. Запасний суддя. Головуючий в судовому засіданні. Безперервність судового розгляду. Наслідки неприбуття обвинуваченого, прокурора і захисника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача та їх представників, свідка, спеціаліста, перекладача і експерта. Заходи, які застосовуються до порушників порядку судового засідання. Обрання, скасування або зміна запобіжного заходу в суді. Проведення експертизи за ухвалою суду. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження та проведення слідчих (розшукових) дій під час судового провадження. Об’єднання і виділення матеріалів кримінального провадження. Підстави та порядок зупинення судового провадження. Підстави та порядок проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового провадження.

Межі судового розгляду. Визначення меж судового розгляду. Мета та процесуальний порядок зміни обвинувачення в суді. Порядок висунення додаткового обвинувачення. Порядок відмови від підтримання державного обвинувачення. Погодження зміни обвинувачення, висунення нового обвинувачення та відмови від підтримання державного обвинувачення.

Процедура судового розгляду. Відкриття судового засідання та здійснення підготовчих дій. З’ясування обставин та перевірка їх доказами. Початок судового розгляду. Визначення обсягу доказів, що підлягають дослідженню, та порядку їх дослідження. Процесуальний порядок допиту обвинуваченого, свідка, потерпілого. Пред’явлення для впізнання. Допит експерта. Дослідження речових доказів, документів, звуко- і відеозаписів. Консультації та роз’яснення спеціалістів. Огляд на місці. Закінчення з’ясування обставин та перевірки їх доказами. Судові дебати, їх суб’єкти, значення і порядок. Останнє слово обвинуваченого, його значення.