рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Завдання

Завдання - раздел Право, З навчальної дисципліни Право 1.Під Час Судового Розгляду Кримінального Провадження По Обв...

1.Під час судового розгляду кримінального провадження по обвинуваченню Карвича в розбійному нападі, захисник обвинуваченого заявив суду, що Карвич латиш за національністю, погано володіє українською мовою, однак, на досудовому слідстві слідчий не призначив йому перекладача, мотивуючи це тим, що сам Карвич не заявляв клопотання з цього приводу. Захисник просив суд призначити його підзахисному перекладача.

У судове засідання перекладач був викликаний і судове провадження відбувалося за його участі. За результатами розгляду суд виніс щодо Карвича обвинувальний вирок.

Чи були допущені порушення засад (принципів) кримінального провадження?

2. 21 травня 2012 року Анікіна з`явилася за викликом слідчого на допит як свідок крадіжки мобільного телефону «NOKIA», яку скоїв Салманов, коли вони разом 18 травня 2012 року перебували в супермаркеті «Савой».

Переконавшись у особі Анікіної, слідчий запропонував їй розповісти про обставини вчиненого злочину. Анікіна відмовилась свідчити проти Салманова, мотивувавши це тим, що вони кохають один одного. Тоді слідчий попередив Анікіну про кримінальну відповідальність, за відмову від дачі показань та за дачу завідомо неправдивих показань, і висловив своє переконання щодо співучасті Анікіної у крадіжці мобільного телефону з магазину разом із Салмановим.

Анікіна погодилася давати показання і зізналась у вчиненні злочину із Салмановим. Після проведення необхідних слідчих (розшукових) дій, слідчий за погодженням з прокурором повідомив Анікіну про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України.

Чи відповідають дії слідчого засадам (принципам) кримінального провадження?

3. До Червонозаводського РВ УМВС України в Харківській області звернулася Захарченко із заявою про те, що її дочка зґвалтована Михайловим. Слідчий вніс відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочав досудове розслідування. У висновку судово-медичної експертизи, яку було призначено в даному кримінальному провадженні, констатувалося, що на тілі потерпілої мають місце характерні для зґвалтування сліди.

Після завершення досудового слідства слідчий, за дорученням прокурора повідомив потерпілу про відкриття сторонами кримінального провадження матеріалів досудового розслідування і роз’яснив їй право ознайомитися з ними (ч. 7 ст. 290 КПК України). Потерпіла звернулася до слідчого з письмовою заявою, у якій просила закрити кримінальне провадження щодо Михайлова, бо вона примирилася з ним і вони подали заяву до РАГСу про реєстрацію шлюбу. Потерпіла також вказала, що заяву про зґвалтування подала мати проти її волі.

З урахуванням наведених обставин слідчий прийняв постанову про закриття кримінального провадження за п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України.

Чи дотримувався слідчий засад (принципів) кримінального процесу? Назвіть норми закону, у яких ці принципи передбачені, і зробіть правовий аналіз процесуальної ситуації, яка склалася у даному випадку.

4. Калінін був визнаний винним у тому, що, працюючи завідувачем складом заводу «Каучук» систематично привласнював державні гроші, які одержував за проданий спецодяг, внаслідок чого у нього виникла нестача, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України. У ході досудового розслідування й в суді Калінін винним себе не визнав. Він заявив, що розкраданням ніколи не займався, що згадану суму у нього було викрадено в трамваї, коли він віз гроші додому, бо касу заводу вже було закрито, а про скоєну в трамваї крадіжку одразу заявив у міліцію.

В обвинувальному вироку суд обґрунтував своє рішення показаннями свідків Серьогіна і Ганжі про те, що Калінін зобов’язаний був вносити в касу виручку кожного дня і що необхідності відносити гроші додому у нього не було. Відхиляючи версію обвинуваченого про крадіжку грошей у трамваї, суд зазначив у вироку, що вона нічим не підтверджується, крім заяви самого обвинуваченого, та що саме Калінін, а не слідчі органи, зобов’язаний був надати докази на підтвердження своєї невинуватості.

Чи відповідає вирок суду засадам (принципам) кримінального провадження?

5. Віце-президент комерційного банку «Альянс» Гольдман був викликаний до суду як потерпілий в кримінальному провадженні щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України. В ході судового слідства Гольдман звернувся з клопотанням про те, щоб кримінальне провадження здійснювалося у закритому судовому засіданні. Клопотання він обґрунтував тим, що не бажає розголошення обставин події, бо це може привести до негативних наслідків для діяльності банку. При цьому він посилався на ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність».

Суддя задовольнив клопотання і виніс ухвалу: «Зважаючи на те, що розголошення даних судового розгляду може мати негативні наслідки для діяльності комерційного банку, розгляд кримінального провадження здійснити в закритому судовому засіданні».

Чи відповідає рішення суду засадам (принципам) кримінального провадження?

6. Сімнадцятирічний Федін і двадцятирічний Руднєв вчинили крадіжку продуктів зі складу на суму 1800 грн., і їм було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України. При повідомленні про підозру Федіну був присутній захисник. Коли Руднєв довідався про участь захисника, він порушив клопотання про те, щоб йому також негайно дозволити запросити адвоката. В клопотанні Руднєв зазначив, що в нашій країні всі рівні перед законом і судом, слідчий же поставив його в нерівне положення з Федіним, чим допустив порушення закону.

Чи обґрунтовані вимоги підозрюваного Руднєва? У чому полягає принцип рівності перед законом і судом? Чи порушив слідчий право на захист Руднєва?

7. У кримінальному провадженні по обвинуваченню Петрухіна у заподіянні умисних середньої тяжкості тілесних ушкоджень учню 7-го класу, в судове засідання прийшла класний керівник і п'ять учнів, щоб бути присутніми на засіданні, а пізніше обговорити процес у класі. Головуючий у судовому засіданні запропонував учням залишити зал судового засідання, вказавши, що закон не дозволяє неповнолітнім бути присутніми у судовому засіданні. Класний керівник заперечила головуючому, заявивши, що згідно закону будь-який судовий процес є відкритим і кожний громадянин незалежно від віку може бути присутнім при розгляді кримінального провадження. Крім того, інформацію про вчинений злочин розміщено в мережі Internet та місцевих ЗМІ. Тому було б доцільно, щоб учні дізналися про обставини вчиненого злочину безпосередньо у залі суду.

Вирішіть спір відповідно до вимог кримінального процесуального закону.

8. Під час судового розгляду кримінального провадження щодо розбійного нападу на квартиру пластичного хірурга Вайсмана (ч. 4 ст. 187 КК), суд неодноразово відкладав судовий розгляд у зв’язку із неприбуттям в судове засідання свідків, недоставлянням одного із обвинувачених. Після того, як вже було проведено декілька судових засідань, головуючий суддя захворів та був позбавлений можливості брати участь у судовому засіданні, у зв’язку із чим він був замінений іншим суддею, якого було визначено у порядку, встановленому ч. 3 ст. 35 КПК. Причому після заміни судді судовий розгляд був розпочатий з початку.

Донька потерпілого Вайсмана звернулася до голови місцевого суду, де розглядалася кримінальна справа, з клопотанням про прискорення судового розгляду. Вона пояснила, що у кримінальному провадженні заявлений цивільний позов про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої злочином. На її думку винесення вироку та задоволення цивільного позову прискорить отримання потерпілим викрадених під час розбійного нападу грошей та відповідної компенсації. Як зазначила донька Вайсмана в клопотанні, її батьку поставлений діагноз «Рак головки підшлункової залози T2N1M0 (метастази в реґіонарні лімфовузли)», а крупна сума грошей, яка була викрадена під час пограбування була відкладені на хіміотерапію, яка необхідна для підтримання здоров’я Вайсмана та полегшення його стану. Крім того, якщо постійно відкладати судовий розгляд потерпілий взагалі може не дочекатися обвинувального вироку. У клопотанні донька потерпілого прохала не оголошувати своє клопотання у судовому засіданні та не повідомляти про нього потерпілого, оскілки той не знає свого справжнього діагнозу. На підтвердження свого клопотання Олена Вайсман додала належним чином завірену медичну довідку.

Як має діяти голова місцевого суду? Чи підлягає клопотання доньки потерпілого задоволенню?

Тема 3. Суд, сторони та інші учасники кримінального провадження

 

Питання для обговорення

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З навчальної дисципліни Право

МОЛОДІ ТА сПОРТУ УКРАЇНИ... НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО... Навчально методичний...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Завдання

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

РОЗДІЛ І. ПОНЯТТЯ, ЗАВДАННЯ І СИСТЕМА КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
  Поняття та сутність кримінального процесу, його завдання і роль в державному механізмі запобігання злочинності та охороні прав особи. Кримінальні процесуальні відносини, їх склад, в

РОЗДІЛ II. КРИМІНАЛЬНО ПРОЦЕСУАЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО
  Виникнення та основні етапи розвитку вітчизняного кримінального процесуального законодавства. Реформування кримінального процесуального законодавства в Україні. Роль та значення Кон

РОЗДІЛ ІІІ. ЗАСАДИ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ
  Поняття та значення загальних засад кримінального провадження. Засади кримінального провадження за Конституцією України та Кримінальним процесуальним кодексом України. Система засад

РОЗДІЛ ІV. СУД, СТОРОНИ ТА ІНШІ УЧАСНИКИ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ
  Поняття і класифікація суб’єктів кримінального провадження. Поняття сторін кримінального провадження. Суд як орган правосуддя. Функції і повноваження суду. Слідчий с

РОЗДІЛ V. ДОКАЗИ І ДОКАЗУВАННЯ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ
Поняття доказового права. Поняття теорії доказів у кримінальному процесі та її предмет. Опосередковане пізнання – методологічна основа теорії доказів. Ймовірність та вірогідність знань, отри

ПРОВАДЖЕННЯ
Заходи забезпечення кримінального провадження. Поняття заходів забезпечення кримінального провадження, їх класифікація. Загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального пр

РОЗДІЛ VIІ. ФІКСУВАННЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ РІШЕННЯ. ПОВІДОМЛЕННЯ.
Форми фіксування кримінального провадження. Протокол, як форма фіксування кримінального провадження. Порядок його складання. Зміст протоколу. Додатки до протоколу. Особи, які складають протокол. Пі

РОЗДІЛ VIІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ СТРОКИ ТА ПРОЦЕСУАЛЬНІ ВИТРАТИ.
  Поняття процесуальних строків, їх класифікація. Встановлення процесуальних строків прокурором, слідчим суддею, судом. Обчислення процесуальних строків. Додержання процесуальних стро

РОЗДІЛ ІХ. ДОСУДОВЕ РОЗСЛІДУВАННЯ. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ
Початок досудового розслідування. Порядок внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Положення про порядок ведення Єдиного реєстру д

РОЗДІЛ Х. СЛІДЧІ (РОЗШУКОВІ) ДІЇ
Поняття, види та система слідчих (розшукових) дій. Вимоги до проведення слідчих (розшукових) дій. Особливості проведення слідчих дій під час досудового розслідування кримінальних проступків. Класиф

РОЗДІЛ ХІ. НЕГЛАСНІ СЛІДЧІ (РОЗШУКОВІ) ДІЇ
Загальні положення про негласні слідчі (розшукові) дії. Поняття та підстави проведення негласних слідчих (розшукових) дій. Види негласних слідчих (розшукових) дій. Слідчий суддя, який здійсн

РОЗДІЛ ХІІІ. ЗАКІНЧЕННЯ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ
Форми закінчення досудового розслідування. Закриття кримінального провадження. Підстави закриття кримінального провадження. Процесуальний порядок закриття кримінального провадження. Особливо

РОЗДІЛ ХІV. ОСКАРЖЕННЯ РІШЕНЬ, ДІЙ ЧИ БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ПІД ЧАС ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ
Види оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування. Оскарження до слідчого судді рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час дос

РОЗДІЛ ХVІ. СУДОВЕ ПРОВАДЖЕННЯ У ПЕРШІЙ ІНСТАНЦІЇ. СУДОВИЙ РОЗГЛЯД
Загальні положення судового розгляду. Суть і значення судового розгляду. Строки і загальний порядок судового розгляду. Незмінність складу суду. Запасний суддя. Головуючий в судовому засіданн

РОЗДІЛ ХVІІ. СУДОВІ РІШЕННЯ
  Види судових рішень у кримінальному провадженні. Вимоги до судового рішення. Порядок ухвалення судових рішень, їх форма. Зміст ухвали. Види вироків. Підстави ухвалення виправдувальн

РОЗДІЛ ХVIIІ. ОСОБЛИВІ ПОРЯДКИ ПРОВАДЖЕННЯ В СУДІ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ
  Спрощене провадження щодо кримінальних проступків. Загальні положення спрощеного провадження щодо кримінальних проступків. Особливості розгляду обвинувального акта у спрощено

РОЗДІЛ ХIХ. СУДОВЕ ПРОВАДЖЕННЯ З ПЕРЕГЛЯДУ СУДОВИХ РІШЕНЬ. ПРОВАДЖЕННЯ В СУДІ АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЇ
Поняття і значення провадження в суді апеляційної інстанції. Судові рішення, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку. Особливості оскарження окремих судових рішень. Суб’є

РОЗДІЛ ХХ. СУДОВЕ ПРОВАДЖЕННЯ З ПЕРЕГЛЯДУ СУДОВИХ РІШЕНЬ. ПРОВАДЖЕННЯ В СУДІ КАСАЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЇ
Поняття і значення провадження в суді касаційної інстанції. Судові рішення, які можуть бути оскаржені в касаційному порядку. Суб’єкти права на касаційне оскарження. Порядок і стро

РОЗДІЛ ХХІ. СУДОВЕ ПРОВАДЖЕННЯ З ПЕРЕГЛЯДУ СУДОВИХ РІШЕНЬ. ПРОВАДЖЕННЯ У ВЕРХОВНОМУ СУДІ УКРАЇНИ
Суть та підстави перегляду судових рішень Верховним Судом України. Суб’єкти права на звернення про перегляд судових рішень Верховним Судом України. Строк та порядок подання заяви про перегляд судов

РОЗДІЛ ХХІII. ОСОБЛИВІ ПОРЯДКИ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ
Кримінальне провадження на підставі угод. Поняття та види угод у кримінальному провадженні. Угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим. Порядок і

РОЗДІЛ ХХV. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО ПІД ЧАС КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ
Загальні засади міжнародного співробітництва. Обсяг міжнародного співробітництва під час кримінального провадження. Порядок надання чи отримання міжнародної правової допомоги чи іншого міжна

РОЗДІЛ ХХVI. КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС ЗАРУБІЖНИХ ДЕРЖАВ
  Загальна характеристика завдань та принципів кримінального процесу окремих країн СНД, Балтії, Грузії та інших країн Континентальної та Загальної правових систем. Особливості джерел

Загальний розрахунок годин лекцій, практичних занять, самостійної роботи
  № п/п Тема Всього годин У тому числі Лекції Практичні заняття

ЗАВДАННЯ ДО ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ, колоквіумів ТА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
  Т е м а 1. Поняття, завдання і система кримінального процесу. Кримінальне процесуальне законодавство (колоквіум)

Конституція України – правова основа кримінального процесуального законодавства.
8. Чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, як частина національного кримінального процесуального законодавства України. 9. Кримінальний проц

Поняття та класифікація суб’єктів кримінального провадження.
2. Суд як орган правосуддя. 3. Сторона обвинувачення. 4. Сторона захисту. 5. Потерпілий і його представник. 6. Інші учасники кримінального провадження 7

Завдання
9. Прокурор, здійснюючи повноваження прокурора у кримінальному провадженні по розслідуванню злочину, передбаченому ч.2 ст. 186 КК України, дав слідчому письмові вказівки: а) допита

Завдання
22. Під час досудового розслідування злочину щодо порушення правил безпеки дорожнього руху слідчий зібрав такі докази: 1) допитаний як свідок лікар швидкої допомоги Петрен

Завдання
28. Допитаний в якості підозрюваного Золкін дав показання про вчинення ним умисного вбивства Колосова (ч. 1 ст. 115 КК). Проте при повторному допиті він їх змінив, вказавши, що на

Завдання
32. Директора ТОВ «Альтек» Іванова було затримано та доставлено до слідчого судді для розгляду клопотання про обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

Завдання
38. Першого січня 2013 року о 20 годині до чергового Київського РВ ХГУ УМВС України в Харківської області звернувся Сидоренко, який в усній формі повідомив, що в нього мабуть вкрад

Завдання
45.При розслідуванні злочину, передбаченого ст. 307 КК України, слідчому необхідно було встановити особу, яка збувала наркотичні засоби підліткам. Про цю особу дав показання свідок

Завдання
  52. Під час досудового розслідування було встановлено факт вчинення крадіжки речей та документів Фадєєвим з офісу будівельної компанії «Еверест» 20 грудня 2013 року

Завдання
56. У провадженні слідчого є такі матеріали досудового розслідування злочинів, передбачених ч. 3 ст. 185 і ч. 2 ст. 186 КК України, відомості про які внесені до Єдиного реєстру дос

Завдання
57. 11 квітня 2013 р. в квартирі №5 по вул. Іванова, буд.3 в м. Харкові, яка належить К.В. Козловій Бурцев С.А. (1978 р. народження, слюсар заводу «Світло шахтаря», громадянин Укра

Завдання
59. Під час досудового розслідування слідчий провів обшук у квартирі підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ст. 364 КК України Добровського, в процесі чого було тимчасово

Завдання
62. Під час досудового розслідування підозрюваний Короленко та потерпілий Шавров уклали угоду про примирення. Прокурор направив обвинувальний акт та підписану сторонами угоду до су

Завдання
64. У судовому засіданні розглядалося кримінальне провадження у відношенні Убийвовка Л.К. який обвинувачувався у вбивстві, розбійному нападі та двох крадіжках. Обвинуваченого захищ

Завдання
68.В матеріалах кримінального провадження щодо Альохіна (1975 р. народження, уродженця міста Львова, українця, освіта – 10 класів, неодруженого, не працюючого, раніше не судимого,

Тема 19. Судове провадження з перегляду судових рішень. Провадження в суді апеляційної інстанції
Питання для обговорення 1. Поняття і значення провадження в суді апеляційної інстанції. 2. Судові рішення, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку. 3.

Завдання
69. За два дні до судового розгляду справи за обвинуваченням Артьомова у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, захисником обвинуваченого Єрофєєвим було заявлене

Тема 20. Судове провадження з перегляду судових рішень. Провадження в суді касаційної інстанції.
Питання для обговорення   1. Поняття провадження в суді касаційної інстанції, його загальна характеристика та відмінність від провадження в суді апеляційної інстанції.

Завдання
72. Вироком Дзержинського районного суду м. Харкова Черкасова було засуджено за вбивство з необережності. У вироку суду було зазначено, що спричиняючи удар в обличчя, Черкасов не м

Тема 21. Судове провадження з перегляду судових рішень. Провадження у Верховному Суді України
Питання для обговорення   1. Суть та підстави перегляду судових рішень Верховним Судом України. 2. Суб’єкти права на звернення про перегляд судових рішень

Завдання
74. Даниленко визнано винним та засуджено вироком Феодосійського міського суду АРК за ч. 3 ст. 368 КК України в редакції від 07.04.2011р. (одержання хабара службовою особою, яка за

Тема 22. Судове провадження з перегляду судових рішень. Провадження за нововиявленими обставинами
  Питання для обговорення   1. Суть та підстави здійснення кримінального провадження за нововиявленими обставинами. 2. Суб’єкти права подати зая

Завдання
76. Вироком Семенівського районного суду Чернігівської області від 1 лютого 2013 р. Цапліна було визнано винним у тому, що у першій половині листопада 2010 року, будучи службовою о

Завдання
78. Громадянину Колосову було повідомлено про підозру у вчиненні крадіжки з квартири Нагаєва. Під час досудового розслідування Колосов виявив бажання відшкодувати шкоду Нагаєву та

Завдання
84. Генеральний прокурор України направив електронною поштою клопотання на поштову скриньку Генерального прокурора Російської Федерації про видачу Сивохіна (який мешкає по адресу:

Опис предмета курсу
  Курс Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень Характеристика навчального курсу (структура залікового кредиту)

Організація поточного модульного контролю
  Оцінювання знань студентів з курсу «Кримінальний процес» здійснюється на основі результатів поточного модульного контролю (ПМК). Загальним об’єктом оцінювання знань студентів при ПМ

САМОСТІЙНА РОБОТА
  Самостійна робота − вид позааудиторної роботи студента навчального характеру. Вона спрямована на вивчення програмного матеріалу навчального курсу. Під час самостійної

НДИВІДУАЛЬНА РОБОТА студентІВ
  Відповідно до вимог «Положення про організацію навчального процесу в кредитно-модульній системі підготовки фахівців» однією з форм організації навчання поряд з аудиторними заняттями

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ УСПІШНОСТІ СТУДЕНТІВ
З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС»   Підсумкове оцінювання рівня знань студентів з кримінального процесу здійснюється на основі результатів поточн

СПИСОК ДОДАТКОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Бережний О. І. Преюдиціальність судових рішень у кримінальних справах / О. І. Бережний. – Х. : Вид. СПД ФО Вапнярчук Н. М., 2004. – 176 с. Беспалько І. Л. Система принципів кримінального п

Для студентів III курсу
У к л а д а ч і: БАБАЄВА Олександра Володимирівна, БЕСПАЛЬКО Інна Леонідівна, БЕРЕЖНИЙ Олександр Іванович, ВАПНЯРЧУК В’ячеслав Віталійович, ВЕРХОГЛЯД-ГЕРАСИМЕНКО

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги