Методи навчання

Курс Загальної частини кримінального права України вивчається за допомогою наступних форм та методів навчання: лекційні заняття, семінарські та практичні заняття, самостійна робота, робота в групах, індивідуальні консультації, виконання рефератів.

Лекційні заняття передбачають викладення нового теоретичного матеріалу безпосередньо викладачем. Лекції охоплюють основний матеріал навчальної дисципліни.

Семінарське заняття – це форма навчального заняття, на якому студентами вивчаються попередньо визначені теми навчальної дисципліни шляхом відповідей на питання викладача. Студентами на ці заняття готуються доповіді по темам, що вивчаються. Викладачем організується дискусія по проблемним питанням теорії та практики кримінального права. Самостійна робота студента по підготовці до семінарського заняття фіксується в робочому зошиті. Його ведення є обов’язковим для кожного студента. Робота на семінарському занятті передбачає реферативну форму виступу. Теми рефератів визначаються викладачем згідно переліку, який міститься в робочій програмі. Викладачем оцінюються виступи студентів, їх участь у дискусії, знання та вміння відстоювати свою позицію.

Практичне заняттяяк форма навчання спрямована на формування у студента практичних навичок застосування теоретичних знань та діючого законодавства при вирішенні практичних завдань. Самостійна робота студента по підготовці до практичного заняття фіксується в робочому зошиті, ведення якого є обов’язковим для кожного студента.

Самостійна роботавизначається навчальною програмою дисципліни, методичними матеріалами, завданнями та вказівками викладача. Вона забезпечується цілою низкою навчально-методичних засобів, які застосовуються при вивченні дисципліни: підручник, навчальні та методичні посібники, конспект лекцій, робочі зошити, рекомендована наукова фахова монографічна і періодична література. Самостійна робота може виконуватися у бібліотеці, навчальних кабінетах, комп’ютерних класах, а також в домашніх умовах.