Завдання

1. На виборчу посаду місцевого рівня претендували три кандидати: Фроленко, Савенко і Петренко. Савенко запропонував Фроленку зняти свою кандидатуру, пообіцявши за це передати останньому гроші.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням? Чи зміниться кваліфікація за умови, що Фроленко погодився і зняв свою кандидатуру з балотування?

 

2. Керівник фірми Шубхазов встановив на службові телефони апаратуру для прослуховування та запису розмов. Співробітники про це не знали, а коли дізнались, то звернулись до прокуратури і зазначили, що вели з цих телефонів і приватні розмови. Шубхазов пояснив свої дії тим, що службові телефони не призначені для приватних розмов, тим більше міжміських.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням.

 

3. Приревнувавши свою дружину до сусіда, Скляренко подзвонив і, коли двері відчинилися, відштовхнув хазяїна, зайшов до квартири і оглянув усі кімнати. Дружини він не знайшов. Хазяїн звернувся до прокуратури зі скаргою про порушення недоторканності його житла.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням?

 

4. Семко, дізнавшись про вакантне місце референта керівника на фірмі «Валіко ЛТД», звернулася до відділу кадрів фірми з проханням прийняти її на роботу. Керівник фірми Капустян відмовив їй, мотивуючи це тим, що на цю посаду вже підібрана кандидатура. Насправді місце лишалося вакантним ще деякий час.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням?

 

5. Костенко поділився зі своїм знайомим Савченком задумом написати оповідання і розповів, чому воно буде присвячене, про що в ньому йтиметься, тобто повністю виклав основний зміст оповідання. Через деякий час Савченко опублікував під своїм ім’ям оповідання, яке за змістом повністю співпадало з задумом Костенка.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням?

6. Івченко згідно із рішенням суду був зобов’язаний сплачувати аліменти на утримання малолітньої доньки, але не робив цього. Враховуючи це, дружина звернулася до суду з проханням притягти Івченко до кримінальної відповідальності. По справі було встановлено, що існує заборгованість за 6 місяців. На цій підставі відповідача було засуджено за ч. 1 ст. 164 КК України до одного року виправних робіт. Адвокат Івченка звернувся до обласного суду з касаційною скаргою, у якій просив вирок суду скасувати, а підзахисного від відповідальності звільнити за відсутністю складу злочинів, тому що ухиляння Постолова від сплати аліментів не містить ознак злісності.

Скарга була мотивована тим, що Івченко не попереджався про кримінальну відповідальність, місце роботи не приховував, а заборгованість утворилася протягом року за рахунок перерв в 1-2 місяці між звільненнями з роботи, до того ж не встановлено жодного випадку, коли б він не сплачував аліменти три місяці поспіль.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням?

 

7. Рішенням місцевого суду калькулятор їдальні Єфимкова була поновлена на роботі як звільнена з грубим порушенням законодавства про працю. Коли Єфимкова з’явилася до їдальні, щоб приступити до виконання своїх обов’язків, завідуючий їдальнею Козленко до роботи її не допустив, а на пропозицію судового виконавця негайно відновити Єфимкову на роботі відповів відмовою.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням.

 

8. Пенсіонерка Черняхова займалася тим, що виймала з поштових скриньок своїх сусідів листи, акуратно розкривала їх, читала, потім запечатувала і повертала на місце. Здобуту таким шляхом інформацію вона використовувала для інтриг проти сусідів до тих пір, поки не була викрита ними.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням.