рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Завдання.

Завдання. - раздел Право, Кримінально-виконавче право Засуджений До Позбавлення Волі Батраченко Звернувся До Начальника Колонії Мін...

Засуджений до позбавлення волі Батраченко звернувся до начальника колонії мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання із заявою про надання йому можливості поїхати до місця проживання з метою укладення договору купівлі-продажу автомобіля, який належить йому на праві приватної власності.

Як повинна бути розглянута заява засудженого ?

Відповідь:

Відповідно до ч. 2 ст. IllKBK України заява засудженого про терміновий виїзд у зв'язку з винятковими обставинами має бути розглянута протягом доби. Але відповідно до ч. 1 ст. 111засудженим, які тримаються у виправних колоніях мінімального рівня безпеки, дільницях соціальної реабілітації виправних колоній середнього рівня безпеки та виховних коло­ніях, може бути дозволено короткочасні виїзди за межі колонії на території України на строк не більше 7 діб, не включаючи часу, необхідного для проїзду в обидва кінці (не більше 3 діб), у зв'язку з такими винятковими особистими обставинами:

1) смерть або тяжка хвороба близького родича, що загрожує життю хворого;

2) стихійне лихо, що спричинило значну матеріальну шкоду засудженому або його сім'ї.

Враховуючи те, що причина, на підставі якої Батраченко намагався отримати право на виїзд до місця проживання, не належить до причин, що перелічені у зазначеному вище поло­женні закону, йому буде відмовлено у наданні короткочасного виїзду за межі колонії.


Зміст навчального матеріалу за темами

З урахуванням того, що у кожному вищому навчальному закладі відводиться різна кількість кредитів на вивчення на­вчальної дисципліни «Кримінально-виконавче право», автори вирішили надати загальне уявлення про створення методичних рекомендацій для підготовки студентів до тієї або іншої теми шляхом прикладу викладення теми 1.

Тема 1. Поняття кримінально-виконавчого права.

Для вивчення цієї теми студенту необхідно звернути увагу на такі питання:

1. Поняття галузі кримінально-виконавчого права, його
предмет та метод.

2. Джерела кримінально-виконавчого права.

3. Поняття кримінально-виконавчої політики.

4. Поняття кримінально-виконавчого законодавства, його значення та основні риси.

5. Мета та завдання кримінально-виконавчого законодав­ства.

6. Система чинного кримінально-виконавчого законодав­ства України.

7. Дія кримінально-виконавчого законодавства у часі і просторі.

8. Поняття норм кримінально-виконавчого права.

При вивченні теми, по-перше, слід розібратися у змісті кримінально-виконавчої політики України, з'ясувати поняття кримінально-виконавчого права як галузі права, а також ви­значити предмет правового регулювання цієї галузі.

Діяльність, пов'язана з виконанням кримінальних покарань, займає значне місце у протидії злочинним проявам. Тому держава зобов'язана приділяти особливу увагу спрямуванню своєї політики у цьому напрямі. Адже від чіткого спрямування політики залежить кінцевий результат такої діяльності.

Студент повинен розуміти специфіку кожного з напрямів кримінальної політики та їх органічний взаємозв'язок. Слід зауважити, що у спеціальній літературі застосовується також термін «каральна політика». Однак зміст каральної політики не можна підміняти кримінально-виконавчою, тому що ка­ральна політика значно ширша за кримінально-виконавчу. Суть та зміст кримінально-виконавчої політики у літературі пов'язують, як правило, тільки з покаранням, виконанням покарання та умовами його відбування. Каральна політика міс­тить весь комплекс заходів та засобів кримінально-правового


спрямування у боротьбі зі злочинністю. Вона становить прак­тику реалізації нормкримінально-процесуального закону (за­тримання як підозрюваного, порушення кримінальної справи та пред'явлення обвинувачення, допит як обвинуваченого та обрання запобіжного заходу, накладення арешту на майно тошо); норм кримінального закону (визнання винним, при­значення конкретного виду покарання); норм кримінально-виконавчого закону (порядок та умови виконання окремих видів покарань, режим відбування покарань, працю, профе­сійну освіту та професійну підготовку засуджених, виховний вплив на засуджених, звільнення від відбування покарання, допомога засудженим, які звільнюються від відбування пока­рання, контроль за ними тощо). При цьому каральна політика включає в себе як основні інститути цих галузей права, так і практику їх застосування. Крім того, вона включає практичну реалізацію загрози застосування покарання, його виконання, тим самим впливаючи на правосвідомість населення, форму­ючи суспільну думку, зміцнюючи правопорядок у цілому.

Кримінально-виконавча політика запроваджується в життя за допомогою таких засобів, як кримінально-виконавче право, діяльність спеціальних державних органів, участь громад­ськості у виправленні засуджених, педагогічних і соціально-психологічних заходів.

Головною формою виявлення і закріплення кримінально-виконавчої політики є кримінально-виконавче право. Кримінально-виконавче право згідно з принципами кримінально-виконавчої політики регулює суспільні відноси­ни, що складаються в процесі виконання покарань.

З точки зору історичного аспекту, студенти повинні засвої­ти зміст основних етапів становлення та розвитку кримінально-виконавчого права, кримінально-виконавчої політики, генезис та розвиток цілей і завдань цієї галузі права в різні періоди розвитку. Окремо слід звернути увагу на процес трансформації виправно-трудового права у кримінально-виконавче.

Під час розгляду питання про предмет кримінально-виконавчого права, до якого належить група правовідносин, що виникають при виконанні і відбуванні всіх видів кримі­нальних покарань, студенти повинні вміти дати характеристику особливостям цих правовідносин (які стосуються їх суб'єктів, об'єкта та змісту). Студентам необхідно знати та вміти обгрун­тувати положення про те, що кримінально-виконавче право — це самостійна галузь права, для якої характерне, насамперед, існування самостійного, специфічного предмета регулювання (суспільних відносин, що складаються в процесі виконання


і відбування кримінального покарання), особливого методу регулювання суспільних відносин, галузевих принципів. Принципамицієї галузі права є:

— невідворотність виконання і відбування покарань;

— законність;

— справедливість;

— гуманізм;

— демократизм;

— рівність засуджених перед законом;

— взаємна відповідальність держави і засудженого;

— диференціація та індивідуалізація виконання покарань;

— раціональне застосування примусових заходів стимулю­вання правослухняної поведінки;

— поєднання покарання з виправним впливом;

— участь громадськості в передбачених законом випадках у діяльності органів і установ виконання покарань.

Як ознака самостійності галузі права в теорії права вказуєть­ся наявність особливої системи правових норм, які прийняті для регулювання певного виду суспільних відносин.

Необхідно відзначити істотні зміни у предметі кримінально-виконавчого права, пов'язані з прийняттям нового кримінально-виконавчого законодавства. Хоча слід підкреслити, що і в минулому, і особливо тепер, незважаючи на ці зміни, кримінально-виконавче право завжди мало і має своєрідний предмет регулювання. Якщо раніше цим предметом були сус­пільні відносини, що виникали в процесі виконання покарань, поєднаних із виправно-трудовим впливом на засуджених, від­тепер предмет правового регулювання розширюється — він охоплює виконання всіх кримінальних покарань.

Слід мати на увазі, що предмет наукикримінально-виконавчого права значно ширший за предмет галузі кримінально-виконавчого права. Він охоплює не тільки сус­пільні відносини, що виникають при виконанні і відбуванні кримінальних покарань, але й правове регулювання, законо­мірності та основні ознаки кримінально-виконавчого права як самостійної, окремої галузі права, а також інші проблеми.

Разом із цим необхідно розуміти, що кримінально-виконавче право— це галузь права, яка міцно пов'язана з іншими галу­зями права як у межах кримінально-правового комплексу, так і поза ними: конституційним, адміністративним, трудовим, цивільним, сімейним правом тощо.

Студентам необхідно проаналізувати питання про коло джерел кримінально-виконавчого права як галузі права, відріз­няючи їх від джерел науки кримінально-виконавчого права.


Норми будь-якої галузі права містяться в їхніх джерелах. У теорії права поняття «джерела права» вживається у 2 зна­ченнях:

матеріальному та юридичному.

У матеріальному значенні — джерелами права визнаються умови життя суспільства, які становлять усю сукупність сус­пільних відносин, у тому числі і зміст волі домінуючої частини суспільства, виражений у нормах права.

В юридичному значенні — джерелами права є ті особливі специфічні форми, в яких виражаються норми права або в яких закріплені чинні норми права. Саме в цьому контексті розглядаються джерела кримінально-виконавчого права.

Під джерелами кримінально-виконавчого права слід розу­міти акти органів влади або компетентних органів управління, які мають норми кримінально-виконавчого права.

Безпосередньо до джерел кримінально-виконавчого права входять норми, що містяться насамперед у КВК України, а також у різноманітних нормативних актах, які регулюють діяль­ність органів та установ виконання покарань і правовідносини, що виникають у сфері виконання покарань, зокрема: Правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань від 25 грудня 2003 p.; Закон України від 24 березня 1998 р. «Про дер­жавну виконавчу службу»; Закон України від 21 квітня 1999 р. «Про виконавче провадження»; Закон України від 1 листопада 1996 р. «Про застосування амністії в Україні»; Закон України від 23 червня 2005 р. «Про Державну кримінально-виконавчу службу України»; Положення про Державний департамент України з питань виконання покарань від 31 липня 1998 p.; Положення про здійснення помилування від 19 липня 2005 p.; Інструкція про порядок виконання покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, за­суджених до таких покарань, від 19 грудня 2003 p.; Інструкція про порядок розподілу, направлення та переведення для від­бування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі від 16 грудня 2003 p.; Положення про дисциплінарний батальйон У Збройних силах України від 5 квітня 1994 p.; Наказ Міністра оборони України від 28 лютого 2002 р. № 81 «Про порядок і умови відбування арешту засудженими військовослужбовцями»; Положення про дільницю слідчого ізолятора на території ви­правної колонії від 30 грудня 2003 р. тощо.

У процесі оволодіння матеріалом цієї теми студенти повинні засвоїти поняття про систему кримінально-виконавчого законо­давстві!. Стаття 2 КВК України містить перелік нормативних актів, які складають кримінально-виконавче законодавство України:


КВК України;

— інші акти законодавства;

— чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

При вивченні кримінально-виконавчого законодавства України студент повинен уважно ознайомитися з тими змі­нами,які знайшли своє відображення у новому КВК, який було прийнято 11 липня 2003 p., і який вступив у дію з 1 січня 2004 р. Особливу увагу необхідно звернути на структуру нового КВК.

Мета і завданнякримінально-виконавчого законодавства вказані у ст. 1 КВК.

Метоюкримінально-виконавчого законодавства КВК на­зиває:

— захист інтересів особи, суспільства і держави;

— створення умов для виправлення і ресоціалізації засу­джених;

— запобігання вчиненню нових злочинів засудженими;

— запобігання вчиненню нових злочинів іншими особами;

— запобігання тортурам та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню із засудженими.

Завданнямикримінально-виконавчого законодавства Укра­їни (ч. 2 ст. 1 КВК) є визначення:

— принципів виконання кримінальних покарань;

— правового статусу засуджених;

 

— гарантій захисту їхніх прав, законних інтересів та обов'язків;

— порядку застосування до них заходів впливу з метою виправлення і профілактики асоціальної поведінки;

— системи органів і установ виконання покарань, їх функ­цій та порядку діяльності;

— нагляду і контролю за виконанням кримінальних по­карань;

— участі громадськості в цьому процесі;

— регламентація порядку і умов виконання та відбування кримінальних покарань;

— регламентація порядку і умов звільнення від відбування покарання;

— регламентація порядку і умов допомоги особам, звіль­неним від покарання;

— регламентація порядку і умов контролю і нагляду за ними.

При вивченні питання про поняття кримінально-правових норм студенти повинні звернути увагу на їх особливостіу по-


рівнянні з нормами інших галузей права, які пояснюються, насамперед, особливостями предмета правового регулювання, особливостями тих суспільно-правових відносин, шо склада­ються у процесі виконання* (відбування) покарання, які вони покликані регулювати. В юридичній літературі наводяться різні класифікації цих норм.Вони поділяються залежно від поставлених завдань і обраних підстав.

I. За формоювони поділяються на:

1) матеріальні;

2) процесуальні.

II. За соціальним призначеннямвони поділяються на:

1) регулятивні (норми, що безпосередньо регулюють
суспільні відносини, які складаються на їхній основі в про­
цесі виконання покарання. Це регулювання шляхом встанов­
лення суб'єктивних прав і юридичних обов'язків суб'єктам
кримінально-виконавчих правовідносин: органам держави і
засудженим. Більшість норм кримінально-виконавчого за­
конодавства належить до регулятивних);

2) правоохоронні (регламентують норми відповідальності, а також специфічні заходи захисту суб'єктивних прав. У ролі правоохоронних норм кримінально-виконавчого права висту­пають норми, що передбачають дисциплінарну і матеріальну відповідальність за порушення регулятивних норм);

3) спеціальні (дефінітивні норми, які визначають поняття):

— декларативні норми, які формулюють принципи, за­
вдання й основні положення кримінально-виконавчого за­
конодавства;

—темпорально-колізійні норми, які встановлюють правило вибору потрібних норм з числа тих, що діють у різний час; просторово-колізійні норми, які встановлюють правило вибору потрібних норм з числа норм, що мають різну територію дії;

—оперативні норми, які встановлюють порядок набрання чинності нових нормативних актів.

III.За характеромвстановленого правила норми кримі­
нально-виконавчого права можуть бути:

— зобов'язальні (встановлюють обов'язок суб'єктів здійсню­
вати певні позитивні активні дії);

— заборонні (встановлюють обов'язок особи не вчиняти певних неправомірних дій);

— уповноважувальні;

— заохочувальні.

IV. За обсягом правового регулювання:

— поширюються на всіх засуджених;

— поширюються на їх окремі категорії.


Потрібно звернути увагу на те, що у зв'язку із змінами у законодавстві з'явилися й інші види кримінально-виконавчих норм (наприклад, ст. 6 К.ВК містить норми-визначення). У своїй структурі норми кримінально-виконавчого права мають ті самі складові частини, які прийнято виділяти в нормах інших галузей права: гіпотезу (що визначає умови, за яких повинна діяти та чи інша норма, і тих суб'єктів правовідносин, яких диспозиція наділяє певними правами та обов'язками); диспози­цію (яка встановлює права та обов'язки суб'єктів кримінально-виконавчих правовідносин) та санкцію (де містяться вказівки на ті правові наслідки, які мають місце при порушенні вимог диспозиції норми). Слід мати на увазі, що норми кримінально-виконавчого права, як правило, не мають усіх трьох перера­хованих елементів. У кримінально-виконавчому законодавстві гіпотеза зазвичай тільки передбачається; частина диспозиції може виноситися за межі нормативних (наприклад, як додаток до них); санкції містяться в окремій нормі.

Насамкінець студент повинен показати зв'язок кримінально-виконавчого права з філософією, соціологією, економікою, психологією, педагогікою, статистикою, наукою управління. Також необхідно відзначити зв'язок кримінально-виконавчого права з іншими правовими науками: кримінальним, адміні­стративним, кримінально-процесуальним, цивільним, жит­ловим, сімейним правом, а також зв'язок з криміналістикою, оперативно-розшуковою діяльністю та іншими юридичними науками та дисциплінами, які вивчаються в навчальних за­кладах у межах спеціальності «Правознавство».

Таким чином, кожен викладач зазначеної дисципліни у ході творчого пошуку зможе сформувати власне уявлення про те, як слід студентам вести підготовку і відпрацьовувати семінарські та практичні заняття, а також ознайомитися з темами, що ви­носяться на самостійне вивчення.

Орієнтиром для створення програми курсу «Кримінально-виконавче право» та методичних рекомендацій повинен слу­гувати паспорт спеціальності, який наводиться нижче.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Кримінально-виконавче право

Інститут права імені Володимира Сташиса... Класичного приватного університету... Кримінально виконавче право Навчальний посібник...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Завдання.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Проведення поточного та підсумкового контролю
Поточний контроль є засобом виявлення ступеня сприй­няття (засвоєння) навчапьного матеріалу з курсу кримінально-виконавчого права. Він пов'язаний з усіма формами навчаль­ного процесу і здійснюється

Критерії оцінки знань, вмінь та практичних навичків
Головним, що враховується екзаменаторами при вирі­шенні питання про рівень підготовки студентів з дисципліни «Кримінально-виконавче право» є: — знання основних положень кримінології;

ДО НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
«КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧЕ ПРАВО» Курс лекцій з кримінально-виконавчого права розрахова­ний на 40 годин. Практичні та семінарські заняття проводяться відповідно до тематичного

Порядок і умови виконання покарання у виді штрафу
Штрафстановить собою вид кримінального покарання, що полягає у стягненні з засудженого в доход держави певної суми грошей і є найбільш м'яким видом покарання, яке може застосовуват

Кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право
Затверджений постановою президії ВАК України від 21 травня 2008 р. № 38-06/6 I. Формула спеціальності: Галузі юридичних наук, які досліджують кримінально-правові

III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені: юридичні науки.
(Бюлетень ВАК України. ~ 2009. ~ № 1. — С 17-19) Таким чином, кожен викладач вказаної дисципліни у ході творчого пошуку зможе сформувати власне уявлення про те, як слід готув

Кримінально-виконавчою права
Кримінально-виконавче право — це галузь права, яка висту­пає засобом протидії злочинності на стадії кінцевого етапу правозастосування і регулює виконання кримінальних по­карань, що передбачені Крим

Кримінально-виконавчого права
Мета та завдання кримінально-виконавчого права як са­мостійної галузі права та напряму науки базуються на меті і завданнях кримінального та кримінально-виконавчого зако­нодавства. З огляду

Кримінально-виконавчого права
Система [від грец. systema] — ціле, складене з частин; закономірно взаємопов'язані один з одним елементи (пред­мети, явища, погляди тощо), які становлять певне цілісне утворення. Кр

Наука кримінально-виконавчого права
Наука кримінально-виконавчого права є окремою га­луззю юридичної науки, що входить в групу так званого кримінально-правового циклу. Вона вивчає весь комплекс правових, економічних,

Особлива частина
регулює відносини, пов'язані з порядком й умовами виконання й відбування засудженим всіх видів покарань і похідні від них, нап­риклад, звільнення засуджених від відбування покарання й контроль за н

КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ
(статті 2, З КВК) Кримінально-виконавче законодавство України складаєтьсяз:

Навчальні завдання до теми
І. Відпрацюйте теоретичні питання: Завдання 1 Які вам відомі періоди розвитку кримінально-виконавчого права України з 1917 р. і до сьогодні?

Міжнародно-правових стандартів поводження із засудженими
Набуття 1995 р. Україною членства у Раді Європи значною мірою вплинуло на розвиток прав і свобод людини, стиму­лювало розроблення нової Конституції, яка відповідає стан­дартам сучасної правової дер

Міжнародно-правових стандартів поводження із засудженими
Набуття 1995 р. Україною членства у Раді Європи значною мірою вплинуло на розвиток прав і свобод людини, стиму­лювало розроблення нової Конституції, яка відповідає стан­дартам сучасної правової дер

Європейські стандарти поводження із засудженими
Мінімальні стандартні правила поводження із в'язнями, як зазначалося раніше, були прийняті в Женеві у 1955 р. на першому Конгресі ООН з профілактики злочинності і по­водження з в'язнями. На основі

Європейські стандарти поводження із засудженими
Мінімальні стандартні правила поводження із в'язнями, як зазначалося раніше, були прийняті в Женеві у 1955 р. на першому Конгресі ООН з профілактики злочинності і по­водження з в'язнями. На основі

Європейські стандарти поводження із засудженими
Мінімальні стандартні правила поводження із в'язнями, як зазначалося раніше, були прийняті в Женеві у 1955 р. на першому Конгресі ООН з профілактики злочинності і по­водження з в'язнями. На основі

Навчальні завдання до теми
І. Відпрацюйте теоретичні питання: Завдання 1 Які положення Загальної декларації прав людини від 10 грудня 1948 р. стосуються кримінально-виконавчого права?

Завдання 8
Засуджені Петров ГЛ., Іваненко С.С. та Кравець Г.Г. зверну­лися зі скаргою до Апеляційної комісії ДДУПВП з питань роз­поділу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до

Контрольні запитання
1.Назвіть найважливіші європейські правові акти, шо визна­чають права людини, та дайте стислу характеристику Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Конвенції п

Тема З ПРАВОВИЙ СТАТУС ЗАСУДЖЕНИХ
3.1. Поняття правовогостатусу засуджених Правовий статус засуджених — це сукупність юридично закріплених конституційних, громадянських та інших прав, свобод, законних інте

Основні права засуджених
Основні права засуджених регламентуються ст. 8 КВК, відповідно до якої засуджені мають право на отримання ін­формації про свої права та обов'язки, про порядок і умови виконання та відбування призна

Основні права засуджених
Основні права засуджених регламентуються ст. 8 КВК, відповідно до якої засуджені мають право на отримання ін­формації про свої права та обов'язки, про порядок і умови виконання та відбування призна

Завдання 2
Під час виборів народних депутатів України в 2006 р. за­суджені Кіцюра В.Л. та Симонеиь П.О., які утримуються в колонії середнього рівня безпеки, відмовились взяти участь в голосуванні. Пе

Органи та установи, що виконують кримінальне покарання, та їх місце в системі державної влади України
Виконання кримінальних покарань є однією з функцій дер­жавної виконавчої влади. Конституція України, кримінальне законодавство та практика його застосування свідчать про те, що держава відводить по

Ротпорядження Кабінету Мийстрів
України від 19 серпня 2009 р.№ 963-р) ЗМІНИ У ПРАВОВОМУ СТАТУСІ: був створений на базі Головного управління виконання покарань МВС Ук

ВІЙСЬКОВІ ЧАСТИНИ, ГАУПТВАХТИ
(cm. I4KBK)  

ВИПРАВНІ ЦЕНТРИ
(ст. 16 КВК)

ВИПРАВНІ ТА ВИХОВНІ КОЛОНІЇ
(статті 18, 19 КВК)  

Завдання 2
1травня 2009 р. у складі організованої злочинної групи, до якої входили Козін В.В., Медінцев С.І., Карцев 1.В. та Петренко Г.Г., було вчинено вбивство родини Іващенко, за що учасни

Завдання 4
Самойленко О.П. був засуджений вперше за ч. З ст. 286 КК України із застосуванням до нього ст. 69 цього Кодексу до 5 років позбавлення волі. 1. Визначте, до якого виду колонії буде розподі

Контрольні запитання
1.Дайте визначення поняття «система органів та установ виконання покарань». 2. Які органи входять до системи органів та установ вико­нання покарань України? 3. Як

Прокурорський нагляд за дотриманням законів при виконанні покарань та відомчий контроль
Конституція України у розділі II проголошує широкі права та свободи людини і громадянина, гарантує їх захист від пося­гання усією системою внутрішнього права, загальноприйняти­ми принципами і норма

Система громадського контролю за дотриманням прав засуджених під час виконання покарань
Здійснення контролю за діяльністю органів і установ виконання покарань має важливе значення для реалізації принципу законності, що дає змогу забезпечити дотримання прав і обов'язків засуджених адмі

ПРОКУРОРСЬКИЙ НАГЛЯД ЗА ВИКОНАННЯМ КРИМІНАЛЬНИХ ПОКАРАНЬ
(cm. 22 КВК)

ВІДОМЧИЙ КОНТРОЛЬ
(ст. 23 КВК) За діяльністю органів і установ виконання покарань здійснюється відомчий контроль вищестоящими органами управління і посадовими особами ДДУПВП ДЦУ

Навчальні завдання до теми
Наказом ДДУПВП № 99 було затверджено зміни до Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, від­повідно до яких жінки, засуджені до довічного позбавлення волі відбувають покарання у ви

Завдання 4
Адміністрацією виправної колонії стосовно засудженого Калашника І.П., який утримується в колонії середнього рівня безпеки, до спостережної комісії, створеної при виконавчому комітеті міської

Контрольні запитання
1.Дайте стислу характеристику Закону «Про прокуратуру» в частині забезпечення прокурорського нагляду за виконанням кримінальних покарань. 2. За яких підстав проводяться пе

Порядок та умови виконання покарання у виді штрафу
Штраф(ст. 53 КК) — це грошове стягнення, що накладаєть­ся судом у випадках і межах, визначених санкціями Особливої частини КК, залежно від характеру вчиненого злочину, ступеня тяжк

Порядок та умови виконання покарання У виді громадських робіт
Громадськіроботи (ст. 56 КК) полягають у виконанні за­судженим безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування, у вільний від роботи чи на

Порядок та умови виконання покарання у виді виправних робіт
Покарання у виді виправних робіт передбачено ст. 57 КК і полягає у виконанні засудженим за вироком суду суспільно корисної праці за місцем роботи з обов'язковим відрахуван­ням у державний бюджет ви

Порядок та умови виконання покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю
Зміст такого виду покарання, як позбавлення права обійма­ти певні посади або займатися певною діяльністю(ст. 55 КК), полягає в обмеженні права засудженого протягом встановле­ного у

Порядок та умови виконання покарання у виді конфіскації майна
Конфіскація майна(ст. 59 КК) передбачає покарання май­нового характеру, внаслідок чого належне засудженому майно переходить у власність держави. Незважаючи на схожість зі штрафом,

Порядок та умови виконання покарання у виді арешту
Покарання у виді арешту (ст. 60 КК) полягає у триманні за­судженого в умовах ізоляції і встановлюється на строк від 1 до 6 місяців. Військовослужбовці відбувають арешт на гауптвахті. Поряд

Порядок та умови виконання покарання у виді обмеження волі
Обмеження волі є основним видом покарання і може бути призначено лише у випадках, які передбачені санкцією ст. 61 Особливої частини КК. Покарання у виді обмеження воліполя

ВИКОНАННЯ ПОКАРАННЯ У ВИДІ ШТРАФУ
________ (статті 26—28 КВК) Порядок виконання покарання у виді штрафу Засуджений зобов'язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду законн

АБО ЗАЙМАТИСЯ ПЕВНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ
(ст. ЗО КВК)

Посадовіособи, якізастосовують заходи заохочення і стягнення
Порядок застосуваннязаходів стягнення            

Завдання 1
Шелудько Н.Ж. 12 грудня 2005 р. Деснянським районним судом м. Чернігова був засуджений до 240 годин громадських робіт. Органами місцевого самоврядування місцем виконання

Завдання 2
25 грудня 2005 р. було оголошено рішення Дарницького районного суду м. Києва, відповідно до якого Петренко С.П. був засуджений за ч. 1 ст. 175 КК до 1 року виправних робіт. 4 січня 2006 р.

Завдання 4
На адресу Петрикова С.В., який відбуває міру покарання в арештному домі, надійшла посилка, в якій знаходилися спор­тивний костюм, тапочки, куртка, печиво, цукор, сало та інші продукти харчування. П

Виконання покарань, що застосовуються до військовослужбовців
Конституція України у ст. 17 встановлює, що оборона України, захист ЇЇ суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України, які створюються відповідно до

Позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу
Чинне кримінальне законодавство (ст. 54 КК) передба­чає застосування покарання у виді позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу. Застосовується це покаран

Для військовослужбовців
Стаття 58 КК розкриває зміст покарання, що призначається як самостійне у разі вчинення злочинів військовослужбовця­ми, крім військовослужбовців строкової служби, на строк від 6 місяців до 2 років у

ОСОБЛИВОСТІ ВІДБУВАННЯ АРЕШТУ ЗАСУДЖЕНИМИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ
(ст. 55 КВК)   Правом застосування заходу заохочення у виді зарахування часу відбування арешту до загального строку військової служ

ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ПОКАРАННЯ У ВИДІ ТРИМАННЯ В ДИСЦИПЛІНАРНОМУ БАТАЛЬЙОНІ
ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ' (ст. 71 КВК)

Завдання 6
До командира дисциплінарного батальйону звернувся засуджений до двох років тримання в дисциплінарному ба­тальйоні Біленко І.С. з заявою про надання йому дозволу на короткостроковий виїзд за межі ба

Характеристика та виконання покарання у виді позбавлення волі на певний строк
Позбавлення волі на певнийстрок — один із найсуворіших видів покарань, який призначається за вчинення злочинів, що становлять підвищену суспільну небезпеку, та полягає в примусовій

Класифікація засуджених
Політика держави у сфері виконання/відбування кримі­нальних покарань передбачає переорієнтацію діяльності кримінально-виконавчої системи. Виконання покарання у виді позбавлення волі на певний строк

Розподіл та прийом засуджених до установ виконання покарань
Визначення загального правила щодо місця відбування пока­рання у виді позбавлення волі на певний строк міститься в Інс­трукції про порядок розподілу, направлення та переведення для відбування покар

СТРУКТУРНІ ДІЛЬНИЦІ ВИПРАВНИХ І ВИХОВНИХ КОЛОНІЙ
(cm. 94 КВК)  

ЗМІНА УМОВ ТРИМАННЯ І ПЕРЕВЕДЕННЯ ЗАСУДЖЕНИХ ДО ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ
(статті 100-101 КВК)  

Завдання 1
Петрова М.В. була засуджена Апеляційним судом м. Киє-а за пунктами 11, 13 ст. 115 КК до довічного позбавлення волі. .. ... . _ \ Визначте вид виправної колони, де відбувати

Завдання З
Засуджена Квитковська В.П. з 25 липня 2002 р. знаходилася під вартою в слідчому ізоляторі м. Луганська у зв'язку з вчи­ненням злочину за ч. З ст. 185 КК і була засуджена 26 травня 2003 р. Жовтневим

Завдання 4
Іваненко В.П. 10 листопада 2006 р. був засуджений Заліз­ничним судом м. Києва за ч. З ст. 152 КК до 11 років поз­бавлення волі. Раніше Іваненко В.П. притягався до кримінальної відпові­даль

Завдання 7
25 грудня 2006 р. Новозаводським судом м. Чернігова Гай­дамаков C.J. був засуджений за ч. З ст. 152 КК із застосуванням ст. 69 КК до 5 років позбавлення волі. Раніше Гайдамаков СІ. відбував покаран

Та засоби режиму відбування покарання
Режим відбування покарання регламентує життєдіяльність органів, які виконують кримінальне покарання, і в першу чергу — кримінально-виконавчих установ. У спеціальній літературі трапляються

В установах виконання покарань
Засоби забезпечення режиму не входять у його зміст і призначаються з метою забезпечення розпорядку та умов виконання/відбування покарання. Ці засоби поділяються на 2 групи: загальні та спеціальні.

Рівня безпеки із загальними умовами тримання
мають право: При сумлінній поведінці і ставленні до праці після відбуття не менше однієї третини строку покарання засуджені, які тримаються в дільниці ресоціалізації випра

Завдання 7
Засуджена Шевченківським районним судом м. Києва Іва­нець С.Г. за ч. 2 ст. 296 КК України до 5 років позбавлення волі систематично порушує встановлений режим виконання відбування покарання, за що н

Контрольні запитання
1. Дайте стислу характеристику загальним заходам забез­печення режиму в установах виконання покарань. 2. В чому особливості застосування спеціальних заходів забезпечення режиму в установах

Матеріально-побутове забезпечення засуджених
Важливою умовою успішного виконання завдань, які ма­ють виправні установи, є належне забезпечення засуджених житлом, одягом, харчуванням та усім іншим, необхідним для перебування людини в місцях ві

Медико-санітарне обслуговування засуджених
Кримінально-виконавче законодавство (ст. 116 КВК) закріплює обов'язок органів і установ виконання покарань організовувати належним чином лікувально-профілактичну та санітарно-протиепідемічну роботу

Медико-санітарне обслуговування засуджених
Кримінально-виконавче законодавство (ст. 116 КВК) закріплює обов'язок органів і установ виконання покарань організовувати належним чином лікувально-профілактичну та санітарно-протиепідемічну роботу

ПОБАЧЕННЯ ЗАСУДЖЕНИХ ДО ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ З РОДИЧАМИ, АДВОКАТАМИ ТА ІНШИМИ ОСОБАМИ. ТЕЛЕФОННІ РОЗМОВИ
_^_^_____________ ^^_ (cm. ПО KBK) Кількість і види побачень вста­новлюються КВК  

КОРОТКОЧАСНІ ВИЇЗДИ ЗА МЕЖІ ВИПРАВНИХ І ВИХОВНИХ КОЛОНІЙ
(cm. IllКВК)             &n

ЛИСТУВАННЯ ЗАСУДЖЕНИХ ДО ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ
________________ (cm.cm. 112-114 KB К)              

Навчальні завдання до теми
Засуджені Петрик В.А. та Іваненко М.Г. прибули в колонію оеднього рівня безпеки 5 січня 2007 р. Обидва до засудження пооживали в м. Дніпропетровську на вул. Героїв Дніпра, 10.

Завдання 6
Засуджений Петров Т.О. в своїй скарзі на адресу прокурора району, на території якого знаходиться виправна колонія, скар­житься надії начальника виправної колонії, який при розгляді його заяви про у

Л. Залучення засуджених до праці як засіб виправлення особи
Історія становлення та розвитку кримінально-виконавчої системи України нерозривно пов'язана з розвитком кримі­нально-виконавчого законодавства загалом та регулюванням кримінально-правових відносин.

Умови праці засуджених та 11 оплата
Суспільно корисна праця як один з основних засобів виправлення засуджених зобов'язує засуджених працювати в місцях, що визначені адміністрацією установи, і виконувати відповідну роботу (ст. 118 КВК

Матеріальна відповідальність засуджених до позбавлення волі
Засуджені до позбавлення волі несуть матеріальну відпові­дальність за заподіяні державі під час відбування покарання ма­теріальні збитки згідно із законодавством. Вони також повинні відшкодувати зб

Професійно-технічне навчання засуджених до позбавлення волі
Професійно-технічна підготовка засуджених належить не тільки до засобів виправлення, а й насамперед до засобів за­безпечення успішної соціальної реабілітації осіб, звільнених з місць позбавлення во

УМОВИ І ОПЛАТА ПРАЩ ЗАСУДЖЕНИХ ДО ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ. ВІДРАХУВАННЯ ІЗ ЗАРОБІТКУ АБО ІНШОГО ДОХОДУ
(статті 119-121 КВК) Схема 11.2.   Умови праці Опла

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАСУДЖЕНИХ ДО ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ
(cm. 122 КВК) ^____ С5   Засуджені мають право на загальних підставах на державне пенешне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'я

Завдання З
Засуджені Петрашкевич О.П. та Цимбал П.Г. звернулись із заявою до начальника виправної колонії про переведення їх на іншу роботу в зв'язку з вагітністю понад 4 місяці. 1. Дії адміні

Завдання 6
22 січня 2007 р. в одному із цехів деревообробного підпри­ємства виправної колонії сталася пожежа. У ході перевірки було встановлено, що засуджені Осокін В.Д. та Петров Г.Р. палили не у відведеному

Виправлення засуджених як мета покарання
Розвиток суспільства неминуче має бути пов'язаний із повагою до людини, її прав, свобод, внутрішнього світу та проблем життя у суспільстві. Шлях, який торує Україна д0 стандартів Європей

Заходи заохочення та стягнення, що застосовуються до засуджених
Для стимулювання засуджених до виконання вимог р< та умов відбування покарання передбачена широка сі заохочень та стягнень. Стаття 130 КВК визначає заходи заохочення засудже сумл

ЗАХОДИ СТЯГНЕННЯ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ДО ОСІБ, ПОЗБАВЛЕНИХ ВОЛІ
_________ __^__^_ (статті 132, 133 КВК) Схема 12.5.          

Завдання 2
За сумлінну поведінку та зразкове виконання виробничих завдань, активну участь у підготовці шахматного турніру нака­зом начальника виправної колонії засуджений Самусь І.П. був нагороджений цінним п

Завдання 5
20 січня 2007 р. під час перевірки законності при виконан­ні покарань у виді позбавлення волі прокурором району, на території якого знаходиться виправна колонія, було виявлено, що чергові помічники

Контрольні запитання
1.Дайте визначення соціально-виховної роботи. 2. Яка категорія засуджених може залучатися до роботи в самодіяльних організаціях? 3.

ЗАСУДЖЕНИХ
13.1. Особливості відбування покарання неповнолітніми Визнання впливу соціальних умов, суперечностей у розвитку суспільства на характер морального формування особистості є

Особливості відбування покарання засудженими жінками
Особливий статус жінки у суспільстві як матері, вихователь­ки підростаючого покоління, трудівниці, висуває підвищені вимоги до її моральності, поведінки та соціальної відпові­дальності. Тому не мож

Особливості відбування покарання у виді довічного позбавлення волі
Довічне позбавлення волі впроваджено у зв'язку зі ска­суванням смертної кари. У всіх випадках, коли за вчинення особливо тяжкого злочину в альтернативній санкції статті Особливої ч

ОСОБЛИВОСТІ ВІДБУВАННЯ ПОКАРАННЯ У ВИХОВНИХ КОЛОНІЯХ. УЧАСТЬ ГРОМАДСЬКОСТІ У ВИПРАВЛЕННІ І РЕСОЦІАЛІЗАЦІЇ ЗАСУДЖЕНИХ НЕПОВНОЛІТНІХ
(ст.ст. 143, 149 KBK)  

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ДО ЗАСУДЖЕНИХ НЕПОВНОЛІТНІХ ЗАХОДІВ ЗАОХОЧЕННЯ І СТЯГНЕННЯ
(статті 144-146 КВК)_______________ ___________________________ S с»   За сумлінну поведінку і ставлення до праці та н

Завдання 2
Засуджена Мартиненко Н.В., яка утримується у виправній колонії мінімального рівня безпеки, де функціонує будинок дитини, звернулась до начальника виправної колонії з про­ханням дозволити їй прожива

Завдання 6
Засуджений Кизим І.П., 1992 р.н., звернувся із заявою до начальника виховної колонії про надання йому тривалого по-

Підстави звільнення засуджених від відбування покарання
Звільнення від відбування покарання завершує весь процес виконання покарання. Ця важлива подія має комплексний характер і регулюється не тільки нормами кримінально-вико­навчого, а й кримінального т

Порядок звільнення засуджених
Загальний порядок звільнення від відбування покарання передбачено ст. 153 КВК, а порядок дострокового звільнен­ня засуджених — ст. 154 КВК. Основні правила звільнення

Контроль за звільненими від відбування покарання
Для закріпленні результатів карально-виховного впливу, запобігання вчиненню нових злочинів певною категорією звільнених від відбування покарання передбачено організацію різних форм контролю, що зді

Соціальна адаптація звільнених від відбування покарання
Кожен вид покарання має кількісні межі та визначений зміст, спосіб впливу на засудженого чітко регламентований криміналь­ним законом, і ніхто не має права виходити за межі кількісних і якісних хара

ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ОСОБАМИ, УМОВНО-ДОСТРОКОВО ЗВІЛЬНЕНИМИ ВІД ВВДБУВАІІІІ5ҐПОКАРАІІНЯ
(cm.cm. 160-162 КВК)                

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОСІБ, ЗВІЛЬНЕНИХ ВІД ВІДБУВАННЯ ПОКАРАННЯ З ВИПРОБУВАННЯМ
(cm. 166 КВК)   У разі ухилення засудженого, звільненого від від­бування покарання з випробуванням, від виконання обов'язків, які покладені н

Завдання З
Коваленко СВ., який був засуджений за ч. 2 ст. 189 КК до 5 років позбавлення волі, після відбуття встановленого законом строку покарання був представлений начальником відділення на комісію щодо умо

Кримінально-виконавчих систем світу
Попередницею сучасних світових кримінально-виконавчих систем була система одиночного (індивідуального)ув'язнення. Це — система механічного роз'єднання арештантів, що прова

Загальна характеристика виконання кримінальних покарань в іноземних країнах
Вивчення функціонування сучасних пенітенціарних систем з метою запровадження позитивного досвіду у формуванні кримінально-виконавчої системи України нагально необхідне. Це питання не суто юридичне,

Завдання 2
Складіть порівняльну таблицю видів кримінально-виконавчих установ та виправних колоній, які виконують покарання у виді позбавлення волі:   Назва дер

Завдання 6
Застосування яких видів покарань, на ваш погляд, є най­більш ефективним у країнах Євросоюзу? Складіть таблицю:   Назва держави Вид пока

Кримінально-виконавчого права іноземних держав
1. Проблеми еволюції кримінально-виконавчих систем СНД. 2. Альтернативні покарання в зарубіжних країнах. 3. Досвід застосування позбавлення волі в країнах Західної Європи.

Тема 1. Поняття кримінально-виконавчого права
1. Кримінально-виконавче право — це: 1) самостійна галузь права; 2) комплексна галузь права; 3) складова кримінального права; 4) складова кримінального та

Тема 4. Органи та установи виконання покарань
/. Установами виконання покарань є: 1) Державний департамент України з питань виконання покарань, його територіальні органи управління, кримінально-виконавча інспекція; 2)

Тема5. Контрольза діяльністю органів та установ виконання покарань
1. Згода спостережної комісії потрібна щодо: 1) застосування до засуджених гамівної сорочки, наруч­ників; 2) поміщення до дисциплінарного ізолятора; 3) подання до

Тема5. Контрольза діяльністю органів та установ виконання покарань
1. Згода спостережної комісії потрібна щодо: 1) застосування до засуджених гамівної сорочки, наруч­ників; 2) поміщення до дисциплінарного ізолятора; 3) подання до

Тема5. Контрольза діяльністю органів та установ виконання покарань
1. Згода спостережної комісії потрібна щодо: 1) застосування до засуджених гамівної сорочки, наруч­ників; 2) поміщення до дисциплінарного ізолятора; 3) подання до

Тема 8. Система виконання покарання у виді позбавлення волі
/. У виправних колоніях ізолюються від інших засуджених, а також роздільно тримаються: 1) особи, засуджені за злочини, пов'язані з незаконним обігом наркотичних засобів; 2)

Тема 10. Умови відбування покарання та засоби їх забезпечення
/. У виправних колоніях середнього рівня безпеки засуджені мають право витрачати на місяць для придбання продуктів харчування і предметів першої потреби гроші, зароблені у ви­правній колонії, в

Тема 12. Виховний вплив на засуджених у період відбування покарання
L Одним із заходів заохочення, що застосовуються до за' суджених до позбавлення волі неповнолітніх, є: 1) короткострокова відпустка додому; 2) видача подвійної норми харчув

Тема 13. Особливості відбування покарання окремими категоріями засуджених
/. Засуджені у виправних колоніях середнього рівня безпеки мають право одержувати: 1) щомісяця 2 короткострокових і 1 раз на місяць тривале побачення; 2) щомісяця короткост

Тема 14. Звільнення засуджених від відбування покарання
1. Адміністративний нагляд встановлюється щодо: 1) неповнолітніх; 2) визнаних судом особливо небезпечними рецидивістами; 3) засуджених за злочини, пов'язані з нарк

Тема 15. Основні положення кримінально-виконавчого права іноземних держав
/. Приватні виховні установи для неповнолітніх існують у: 1) США; 2) Великій Британії; 3) Франції; 4) ФРН; 5) Росії. 2. Найбі

І. Нормативні акти
Закони, кодекси 1. Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України. — 1996. — № ЗО. — Ст. 141. 2. Кримінально-виконавчий кодекс України від 11 липня

Підзаконні нормативні акти
21. Положення про здійснення помилування, затв. Указом Президента України від 19 липня 2005 р. № 1118/2005 // Офі­ційний вісник України. — 2005. — № 29. — Ст. 1705. 22. Програма подальшого

Слідчо-судова практика
1. Аналіз стану здійснення судочинства судами загальної юрисдикції в 2008 р. // Вісник Верховного Суду України. — 2009. - № 5. - С 19-35. 2. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 1

Нормативні акти міжнародного характеру
26. Европейская конвенция о защите прав человека и основных свобод от 4 декабря 1950 г. // Юридический вест­ник. — 1998. — № 4. — С. 17. 27. Европейские пенитенциарные правила от 11 января

Підручники, посібники, коментарі
43.Аксенов А.А. Организация контроля в системе ИТУ. — Рязань: Рязан. высш. шк. МВД СССР, 1986. — 95 с. 44. Александров Ю.К. Очерки криминальной субкультуры. — М.: Права че

Статті у періодичних виданнях, тези доповідей
302. Абаринов А. Из истории пенитенциарных учреждений Украины // Аспект — інформаційний бюлетень. — 2001. — № 2(3). — С. 46-50. 303. Ананиан Л.Л. Некоторые проблемы уголовной поли­тики в с

Тема 1. Поняття кримінально-виконавчого права
Гіпотеза норми кримінально-виконавчого права (КВП) — це визначення меж чинності (дії), тобто тих умов, за яких повинна діяти норма, і тих суб'єктів правовідносин, яких диспозиція на

Тема 2. Міжнародно-правові стандарти поводження із засудженими
Видача злочинців (екстрадиція) — це передача злочинців державою, на території якої вони перебувають, іншій державі (на її вимогу) для притягнення їх до кримінальної відпові­дальності або для

Тема 3. Правовий статус засуджених
Види покарань (ст. 51 КК) — це заходи, що застосовуються до осіб, визнаних винними у вчиненні злочину; судом можуть бути застосовані лише такі види покарань:

Тема 5. Контроль за діяльністю органівта установ виконання покарань
Громадська організація — це об'єднання громадян для задо­волення і захисту законних суспільно корисних інтересів. Громадськість — це соціально активна частина суспільства, як

Тема 5. Контроль за діяльністю органівта установ виконання покарань
Громадська організація — це об'єднання громадян для задо­волення і захисту законних суспільно корисних інтересів. Громадськість — це соціально активна частина суспільства, як

Тема 5. Контроль за діяльністю органівта установ виконання покарань
Громадська організація — це об'єднання громадян для задо­волення і захисту законних суспільно корисних інтересів. Громадськість — це соціально активна частина суспільства, як

Тема 8. Система виконання покарання у виді позбавлення волі
Види виправних колоній (ст. 18 КВК): — мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами три­мання; — мінімального рівня безпеки із загальними умовами три­мання; —

Тема 9. Режим відбування покарання та засоби його забезпечення
Інженерні загорожі — це споруди і конструкції, які встанов­люються на місцевості в межах заборонених зон, в спеціальних будівлях, інженерних комунікаціях та усередині об'єктів, які охороняют

Тема 12. Виховний вплив на засуджених в період відбування покарання
Виховні заходи із засудженими (п. 71 Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань) — заходи, що про­водяться на підставі програм диференційованого виховного впливу в установлени

Тема 14. Звільнення засуджених від відбування покарання
Амністія — спеціальний вид звільнення від кримінальної відповідальності та/чи покарання (повне або часткове) осіб, винних у вчиненні злочинів, що здійснюється судом на підставі відповідного

Тема 15. Основні положення
кримінально-виконавчого права іноземнихдержав Арештні доми — це місцеві тюрми у Франції, які утворюють­ся в департаментах і в яких утримуються ув'язнені під варту д

Тема 15. Основні положення
кримінально-виконавчого права іноземнихдержав Арештні доми — це місцеві тюрми у Франції, які утворюють­ся в департаментах і в яких утримуються ув'язнені під варту д

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги