рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Особливості банкрутства фізичної особи–підприємця

Особливості банкрутства фізичної особи–підприємця - раздел Право, ГОСПОДАРСЬКЕ ПРАВО Особливості Банкрутства Окремих Восьми Суб’Єктів Підприємницької Діяльності П...

Особливості банкрутства окремих восьми суб’єктів підприємницької діяльності передбачені ст. ст. 41 – 53 Закону. Серед яких для прикладу розглянемо особливості банкрутства фізичної особи-підприємця.

Особливості банкрутства фізичної особи-підприємця встановлюються ст.47-49 Закону. Відповідно до цих статей заява про порушення справи про банкрутство громадянина-підприємця може бути подана в господарський суд громадянином-підприємцем, який є боржником, або його кредиторами, за винятком кредиторів, вимоги яких пов'язані з зобов'язаннями, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, кредиторів, які мають вимоги щодо стягнення аліментів, а також інші вимоги особистого характеру.

При цьому слід зазначити, як що громадянин не зареєстрований як підприємець і має заборгованість перед кредиторами – він не може бути суб’єктом банкрутства.

До заяви громадянина-підприємця про порушення справи про банкрутство може бути доданий план погашення його боргів, копії якого направляються кредиторам та іншим учасникам провадження у справі про банкрутство.

За відсутності заперечень кредиторів господарський суд може затвердити план погашення боргів, що є підставою для зупинення провадження у справі про банкрутство на строк не більше трьох місяців. Якщо в результаті виконання боржником плану погашення боргів вимоги кредиторів задоволені в повному обсязі, провадження у справі про банкрутство припиняється.

У разі визнання громадянина-підприємця банкрутом до складу ліквідаційної маси не включається майно громадянина-підприємця, на яке згідно з цивільним процесуальним законодавством України не може бути звернено стягнення.

Угоди громадянина-підприємця, пов'язані з відчуженням або передачею іншим способом майна громадянина-підприємця заінтересованим особам протягом року до порушення провадження у справі про банкрутство, можуть бути визнані господарським судом недійсними за заявою кредиторів.

Одночасно з прийняттям заяви про порушення справи про банкрутство громадянина-підприємця, господарський суд накладає арешт на майно громадянина-підприємця, за винятком майна, на яке згідно з цивільним процесуальним законодавством України, не може бути звернено стягнення. За клопотанням громадянина-підприємця господарський суд може звільнити з-під арешту майно (частину майна) у разі укладення договору поруки чи іншого забезпечення виконання зобов'язання громадянина-підприємця третіми особами.

За заявою громадянина-підприємця господарський суд може відкласти розгляд справи про банкрутство не більше ніж на два місяці для проведення громадянином-підприємцем розрахунків з кредиторами чи укладення мирової угоди. Якщо у цей строк громадянин-підприємець не подав доказів задоволення вимог кредиторів і в зазначений строк не укладено мирової угоди, господарський суд визнає громадянина-підприємця банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання громадянина-підприємця банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: строки виконання зобов'язань громадянина-підприємця вважаються такими, що настали; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших фінансових (економічних) санкцій за всіма зобов'язаннями громадянина-підприємця; припиняється стягнення з громадянина-підприємця за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян.

Копію постанови про визнання громадянина-підприємця банкрутом і інформацію про відкриття ліквідаційної процедури господарський суд направляє всім відомим кредиторам із зазначенням строку пред'явлення кредиторами вимог, який не може перевищувати два місяці. Направлення кредиторам зазначеної копії постанови господарського суду здійснюється за рахунок громадянина-підприємця, визнаного банкрутом.

Постанова господарського суду про визнання громадянина-підприємця банкрутом та виконавчий лист про звернення стягнення на майно громадянина-підприємця направляються судовому виконавцю для здійснення реалізації майна банкрута. Продажу підлягає все майно громадянина-підприємця, за винятком майна, що не включається до складу ліквідаційної маси.

У разі необхідності постійного управління нерухомим майном або цінним рухомим майном громадянина-підприємця, визнаного банкрутом, господарський суд призначає для цієї мети ліквідатора та визначає розмір його винагороди. У цьому разі продаж майна громадянина-підприємця здійснюється ліквідатором.

Кошти, отримані від продажу майна громадянина-підприємця, визнаного банкрутом, а також наявні у нього кошти у готівковій формі вносяться на депозитний рахунок нотаріальної контори та використовуються за рішенням господарського суду, який визнав громадянина-підприємця банкрутом.

До задоволення вимог кредиторів із коштів, внесених на депозит нотаріальної контори, відшкодовуються витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство громадянина-підприємця і виконанням постанови господарського суду про визнання громадянина-підприємця банкрутом.

Вимоги кредиторів задовольняються в такій черговості:

у першу чергу задовольняються вимоги громадян, перед якими громадянин-підприємець несе відповідальність за заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації відповідних періодичних платежів, а також вимоги щодо стягнення аліментів;

у другу чергу проводяться розрахунки щодо виплати вихідної допомоги та оплати праці особам, які працюють за трудовим договором (контрактом), і щодо виплати авторської винагороди;

у третю чергу задовольняються вимоги кредиторів за зобов'язаннями, забезпеченими заставою майна громадянина-підприємця;

у четверту чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів);

у п'яту чергу проводяться розрахунки з іншими кредиторами.

Вимоги кожної наступної черги кредитівзадовольняються після задоволення вимог попередньої черги. За недостатністю коштів на депозитному рахунку нотаріальної контори для повного задоволення всіх вимог однієї черги кошти розподіляються між кредиторами відповідної черги пропорційно сумам їх вимог.

Вимоги кредиторів щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, вимоги щодо стягнення аліментів, а також інші вимоги особистого характеру, які не були задоволені в порядку виконання постанови господарського суду про визнання громадянина-підприємця банкрутом або які погашені частково чи не заявлені після визнання громадянина-підприємця банкрутом, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про банкрутство громадянина-підприємця відповідно в повному обсязі або в незадоволенні їх частині в порядку, встановленому цивільним законодавством України.

Зауважимо, що крім банкрутства фізичної особи-підприємця, відповідно до Закону (ст.ст. 41-53), передбачені особливості банкрутства інших суб’єктів підприємництва.

До них відносяться банкрутство: містоутворюючих підприємств (ст.42); особливо небезпечних підприємства (ст.34); сільськогосподарських підприємств (ст.44); фермерського господарства (ст.50); страхових організацій та професійних учасників ринку цінних паперів (ст.45); відсутнього боржника (ст.52); боржника, що ліквідується власником (ст.51); боржника його керівником (ст.53).

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ГОСПОДАРСЬКЕ ПРАВО

ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ... Г В Смолин ГОСПОДАРСЬКЕ ПРАВО УКРАЇНИ Навчальний посібник ге видання...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Особливості банкрутства фізичної особи–підприємця

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

УКРАЇНИ
загальна частина   Навчальний посібник 2-ге видання перероблене та доповнене     Львів ББК 67.99

Господарська діяльність: поняття та види
Поняття «господарської діяльності» є визначальним для подальшого розуміння і засвоєння форм та методів державного регулювання виробництва суспільно – необхідних матеріальних благ, які є результатом

Підприємництво як спосіб господарської діяльності
Засади підприємницької діяльності в Україні передбачені ст. 42 Конституцією України. Згідно з цією статтею кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. У той же час така

Господарські правовідносини, їх ознаки і види
Виходячи з того, що сфера господарювання не є однорідною у складаються різноманітні відносини, пов’язані з господарською діяльністю. Оскільки така діяльність неможлива без вступу її суб’єктів у вза

Поняття, предмет, принципи і метод господарського права
Загальноприйнято в юридичній науці та правозастосуванні, що галузь права є основним елементом структури права. Як частина цілого кожна галузь права взаємодіє з іншими галузями і з системою права в

Поняття і система господарського законодавства
За аналогією інших галузей, господарське законодавство - це система нормативно-правових актів, які регулюють відносини щодо безпосереднього здійснення господарської діяльності та керівництва

Регулювання підприємницької діяльності як засіб підтримки підприємництва
Державне регулювання підприємницької діяльності розглядається як форма державного впливу на господарську діяльність недержавних господарюючих суб’єктів. Воно виражається у державній регуляторній по

Дерегулювання підприємницької діяльності
Із змісту регуляторної політики випливає розуміння делегування. Під дерегулюванням слід розуміти сукупність спрямованих на зменшення втручання державних органів у підприємницьку діяльність,

Фінансування заходів державної підтримки підприємництва
Державна підтримка підприємництва в Україні здійснюється як на державному, так і територіальному рівнях також у вигляді: фінансової підтримки (фінансової допомоги); кредитної підтримки; пода

Контрольні запитання
1. Які Ви знаєте засоби державного регулювання підприємницької діяльності? 2. Які сфери підприємництва регулюються найбільше? 3. У чому полягає діалектика регулюв

Поняття, ознаки та види суб’єктів господарських правовідносин
Поняття «суб’єкт» у філософському аспекті визначається як джерело цілеспрямованої активності, носія предметно – практичної діяльності яким є, насамперед, індивід. Разом з цим, суб’єкт – це колектив

Громадяни-підприємці як суб’єкти господарювання
Насамперед зазначимо, що господарську діяльність в залежності від правового становища її суб’єктів-громадян можна розділити на дві великі категорії: ­ індивідуальна споживацька діяльність

Поняття та види організаційно–правових форм підприємства
Домінуюче місце серед суб'єктів господарювання належить підприємствам. Це зумовлено особливими економічними і соціальними функціями підприємства в економічній системі, а саме функціями товаровиробн

Поняття і види господарських товариств
Така організаційно-правова форма підприємництва, як господарське товариство, має істотні особливості щодо створення, діяльності та юридичного статусу. Його правовий статус визначається як відповідн

Поняття та види кооперативів
Учасниками господарських відносин у сфері господарювання є також кооперативи. Їх правовий статус визначається ГК (ст. ст. 94—111), ЦК (§ 2 гл. 8), законами України від 10.07.2003 р «Про кооперацію»

Господарські об’єднання
Щоб успішно працювати в умовах ринкової конкуренції і членства в СОТ та вступу до ЄС реалізувати значні фінансово – промислові проекти, підприємства можуть об’єднуватися у групи за галузевим терито

Господарські організації – органи господарського керівництва
Особливе місце у системі державних органів щодо вирішення питань господарського керівництва займає Верховна Рада України. Підтверджується тим, що вона відіграє провідну роль у встановленні правових

Контрольні запитання
1. Кого потрібно вважати суб’єктом господарювання? 2. Дайте визначення поняття «підприємство» та назвіть його види. 3. Які є види підприємств залежно від кількост

Загальні умови створення господарських організацій
При розгляданні цього питання концептуально виходитимемо з положення ч.2 ст.55 ГК про те, що суб’єктами господарювання є господарські організації – юридичні особи, створені відповідно до Цивілньго

Установчі документи
Установчі документи – це документи, які фіксують волевиявлення на створення юридичної особи, або фізичної особи-підприємця для досягнення мети задля якої вона створюється, права і обов'язки

Правове значення і порядок державної реєстрації
Державна реєстрація суб’єктів господарської діяльності в юридичній літературі – це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, а також фізичної особи-підприємця, яка має намі

Державна реєстрація змін до установчих документів
При розгляді цього питання насамперед зазначимо, що відповідно до абзацу 2 п.13 ст.24 Закону із змінами та доповненнями, подання засновником (засновниками) або уповноваженою ними (ними) особою доку

Контрольні запитання
1. Для чого відбувається реєстрація юридичних осіб-суб’єктів господарювання? 2. Ким і в який термін відбувається реєстрація юридичних осіб-суб’єктів підприємництва?

Поняття і види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню
Термін ліцензія вживається в кількох значеннях: як ліцензування експортно - імпортних та банківських операцій за законами України від 16.04.1991 року «Про зовнішньоекономічну діяльність» і

Процедура одержання ліцензії
Відносини у зв’язку з ліцензуванням виникають між суб’єктом господарювання і органом ліцензування. В даному випадку суб'єкт господарювання, який має намір провадити певний вид господарської діяльно

Нагляд та контроль у сфері ліцензування
Правові питання державного нагляду за додержанням органами ліцензування вимог законодавства у сфері ліцензування регламентовані ст. 20 Закону. Згідно з цим законом його здійснює спеціально уповнова

Патентування підприємницької діяльності
Для здійснення дечких видів підприємницької діяльності чинним господарським законодавством передбачено патентування. Відповідно ч.2 ст.14 ГК правові засади ліцензування, патентування певних видів г

Поняття і способи припинення діяльності суб’єкта господарювання
Діяльність суб’єкта господарювання, як правило, не обмежується певним часом. За загальним правилом вона є безстроковою. Випадки можливого припинення суб’єкта господарювання та його наслідки передба

Поняття, суб’єкти і підстави банкрутства
Однією з юридичних підстав ліквідації суб’єкта господарювання є банкрутство, яке як явище має економіко – правовий характер. Підстави і порядок визнання суб’єкта господарювання банкрутом встановлен

Стадії провадження у справі про банкрутство
Провадження у справі про банкрутство складається з таких стадій: 1. Порушення провадження у справі про банкрутство відбувається протягом п'яти днів з дня надходження відповідної зая

Судові процедури, які застосовуються до боржника
Відповідно до ст. 4 Закону щодо боржника застосовуються такі судові процедури: 1) процедура розпорядження майном боржника; 2) процедура санації; 3) укладення мирової угод

Державна реєстрація припинення суб’єкта господарювання
Як уже зазначалося в § 1 цієї глави, що юридична особа – суб’єкт господарювання припиняється в результаті передання всього майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам правонаступника у результ

Контрольні запитання
1. Які Ви знаєте способи припинення діяльності суб’єктів господарювання? 2. У чому різниця між реорганізацією і ліквідацією? 3. За яких підстав проводиться добров

Загальні положення про право власності та інші речові права суб’єктів господарювання
Власність як науковий термін вживається у двох аспектах: економічному і юридичному. В економічному - це уречевлена праця, яка полягає в належності наявних засобів виробництва і одержу

Склад та правовий режим майна підприємства
Майном у сфері господарювання, згідно з ч. 1 139 ГК, визнається сукупність речей та інших цінностей (включаючи нематеріальні активи), які мають вартісне визначення, виробляються та використовуються

Правовий режим майна господарських товариств
Насамперед зазначимо, що основною особливістю за якою товариство відрізняється від інших суб’єктів господарювання є можливість добровільного об’єднання майна та зусиль засновників (учасників) для ф

Правовий режим майна кооперативів
Як вже зазначалося, виробничий кооператив – добровільне обднання громадян на засадах членства для спільної виробничої або іншої господарської діяльності на засадах їх обов'язкової особистої

Правовий режим майна господарських об’єднань
Як вже зазначалося, об'єднання підприємств є юридичною особою, може мати самостійний і завершений баланс, розрахунковий та інші рахунки в балансах, печатку зі своїм найменуванням. Підприємства - уч

Контрольні запитання
1. Що є основою правового режиму майна суб’єкта господарювання? 2. Які Ви знаєте джерела формування майна суб’єкта господарювання? 3. Визначте правовий режим майн

Поняття і головні засади приватизації
Розгляд питання «приватизації», на нашу думку, доцільно починати зі з’ясування його взаємозв’язку з поняттям «роздержавлення». Роздержавлення уособлює комплекс заходів, спрямованих на усунення моно

Об’єкти і суб’єкти приватизаційних правовідносин
Об’єкти приватизаційних відносин (приватизації) з точки зору права власності – це майно підприємств як цілісних майнових комплексів державної, республіканської (Автономної Республіки Крим) і

Порядок та способи приватизації
Порядок приватизації державного майна відповідно до ст.11 Закону про приватизацію передбачає: ­ опублікування списку об'єктів, які підлягають приватизації, у виданнях державних органів при

Договірні відносини у процесі приватизації
Договірні відносини у сфері приватизації слід розглядати як майнові договори між суб’єктами приватизації, змістом яких є оплатне відчуження державного майна. Як окрема категорія договорів в ст. 27

Контрольні запитання
1. У чому мета приватизації? 2. Назвіть принципи приватизації. 3. Які об’єкти державної власності підлягають приватизації? 4. Які об’єкти державно

Поняття, підстави виникнення та види господарських зобов’язань
В умовах ринкової економіки господарське зобов’язання виступає в якості головного механізму встановлення і регулювання стосунків між суб’єктами господарсько – виробничих та організаційно - господар

Виконання господарських зобов’язань
У загальному, виконання господарського зобов’язання (надалі – зобов’язання) є засобом досягнення мети укладання та його припинення. Або виконання зобов’язання – це вчинення боржником і креди

Способи забезпечення виконання господарських зобов’язань
Наявність зобов’язання, нажаль, не гарантує його належного і реального виконання, а тому потребує відповідного забезпечення. Виконання господарських зобов'язань забезпечується: заходами

Поняття і підстави припинення господарських зобов’язань
Припинення зобов'язання – це погашення прав та обов'язків сторін, що складають його зміст. Основною підставою припинення зобов'язання є його виконання. Виконання зобов’язання -

Поняття, ознаки і функції господарського договору
Господарський договір в умовах ринкової економіки є основним засобом організації відносин між суб’єктами господарювання, а також важливим інструментом правової організації господарського життя сусп

Класифікація господарських договорів
Класифікація господарських договорів виражає їх систему залежно від підстави їх виникнення у ролі і встановленні господарських зв’язків, порядку укладання, становища сторін, тривалості застосування

Способи укладання господарських договорів
Укладання господарського договору – це нормативно закріплені взаємні дії господарських організацій, спрямовані на встановлення господарсько – договірних відносин та визначення зміст договірн

Виконання господарських договорів
Зобов'язання, яке виникло із договору між суб'єктами господарської діяльності, змістом якого є взаємні суб’єктивні права та обов'язки, повинне бути виконане відповідно до умов, щодо яких сторони до

Контрольні запитання
1. Визначте поняття господарський договір. 2. В чому зміст господарського договору? 3. Що є істотними умовами господарського договору? 4. Класифік

Поняття, підстави та функції господарсько-правової відповідальності
При розгляді питання господарсько – правової відповідальності необхідно знати, що відсутність правопорушень у господарських правовідносинах – це ідеальний, а не реальний стан економічного життя. Во

Види господарсько – правової відповідальності
Господарсько - правову відповідальність класифікують на види за різними критеріями. Залежно від підстав виникнення прав та обов'язків найбільш поширенішою вона є договірна і недогов

Класифікація господарсько – правових санкцій
Термін «санкція» (лат. sanctio – непорушний закон, найсуворіша постанова)означає передбачені законом або договором примусові заходи впливу, міра юридичної відповідальності за порушення законодавств

Науково-практичні коментарі
1. Господарське законодавство України: Правове регулювання господарської діяльності. Збірник нормативних актів / У поряд. Камлик М.І. - К.: Атіка, 2004 (до всіх розділів). 2. Господарський

Спеціалізовані публікації
1. Асеева Н Окремі проблеми застосування законодавства про банкрутство // Право України, - 2004. - №11. - С. 26-29. 2. Беляневич О. Про спеціалізацію в правовому регулюванні

ОФІЦІЙНІ ІНФОРМАЦІЙНІ САЙТИ
1. http://www.rada.gov.ua Офіційний сайт Верховної Ради України; На сайті містяться Конституція України, законодавства, законопроекти. Тут можна отримати інформацію пр

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги