рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Та інших особистих прав і свобод людини і громадянина

Та інших особистих прав і свобод людини і громадянина - раздел Право, Кримінальне право 1. Голова Сільської Ради Козлова З Метою Перешкодити Обранню До Ради Небажано...

1. Голова сільської ради Козлова з метою перешкодити обранню до ради небажаного кандидата в день виборів роздала окремим виборцям бюлетені, в яких у клітинках уже були проставлені позначки проти прізвищ бажаних для неї кандидатів, і запропонувала їм опустити бюлетені в такому вигляді у виборчу урну. Як кваліфікувати дії Козлової?

2. Директор одного із заводів дав вказівку начальнику відділу кадрів не брати на роботу осіб вірменського походження, які прибули в Україну в зв'язку зі стихійним лихом, пославшись при цьому на відсутність на заводі житлового фонду.

Якою має бути кримінально-правова оцінка дій директора?

3. Маючи квартиру з 3-х кімнат, Величко одну з кімнат здавала сім''! Решка. Через два роки Величко звернулася до суду з позовом про виселення Решка, але їй було в цьому відмовлено. Тоді вона самовільно відчинила кімнату, в якій проживала сім'я Решка, і винесла речі, а в кімнату вселила свого пасинка.

Чи вчинила Величко злочин, передбачений ст. 162 КК України?

4. Завідувач тваринницької ферми сільськогосподарського кооперативу Кустов запросив двох понятих і зробив обшук у будинку доярки Паскал. Свої дії він пояснив тим, що "за чутками" Паскал нібито вкрала на сепараторному пункті 15 кг сиру.

5. Катя Викулова після закінчення середньої школи почала працювати листоношею. Розносячи листи, вона звернула увагу на те, що одній жінці регулярно приходять рекомендовані листи, які вона приймає неохоче. Одного разу жінка розповіла, що пише їй син Микола, який живе за 150 км, але вже кілька років не приїздив до неї. Викулова написала Миколі листа, в якому соромила його, пропонувала провідати матір. Він поскаржився у поштове відділення на те, що листоноша порушила таємницю його листування, і просив притягти її до відповідальності.

Чи обгрунтована скарга про притягнення Викулової до відповідальності?

6. Коваль відповідно до рішення суду зобов'язаний був виплачувати аліменти в розмірі 25 відсотків з усіх видів його заробітку на утримання сина до його повноліття. У зв'язку зі злісним ухиленням від сплати аліментів його було засуджено до позбавлення волі строком на один рік. У місцях позбавлення волі з нього утримували аліменти в розмірі 50 відсотків заробітку. Після звільнення з місць позбавлення волі Коваль частково погасив заборгованість, а потім вирішив "насолити" колишній дружині. Він залишив роботу, не проживав за місцем своєї реєстрації. У нього утворилась заборгованість по сплаті аліментів за 31 місяць, у тому числі після звільнення з місць позбавлення волі — за 7 місяців.

7. Рішенням суду Белогуров зобов'язаний був виплачувати аліменти в розмірі 1/3 частини заробітку на утримання 2-х дітей-близнят віком чотири роки до досягнення ними повноліття. Через півроку Бєлогуров кинув роботу й аліменти не платив, у зв'язку з чим у нього утворилась заборгованість за 8 місяців, хоча державний виконавець і попереджав його про необхідність влаштуватись на роботу. Після другого попередження з боку державного виконавця Бєлогуров влаштувався на роботу, почав сплачувати аліменти.

Як кваліфікувати дії Бєлогурова?

Варіант. Після другого попередження Бєлогуров погасив заборгованість.

8. Петровський на час постановлення рішення про стягнення аліментів на утримання дочки працював на заводі, пізніше в магазині. Але виконавчого листа для стягнення аліментів надіслано не було ні за місцем його роботи, ні до відділу соціального забезпечення, де Петровський одержував пенсію як інвалід II групи. Заборгованість по сплаті аліментів становила 14 місяців.

Звинувачений за ст. 164 КК України, Петровський пояснив, що виконавчий лист не надсилався з відома позивачки, яка знала його місце роботи і якій за домовленістю він залишив у користування двокімнатну квартиру. Не заперечуючи, що вона знала про місце роботи Петровського, Петровська стверджувала, що виконавчий лист було загублено працівниками суду.

Як слід вирішити справу?

9. Зобов'язаний рішенням суду сплачувати аліменти на утримання двох дітей, Свистильников протягом чотирьох місяців їх не платив. Кинувши роботу на виробництві, він працював за приватними угодами у різних громадян.

Як кваліфікувати дії Свистильникова?

10. Хилинський відповідно до рішення суду зобов'язаний був виплачувати на утримання чотирьох дітей аліменти у розмірі 1/2 частини з усіх видів заробітку. Правління сільськогосподарського кооперативу надало йому на вибір кілька постійних посад, але Хилинський відмовився. На загальні ж роботи він виходив дуже погано: в жовтні зробив лише 7 вихододнів, у листопаді — 12, грудні — 5, січні — 2, лютому — 3, березні — 5. Перейшовши на роботу до райспоживспілки, Хилинський у квітні працював лише 6, а у травні — 11 днів. Його неодноразово викликав державний виконавець для бесід, під час яких він попереджувався письмово й усно, але своєї поведінки не змінив.

11. Поштарьов рішенням суду зобов'язаний сплачувати на утримання сина аліменти в розмірі 1/4 заробітку. Він змінив два місця роботи, а потім взагалі кинув працювати. У нього утворилась заборгованість по аліментах за 6 місяців.

12. Каретник не надавав ніякої допомоги своїй старій матері. Вона неодноразово зверталася до нього, але син заявляв, що добровільно допомагати не буде, а якщо суд присудить аліменти, то платитиме.

Як вирішити справу?

Варіант. Каретник ухилявся від сплати аліментів на утримання матері протягом трьох місяців після того, як було винесено рішення суду.

13. Губін забрав до себе малолітніх племінників Валю і Гришу після трагічної загибелі обох батьків. Призначений опікуном, він звернувся до районної державної адміністрації з проханням забезпечити житлом сім'ю з п'яти осіб, включаючи племінників. Зважуючи на винятковість обставин, сім'ї Рубіна було надано трикімнатну квартиру, хоча він і не перебував на квартирному обліку. Після цього Губін Гришу відправив до своєї матері в Ярославську область, Валю віддав сестрі, а вивільнену кімнату здав квартирантам, щомісячно одержуючи від них по ЗО доларів. Коли настав час дітям йти до школи, Губін влаштував їх до школи-інтернату, заборонивши приходити додому. Протягом року Губін їх не відвідував, не передавав гостинців, не цікавився станом здоров'я і навчання. В той самий час він одержував виділену на дітей державою матеріальну допомогу, витрачаючи її на власні потреби. Зауваження рідних і знайомих, обурення сусідів Губін залишав поза увагою. Тоді сусіда Гречко написав листа прокурору району з проханням розібратись і притягти Губіна до встановленої законом відповідальності.

Дайте кримінально-правову оцінку діям Губіна.

14. Шептун на виконання рішення суду регулярно протягом майже п'яти років виплачував аліменти на утримання сина. Звільнившись за власним бажанням з попереднього місця роботи 19 червня, він лише 10 листопада влаштувався на нове місце. В ході розслідування справи, порушеної за ст. 164 КК України, було встановлено, що Шептун 18 липня і 19 жовтня намагався влаштуватись на роботу кранівником у двох організаціях, але не був прийнятий через відсутність документів, які б підтверджували, що він може виконувати цю роботу. Через тиждень після влаштування на роботу Шептун звернувся з листом до державного виконавця з проханням вислати виконавчий лист за вказаною ним адресою місця своєї роботи. Виконавчий лист не був надісланий за місцем роботи боржника через відсутність на конверті його домашньої адреси, хоча наявність адреси боржника не є обов'язковою. 23 грудня Шептун з місця роботи звільнився, однак за два дні до цього подав до бухгалтерії заяву з проханням утримати з його заробітної плати аліменти. Бухгалтерія цього не зробила.

15. Подружжя Таран — Семен і Валентина, не маючи власних дітей через безплідність дружини, усиновили 6-місячного Толю, який після загибелі батьків перебував у будинку малюка. Вони переїхали в інше місто і в злагоді та турботах про Толю прожили 10 років. Побувавши на заробітках за кордоном, Семен призвичаївся до випивок, під час яких познайомився з Тамарою, з якою і почав жити. З'ясувалося, що вона є хронічним алкоголіком, ладна з найменшого приводу влаштовувати скандали. Семен просив дружину простити його невірність і продовжувати подружнє життя. Валентина на це не погодилась. За її заявою суд стягнув з Семена аліменти на утримання Анатолія. Озлобившись, Семен розповів Анатолієві про те, що Таран Валентина не є його рідною матір'ю.

16. Директор заводу Семенов не дозволяв керівникам профспілкової організації заводу перевіряти роботу їдальні заводу, відвідувати гуртожиток, де проживали працівники заводу, відмовився надати приміщення для проведення профспілкових зборів.

Чи підлягає Семенов кримінальній відповідальності?

17. Керівники шахти, на якій сталася аварія, що спричинила людські жертви, не допустили журналістів на територію шахти.

18. Співробітники міліції заборонили журналістам брати інтерв'ю у громадян, яких вони затримали під час проведення мітингу начебто за порушення громадського порядку.

19. Головуючий у судовому засіданні Новосад заборонив представникам засобів масової інформації бути присутніми у залі суду під час розгляду кримінальної справи.

20. Журналіст Анпілов опублікував у газеті статтю, в якій наводились кричущі факти зловживань службовим становищем голови сільськогосподарського кооперативу Гречки. Гречка, "обурений" публікацією, при зустрічі з Анпіловим почав вимагати від нього спростувати факти, а коли той відмовився — завдав Анпіло-ву декількох ударів по голові.

Дайте кримінально-правову оцінку дій Гречки.

21. Шофер Галян був звільнений з будівельно-монтажного управління за скороченням штатів. Під час розгляду в судовому засіданні його позову про поновлення на роботі було встановлено, що скорочення штатів в БМУ не було. Начальник БМУ Власенко звільнив Галяна через відмову останнього виконати його незаконне розпорядження. Чи підлягає Власенко кримінальній відповідальності?

22. Директор ресторану Вебер під виглядом скорочення штатів звільнив з роботи кухаря Кардаша за те, що той написав у газету про недоліки, які мали місце в роботі ресторану.

Кваліфікуйте дії Вебера.

23. Завідувачка швейного ательє Муратова дізналась, що працівниця ательє Бурик розповідала іншим працівникам ательє про негідну поведінку Муратової в побуті та про її грубе ставлення до підлеглих. Щоб помститися Бурик, Муратова видала наказ про звільнення її з основної роботи нібито за допущений нею виробничий брак.

24. Профспілковий комітет вугільної шахти прийняв рішення про проведення страйку в зв'язку з невиплатою працівникам шахти заробітної плати протягом шести місяців, хоч майже половина працівників не бажала брати у ньому участі. Оголошенню страйку передувало проведення примирливих процедур, при яких досягались угоди з адміністрацією про виплату заборгованості, але та не 'виконувала досягнутих угод. Щоб не допустити проведення страйку, директор шахти Зюзін пригрозив, що всіх, хто візьме участь у страйку, буде звільнено з роботи.

За ініціативою представників профспілкового комітету вхід на шахту було блоковано, на неї не допускались працівники, які відмовились брати участь у страйку, а також були перерізані електричні проводи, якими електроенергія подавалась на шахту. До окремих працівників, які хотіли працювати, застосовувалось насильство з метою недопущення їх на територію шахти.

25. Директор ЗАТ "Іверія" Степанюк за кошти, які призначались для виплати заробітної плати, протягом трьох місяців закуповував сировину і обладнання, оскільки за відсутності сировини, яку не поставило інше підприємство у зв'язку з проведенням на ньому страйку, робота ЗАТ "Іверія" могла б припинитись. Через чотири місяці після порушення проти Степанюка кримінальної справи, але до пред'явлення йому обвинувачення, заборгованість по заробітній платі була погашена.

26. Станом на 1 вересня 2001 р. на приватному підприємстві, власником і директором якого був Бадаєв, утворилась заборгованість по заробітній платі за останній рік у сумі 180 тис. грн. Починаючи з 1 вересня заробітна плата виплачувалась регулярно, але виплачувати наявну заборгованість Бадаєв відмовився.

Варіант. Бадаєв протягом шести місяців погасив заборгованість по заробітній платі, але відмовився виплатити компенсаційні нарахування на неї, які нараховані у зв'язку з несвоєчасною її виплатою.

27. Директор державного професійно-технічного училища Бовкун кошти, що згідно з бюджетним призначенням призначались для виплати стипендії, у сумі 8 тис. гривень, використав на придбання комп'ютерів та оргтехніки. Стипендія учням не була виплачена за три місяці, а заборгованість по ній була погашена вже після порушення проти Бовкуна кримінальної справи і пред'явлення йому обвинувачення.

Дайте кримінально-правову оцінку дій Бовкуна.

Чи може бути Бовкун звільнений від кримінальної відповідальності на підставі ч. З ст. 175 КК?

28. Хурумова опублікувала в журналі нарис. Пізніше було встановлено, що цей нарис під іншою назвою був опублікований в одній з газет десять років тому й автором його є Костров. За нарис Хурумова незаконно одержала 120 грн. гонорару.

29. У газеті було опубліковано нарис про бойове життя фронтової героїні за підписом Новосельцева. Пізніше з'ясувалося, що Новосельцев слово в слово, змінивши лише прізвище героїні, переписав нарис журналіста Лисенка "В строю". Цей нарис було опубліковано шість років тому в іншій газеті.

30. Завідуювач відділу одного з науково-дослідних інститутів Потєхін, ознайомившись з рукописною статтею молодшого наукового співробітника Турова, сказав йому, що стаття потребує доопрацювання і що він може її доробити, якщо її буде опубліковано як їхню спільну працю, а інакше статтю навряд чи буде опубліковано взагалі. Діставши згоду на співавторство, Потєхін як редактор збірника опублікував статтю без будь-якого доопрацювання за підписами своїм і Турова.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Кримінальне право

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ... ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ імені Е О ДІДОРЕНКА...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Та інших особистих прав і свобод людини і громадянина

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Передмова
      Організація навчального процесу здійснюється навчальними підрозділами вищого навчального закладу (факультетами, кафедрами, відділеннями тощо). Основн

ЗА КРЕДИТНО-МОДУЛЬНОЮ СИСТЕМОЮ
    Поточний контроль (загальна кількість балів не може перевищувати 30) Контроль за виконанням індивідуальної та самост

Щодо розв’язання задач на практичних заняттях
      Лекція – основна форма проведення навчальних занять у вищому навчальному закладі, призначених для засвоєння теоретичного матеріалу.

Щодо виконання індивідуальних навчально-дослідних завдань
Виконання індивідуальних завдань навчально-дослідного характеру з дисципліни "Кримінальне право (Особлива частина)" є невід’ємною складовою самостійної роботи курсантів. Вони сприяють пог

Самостійна робота курсанта – 4 години
    Питання для вивчення Загальна характеристика злочинів проти основ національної безпеки України. Родовий об’єкт цих злочинів. Види злочинів проти основ націо

Міжнародних організацій
1. Концепція (основи державної політики) національної безпеки України: Постанова Верховної Ради України про Концепцію (основи державної політики) національної безпеки України від 16.01.1997 р. // В

І пом’якшуючих обставин
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу

Самостійна робота курсанта –10 годин
    1. Питання для вивчення Загальна характеристика злочинів проти життя та здоров’я. Родовий об’єкт цих злочинів, значення його охорони. Види

Закони, підзаконні й інші нормативно-правові акти України та нормативно-правові документи міжнародних організацій
1. Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення: Закон України № 1972-XII від 12.12.1991 р.; у редакції від 3.03.1998 р., 15.11.2001 р. // Ві

Самостійна робота курсанта – 5 години
    Питання для вивчення Загальна характеристика злочинів проти волі, честі та гідності особи, їх об’єкт. Незаконне позбавлення волі або викрад

Закони, підзаконні й інші нормативно-правові акти України та нормативно-правові документи міжнародних організацій
1. Про попереднє ув'язнення: Закон України № 3352-XII від 30 червня 1993 р.; остання редакція 19.12. 2006 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 35. – Ст. 360; 2007. – № 7 – 8. – Ст. 6

Та статевої недоторканості особи
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу

Самостійна робота курсанта – 3 години
    Питання для вивчення Загальна характеристика статевих злочинів. Їх об’єкт. Поняття статевої свободи та статевої недоторканості. Види цих злочинів.

Закони, підзаконні й інші нормативно-правові акти України та нормативно-правові документи міжнародних організацій
1. Конвенция "О защите прав человека и основных свобод" от 4 ноября 1950 года // Действующее международное право. В 3-х т. / Сост.: Ю.М. Колосов и Э.С. Кривчикова. – М.: Изд-во Московског

Тема 27. Злочини статевої свободи та статевої недоторканості особи
До ЗМІСТОВОГО МОДУЛЯ 5 Індивідуальні навчально-дослідні завдання   1. Рецензування наукових статей, препри

Тема 24. Злочини проти основ національної безпеки України
1. Пілот військового літака-винищувача (нової конструкції) Ром прийшов на аеродром, заволодів "своїм" літаком і здійснив переліт до іншої держави; просив там політичного притулку та грома

Тема 25. Злочини проти життя та здоров’я особи
1. Ревнуючи дружину, Корнієнко вирішив з нею розправитись. У себе на квартирі він облив її окропом, що спричинило опіки І—II ступеня, після чого завдав численних ударів гайковим ключем по голові. В

Тема 26. Злочини проти волі, честі та гідності особи
1. Журавчук у себе в саду впіймав 7-річного Гришу Продана і побив за те, що той намагався нарвати у кошик ранніх полуниць. Дружина Журавчука запропонувала "провчити злодія" таким чином: п

Тема 27. Злочини статевої свободи та статевої недоторканості особи
1. Самусенко познайомився з Мажевською і запросив її до себе в гості. Пізно ввечері, маючи намір вступити з нею в статевий зв'язок, Самусенко намагався підняти її з крісла, Мажевська вирвалась і ви

І свобод людини й громадянина
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу

Самостійна робота курсанта – 12 годин
  Питання для вивчення Поняття, загальна характеристика злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини й громадянина. Родовий об’єкт, значення його

Закони, підзаконні та інші нормативно-правові акти України та нормативно-правові документи міжнародних організацій
1. Про власність: Закон України № 697-XII від 07.02.991 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 20. – Ст. 249. 2. Про свободу совісті та релігійні організації: Закон України №

Самостійна робота курсанта – 7 годин
    Питання для вивчення Конституція України, Закон України "Про власність" – основні нормативні акти, що реґулюють відносини власності. Поня

Закони, підзаконні й інші нормативно-правові акти України та нормативно-правові документи міжнародних організацій
1. Бюджетний кодекс України: Закон України № 2542-III від 21.06.2001 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2001. – № 37 – 38. – Ст. 189. 2. Водний кодекс України: Закон України № 436-I

У сфері господарської діяльності
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу

Та бюджетної систем України
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу

Та бюджетної систем України
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу

Самостійна робота курсанта – 5 години
    Питання для вивчення Поняття, загальна характеристика та види злочинів у сфері господарської діяльності. Злочини у сфері кредитно-фінансової, ба

Закони, підзаконні й інші нормативно-правові акти України та нормативно-правові документи міжнародних організацій
1. Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті: Закон України № 185/94-В від 23.09.1994 р.; остання редакція 15.06.2004 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1994. – № 40. – Ст. 364;

Тема 31.1. Поняття та види злочинів проти довкілля
Мета заняття:засвоїти поняття, ознаки та види злочинів проти довкілля, особливості кваліфікації кожної з груп злочинів, які охоплює ця тема; запам’ятати те, що критеріями, які покл

Злочинів у сфері водних ресурсів і лісокористування, захисту рослинного та тваринного світу
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу

Закони, підзаконні й інші нормативно-правові акти України та нормативно-правові документи міжнародних організацій
1. Про природно-заповідний фонд України: Закон України № 2456-XII від 16.06.1992 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 34. – Ст. 502. 2. Водний кодекс України: Закон України

Тема 31. Злочини проти довкілля
До ЗМІСТОВОГО МОДУЛЯ 6 1. Рецензування наукових статей, препринтів, окремих розділів монографій: Акімов М. Звільнення від кримінальної відповідальності за

Тема 29. Злочини проти власності
1. Шофер сільськогосподарського кооперативу Крицький перевозив ячмінь від комбайна на тік. Він домовився з Ладною про продаж ячменю і через якийсь час завіз їй 603 кг зерна. 2. Андрушин ра

Тема 30. Злочини у сфері господарської діяльності
1. Учень художнього технікуму Зоренко намалював два банківських білети вартістю 100 грн. кожний. При спробі збути один з них його було затримано. Варіант 1. Не сказавши про підробку

Тема 31. Злочини проти довкілля
1. Не маючи коштів на придбання матеріалу для завершення будівництва сараю, Арендар у вересні зрубав у лісі, що належав колективному сільськогосподарському підприємству, десять десятирічних сосон.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги