рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Див.: Підприємницьке право України / За ред Р Б Шишки Харків, 2000. — С 31.

Див.: Підприємницьке право України / За ред Р Б Шишки Харків, 2000. — С 31. - раздел Право, Підприємницьке право •дозволено Все, Що Не Заборонено Законом»1. При Цьому, Нап­ри...


•дозволено все, що не заборонено законом»1. При цьому, нап­риклад, державна реєстрація суб'єкта підприємницької діяль­ності не є дозволом на зайняття підприємницькою діяльністю, оскільки здійснюється за заявочним принципом. У той же час виготовлення печатки суб'єктом підприємницькоїдіяльності вимагаєдозволу відповідного органу внутрішніх справ, що є своєрідним обмеженням у провадженні підприємницької діяль­ності;

2) дозвільну підприємницьку діяльність, провадження якої потребує певної згоди державних органів.Дозвільною є також діяльність, шо провалиться з обмеженнями, встановленими за­конодавством, які, в свою чергу, можна поділити на:

— обмеження, пов'язані з організаційно-правовою формою
підприємців (наприклад, згідно зі ст. 4 Закону України від 7
лютого 1991 р. «Про підприємництво» проведення ломбардних
операцій може здійснюватися повними товариствами);

— обмеження, пов'язані з формою власності суб'єкта під­
приємництва (наприклад, діяльність, пов'язанаі виготовлен­
ням і реалізацією військової зброї та боєприпасів до неї, видо­
буванням бурштину, охороною окремих особливо важливих
об'єктів права державної власності, може здійснюватися тільки
державними підприємствами та організаціями);

— обмеження, пов'язані з необхідністю придбання ліцен ш
Перелік видів діяльності, шо підлягають ліцензуванню, містить­
ся у ст. 9 Закону «Про ліцензування певних видів господарської
діяльності»;

— обмеження діяльності, пов'язані із необхідністю придбан­
ня патенту (види діяльності, що підлягає патентуванню, а також
порядок патентування визначається Законом «Про патеїггуван-
ня деяких видів підприємницько!діяльності»).

7. Поняття та загальна характеристика суб'єктів підприємницької діяльності

Поняття суб'єктів підприємницької діяльності (підприємців)

Суб'єктами господарювання (підприємцями) визнаються учас­ники господарських відносин, які здійснюють господарську (підприємницьку) діяльність, реалізуючи господарську компе­тенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають ві-

Див.. Правойоснови підприємницької діяльності / За рея. В І І/Іакуна, ИВ. Мыь-кика. ВМ Поповича- К..1997 - С 24


докремлене майно і несуть відповідальність за своїми зо­бов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбаче­них законодавством.

Характеристика суб'єктів підприємницької діяльності (підпри­ємців)

І. Суб'єктами господарювання (втому числі підприємцями) ви шаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську (підприємницьку) діяльність.

До господарських відносин належать господарсько-виробни­чі, організаційно-господарські та внутрішньогосподарські від­носини.

Господарсько-виробничими смайнові та інші відносини, що ВИНИКАЮТЬ між суб'єктами господарювання при безпосередньо­му здійсненні господарської діяльності. До них, зокрема, нале­жать договірні відносини між суб'єктами підприємницької ді­яльності і, відповідно, відносини, що виникають між ними у разі порушення таких зобов'и і;іиь.

Піл органі ши,ійно-господарсь*ими відносинами розуміють від­носини, що складаються між суб'єктами господарювання та суб'єктами організаційно-господарських повноваженьу процесі управління господарською діяльністю. Відносини між суб'єктом підприємницької діяльності та органом державної податкової служби з приводу сплати податків, придбання торговельного па­тенту тощо належать саме до організаційно-господарських. До них також належать відносини між суб'єктом підприємницької діяльності — юридичною особою та його засновниками.

Внутрішньогосподарськи.чи, у свою чергу, є відносини, що складаються між структурними підрозділами суб'єкта господа­рювання, та відносини суб'єкта господарюванняі його струк­турними підрозділами. Зокрема, у процесі затвердження поло­ження про структурний підрозділ (філію, представництво) та виділення йому майна суб'єктом підприємницької діяльності — власником між останнім та філією складаються такі відносини.

Усі відносини, що належать до господарських, безпосеред­ньо або опосередковано пов'язані зі здійсненням їх учасниками господарської, зокрема підприємницької діяльності. Це озна­чає, що для того, щоб набути статусу учасника господарських відносин, потенційний суб'єкт повинен мати право на здій­снення господарської дішьності взагалі, тобто діяльності суб'єк­ті господарюванняу сфері суспільного виробництва, спрямо­ваної на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт


чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову виз­наченість, а також підприємницькії діяльності зокрема, тобто са­мостійної, ініціативної, систематичної, на власний ризик гос­подарської діяльності з метою досягнення економічних і соці­альних результатів та одержання прибутку.

2. У господарських відносинах, які виникають з приводу
здійснення їх учасниками господарської (підприємницької) ді­
яльності, останні реалізують їх господарську компетенцію,
якою, в свою чергу, є сукупність господарських прав та обов'яз­
ків таких суб'єктів. Це означає,що в межах загального права
фізичних та юридичних осіб на здійснення господарської, в то­
му числі підприємницької, діяльності особа, визнана в установ­
леному законом порядку суб'єктом господарської діяльності,
безпосередньо здійснює права і несе обов'язки, зумовлені кон­
кретними господарськими відносинами.

3. Суб'єкти господарювання (підприємці) мають відокремле­
не майно. Стосовно юридичних осіб це, зокрема, означає, що
на час реєстрації їх як суб'єктів господарської діяльності необ­
хідна наявність майна, склад та порядок внесення якого визна­
чається їх засновниками. Для юридичних осіб визначених зако­
нодавством орпінізанійно-правових форм вартість майна, що
вноситься засновниками, не повинна бути меншою за встанов­
лену відповідним законом.

Щодо фізичної особи — підприємця законодавство не пе­редбачає положень, безпосередньо регулюють відокремлення майна, що використовується нею для зайняття підприємниць­кою діяльністю, від її особистого майна. Винятком зцього є по­ложення ст. 54 ЦК, яка передбачає, то якщо фізичнаособа-підириємець визнана безвісно відсутньою, недієздатною чи її цивільна дієздатність обмежена або якщо власником майна, яке використовувалося у підприємницькій діяльності, стала неповно­літня чи малолітня особа, орган опіки та піклування може призначити управителя цього майна.

4. Суб'єкти господарювання несуть відповідальність за свої­
ми зобов'язаннями в межах відокремленого майна, крім випад­
ків, передбачених законодавством.

Згідно зі ст. 96 ЦК юридична особа самостійно відповідає за своїмизобов'язаннями усім належним їй майном. При цьому учасник (засновник) юридичної особи не відповідає за зо­бов'язаннями юридичної особи, я юридична особа не відпові­дає за зобов'язаннями її учасника (засновника), крім випадків, встановлених установчими документами та законом. Законом


передбачені певні винятки щодо господарських товариств пев­них видів, а також щодо казенних підприємств, про що йдеть­ся нижче.

Фізична особа — підприємець за ГК і ЦК відповідає за зо­бов'язаннями, пов'язаними з господарською (підприємниць­кою)діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення Крім того, ч. 2 ст. 52 ЦК містить положення, відповідно до якого фізична осо­ба — підприємець, яка перебуває у шлюбі, відповідає за зо­бов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм особистим майном і часткою у праві спільної сумісної власності подружжя, яка належатиме їй при поділі цього майна.

8. Вили суб'єктів підприємницької діяльності (підприємців)

Частина 2 ст. 55 ГК містить загальний перелік суб'єктів гос­подарювання, який можна застосувати і для класифікації суб'єктів підприємницької діяльності. Ними вважаються:

1) господарські органіищії — юридичні особи, створені відпо­
відно до ЦК, державні, комунальні та інші підприємства, ство­
рені відповідно до ГК, а також інші юридичні особи, які здій­
снюють господарську діяльність та зареєстровані в установле­
ному законом порядку;

2) громадяни України. Іноземціта особи без громадянства,
які здшсиююіь господарську діяльність та зареєстрованівідпо­
відно до закону як підприємці.

І. Поняття юридичної особи міститься у ст. 80 ЦК, ч. 1 якої під юридичною особою розуміє організацію, створену і зареєс­тровану у встановленому законом порядку.

Стосовно юридичних осіб — суб'єктів підгірні ммицької ді­яльності ст. 45 ГК визначає, що підприємництвов Україні здійснюється в будь-яких організаційних формах, передбаче­них законом, на вибір підприємцяВ цьому разі вибір підпри­ємця щодо конкретної організаційно-правової форми юри­дичної особи — суб'єкта пі.иіриі мництва обмежений існуван­ням відповідного положення щодо неї у законі. Іншими сло­вами, засновник вправі обрати будь-яку організаційно-право­вуформу для майбутньої юридичної особи з тих, що передба­чені законом.

Юридичними особами, шо потенційно можуть здійснювати господарську діяльність,а відтак — бути суб'єктами господар­ської діяльності також є об'єднанняпідприємств. Правовий


статус та орпшшшйно-правові форми об'єднань підприємств передбачені гл. 12 ГК та іншими актами законодавства, зокре­ма законами України від 21 листопада 1995 р. «Про промисло-во-фінансові групи в Україні», від 14 вересня 1999 р. «Про уго­ди про розподілпродукції» та ін.

2. До другої категорії суб'єктів господарської діяльності п. 2 ч. 2 ст. 55 ГК відносить фізичних осіб. Зазначені положення ГК дозволяють займатися господарською діяльністю як громадя­нам України, так і іноземним громадянам та особам без грома­дянства, зареєстрованим відповідно до закону як підприємці. Згідно зі ст. 129 ГК іноземці та особи без громадянства при здійсненні господарської діяльності в Україні користуються та­кими самими правами і мають такі самі обов'язки, як і гром.і дяни України, якщо інше не передбачено цим Кодексом, інши­ми законами. До законів, які обмежують права іноземних гро­мадян та осіб без громадянства, належать, зокрема, положення Земельного кодексу (ЗК) України, які, наприклад, забороняють таким особам передавати землі сільськогосподарського призна­чення у власність (ч. 4. ст. 22 ЗК). Водночас Кодекс не заборо­няє передачу таким особам у власність земельних ділянок не-сільськогосподарського призначення в межах населених пун­ктів, а також земельних ділянок несільськогосполарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташова­ні об'єкти нерухомого майна, шо належать їм на праві приват­ної власності (ч. 2 ст. 81).

9. Фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності (громадяни-підприсмці)

Поняття громадяниііа-ііідіїриємця

Підприємцем є фізичнаскоба, яка є громадянином України, іноземним громадянином, особою без громадянства, шо здій­снює підприємницьку діяльність.

Характеристика правового статусу громалянина-нідприсмця

І. Громадянино.ч-підприємцем є фізична особа. Згідно зі ст. 24 ЦК фізичною особою вважається людина як учасник цивільних відносин (особистих немайнових та майнових — див. ст. І ЦК). Громадянин, який бажає займатися підприєм­ницькою діяльністю, після проходження відповідних реєстра­ційних та інших передбачених законодавством процедур, до свого статусу фізичної особи, якого він набув з моменту на-18


родження, набуває додаткової ознаки — «суб'єкт підприєм­ницької діяльності».

2. Згідно зі ст. 50 ЦК право здійснювати підприємницьку ді­
яльність, яку не заборонено законом та, відповідно, набувати
статусу громадянина-пщприємця має фізична особа з повною
цивільною дієздатністю.

Повну цивільну дієздатність мас фізична особа, яка досягла 18 років (повноліття). У разі реєстрації шлюбу фізичної особи, яка не досягла повноліття, вона набуває повної цивільної дієз-дл і пості з моменту реєстрації шлюбу. Крім того, повна цивіль­на дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла 16 років і працює за трудовим договором, а також неповнолітнійособі, яка записана матір'ю або батьком дитини.

Також повна цивільна дієздатність може бути надана фізич­ній особі, яка досягла 16 років і бажає займатися підприєм­ницькою діяльністю. За наявності письмової згоди на це бать­ків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклу­вання така особа може бути зареєстрованіяк підприємець. Уцьому разі фізичнаособа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підпржмня.

3. Громадянин-підприємець самостійно діє на ринку, всту­
паючи у відносини, набуваючи при цьому відповідних прав та
обов'язків. Він с повноцінним самостійним суб'єктом ринку —
суб'єктом господарювання.

4. Громадянин-підприємець здійснює діяльність в межах
універсальної правоздатності— права займатися підприєм­
ницькою діяльністю, передбаченого ст. 42 Конституції. Це оз­
начає здатність особи займатися будь-яким видом підприєм­
ницької діяльності, здійснення якого не суперечить законо­
давству. Він діє без установчих документів, на відміну від юри­
дичної особи, яка діє в межах спеціальної правоздатності та об­
межена видами діяльності, встановленими засновниками в ус­
тановчих документах.

5. Згідно з ч. 5 ст. 128 ГК громадянин -підприємець здійснює
свою діяльність на засадах свободи шдіірік мшшіва та відповід­
но до принципів, передбачених у ст. 44 ГК, зокрема, здійсню­
вати самостійно будь-яку діяльність відповідно до потреб рин­
ку, на власний розсуд приймаючи відповідні рішення, шо не
суперечать закону.

6. Громаляниіі-ііілнріилісць уособлює і власника відповідно­
го бізнесу, і орган управління ним. Це відрізняє його від дея­
ких юридичних осіб зі складним порядком керівництва, зумов-


леним наявністю кількох органів управління із розподілом між ними відповідних функцій

7. Чинне законодавство України не передбачає виокремлен­
ня майна, яке використовується підгірне мнем для здійснений
підприємницької діяльності, іззагальної маси належного цьому
громадянинові майна І ;ік. ч. 2 ст. 128 ГК та ч. 1 ст. 52 ЦК пря­
мо встановлюють правило про те, шо громадянин-пілприсмець
відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою
діяльністю, усім своїм майном,на яке відповідно до закону мо­
же бути звернено стягнення. Фізичнаособа — підприємець, яка
перебуває у шлюбі, відповідає за зобов'я іаннями, пов'язаними
з підприємницькою діяльністю, усім своїм особистим майном і
масткою у праві спільної сумісної власності подружжя, яка на­
лежатиме їй при поділі цього майна (ч. 2 ст. 52 ЦК).

8. Громадянин-підприємець має можливість обрати спосіб
оподаткування доходів за спрощеною системою. Застосування
єдиного податку при оподаткуванні доходу приватного підпри­
ємця регулюється Указом Президента України від 3 липня
1998 р. № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, облі­
ку та звітності суб'єктів малого підприємництва» (в редакції
Указу від 28 червня 1999 р. № 746/99).

9. Громадянин ш.іприс мець має можливість не відкривати
банківський рахунок, працювати виключно за готівкові кошти і
використовувати готівкову виручку на свій розсуд.

10. Фізична особа набуває статусу суб'єкта підприємницької
діяльності за умови її державної реєстрації в порядку, встанов­
леному законом.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Підприємницьке право

Підприємницьке право... Навчальний посібник... За редакцією кандидата юридичних наук професора О В Старцева Київ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Див.: Підприємницьке право України / За ред Р Б Шишки Харків, 2000. — С 31.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Оценка эффективности ракетного двигателя
Очевидно, что эффективность РД можно оценивать только с позиций ЛА, т.е. критерии качества РД должны вытекать из целей ЛА как объекта высшего уровня иерархии. Из курса ОУЛА известно, что критерием

Поняття підприємницького права
/ПОприсмницьке право — система загальнообов'язкових норм (правил), шо регулюють відносини у сфері зайняття підприєм­ницькою діяльністю, встановлюються і охороняються держа­вою. Хара

Предмет ні п фін мни її і. кін о нрава
Предметом підпршмиицького права є специфічне коло сус­пільних відносин, що виникають у процесі або у зв'язку зі здій­сненням підприємницької діяльності її суб'єктами — носія

Принципи підприємницької діяльності
Підприємництво здійснюється на основі таких принципів: 1) вільного вибору підприємцем вили* підприємницькоїді­ яльності. Суб'єкт підприємницької діяльності само

Види підприємницької діяльності
При розмежуванні підприємницької діяльності за видами допускається застосування різних ознак і, відповідно, критеріїв класифікації підприємницької діяльності. За отакою предмета діяльно

Випадки заборони займатися підприємницькою діяльністю фізичним особам
Право здійснювати підприємницькудіяльність, яку не забо­ронено законом та, відповідно, набувати статусу громадянина-підприсмця має фізична особа зповною цивільною

Поняття підприємства
Підприємством є самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задово­лення суспільних та

Поняття державного унітарного підприємства
Державним унітарним підприємством є ПІДПРИЄМСТВО, шо ут­ворюється компетентним органом державної влади в розпоряд­чому порядку на базі відокремленої частини державної власнос­ті, як правило,

Підприємство споживчої кооперації
Поняття підприємства споживчої кооперації Підприємством споживчої кооперації визнається унітарне або корпоративне підприємство, утворене споживчим товарис­твом (товариствами) або спілкою (

Характеристика господарських товариств
І Господарським товариством є юридична особа — підпри­ємство або інший суб'єкт господарювання. Частина 5 ст. 63 ГК прямо відносить господарські товарис­тва до корпоративних підприємств. Це

Акціонерне товариство
Поняття акціонерного товариства Акціонерним товариством є господарське товариство, яке має статутний фонд, поділений на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості, і н

Етапи створення акціонерного товариства
Законом «Про господарські товариства* передбачено чотири етапи, які повинні пройти засновники для створення акціонер­ного товариства: — зробити повідомлення про намір створити акціонерне т

Диі : Яблонский Б Четыре шага к соманию Шаг первый // Закон н бизнес. -1998. - Ms 42. -С. И.

Товариство з обмеженою відповшальністю
Поняття товариства з обмеженою відповідальністю Товариством з обмеженою відповідальністю є господарське товариство, що має статутний фонд, поділений на частки, роз­мір яких визначає

Поняття товаристваз додатковоюві цюві да льніс і ю
Товариством з додатковою відповідельністю є господарське товариство, статутний фонд якого поділений на частки визна­чених установчими документами розмірів і яке несе відпові-

Характеристика товариства з додатковою відповідальністю
1.Статутний фонд товариства з додатковою відповідальністю поділений на частки визначених установчими документами роз- иірів.Мінімальний його розмір, як і у

Характеристика повного товариства
1. Повним товариством є господарське товариство, яке створюється і діє на підставі засновницького договору, який підписується всіма його учасниками (ст. 120 ЦК). В силу пра- вової

Характеристика командитного товариства
1. В командитному товаристві є повні учасники і вкладники. Командитне товариство поєднує ознаки повного товариства і товариства з обмеженою відповідальністю. Власне ч. З ст. 133 ЦК

Ознаки кооперативів
І. Кооператив є юридичною особою. Стаття 6 Закону «Про кооперацію» прямо підкреслює наявність у кооперативі самос­тійного балансу, поточного та інших рахунків в установах бан­ків,.печатки зі своїм

Поняття колективного сільськогосподарського підприємства
Колективне сільськогосподарське підприємство — добровіль­не об'єднання громадин у самостійне підприємство для спіль­ного виробництва сільськогосподарської продукції та товарів, шо діє на зас

Поняття фермерського господарства
Фермерське господарство є формою підприємницької діяль­ності громадян зі створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переро

Поняття фермерського господарства
Фермерське господарство є формою підприємницької діяль­ності громадян зі створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переро

Поняття фермерського господарства
Фермерське господарство є формою підприємницької діяль­ності громадян зі створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переро

Порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб
Державна реєстрація юридичних осіб проводиться держав­ним реєстратором у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній

Порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб
Державна реєстрація юридичних осіб проводиться держав­ним реєстратором у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній

ОСІб — СубЧкіІВ МІ.ІІфіМ МІІИІІІ.кіМ НЯ.ІІ.Иіи 11
Для проіісдсшія державної реєстрації змін до установчих до­кументів юридичної особи засновники (учасники) або уповнова­жений ними орган чи особа повинні подати особисто (надіслати рекомендованим ли

ОСІб — СубЧкіІВ МІ.ІІфіМ МІІИІІІ.кіМ НЯ.ІІ.Иіи 11
Для проіісдсшія державної реєстрації змін до установчих до­кументів юридичної особи засновники (учасники) або уповнова­жений ними орган чи особа повинні подати особисто (надіслати рекомендованим ли

Загальна характеристика ліцензування
1. Предметом ліцензування є ліцензія, власне на дії з якою (видача, переоформлення, анулювання тощо) спрямовані дії уповноважених державою суб'єктів. Під ліцензією розуміють документ де

Порядок ліцензування господарської діяльності
Суб'єкт господарювання, який має намір провадити певний вид господарської діяльності, що ліцензується, особисто або че­рез уповноважений ним орган чи особу звертається до відповід­ного органу ліцен

Випадки переоформлення та анулювання ліцензії
Переоформлення ліцензії Підставами для переоформлення ліцензії є: — зміна найменування юридичної особи (якщо зміна найме­ нування не пов'язана з реорганізацією юридичної особи

Види підприємницької діяльності, що підлягають патенту­ванню
І Патентуванню підлягає торговельна діяльність за готівко­ві кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток на території України, що здійснюється суб'єк­тами п

Види підприємницької діяльності, що підлягають патенту­ванню
І Патентуванню підлягає торговельна діяльність за готівко­ві кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток на території України, що здійснюється суб'єк­тами п

Джерела та порядок формування статутногофонду господарського товариства
Статутний фонд (капітал) господарського товариства стано­вить сума вкладів його засновників та учасників. Вкладом до статутного фонду господарського товариства мо­жуть бути і роїш (в тому

Джерела та порядок формування статутногофонду господарського товариства
Статутний фонд (капітал) господарського товариства стано­вить сума вкладів його засновників та учасників. Вкладом до статутного фонду господарського товариства мо­жуть бути і роїш (в тому

Джерела та порядок формування статутногофонду господарського товариства
Статутний фонд (капітал) господарського товариства стано­вить сума вкладів його засновників та учасників. Вкладом до статутного фонду господарського товариства мо­жуть бути і роїш (в тому

Джерела та порядок формування статутногофонду господарського товариства
Статутний фонд (капітал) господарського товариства стано­вить сума вкладів його засновників та учасників. Вкладом до статутного фонду господарського товариства мо­жуть бути і роїш (в тому

Поняття банкрутства
Банкрутство — визнана господарським судом неспромож­ність боржника відновити свою платоспроможність та задо­вольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаці

Поняття банкрутства
Банкрутство — визнана господарським судом неспромож­ність боржника відновити свою платоспроможність та задо­вольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаці

Порядок проведення державної реєстрації припинення юридич­ної особи в результаті її ліквідації
Для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії або упов­новажена ним особа після закінчення процедури ліквідації, яка пе­редб

Загальна характеристика господарського договору
В законодавстві немає чіткого визначення поняття господар­ського договору. Стаття 173 ГК дає загальне визначення госпо­дарського зобов'язання — ним визнається зобов'язання, що ви­никає між суб'єкто

Укладання, зміна і розірвання господарських договорів
Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягну­то згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, виз-

Визнання господарських договорів недійсними і не) кладеними
Згідно зі ст. 215 ЦК підставою недійсності угоди є недодер­жання в момент її вчинення стороною (сторонами) загальних вимог, додержання яких є необхідним для чинності угоди, а от­же, і договору:

Поняття та характеристика попереднього договору
Поняттяпопереднього договору Попереднім вважається договір, згідно з яким суб'єкт госпо­дарювання зобов'язується у певний строк, але не пізніше одно-

Виконання господарських договорів
Суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належ­ним чином відповідно до закону, інших правових актів, догово­ру, а за відсутності

Характеристика неустойки
І. Неустойка виступає в формах штрафу і пені. Ці різнови­ди неустойки мають істотні особливості. Штрафом с неустойка, шо обчислюється у відсотках від су­ми невиконаного або неналежн

Поняття поруки
За договором поруки поручитель поручається перед кредито­ром боржника за виконання ним свого обов'язку. Іншими сло­вами, поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання борж

Поняття гарантії
За гарантією банк, інша фінансова установа, страхова орга­нізація (гарант) гарантує перед кредитором (бенефініаром) ви­конання боржником (принципалом) свого обов'язку. Відповід­но, гарант ві

Поняття завдатку
Завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за догово­ром платежів, на підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконанн

Характеристика застави
1. Сторонами договору застави (заставодавцем і заставодер- жателем) можуть бути фізичні, юридичні особи та держава. При цьому заставодавцем може бути як сам боржник, так і третя особа (

Характеристика застави
1. Сторонами договору застави (заставодавцем і заставодер- жателем) можуть бути фізичні, юридичні особи та держава. При цьому заставодавцем може бути як сам боржник, так і третя особа (

Відшкодування збитків
Під збитками розуміють витрати, зроблені управненою сто­роною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належно­го виконання з

Онеративно-господарські санкції
Оперативно-господарськими санкціями є заходи оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або поперед­ження повторення порушень зобов'язання, що використову­ються самими сторонам

Поняття та ознаки договору кулівлі-продажу
Поняттядоговору куііівлі-продажу За договором купіш-продажу одна сторона (продавець) пере­дає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (

Характеристика договору поставки
1. Предметом договору поставки є товар: визначені родови­ми ознаками продукція, вироби з найменуванням, зазначеним ПО у стандартах, технічних умовах, документації до зразків

Поняття та ознаки договору контрактації сільськогосподарської продукції
Поняття договору коїпрактації сільськогосподарської продукціїЗа договором контрактації виробник сільськогосподарської продукції (виробник) зобов'язується передати заготівель

Поняття договору енергопостачання
За договором енергопостачання енергопостачальне підпри­ємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, па­ру, гарячу і перегріту воду (енергію) споживачеві (абоненту),

Поняття та ознаки договору дарування
Поняття договору дарування За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (об­даровуваному) безоплатно майно (дар

Поняття та ознаки договору управління майном
Поняття договору управління майном За договором уприн.ііннн майном одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а д

Поняття та ознаки договору найму (оренди)
Поняття договору найму (оренди) За договором найму (оренди) наймодавець передає або зо­бов'язується передати наймачеві майно у користування за пла­ту на певний стро

Поняття оренди державного та комунального майна
Згідно зі ст. 2 Закону України від 10 квітня 1992 р. «Про оренду державного та комунального майна» (в редакції Закону від 14 березня 1995 р.) орендою є засноване на договорі строко-

Поняттядоговору підряду
За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язуєть­ся на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити вико

Поняття та ознаки договору підряду на капітальне будівництво
Поняття договору підряду на капітальне будівництво За договором підряду на капітальне будівництво одна сторона (підрядник) зобов'язується своїми силами і засобами на замов­лення дру

Поняття договорів перевезення вантажів і пасажирів
За договором перевеления вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (від­правником) вантаж до пункту призначення та видати його осо­бі, яка має п

Поняття та ознаки договору транспортного експедирування
Поняття договору транспортного експедирування За договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторо-

Поняття та ознаки договору страхування
Поняття договорустрахування Договором страхування є письмова угода між страхувальни­ком і страховиком, згідно з якою страховик бере на себе зо- бов

Поняття та ознаки агентського договору
Поняття агентськогодоговору (договору доручення) За агентським договором одна сторона (комерційний агент) зобов'язується надати послуги другій стор

Поняття та ознаки договору комісії
Поняття договору комісії За договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов'язу­ється за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчи­нити одну або кілька угод від свого іме

Поняття та ознаки договору консигнації
Поняття міме ні пліш Консигнаційні операції і різновидом комісійних операцій, тому до них застосовуються загальні положення гл. 69 ЦК. До операцій резидентів, які здійснюються під

Поняття та ознаки договору простого товариства
Поняття договору простою товариства За договором простого товариства сторони (учасники) бе­руть зобов'язання об'єднати свої вклади та спільно діяти з ме­тою одержання прибутку або д

Особливості засновницького договору про створення юридичної особи
Законодавство окремо не визначає поняття та ознаки зас­новницького договору, а також порядок його укладання, зміни та припинення. В теорії засновницький договір визначається як консенсуальний цивіл

Правове регулювання захисту прав споживачів
Захист прав споживачів здійснюється відповідно до норм За­кону України від 12 травня 1991 р. «Про захист прав спожива­чів» (в редакції Закону від 15 грудня 1993 p.), а також інших за-

Поняття правового режиму майна
Під правовим режимом майна суб'єкта підприємницької діяль­ності розуміють встановлені правовими нормами склад цього майна, порядок його формування, використання і вибуття, об­сяг прав та обо

Поняття майна у сфері господарювання таджерела його формування
Поняття та загальна класифікація майна суб'єктів господарю­вання Майном визнається сукупність речей та інших цінностей (включаючи нематеріальні активи), які мають вартісне визна­чен

Поняття майна у сфері господарювання таджерела його формування
Поняття та загальна класифікація майна суб'єктів господарю­вання Майном визнається сукупність речей та інших цінностей (включаючи нематеріальні активи), які мають вартісне визна­чен

Правова охорона винаходів і корисних моделей
Винаходом (корисною моделлю) вважається результат інтелек­туальної діяльності людини в будь-якій сфері технології. Об'єктом винаходу (корисної моделі), правова охорона яко­му (якій)

Поняття готівкових розрахунків
Готівковими розрахунками є платежі готівкою підприємств (підприємців) та фізичних осіб за реалізовану продукцію (това­ри, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосе

Договори позики, кредиту, банківського вкладу
Поняття договорупозики За договором потки одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені род

Поняття цінних паперів
Цінними паперами є грошові документи, що засвідчують пра­во володіння або відносини позики, визначають взаємовідноси­ни між особою, яка їх випустила, та їх власником і передбача­ють, як прав

Правове регулювання захисту економічної конкуренції. Захист віл недобросовісної конкуренції
Захистекономічної конкуренції Відповідно до Закону України від 11 січня 2001 р. «Про за­хист економічної конкуренції» економічна конкуренція — зма­гання між суб'єктами гос

Правове регулювання захисту економічної конкуренції. Захист віл недобросовісної конкуренції
Захистекономічної конкуренції Відповідно до Закону України від 11 січня 2001 р. «Про за­хист економічної конкуренції» економічна конкуренція — зма­гання між суб'єктами гос

Правове регулювання захисту економічної конкуренції. Захист віл недобросовісної конкуренції
Захистекономічної конкуренції Відповідно до Закону України від 11 січня 2001 р. «Про за­хист економічної конкуренції» економічна конкуренція — зма­гання між суб'єктами гос

Захист прав третейськими судами. Міжнародний комерційний арбітраж
Згідно зі ст. 1 Закону України від 11 травня 2004 р. «Про тре­тейські суди» третейським судом є недержавний незалежний орган, шо утворюється за угодою або відповідним рішенням за-

Захист прав третейськими судами. Міжнародний комерційний арбітраж
Згідно зі ст. 1 Закону України від 11 травня 2004 р. «Про тре­тейські суди» третейським судом є недержавний незалежний орган, шо утворюється за угодою або відповідним рішенням за-

Адміністративна відповідальність у сфері підприємницької діяльності
До адміністративної відповідальності за порушення у сфері господарювання притягаються фізичні особи — посадові (служ­бові) особи суб'єктів підприємницької діяльності, посадові (службові) особи орга

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги