Тема 6. НАРОДНЕ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ

 

Підготовка до семінарського заняття передбачає оволодіння теоритчного матеріалу, що викладався під час лекці та засвоювався під час опрацювання матеріалів підручника. Підготовка передбачає засвоєння поняття виборів та їх соціальна функція. Види виборів. Виборче право і виборча система. Особливість виборчої системи України.

Користуючись Конституцією вміти характеризувати принципи виборчого права і їх закріплення в Конституції України.

Знати правову регламентацію стадій виборчого процесу.

Вміти обґрунтовувати поняття і соціальну функцію референдумів. Студент має звернути увагу на підставах праведення референдуму, питаннях які не можуть бути винесені на референдум (визначаються нормами Конституції України)

Питання відповідальність за порушення виборчих прав громадян необхідно розглядати користуючись адміністративним та кримінальним Кодексом України.

 

Тема 7. КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Підготовка до семінарського заняття передбачає опанування теоретичного матеріалу та норм Закону України «Про Регламент Верховної Ради України»

Підготовка до семінару передбачає вміння студента визначати місце та роль Верховної Ради України в механізмі державної влади.

Поняття статусу народного депутата України визначається Законом України «Про правовий статус народного депутата», а тому необхідне опрацювання його основних положень.

Студент має знати характеристику основних функцій Верховної Ради України, а також стадії законодавчого процесу.

Тема 8. ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

 

Підготовка до семінарського заняття передбачає вивчення теоретичних положень лекційного матеріалу та матеріалів підручника. Ознайомлення з Указом президента України «Про Положення про Адміністрацію Президента України»

Студент має знати положення Конституції України, що закріплюють інститут президентства в Україні.

Підготовка до семінару передбачає опанування знань, що визначають місце та роль Президента України в механізмі державної влади.

Студент має знати основні функції Президента України. Порядок обрання Президента України. Законодавство про вибори Президента України.Конституційні підстави та порядок дострокового припинення повноважень Президента України. Відставка Президента України. Неможливість виконання Президентом України своїх обов’язків за станом здоров’я. Усунення Президента України з поста в порядку імпічменту Верховною Радою України. Виконання обов’язків Президента України у разі дострокового припинення повноважень Президента України.

Вміти характеризувати акти Президента України.

Тема 9. КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ

Підготовка до семінарського передбачає вивчення теоретичних положень лекційного матеріалу та матеріалів підручника. Студент має самостійно також опрацювати Закони України: «Про Кабінет Міністрів України», «Про центральні органи виконавчої влади», «Про місцеві державні адміністрації»

Студент має знати: поняття та зміст виконавчої влади. Місце та роль Кабінету Міністрів України у механізмі державної влади. Поняття уряду держави та його функції.

Знати порядок утворення та повноваження Міністерства та інших центральних органів виконавчої влади: система, порядок формування.

Знати правовий статус виконавчої влади в Автономній Республіці Крим.

Конституційні засади взаємовідносин місцевих державних адміністрацій з органами місцевого самоврядування. Правові засади взаємовідносин місцевих державних адміністрацій з підрозділами органів внутрішніх справ на місцях.

Тема 10. КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС ОРГАНІВ СУДОВОЇ ВЛАДИ ТА ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ

Підготовка до семінарського передбачає вивчення теоретичних положень лекційного матеріалу та матеріалів підручника. Основну увагу необхідну звернути на положення закону України «Про судоустрій та статус суддів», «Про Конституційний Суд України», «Про прокуратуру».

Студент має знати: правовий статус суддів, вимоги до кандидатів на посаду судді України, порядок призначення суддів, гарантії незалежності суддів.

Знати функції та повноваження Конституційного Суду України. Порядок діяльності Конституційного Суду і процедури розгляду ним справ.

Знати: систему і структуру прокуратури, функції і повноваження прокуратури, порядок діяльності органів прокуратури, акти органів прокуратури.

Тема11. ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ

Підготовка до семінарського передбачає вивчення теоретичних положень лекційного матеріалу та матеріалів підручника.

Підготовка до семінару передбачає базові знання з курсу теорії держави і права. Студент має знати поняття територіального устрою держави. Звернути увагу на особливостях автономії: поняття та видах.

Користуючись Конституцією України та Конституцією АРК знати конституційно-правовий статус Автономної Республіки Крим. Звернути увагу на положення Закону України «Про Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим». Знати загальну характеристику Конституції Автономної Республіки Крим.

Розрізняти адміністративно-територіальні одиниці.