Методичні рекомендації

Курс кримінального права є одним з провідних, серед юридичних дисциплін, що вивчається на юридичних факультетах вищих учбових закладів України.

Досконале знання кримінального законодавства нашої держави є необхідною умовою успішної роботи кожного юриста, керівника установи, організації. Це покладає на студента обов'язок з перших днів занять сумлінно ставитись до вивчення цієї дисципліни. Допомагати зрозуміти зміст кримінально-правових норм покликані всі види аудиторної роботи, навчальна й монографічна література, виступи вчених і працівників, правоохоронних органів у періодичній пресі, узагальнення судової і слідчої практики, розробкі науковців юридичних вузів І факультетів, а також зарубіжний досвід.

•При підготовці до занять необхідно користуватися: нормативними актами, літературою рекомендованою програмою курсу як в цілому, так і до кожної гели зокрема.

•Досконале вивчення Загальної'частини кримінального права передбачає засвоєння студентами різних теоретичних концепцій, дискусійних положень, уміння критичного осмислення проблемних питань, розвиток правового мислеї ня, що допомагає правильно орієнтуватися в матеріалі і відзначити той конкретний обсяг інформації, яка потрібна для точної і чіткої відповіді.

•Далі доцільно передусім звернутися до конспекту лекцій і діючого законодавства, включаючи інші нормативні матеріали, до постанов пленуму Верховного Су; у України.

•Наступним етапом підготовки є вивчення відповідних розділів підручників і навчальних посібників, і тільки після цього, коли у Вас є потрібна теоретична база для засвоєння складнішого матеріалу, необхідно приступити до монографічної літератури, яка містить інформацію з проблемних питань. У випадку труднощів Ви можете звернутися за допомогою до викладача, який веде заняття.

•Якщо студент не підготувався до групового заняття чи пропустив його з якоїсь причини, він зобов'язаний відпрацювати його викладачу, який веде заняття

•Семінарське заняття - форма навчального процесу, при їкій викладач організує дискусію навколо попередньо визначених тем, до котрих студенти готують тези виступів на підставі індивідуально виконаних знань, отриманих на лекції і н процесі самостійного вивчення законодавства, інших нормативних матеріалів, кримінально-пр іво зої та іншої літератури.

•Студенти повинні вміти аналізувати кримінально-право й норми діючого законодавства І застосовувати їх до конкретних обставин, знати сучасні тендегції кримінально-правової політики в Україні і засвоїти основні проблеми науки кримінального права.

•Семінарські заняття служать одночасно і засобом переві жи знань студентів, а аткож відпрацювання навиків самостійного вивчення цього предмету роботи з літературою, вміння логічно і послідовно розповідати засвоєний матеріал. У процесі в іступу на семінарському занятті студенти повинні продемонструвати вміння виділити основні положення, ілюструвати їх застосування, а також робити практично значимі висновки із теоретичних положень. З усіх тем семінарських занять дається перелік найважливіших питань ку;)су, а також примірний список літератури, яку треба вивчити при підготовці до занять.

Починати підготовку до семінару аарто з вияснення зміст;/ п.ттань, які є у плані заняття. В окремих випадках це може вимагати уточнення спеціальної тепмі іології чи перекладу незнайомих слів.

•Відповіді на питання, винесені на семінар необхідно обгрунтувати, як посиланням на діюче законодавство, так і судову практику.

•Під час семінарських занять викладач із студентами виріш}є практичні питання.

•Практичне заняття - форма навчального процесу, при якій викладач організує детальний розгляд студентами окремих теоретичних положень навчальної дисципліни та вмінням і навички їх практичного застосування шляхом індивідуального виконання студентами відповідно

сформульованих завдань.

•Перелік тем практичних занять визначається тематичним пганом дисципліни. Проведення практичного заняття з кримінального права грунтується ті попередньо підготовленому методичному матеріалі -тестах (задачах).

• Практичне заняття має своєю метою допомогти студентам глибше уяснити теоретичні положення, закріпити необхідні навики в застосуванні теоретичних знань у своїй майбутній практичній діяльності. Ці знання тісно пов'язані з іншими формами навчального процесу -лекціями та семінарськими заняттями. Практичні заняття дають можливість доопрацювати з студентами всі деталі питань, добитися конкретних знань матеріалу. Вони покликані навчити студентів правильно застосовувати кримінальний закон до конкретних життєвих ситуацій.

• При підготовці до практичного заняття студенти повинні розв'язувати задачі, які даються у завданні. При вирішенні задач потрібно опиратися на ТІ знання, які отримані на лекціях, семінарах, в ході самостійної роботи.» Для письмового вирішення задач доцільно завести окремі зошити. При розв'язанні задач обов'язково посилатися на статті Кримінального кодексу України.

•Перед початком практичного заняття викладач може перевірити наявність у студентів письмових розв'язань задач. Студент який не підготувався до пр іктичного заняття, а також який був відсутній, звітує перед викладачем про виконання завдання на індивідуальній консультації.

• В ході практичного заняття студент зачитує або переказує зміст задачі, дає її мотивоване роз'яснення. Він повинен давати розгорнуте розвязання, підкріплюючи рішення законодавством, судовою практикою, матеріалами навчальної літератури.

• Після виступу студента по конкретній задачі йому можуть бути задані запитання як викладачем, так і іншими студентами. Після відповіді викладач робить певні зауваження, висновки.

СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ: