Поняття та види видатків на здійснення повноважень

У Бюджетному кодексі України виділено окрему категорію видатків на здійснення повноважень. Розрізняють їх три види.

1. Державні видатки, що не можуть бути передані на виконання місцевим органам. Вони здійснюються органами державної влади з коштів Державного бюджету та спрямовуються на забезпечення конституційного ладу держави, цілісності й сувере­нітету, незалежного судочинства. До таких видатків належать видатки на державне управління, міжнародну діяльність, національну оборону, правоохоронну діяльність.

2. Державні видатки, які можуть бути передані на виконання відповідним місцевим виконавчим органам за умови закріплення за відповідними бюджетами загальнодержавних податків або їх частки та передачі міжбюджетних трансфертів. Такі видатки визначаються функціями держави й передаються до виконання органами місцевого самоврядування з метою забезпечення принципів ефективності та субсидіарності.

3. Видатки місцевого характеру, що спрямовані на реалізацію прав та обов’язків Автономної Республіки Крим і місцевого самоврядування.

Важливим є те, що Бюджетним кодексом встановлено заборону на складання планів і здійснення видатків, що не віднесені Бюджетним кодексом до місцевих бюджетів, а також фінансування впродовж бюджетного періоду бюджетних установ одночасно з різних видів бюджетів.