рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Перелік екзаменаційних питань з нормативного курсу Міжнародне приватне право

Перелік екзаменаційних питань з нормативного курсу Міжнародне приватне право - раздел Право, Перелік Екзаменаційних Питань З Нормативного Курсу „Міжнарод...

Перелік екзаменаційних питань з нормативного курсу

„Міжнародне приватне право"

 

Поняття міжнародного приватного права.

Приватне (міжнародне приватне) право регулює відносини, що за­безпечують приватні інтереси, автономію та ініціативу приватних влас­ників і об'єднань… Особливістю приватноправових відносин, що розглядаються у МПрП, є… 1) суб'єкти правовідносин (наприклад, договір купівлі-продажу, укладений між українською та бельгійською фірмами;) …

Предмет міжнародного приватного права.

Предметом правовідносин МПрП першої групи, як зазначалося вище, є так звані колізійні правовідносини. Колізія (лат. еоШыо — зіткнення) — зіткнення… Юридична наука на сьогодні не має єдиного поняття колізії права. Одні автори… Існує думка щодо багатозначності цієї категорії. Зокрема, А. Вла-сенко [26] наполягає на тому, що термін…

Приватноправові відносини, "обтяжені" іноземним елементом.

У публічно-правовій сфері переважають владні організаційні, примусові засади, пов'язані із здійсненням державних і суспільних (публічних) інтересів.… Варто зважати, що для вітчизняного господарства ця проблема завжди мала і має… Як зазначалося вище, радянське цивільне право розвивалося в умовах панування відомої ленінської ідеї: "Ми нічого…

Методи правового регулювання в міжнародному приватному праві

Порівняльно-правовий метод. Для вирішення спірного питан­ня в МПрП використовують зіставлення і вибір норм права. Тому порівняльне правознавство… Об'єкти порівняння у МПрП. Порівняльно-правовий метод засто­совується до…

Юридично-технічні методи регулювання відносин у МПрП.

Колізійні норми. Передумовами виникнення колізійної норми є посилення процесів міграції населення за кордон, розширення гос­подарських зв'язків між… У МПрП утвердилася позиція, згідно з якою кожна колізійна нор­ма складається з… Матеріально-правовий метод і матеріально-правові норми. Колізійна норма, відсилаючи до законодавства певної держави,…

Природа норм міжнародного приватного права та його місце в національній системі права

1. Міжнародне приватне право є частиною міжнародного публічного права. 2. Міжнародного приватного права немає, а є внутрішнє законодав-ство, що… 3. Міжнародне приватне право — це поєднання внутрішнього зако-нодавства і міжнародного публічного права.

Співвідношення міжнародного приватного права з цивільним правом та міжнародним публічним правом

—за суб'єктами: у міжнародному публічному праві суб'єктами є держави, нації і народності, що борються за незалежність, міжнародні організації, а в… —за предметом правового регулювання: у якості таких у міжнародному публічному… —за джерелами: у міжнародному публічному пра­ві — це міжнародний договір, міжнародний порядок та ін., а в міжнародному…

Система міжнародного приватного права.

У загальній частині навчального курсу розглядаються загальнотеоретичні питання, що мають значення для міжна­родного приватного права в цілому, а… Особлива частина містить аналіз питань власності, зобо­в'язальних відносин.… Система міжнародного приватного права як наука охоп­лює також основні теоретичні та методологічні особливості галузі,…

Розвиток науки міжнародного приватного права.

Розвиток науки міжнародного приватної* права

Вважається, що засновниками доктрини міжнародного при­ватного права були Бартол (1314—1357, Італія), Бальд (1327— 1400, Італія), які коментували… Згодом доктрину міжнародного приватного права доповни­ли: вчення про… У XIX ст. вказані теорії, зокрема вчення про "comitas", підтримав Джозеф Сторі (1779-1845, США). У його…

Роль і завдання міжнародного приватного права, тенденції його розвитку

Основні тенденції розвитку сучасного міжнародного приватного права:

1. Уніфікація правових норм через прийняття міжнародних договорів і типових (модельних) законів.

2. Удосконалення і кодифікація норм міжнародного приватного пра-ва на національному рівні (у цьому зв’язку слід згадати, наприклад, про-ект Цивільного кодексу України від 25 серпня 1996 р., про який ітиметь-ся у розділі “Джерела міжнародного приватного права”).

3. Виникнення колізії між нормами міжнародних договорів у сфері міжнародного приватного права.

4. Підвищення ролі принципу “автономії волі сторін” і перехід до гнучкіших норм колізійного права.

5. Розширення сфери дії міжнародного приватного права у зв’язку з науково-технічним поступом людства (атомна енергетика, космічна діяльність, прогрес у сфері транспорту, засобів зв’язку тощо).

 

 

Особливості міжнародного приватного права зарубіжних країн

Починаючи з XIX ст. у торговельному праві зарубіжних держав виявилися нові тенденції, наприклад, розширення пра­воздатності торгових товариств. У XX… Вказані та інші аспекти розвитку цивільного й торговель­ного, а нині переважно… Предмет міжнародного приватного права іноземних держав, на відміну від вітчизняної концепції в цій галузі права, має…

Види джерел та їх загальна характеристика.

• міжнародні договори; • внутрішнє (національне законодавство), що стосується іноземного елемента; … • судова й арбітражна практика;

ВСТЯНґШ TV' ^в*.

прюрите^гадл чи договору іншою договірною державою кожної 7 (ст. 55). У Конституції ФРН такого положення про пріоритет норми міжнародного договору… У Конституції України вказано, що вона має найвищу юридичну силу, на її основі… До міжнародних договорів за участю України, які застосо­вуються для регулювання відносин у сфері міжнародного…

Внутрішньодержавне (національне) законодавство як джерело міжнародного приватного права.

Інші нормативні акти внутрішнього законодавства, що містять норми міжнародного приватного права, можна по­ділити на дві основні групи. I. Нормативні акти, які повністю присвячені врегулюванню правовідносин з… 1) закони України: «Про зовнішньоекономічну діяль­ність» від 16 квітня 1991 р.1; «Про правовий статус іно­земців» від…

Міжнародний договір в системі джерел міжнародного приватного права.

При використанні міжнародного договору слід визначи­тися, чи можна застосовувати цей договір до відносин, які належить врегулювати? Іншими словами,… Слід мати на увазі, що навіть міжнародний договір, в якому Україна не бере… Більшість норм міжнародних договорів застосовують до правовідносин внаслідок трансформації, тобто перетворен­ня їх на…

Міжнародний звичай як джерело міжнародного приватного права.

Міжнаройні звичаї засновані на послідовному й тривалому застосуванні певних правил. Обумовлені суверенітетом і рівністю держав, міжнародні звичаї… Якщо міжнародний звичай не грунтується на засадах суве­ренітету й незалежності… Різновидом міжнародних звичаїв є звичаї торговельні, які широко використовуються у міжнародній торгівлі й…

Судова та арбітражна практика як джерело міжнародного приватного права.

Дещо іншим є характер судової та арбітражної практики в державах "сім'ї континентального права". Тут вона може здій­снювати суттєвий вплив… В Україні судова та арбітражна практика не визнається джерелом права, в т. ч.… Під судовою та арбітражною практикою розуміють різно­вид юридичної практики, що полягає у правозастосовчій,…

Міжнародна організація та уніфікація міжнародного приватного права.

1. Зближення законодавств, тобто визначення загальних програм, напрямів, етапів і способів зближення законо­давств у певній сфері. Прикладом односторонніх дій з метою зближення націо­нального законодавства з… Відповідно до цієї програми, адаптація законодавства України є планомірним процесом, що включає кілька по­слідовних…

Проблеми кодифікації міжнародного приватного права.

Дискусія про кодифікацію цивільних норм, що регулюють судочинство з "іноземним елементом", триває вже багато ро­ків. Проти законодавчої… Питання про способи кодифікації також є дискусійним. Ві­домими є два_способи… Кодифікація норм міжнародного приватного права в окре­мих галузевих актах характерна для більшості держав "сім!…

Поняття і підстави колізій законів у міжнародному приватному праві.

Юридична наука на сьогодні не має єдиного поняття колізії права. Одні автори вбачають у ній суперечність юридичних норм (Н. Алек­сандров, М.… Існує думка щодо багатозначності цієї категорії. Зокрема, А. Вла-сенко [26]… Стосовно кваліфікації колізій можна розрізняти дві їх групи: колізії внутрішнього права і колізії, протиріччя між…

Колізійна норма в міжнародному приватному праві та її елементи

Структура колізійної норми складається з двох еле­ментів: обсягу та прив'язки. Обсягом колізійної норми називається вказівка в ній на ті відносини, які… Звернімося до проекту1 Закону України «Про міжнарод­не приватне право», а саме до п. 1 ст. 48: «Права та обов'яз­ки за…

Види колізійних норм

Одностороння — це така норма, прив'язка якої прямо називає право держави, яке належить застосовувати, і найчастіше вказує на застосування права у… Двостороння колізійна норма є більш типовою і її при­в'язка не називає право… Наступний критерій, який може бути покладений в ос­нову класифікації колізійних норм — це форма виражен­ня волі…

Формули прикріплення

Розглянемо найбільш відомі формули прикріплення. 1. Особистий закон фізичної особи (lex personalis), згідно з ним визначаються… а) закон громадянства (lexpatriae, lex nationalis) — означає застосування права тієї держави, громадянином якої є дана…

Сутність проблеми кваліфікації та основні способи її вирішення

Тлумачення колізійної норми передбачає кваліфікацію юридичних понять, які використовуються в самому форму­люванні колізійної норми. Проблема кваліфікації підлягає розгляду у двох основ­них напрямках:… Прикладом кваліфікації понять прив'язки колізійної норми можуть бути угоди у сфері зовнішньої торгівлі. Так,…

Зворотне відсилання та відсилання до закону третьої держави

Зворотне відсилання — це результат зіткнення (колізії) колізійних норм різних держав, який призводить до того, що іноземне право, обране на підставі… Колізії колізійних норм можуть бути як позитивні, так і негативні. Позитивні колізії — дві й більше держави розглядають певні правовідносини з участю іноземного елементу як пред­мет…

Застереження про публічний порядок

Застереження про публічний порядок (ordre public; public policy; Vorbehaltsklausel) належить до числа загальних по­нять і є загальноприйнятим… Оскільки колізійна норма може обирати право будь-якої держави, а передбачити… Розрізняють позитивне й негативне застереження, які пов'язані зі становленням концепції публічного порядку.

Обхід закону в міжнародному приватному праві.

Щодо наслідків обходу закону, то така штучна колізійна прив'язка до іноземного закону породжує недійсність відпо­відної угоди. Ця загальна доктрина… У ст. 9 проекту Закону України «Про міжнародне при­ватне право» також знайшов… Але не всі автори поділяють таку точку зору. Деякі вва­жають, що питання про обхід закону в міжнародному при­ватному…

Взаємність і реторсія

Доктрина міжнародного права закріпила положення про рівність країн, а тому країни є взаємозалежними. Кожна із країн має взаємно визнавати закони… Взаємність передбачає надання фізичним і юридичним особам іноземної держави… Наука міжнародного приватного права виділяє два види взаємності:

Встановлення змісту іноземного права

Безпосереднє застосування іноземного права — це пра-возастосовчий процес, який здійснюється судом та іншими правозастосовчими органами (нотаріусами, органами дер­жавної виконавчої влади тощо) на підставі та в межах на­ціонального права згідно із загальновизнаними принципа­ми міжнародного права, такими як суверенна рівність дер­жав, самовизначення, невтручання у внутрішні справи.

Юридичною підставою застосування іноземного права на території певної держави є колізійна норма. Суд не зо­бов'язаний заздалегідь знати зміст іноземного права, до якого відсилає вітчизняна колізійна норма. Але, якщо ко­лізійне питання вирішене і застосуванню підлягає інозем­не право, то суд повинен визначити зміст його норми. Пер­шочергове завдання суду полягає в тому, щоб застосувати іноземне право так, як воно застосовується «у себе на бать­ківщині».

Орган певної держави, який застосовує норми іноземно­го права, встановлює їхній зміст відповідно до офіційних тлумачень, практики застосування та доктрини.

З метою встановлення змісту норм іноземного права суди та інші органи, які його застосовують, мають право звертатися за роз'ясненням до Міністерства юстиції Украї­ни та до інших компетентних органів і установ в Україні й за кордоном або залучати експертів. Законодавець дозво­ляє особам, які беруть участь у справі, надавати докумен­ти, що підтверджують зміст відповідних норм іноземного права. Якщо зміст норм іноземного права, незважаючи на вжиті заходи, не встановлений, застосовуються норми пра­ва України.

Необхідно зазначити, що ці положення були закріплені у ст. 7 проекту Закону України «Про міжнародне приватне право».

Значну роль у вирішенні проблеми встановлення змісту норм іноземного права відіграють договори про надання правової допомоги, які містять зобов'язання сторін здійсню­вати обмін інформацією з правових питань. Так, Конвенція про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, яка підписана держава­ми СНД 1993 року, передбачає, що центральні установи юстиції Договірних Сторін на прохання надають один одно­му відомості про чинне або про таке, що втратило чинність на їхніх територіях, внутрішнє законодавство та про прак­тику його застосування установами юстиції (Мінська кон­венція 1993 року, Кишинівська конвенція 2002 року). Ана­логічні положення містяться у двосторонніх угодах, однією стороною яких є Україна.

 

 

Правоздатність та дієздатність фізичних осіб

Правосуб'єктність фізичних осіб, у т. ч. й іноземців, роз­кривається через поняття "правоздатність" та "дієздатність", хоча вони… Фізичні особи, в т. ч. й іноземці в державі перебування, володіють… Національне законодавство поділяє неповнолітніх на різні вікові групи. З досягненням ними певного віку обсяг їх…

Критерії визначення особистого статуту фізичних осіб у міжнародному приватному праві

У загальному розумінні правовий статус суб'єкта— це система визнаних і закріплених державою у законодавчо­му порядку прав і обов'язків даного суб'єкта. Правовий ста­тус фізичних осіб як суб'єктів міжнародного приватного права— це сукупність усіх належних їм прав, свобод та обов'язків. Особливість правового статусу фізичної особи полягає в тому, що, перебуваючи в іншій державі, вона підпорядковується двом правопорядкам:

— своєму вітчизняному (закону громадянства (lex patriae) чи закону постійного місця проживання (lex domicilii), ос­кільки зберігає правовий зв'язок з державою свого грома­дянства чи постійного місця проживання, правовий статус громадянина своєї держави, користується її захистом, підкоряється її законам, а також

— правопорядку держави перебування (тієї держави, на території якої фізична особа перебуває у конкретний момент).

 

 

Основні принципи правового положення іноземців

У Законі України "Про зовнішньоекономічну діяльність" національний правовий режим для іноземних суб'єктів госпо­дарської діяльності… А втім, якщо іноземною державою встановлено обмеження щодо реалізації прав і… Вказівка на застосування до прав та обов'язків іноземців національного режиму чи можливого застосування реторсії…

Законодавство України про поняття іноземець та зміну правового статусу іноземця

Постановою Кабінету Міністрів України «Про Правила в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїз­ду з України і транзитного проїзду… Приймати іноземців та осіб без громадянства в Україні можуть зареєстровані в… Зазначеними Правилами встановлено, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні, зобов'я­зані мати…

Правовий статус іноземців в Україні, їх правоздатність та дієздатність

Правоздатність іноземців в Україні

Аналогічні норми закріплено у ст. 2 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», ч. 1 ст. 423 та ст. 424 Цивільного… Закріплений у законодавстві національний режим щодо правоздатності іноземців… Законодавством України можуть встановлюватися за­гальні виключення щодо правоздатності іноземців:

Дієздатність іноземців в Україні

В основному колізійні питання дієздатності вирішують­ся за особистим законом фізичної особи (lex personalis). При цьому у більшості держав «сім'ї… Застосування особистого закону для визначення дієздат­ності особи означає, що… Так, згідно зі ст. 7 Ввідного закону до німецького Ци­вільного зводу, іноземець, який уклав у Німеччині право-чин,…

Основні питання правового статусу громадян України за кордоном

Законодавство України встановлює, що обсяг прав влас­ника визначається за законом місцезнаходження речі (див., наприклад, колізійну норму ч. 1 ст.… Принцип захисту громадян України, які перебувають за кордоном, з боку України… Серед обов'язків, покладених на консула є, зокрема, охоро­на майна, що залишилося після смерті громадянина України.…

Особливості правового статусу біпатридів та апатридів.

Особливості правового статусу біпатридів

Деякі з міжнародних угод займають виважену позицію сто­совно множинного громадянства. Така позиція збережеться і в майбутньому. Наприклад,… Однією з міжнародних угод, яка регулює питання правово­го статусу осіб з… Біпатриди користуються правами й виконують обов'язки нарівні з громадянами держави, в якій проживають. Водночас вони…

Поняття юридичної особи як суб'єкта міжнародного приватного права.

Навести вичерпне визначення юридичної особи складно. Законо­давство деяких країн йде просто шляхом перерахування основних, найсуттєвіших ознак… У сучасній доктрині здебільшого визнається, що юридична особа — це… Згідно із Цивільним кодексом України юридичною особою є орга­нізація, створена і зареєстрована у встановленому законом…

Особистий статут і „національність" юридичної особи.

Особистий статут організації відповідає на запитання, чи є дана організація юридичною особою (чи це сукупність фізичних осіб, не наділених таким… Теорія інкорпорації. Основний зміст теорії і самого кри­терію інкорпорації… Теорія осілості. Відповідно до цієї теорії, яку іноді нази­вають теорією «ефективного місцеперебування», особистим…

Загальна характеристика правового статусу іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні.

Іноземні суб'єкти господарської діяльності підтверджують свій правовий статус витягом із торговельного, банківського або судового реєстру. Так,… Із таких реєстрів можна отримати засвідчені копії, які мають значення в… На території нашої держави можуть здійснювати свою ді­яльність структурні одиниці іноземних суб'єктів господарсь­кої…

Правовий статус суб'єктів господарювання України за кордоном

Юридичними в Україні вважаються особи, які отримують цей статус од моменту їх реєстрації на території України від­повідно до Положення про державну… Філії, представництва, відділення та інші відокремлені під­розділи, створені… Юридичні особи України мають право здійснювати свою діяльність, яка виходить за межі України, відповідно до: 1)…

Транснаціональні корпорації та міжнародні юридичні особи

ТНК притаманні такі ознаки: 1) економічно єдина система; 2) група самостійних підприємств; 3) діяльність проводиться на території кількох держав; 4)… За характером взаємовідносин з материнським підприєм­ством залежні… Аналіз діяльності ТНК показує, що їхні прямі капітало­вкладення є важливим чинником у розвитку економіки дер­жав.…

Організаційно-правові форми спільної господарської діяльності в практиці МГШ

Об'єднання підприємств відбувається на добровільних засадах або за рішенням органів, які відповідно до законо­давства мають таке право. До їх складу… Об'єднання наділяються статусом юридичної особи, а підприємства, що входять до… Залежно від порядку заснування об'єднання функціонують як господарські об'єднання, що створюються на добровільних…

Держава як суб'єкт майнових відносин

У зовнішній сфері держава може виступати в різномані­тних категоріях відносин. По-перше, її партнерами можуть бути інші держави та міжнародні… Крім того, держава може виступати в цивільному обороті як спадкоємець так… Існує кілька поглядів на державу як на суб'єкт міжна­родного приватного права. Одні вважають державу особли­вим…

Імунітет держави та його види

В МПП під імунітетом розуміється непідлеглість однієї держави законам та юрисдикції іншої. Імунітет ґрунтується на суверенітеті держав, який… У теорії та практиці розрізняють декілька видів імунітету держав: • судовий;

Види імунітетів держави

Імунітет від дії законодавства іноземної держави — забезпечується такими складовими частинами сувереніте­ту, як незалежність і рівність держав.… Держава може погодитися на застосування до відповід­ного приватноправового… Деякі автори виділяють крім цього ще й податковий іму­нітет. Однак вважається, що податковий імунітет і є част­ковим…

Правовий режим цивільно-правових угод, укладених державою

• глава держави; • уряд; • закордонні представництва;

Правовий статус торговельних представництв держави за кордоном

Свого часу важливе значення для діяльності нашої держави мали торговельні представництва за кордоном. У період мо­нополії СРСР у зовнішній торгівлі… Нині деякі повноваження у сфері зовнішньоекономічної ді­яльності Україна… Зазначені місії займаються підготовкою інформації з пи­тань економіки, сприяють розвиткові торговельно-економіч­них…

Міжнародні організації як суб'єкти міжнародного приватного права.

 

Поняття і види речового права

В гражданском праве отсутствует легальное определение вещных прав, но оно формулируется в литературе на основе анализа их содержания. Вещное право —… Но гражданское право регулирует и движение имуществ в хозяйственном обороте.… Возникающие на основании норм вещного и обязательственного права субъективные права принято в цивилистической науке…

Об'єкти речових прав в міжнародному приватному праві.

Развитие производства и экономики, особенно под влиянием обострения конкуренции и научно-технического прогресса, привело к «модернизации» концепции… Научно-технический прогресс, сопровождающийся резким возрастанием роли в… Вторым направлением в расширении круга объектов вещных прав явились разработка и использование концепции «бестелесного…

Цінні папери і оборотні документи

Ценные бумаги и оборотные документы, закрепляя права требования, рассматриваются в национальных системах права как движимые вещи. Соответственно они… Являясь с точки зрения своих физических свойств лишь «клочками бумаги», эти… Указанные документы становятся «бумажными дубликатами действительного капитала»3, обеспечивая юридическое право на…

Відносини власності в міжнародному приватному праві.

 

Загальні питання права власності у відносинах з іноземним елементом за законодавством України.

Питання власності регулюють й інші міжнародні договори. Наприклад, 11 серпня 1994 р. було підписано Угоду між Уря­дом України і Урядом Республіки… Питання власності врегульоване у консульських конвенці­ях. Відповідно до… Серед численних нормативно-правових актів в Україні щодо питань власності важливе місце займають Конституція України,…

Застосування законодавства про націоналізацію.

Национализацией является отчуждение имущества у частных собственников в пользу государства, осуществляемое на основании специального акта… Рассмотрение национализации как производного способа приобретения… Спорным в буржуазной доктрине является вопрос об оценке конфискации и реквизиции в качестве первоначальных или…

Колізійні питання права власності за законодавством України та в міжнародному приватному праві.

Колізійні питання права власності у міжнародному приватному праві

Відповідно до Цивільного кодексу Португалії до нерухомих речей належать міські й сільські будівлі та споруди; води; дерева, кущі, плодові… У цивільному праві Болгарії одним з критеріїв віднесення майна до нерухомості… Стосовно нерухомого майна законодавство, судова прак­тика, доктрина багатьох держав, у т. ч. "сім'ї…

Колізійні питання права власності за законодавством України

Законодавець України здебільшого виходить з однакових позицій щодо застосування колізійних норм стосовно питань права власності на рухоме та… На відміну від чинного Цивільного кодексу України, про­ект Цивільного кодексу… Виникнення та припинення права власності на річ визна­чається за законом країни, де ця річ знаходилася на момент, коли…

Правове положення власності України і власності юридичних осіб за кордоном.

 

Правове регулювання іноземних інвестицій.

• Господарським кодексом (глава 38); • Законом України "Про інвестиційну діяльність" від 18 вересня 1991… • Законом України "Про захист іноземних інвестицій" від 10 ве­ресня 1991 р.;

Міжнародний захист іноземних інвестицій.

У разі прийняття державними або іншими органами актів, що по­рушують права інвесторів та учасників інвестиційної діяльності, збит­ки, завдані цим… Згідно із Законом України "Про інвестиційну діяльність" (статті 18,… Держава гарантує захист інвестицій незалежно від форм влас­ності, а також видів іноземних інвестицій. Захист…

Поняття і ознаки міжнародного банкрутства.

Совсем иначе складывается положение, когда в имуществе должника имеет место превышение пассива над активом и должник при обычном ведении дела не… Под несостоятельностью понимается удостоверенная судом абсолютная… Очень часто в качестве синонима термина «несостоятельность» употребляется слово итальянского происхождения…

Источники правового регулирования несостоятельности

Первые законы, регулировавшие вопросы несостоятельности, относятся к середине XVI века. Законодатель того времени видел свою задачу в превентивном… Однако, как показывает практика, даже самые жесткие санкции, налагаемые на… Постепенно увеличивалось количество норм гражданско-право-вого характера, законодательство становилось все более…

Субъекты несостоятельности

До настоящего времени вопрос о круге субъектов конкурсного производства в разных странах решается неодинаково. 2. В Германии субъектами конкурсного права могут быть любые лица (физические… 3. Аналогично урегулирован вопрос и французским правом. Так, закон № 85-98 постановляет, что процедура восстановления…

Поняття і особливості зовнішньоекономічної угоди.

Відповідно до ч. 1 ст. 337 ГК України, зовнішньоеконо­мічною діяльністю суб'єктів господарювання є господарсь­ка діяльність, яка у процесі її… Таким чином, на сьогодні критеріями для виокремлен­ня зовнішньоекономічного… а) його суб'єктний склад — участь у договорі принаймні одного українського суб'єкта зовнішньоекономічної діяль­ності і…

Форма зовнішньоекономічних угод.

1. Зовнішньоекономічний договір (контракт) укладається суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності або його представником у простій письмовій формі,… 2. Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають право ук­ладати будь-які… 3. Зовнішньоекономічний договір (контракт) може бути визна­но недійсним у судовому порядку, якщо він не відповідає…

Умови зовнішньоекономічної угоди.

За домовленістю сторін у договорі (контракті) можуть пе­редбачатися додаткові умови: страхування; гарантії якості; за­лучення субвиконавців до… Донедавна Законом України "Про зовнішньоекономічну ді­яльність",… Він полягав у тому, що зовнішньоекономічний договір (контракт), який укладався від імені юридичної особи,…

Облік (реєстрація) зовнішньоекономічних угод.

1) для реєстрації контракту не обов'язкова наявність товару; 2) контракт реєструється після його укладення; 3) не встановлено обмежень щодо обсягу угод;

Колізійно-правові питання зовнішньоекономічних угод.

Российское законодательство исходит из главенствующего значения воли сторон при выборе правопорядка, которому они намерены подчинить права и… Статья 166 Основ гражданского законодательства подчиняет права и обязанности… Автономия воли рассматривается отечественной доктриной и практикой не как источник коллизионного права, а как одна из…

Поняття договору купівлі-продажу та джерела його регулювання

По договору купли-продажи одна сторона (продавец) обязуется передать проданную вещь и перенести на нее право собственности на другую сторону… По праву всех стран договор рассматривается как двусторонний, возмездный,… Во всех системах права содержится весьма подробное регулирование отношений по купле-продаже нормами гражданских…

Порядок укладення договору міжнародної купівлі-продажу товарів.

Пропозиція про укладення договору є офертою,якщо вона (ст. 14): 1) адресована одному або кільком конкретним особам; 2) достатньо визначена, тобто вказано товар і прямо чи побічно встановлюються кількість і ціна або передбачається…

Істотні умови договору міжнародної купівлі-продажу товарів.

Согласование этих условий как минимума договоренности абсолютно необходимо для того, чтобы сделка считалась заключенной. Все остальные условия,… Предметом договора являются прежде всего материальные вещи, движимые или… Во многих странах предметом договора признаются также нематериальные объекты («бестелесное имущество») : объекты…

Законы не содержат положенийо соответствии цены стоимости вещи. Правда, в ФРГ возможно признание договора недействительным при явной несоразмерности взаимных обязательств(§ 139 ГГУ). Во Франции убыточность является основанием оспа-ривания действительности договора только в некоторых случаях и для определенных лиц (ст. 1305, 1306, 1308, 1657 ФГК). В англо-американском праве несоответствие обязательства встречному удовлетворению не влияет на действительность договора.

Продажа товаров по ценам, значительно более низким по сравнению со средними рыночными на аналогичный товар (демпинговым ценам), может повести к открытию против продавца специальной административной процедуры расследования и к установлению санкций. Это предусматривается нормами национального законе-. дательства: антимонопольного или антитрестовского (в США, Японии, Канаде и др.) либо по борьбе с ограничительной хозяйственной практикой (в странах — членах ЕЭС, Скандинавских странах, Австрии и др.). Соответствующие нормы имеются в Римском договоре о ЕЭС (п. 1 ст. 91) и в Генеральном соглашении по тарифам и торговле — ГАТТ (ст. VI).

2. В договорах обычно определяется качество товара. Оно характеризуется приводимыми сведениями либо иным способом, например указанием на «хорошее среднее качество», или сдачу товара «таков каков», или «со всеми недостатками» и пр.

В случае отсутствия в договоре указаний на качество товар должен быть, согласно закону, пригодным для обычного использования или назначения, то есть иметь среднее качество (Франция — ст. 1246 ФГК; ФРГ — § 243 ГГУ; Англия — ст. 14 закона о пригодности для торговли или продажи продаваемого товара; США— ст. 2-314 ЕТК). В п. 2 ст. 35 Венской конвенции говорится о пригодности товара «для тех целей, для которых товар того же описания обычно используется».

К особым способам определения качества относятся указания на свойства товара, специально гарантируемые продавцом. Договорные гарантии предоставляются чаще всего в отношении машинно-технического оборудования. К ним относятся гарантии общего высокого технического уровня предмета купли-продажи, когда продавец гарантирует «высокое качество изготовления и сборки», соответствия предмета «высшим достижениям мировой техники и самым высоким нормам» и т. д. Другой вид гарантий качества касается сроков нормальной эксплуатации товара.

Весьма распространенной на практике стала и противоположная тенденция — включение в договоры условий, отменяющих или уменьшающих ответственность продавца за поставку товаров ненадлежащего качества. Государства встали на путь запрета таких условий. В странах романо-германской системы права их квалифицируют как злоупотребление правом, а в странах англо-американского права — как «неоправданные условия». В США, ФРГ, Англии, Франции, Италии и некоторых других странах по этому поводу приняты специальные акты, а в других сложилась запретительная судебная практика.

3. Право всех стран исходит из принципа свободы в выборе формы договора купли-продажи. Особая форма предписывается лишь для договоров, предметом которых является недвижимое имущество. Так, в ФРГ и Швейцарии для них требуется письменная форма с нотариальным или судебным удостоверением или с занесением в поземельные книги (§ 313 ГГУ; ст. 216 ШОЗ).

В отношении купли-продажи движимости проявляется тенденция к признанию как письменной, так и устной формы заключения договора.

Конвенція містить вимоги до товару. Товар за кількістю, якістю, описом, упаковкою повинен відповідати вимогам контракту. Якщо сторони не домовилися про інше, товар не відповідає договору, якщо він: по-перше, не придатний для тієї мети, з якою відповідно до опису він звичайно використову­ється; по-друге, не придатний для будь-якої конкретної мети, про яку продавець прямо чи непрямо був повідомлений під час укладення контракту, за винятком випадків, коли з обста­вин випливає, що покупець не покладався й що для нього було нерозумно покладатися на компетентність і судження продав­ця; по-третє, товар не має якостей, відповідних тим зразкам чи моделям, що були надані продавцем покупцю; по-четверте, немає тари чи упаковки, які звичайно використовують для товарів, або за відсутності такої тари чи упаковки відсутні такі тара чи упаковка, які допомагають зберегти і захистити товар.

Продавець не відповідає на підставі вказаного за невідпо­відність товару, якщо під час укладення договору покупець знав чи не міг не знати про таку невідповідність. Продавець відповідає за договором та нормами цієї Конвенції за будь-яку невідповідність товару: а) яка існує в момент переходу ризику на покупця, навіть якщо ця невідповідність стає очевидною тільки згодом; б) яка виникає після зазначеного моменту і є наслідком порушення ним будь-якого свого зобов'язання, у т. ч. порушення гарантії, встановленої для товару.

У випадку дострокової поставки продавець зберігає право до настання передбаченої для поставки дати поставити недо-поставлену кількість товару або новий товар, заміняючи та­кий, що не відповідає договору, або усунути будь-яку невідпо­відність у поставленому товарі за умови, що здійснення ним цього права не заподіє покупцю нерозумних незручностеи чи нерозумних витрат. Проте покупець зберігає право вимагати відшкодування шкоди відповідно до Конвенції.

Продавець повинен повідомити покупця про відправку то­вару. Якщо продавець зобов'язаний забезпечити перевезення товару, він має укласти договір на його транспортування. Від­повідно до Конвенції продавець не зобов'язаний самостійно (якщо це не передбачено умовами контракту), страхувати то­вар при його перевезенні. Однак на прохання покупця він повинен надати йому усю інформацію, необхідну для здійс­нення страхування товару покупцем.

Поставка товару повинна проводитися у визначені строки, якічможуть передбачитися контрактом. Крім цього, відповідно до норм Конвенції, дозволяється поставка у розумний строк після укладення договору (ст. 33). За загальним правилом, встановленим в Конвенції, продавець зобов'язаний поставити товар, вільний від будь-яких вимог чи претензій третіх осіб за винятком випадків, коли покупець погодився прийняти товар, обтяжений такою вимогою чи претензією. Передача докумен­тів, які містять відомості про товар, повинна відбуватися у строк, місці та формі, встановлених контрактом.

Конвенція регулює обов'язки сторін за договором. Основ­ними обов'язками продавця, відповідно до ст. 31—43 Конвен­ції, є необхідність: а) інформувати покупця і поставити товар, обумовлений договором належної якості, кількості, в упаковці, вільний від претензій третіх осіб; б) передати покупцю доку­менти на товар; в) передати право власності на товар.

Основними обов'язками покупця, відповідно до ст. 53—60 Конвенції, є: а) огляд отриманого товару, направлення по­відомлення про його невідповідність договору протягом розумного строку, але не пізніше 2-х років з моменту виявлен­ня недоліку; б) сплата в установленому місці та строки ціни за товар; в) прийняття товару, поставленого відповідно до договору.

Сторони зобов'язані забезпечувати збереження товару, на­лежного одній з них, який знаходиться у розпорядженні іншої сторони.

Місце оплати ціни може бути обумовлене у контракті. Оп­лата може здійснюватися у місці знаходження комерційного підприємця-продавця, або в місці передання товару. Строк оплати, як правило, обумовлюється у договорі. Оплата може бути проведена: коли продавець, відповідно до договору, пере­дає товар або товаророзпорядчі документи покупцю, або коли у покупця вперше з'явилася можливість оглянути товар. Якщо в укладеному договорі не передбачено ні ціни, ні порядку П визначення, вважається, що сторони, при відсутності іншої домовленості, мали на увазі ціну, яка в момент укладення договору звичайно сплачувалася за товари, що передавалися за порівнюваних обставин у певній сфері торгівлі. Якщо ціна встановлена залежно від ваги товару, то у сумнівних ситуаціях вона визначається за вагою нетто.

Конвенція регулює звільнення сторін від відповідальності. Сторона договору не відповідає за невиконання будь-якого із своїх зобов'язань, якщо доведе, що воно було викликане пере­поною поза її контролем і що від неї не можна було розумно чекати усвідомлення такої перепони при укладенні договору, або уникнення цієї перепони чи її наслідків.

У разі невиконання стороною свого зобов'язання, виклика­ного невиконанням третьою особою, залученою для виконан­ня усього чи частини договору, ця сторона звільняється від. відповідальності тільки у випадку: а) передбаченому поперед­нім абзацом та б) якщо залучена особа також була звільнена від відповідальності.

 

 

Обов'язки продавця за договором міжнародної купівлі-продажу товарів.

Вместе с тем во всех странах практика приравнивает к передаче товара передачу в распоряжение покупателя товарораспорядительных документов на товар… Передача товара покупателю производится за счет продавца, который несет все… Для выполнения обязательств по передаче товара продавец должен вручить товар в надлежащем месте, в надлежащий срок и…

Нетрудно заметить, что переход права собственности в одних случаях совпадает с поставкой товара, а в других происходит через некоторое время после поставки. Так, при сделках на условииcif поставкой считается сдача вещи морскому перевозчику в порту погрузки, а право собственности переходит на покупателя при передаче вещи перевозчиком покупателю в порту назначения.

Для ускорения приобретения покупателем права собственности, в частности для целей спекулятивной перепродажи товара, судебная практика признала правило о достаточности для этой цели передачи покупателю распорядительных документов на товар — железнодорожной накладной, коносамента и пр. Это положение находит прямое закрепление и в некоторых законах, например США (п. 3 ст. 2-401 ЕТК) и ФРГ (§ 929 ГГУ). При получении указанных документов покупателем через банки, в частности при отправке их продавцом авиапочтой, он становится собственником и получает возможность перепродать по этим документам товар, еще находящийся в пути. Особое значение это имеет при длительных сроках транспортировки, в первую очередь при морской перевозке. Не случайно поэтому сделки на условиях cif начали именовать «куплей-продажей документов». Однако сам акт передачи документов понимается по-разному: в одних странах имеется в виду передача документов в банк, а в других — их акцепт покупателем.

Продавец обязан перенести право собственности в полном объеме, с тем чтобы покупатель мог осуществлять все правомочия собственника без каких-либо ограничений и препятствий. Действие в отношении проданной вещи прав и правомерных притязаний третьих лиц считается недостатком в праве на вещь («юридическим недостатком»).

К юридическим недостаткам проданного имущества относится j прежде всего сама его принадлежность не продавцу, а другому «лицу. В этом случае собственник вещи вправе истребовать ее у по купателя (эвикция вещи) на основании признания договора купли- продажи недействительным, а продавец чужой вещи обязан возместить покупателю причиненные убытки. К юридическим недостаткам имущества относится также действие в отношении проданной вещи залоговых, промышленных и иных прав третьих лиц, о которых покупатель не знал в момент заключения договора.

Если предметом договора является право требования или какое-либо иное право, то продавец несет ответственность за их действительность, но не отвечает за их осуществимость. Продавец, не предоставивший покупателю права собственности с возможностью спокойного распоряжения вещью или правом, ответствен за недостатки в праве. При обременении вещи такими недостатками он отвечает перед покупателем, хотя основания иобъем ответственности в странах неодинаковы.

Так, по английскому закону о продаже товаров в договоре подразумевается существенное условие о том, что продавец имеет право собственности на товар или будет его иметь к моменту перехода к покупателю. Нарушение такого условия дает право покупателю на расторжение договора и возмещение убытков. В договоре подразумевается также простое условие о свободе товара от обременении, неизвестных покупателю до заключения договора, и нарушение этого условия дает право на возмещение убытков (ст. 12).

По праву ФРГ при юридической обремененности проданной вещи к продавцу применяются нормы, установленные на случай нарушения стороной обязанностей по двустороннему договору (§ 442 ГГУ).

Право большинства стран допускает договорное ограничение или даже исключение ответственности продавца за недостатки в праве (Франция — ст. 1627 ФГК; ФРГ — § 443 ГГУ; США — п. 2 ст. 2-312 ЕТК и т. д.). Исключение в данном случае составляет английское право, признающее ничтожным такое договорное условие, но это не касается договоров международной купли-продажи (п. 1 ст. 6 закона о недобросовестных условиях договора 1977 г.).

Возможность исключить или уменьшить ответственность за продажу вещи с юридическими недостатками широко используется в договорной практике, в частности при продаже машинно-технических изделий и материалов, в отношении которых в стране покупателя действуют патентные права третьих лиц («патентная оговорка» контракта).

Особые правила установлены для добросовестного приобретателя вещи у лица, не являющегося собственником или правомочным на ее отчуждение в качестве комиссионера, агента и пр. Такой приобретатель, не знающий об отсутствии у продавца необходимого права на продажу, признается собственником купленной вещи (Франция — ст. 2279 ФГК; ФРГ — § 932—935 ГГУ; Англия—ст. 22 закона о продаже товаров; США—ст. 2-403 ЕТК).

Из указанного правила делается, однако, исключение: у добросовестного приобретателя может быть изъята купленная им вещь, если она была похищена у собственника или утрачена им. Но по нормам некоторых стран романо-германской системы права такое изъятие все же невозможно, когда само приобретение вещи было произведено в условиях публичной купли-продажи (на торгах, ярмарках и пр.) либо предметом сделки были ценные бумаги.

3. Специальными правилами определяется переход транспортных рисков, поскольку купля-продажа товара, связанная с его транспортировкой, сопровождается опасностями случайной гибели или повреждения имущества во время его перемещения (под влиянием физических воздействий, температурных колебаний и пр.).

С момента перехода рисков с продавца покупатель несет имущественные последствия утраты или повреждения товара, наступившие при перевозке в результате случайных обстоятельств, и не может требовать их возмещения продавцом. Чтобы покупатель мог возложить на продавца ответственность за недостатки по количеству или качеству товара, он должен доказать, что полная или частичная гибель товара либо его повреждение наступили до момента перехода на него транспортных рисков.

Переход транспортных рисков связывается законом с двумя разными обстоятельствами: переходом собственности или передачей товара.

В одних странах риски переходят одновременно с переходом права собственности. Идея прямой юридической связанности этих двух моментов находит закрепление во французском (ст. 1138 ФГК ) и английском праве (ст. 20 закона о продаже товаров).

В других странах, в частности в ФРГ (§ 446 ГГУ) и США (ст. 2-509 ЕТК), переход рисков приурочивается к моменту передачи товара. Такое правило нашло свое закрепление и в ст. 67 Венской конвенции.

Момент перехода рисков специально определяется базисными условиями поставки.

Интересы возмещения ущерба, причиненного покупателю или продавцу как стороне договора, несущей транспортные риски, обеспечивается страхованием груза. Страхование осуществляет либо покупатель, стремящийся обеспечить собственные интересы, либо продавец, обязанный застраховать имущество в пользу покупателя по условиям договора купли-продажи.

 

 

Обов'язки покупця за договором міжнародної купівлі-продажу товарів

Принятие товара предполагает его осмотр в целях проверки и оценки поставленного объекта для установления количества и качества. Поэтому оно должно… Принятие товара покупателем не снимает с продавца ответственности за наличие… 2. В обязанности покупателя входит также уплата покупной цены за товар. На усмотрение самих сторон предоставляется…

Особливості договору в міжнародній торгівлі

В многолетней торговой и юридической практике сложилось в качестве правового обычая единообразное понимание правил, составляющих так называемый… Формула каждого базисного условия поставки в «Инкотермс» содержит прежде всего… Положения «Инкотермс» имеют факультативный характер:

Засоби правового захисту сторін договору у випадку його порушення

1. Покупателю предоставляются различные средства защиты своих интересов, то есть применения имущественных санкций к продавцу за непоставку товара… При непоставке товара в срок и обращении покупателя за защитой перед… В случае признания факта просрочки покупатель вправе требовать выполнения продавцом обязательства в натуре, то есть…

Принципи міжнародних комерційних договорів УНІДРУА. Теорія "Іех тегкаШпа".

Держава не є остаточною, абсолютною суспільною реальністю, вона не дорівнює соціуму, відносини в якому намагається врегулювати, отже - не повинна… Lex mercatoria склалось в середньовіччі, коли після занепаду VI-X ст. відбувся… Після кодифікацій XIX ст. в континентальній Європі, поглинання lex mercatoria англійським common law, єдині інститути…

ПОНЯТТЯ міжнародних зустрічних операцій.

Бартерний договір є консенсуальним, оскільки право влас­ності на товар (результати робіт, послуг) переходить до іншої сторони в момент, узгоджений… При бартерному договорі встановлюється або кількість взаємопоставлюваних… В Україні діє декілька нормативно-правових актів з питань бартерних операцій. Основним з них є Закон України "Про…

Товарообмінні й компенсаційні угоди на безвалютній основі.

В области торгово-экономических отношений СССР с промышленно развитыми государствами Запада в 70- 80-х годах особое значение приобрели так… Под компенсационным соглашением долгосрочного действия о реализации… Компенсационные соглашения имеют гражданско-правовой характер и относятся к сфере международного частного права,…

Компенсаційні угоди на комерційній основі.

 

Компенсаційні угоди на основі виробничого співробітництва.

При оказании технического содействия в строительстве предприятий и иных объектов за рубежом, выполнении изыскательских, геологоразведочных и иных… Подрядные договоры (контракты), заключаемые внешнеторговыми организациями с… При выполнении строительных работ с участием российских организаций могут возникать правоотношения двоякого рода. При…

Договір про виключний продаж товарів.

Договор об исключительной продаже товаров

Этот вид договора сложился на практике, и лишь в законах некоторых стран имеются нормы, регулирующие отдельные стороны отношений (США — п. 2 ст.… Договором закрепляются принципы и правила отношений по приобретению одной… С хозяйственно-экономической точки зрения покупатель товара осуществляет посреднические функции между продавцом товара…

Договір про франшизу як різновид договору про виключний продаж товарів.

Договор о франшизе

Договор о франшизе рассматривается в иностранной литературе как разновидность договора об исключительной продаже товаров, сторонами которого… По договору предусматривается поставка товаров, при которой покупатель… Кроме «условий об исключительности» специфика договора определяется условиями о коммерческой, технической и…

Договір про факторинг.

Договор о факторинге

Ни в одной из стран договор о факторинге законодательно не урегулирован, но широкое применение его в международных операциях привело к разработке… Договор о факторинге — это договор по осуществлению посреднических услуг в… Участниками отношений по факторингу выступают фирма — поставщик товаров или услуг, фирма по факторингу (фактор) и…

Договори доручення та комісії.

L. Договор поручения

Несколько иначе определяется договор поручения (Auftrag) в праве ФРГ: в соответствии с § 662 ГГУ по договору поручения поверенный обязуется… ФГК исходит из того, что договор поручения направлен на совершение юридических… Обязательная безвозмездность договора по праву ФРГ и презумпция безвозмездности в праве Франции не соответствуют…

Договор комиссии

Как особый вид договора договор комиссии регулируется законодательством ФРГ, Франции, Швейцарии. В странах с дуалистической системой частного права… В современном капиталистическом обороте договор комиссии опосредствует… Учитывая, что комиссионер при выполнении комиссионного поручения действует от своего имени, а не от имени…

Агентський договір, його особливості. Гаазька конвенція 1978 року про право, застосовне до агентських угод.

Агентский договор в праве Англии и США

Агентский договор может быть направлен на совершение агентом как юридических, так и фактических действий, конечной целью которых является… Независимо от того, как выступает агент в отношениях с третьими лицами,… Признаваемые судебной практикой Англии и США способы выступления агента при осуществлении взятого им на себя перед…

Договір майнового найму.

Понятие договора имущественного найма

Договор во всех изучаемых странах является двусторонним, воз-мездным, консенсуальным. Его предметом служит любая непотребляемая вещь — движимая или… В некоторых странах, в частности ФРГ и Швейцарии, в зависимости от предмета… В англо-американском праве в зависимости от характера предмета договора найма различают наем недвижимости (lease) и…

Права и обязанности сторон

Наймодатель несет ответственность за любые недостатки — как явные, так и скрытые, проявившиеся уже в процессе эксплуатации имущества,— исключающие… Если вещь предоставляется в состоянии, исключающем возможность использования… В большинстве стран допускается включение в контракт условий, ограничивающих ответственность наймодателя за недостатки…

Особую проблему составляет право нанимателя на сдачуимущества, полученного внаем, в пользование третьим лицам —в поднаем (или субаренду). Право отдельных стран, признавая в принципе такую возможность, по-разному регулирует предпосылкивозникновения поднайма.

Во Франции и странах англо-американской системы права установлен принцип свободы нанимателя в заключении договора поднайма при отсутствии прямого запрещения в законе или договоре (Франция—ст. 1717 ФГК; англо-американская практика). Так, французский Кодекс законов о сельском хозяйстве (ст. 832) запрещает субаренду земельных участков. В ФРГ передача в поднаем возможна лишь с согласия наймодателя (§ 549 ГГУ).

При поднайме наниматель несет свои прежние обязанности перед наймодателем и ответственность за эксплуатацию имущества третьим лицом, получившим вещь в поднаем.

Вторая особая проблема состоит в урегулировании отношений сторон, связанных с внесением нанимателем улучшений в используемое имущество. Суды исходят прежде всего из квалификации улучшений как неотделимых от имущества без нанесения ему вреда или улучшений отделимых.

Неотделимые улучшения, произведенные нанимателем без согласия наймодателя, возмещению не подлежат, если иное не предусмотрено договором. Но при внесении такого рода улучшении с согласия наймодателя наниматель имеет право на возмещение стоимости таких улучшений. Отделимые же улучшения, произведенные нанимателем за свой счет, считаются его собственностью.

 

 

Лізинг як особливий вид договору майнового найму. Оттавська конвенція 1988 року про міжнародний фінансовий лізинг.

Лизинг — особый вид договора имущественного найма

Лизинг нашел признание в судебной практике многих стран, не имеющих специального законодательного регулирования (США, ФРГ, Япония и др.), но в… Практика и доктрина выделяют две формы лизинга: финансовый лизинг (financial… В отличие от обычною договора имущественного найма, финансовый лизинг характеризуется тем, что охватывает более…

Договір підряду та сфера його господарського застосування.

Понятие договора подряда и сфера его хозяйственного применения

Договором подряда опосредствуется широкий круг хозяйственных работ. Одними из наиболее старых, «классических» сфер подряда являются строительные… Договор применяется также к отношениям по изготовлению изделий в соответствии… Сферой применения подряда является оказание различного рода технических услуг в связи с поставками машин и…

Договір про кооперацію.

Договор о кооперации

1. Развитие национальной экономики государств и всего мирового хозяйства в целом в условиях углубляющейся специализации производства и международного разделения труда сопровождается расширением кооперации участников хозяйственного оборота — межфирменной кооперации. Средством регулирования их отношений является договор о кооперации (contract of cooperation, contrat de coopération).

По кооперационному договору два или несколько участников гражданского оборота (кооперирующиеся стороны) берут на себя обязанности с целью достижения общего хозяйственного результата.

Договорная практика в сфере кооперационного сотрудничества относительно молода, и в национальных правовых системах отсутствует специальное регулирование в этой области. Для совершенствования договорной практики в осуществлении международной хозяйственной кооперации Европейская экономическая комиссия ООН опубликовала в 1976 году специальные рекомендации — Руководство по составлению международных договоров о промышленном сотрудничестве.

Сфера применения кооперационного договора очень широка и охватывает различные виды хозяйственного сотрудничества: производственную кооперацию, научно-техническую кооперацию, сбытовую кооперацию и управленческую кооперацию. Наибольшее развитие в договорной и хозяйственной практике получили первые три вида кооперации. При этом содержанием одного и того же договора может быть регулирование двух или трех ее видов, то есть отношений производственной, и/или научно-технической, и/или сбытовой кооперации. Как правило, это находит отражение и в самом наименовании договоров.

В рамках производственной кооперации предметом сотрудничества сторон становится совместное изготовление машинно-технических изделий или материалов на базе предметной, подетальней или пооперационной производственной специализации участников либо совместное строительство ими объектов (совместное производство и специализация).

В рамках научно-технической кооперации к предмету сотрудничества относится разработка научно-технических объектов — конструкторских или технологических — на основе проведения совместных научно-исследовательских, и/или проектно-конструктор-ских, и/или экспериментальных работ (проведение совместных разработок конструкции или способа либо доведение до стадии внедрения таких объектов, принадлежащих одной из сторон).

И наконец, в рамках сбытовой кооперации сотрудничество проявляется в совместной коммерческой реализации товаров, услуг и технической информации на национальных и/или иностранных рынках. Это — совместная продажа готовой продукции (изделий) и услуг (по техническому обслуживанию и оказанию иных услуг, проведению операций типа «инжиниринг» и т. п.), а также совместная продажа технических решений (лицензий на изобретения и «ноу-хау») и технической документации.

2. Кооперационный договор принадлежит к числу наиболее сложных гражданских сделок, которым охватывается целый «блок» различных отношений сторон, регулируются гражданские обязательства различных типов.

Обязанности кооперирующихся сторон по договору в конечном счете определяются самим предметом кооперации, ее хозяйственным содержанием. Вместе с тем можно выделить основной круг обязанностей, характерных для различных видов кооперации.

При производственной и научно-технической кооперации к основным обязанностям сторон относятся следующие. Во-первых, осуществление каждым из партнеров предусматриваемой в договоре части работы по изготовлению изделия или разработке научно-технического объекта, при котором на каждого из них ложится соответствующая доля общей работы. Во-вторых, последующая передача одной кооперирующейся стороной результатов своей деятельности другой стороне — в порядке взаимного «обмена» — для обеспечения каждому из участников кооперации возможности достижения предусмотренного в договоре конечного результата. Таким конечным результатом могут быть выпуск готового изделия, промышленное использование конструкторской или технологической разработки и т. д.

Договором определяются содержание, объем и сроки проведения работы каждой из сторон, а также технико-экономический уровень совместно создаваемого объекта. Нередко предусматриваются также определенные показатели для разрабатываемых сторонами технических элементов, и достижение их является юридической обязанностью сторон. Соблюдение показателей имеет особое значение, поскольку речь идет о создании единого объекта, в котором все элементы должны быть функционально строго увязаны.

Проведение сторонами указанной работы характеризуется рядом особенностей, составляющих хозяйственную специфику кооперации и опосредствующего ее договора.

Стороны договора при осуществлении своей части работы преследуют одну и ту же цель — получение в конечном счете единого или общего хозяйственного результата, в то время как в других договорных отношениях цели сторон неодинаковы. Вместе с тем для кооперационного договора характерны совместное выполнение сторонами общей работы в процессе осуществления обязанностей, тесная взаимосвязь и взаимозависимость хозяйственных операций, при которой такие операции взаимно дополняют друг друга.

Договором могут быть определены и некоторые дополнительные обязанности, подчиненные главным. В частности, для обеспечения эффективного проведения работ нередко предусматривается одностороннее или взаимное предоставление сторонами имеющихся у них изобретений, «ноу-хау» и/или технической документации.

Основной обязанностью каждой из сторон при сбытовой кооперации, которая может сопровождать кооперацию производственную или научно-техническую, является соблюдение условий о коммерческой реализации результатов кооперационной работы. Эти условия могут состоять в разделении рынков сбыта, то есть национальных территорий и «зон экспорта», организации совместного сбыта, использовании единого товарного знака на продукцию, совместном патентовании изобретений и т. д Осуществлению указанных операций, в частности при экспорте, может быть придан независимый или согласованный характер.

3. Положениями договора закрепляются организационные и финансовые условия проведения кооперационных работ.

В интересах тесной увязки и взаимодействия кооперирующихся сторон при выполненииими своих обязанностей договором, как правило, устанавливается организационно-правовой механизм координации работ. Элементами этого механизма являются: утверждение единой, но с выделением тех или иных долей участия программы всей работы (прилагаемой к договору и являющейся его неотъемлемой частью) ; процедура взаимного консультирования и информирования о ходе работ; порядок передачи имеющихся готовых технических элементов или документации для проведения контрагентом своей части работы; порядок полной или частичной сдачи-приемки полученных результатов работы и т. д. Реализация соответствующих положений договора налагает на стороны дополнительные обязательства, а их нарушение служит основанием для применения договорных и законных санкций.

К различным методам финансирования кооперационных работ, предусматриваемых в договорах, относятся:

— полное или частичное возмещение одной стороной расходов, понесенных другой стороной, в форме платежей, или встречных поставок, или же в смешанной форме;

— обмен сторонами изготовленными изделиями по их установленной стоимости;

— разделение между сторонами затрат на изготовление изделий или проведение научно-технических работ при самостоятельном их несении каждым из партнеров;

— разделение полученных доходов от коммерческой реализации результатов кооперации, в частности при экспорте.

4. Правовая природа кооперационного договора неоднозначно оценивается в иностранной литературе. Некоторые авторы рассматривают кооперационные отношения как двусторонний подряд, при котором каждая сторона, выступая подрядчиком, выполняет работу по заказу другой стороны. Однако большинство авторов считают, что налицо договор особого рода, охватывающий сложный комплекс имущественных отношений, подпадающих под действие норм договоров подряда, купли-продажи, лицензионного, имущественного найма и др., и организационных отношений по взаимной увязке кооперационной деятельности. К этим различным обязательственным отношениям применяются — прямо или по аналогии — соответствующие нормы права.

 

 

Договір про консорціум.

Договор о консорциуме

Осуществление кооперации основывается в этом случае на договоре, получившем название договора или соглашения о консорциуме (consortium agreement),… Ни в одной из стран нет специального нормативного регулирования этого… 2. Консорциум представляет собой объединение, не обладающее правами юридического лица, и, следовательно, создание его…

Договір зберігання та сфера його господарського застосування.

Понятие договора хранения и сфера его хозяйственного применения

Услуги по хранению имущества осуществляют в виде промысловой деятельности специализированные организации — товарные склады, элеваторы,… Другой хозяйственной целью хранения является депонирование в банках и… И наконец, расширение масштабов сервиса раздвигает рамки так называемого необходимого хранения вещей в гостиницах,…

Договір страхування, його характерні особливості.

Характеристика договора страхования. Права и обязанности сторон. Принцип суброгации

Законодательство не устанавливает специальной формы для договора страхования. Как правило, письменная форма требуется лишь в области морского… 2. Отличительной чертой договора страхования, отраженной в законодательстве,… В странах континентальной Европы возможность страховщика поступить таким образом ставится в зависимость от наличия…

Поняття та особливості правового регулювання міжнародних перевезень.

Міжнародним вважається таке перевезення, коли переміщення то­вару, що становить предмет зобов'язання перевізника, здійснюється через державний… • норми національного права різних держав, що регламентують відносини… • міжнародні (уніфіковані) норми, що регламентують перевезення в міжнародному обороті;

Правове регулювання міжнародних морських перевезень.

Міжнародні морські перевезення

Сьогодні в Україні перевезенням наливних та сухих ванта­жів великої номенклатури, а також пасажирів займаються сім державних, орендних і акціонерних… Специфікою регулювання міжнародних морських переве­зень є використання, крім… У зв'язку з таким широким колом правовідносин у націо­нальному законодавстві та міжнародних договорах відбуваєть­ся…

Міжнародні залізничні перевезення.

Міжнародні залізничні перевезення

Єдині правила МВК діють тільки на певних залізницях, визначених учасниками Угоди. В Угоді встановлено форму залізничної вантажної накладної. Ставки… У зв'язку з необхідністю правового регулювання залізнич­них перевезень після… Оскільки існує дві форми накладної, передбачені нормами КОТИФ та УМВС, при оформленні вантажів з країн СНД, які…

Міжнародні автомобільні перевезення.

Міжнародні автомобільні перевезення

Умови договору міжнародного автомобільного перевезення вантажів між європейськими державами визначає Конвенція про договір міжнародного перевезення… Здійснення автомобільних перевезень оплачується за тари­фом з розрахунку за… Згідно з вказаною Конвенцією для здійснення автотранс­портного перевезення укладається єдиний договір навіть у випадку…

Міжнародні повітряні перевезення.

Міжнародні повітряні перевезення

Ефективне регулювання повітряних перевезень стало мож­ливим завдяки діяльності міжнародних організацій. Однією з перших була створена Міжнародна… Створення у 1944 р. міжурядової спеціалізованої установи — Міжнародної… У рамках ІКАО підготовлено, зокрема, Гаазький протокол 1955 p., Гвадалахарську конвенцію 1961 p., Гватемальський…

Міжнародні комбіновані перевезення.

Змішані перевезення

Змішані перевезення виконуються за єдиним транспортним документом різними видами транспорту. Деякі держави Євро­пи, а саме: Болгарія, Угорщина,… Оплата транспортних видатків за перевезення вантажів проводиться відповідно до… Але у процесі змішаного перевезення виникає необхідність регламентувати правовий статус такого організатора…

Правова природа міжнародних розрахунків та кредитних відносин

Перш ніж характеризувати категорію "міжнародні розрахунки", визначимо їх місце у системі вищого рівня. З аналізу Господарського кодексу… У науковій літературі, присвяченій проблематиці платежів, немає… В одній із перших фундаментальних робіт із зовнішньоеко­номічної діяльності в умовах ринкових відносин поняття…

Інкасо як форма міжнародних фінансових розрахунків

ІНКАСО В МІЖНАРОДНИХ РОЗРАХУНКАХ

Інкасо міжнародне (італ. incaso — виручка, виторг) — форма міжна­родних безготівкових розрахунків, яка означає зобов'язання банку однієї країни… На відміну від міжнародних кредитних переказів, що не регулюються актами… Розрахунки за інкасо здійснюються відповідно до договору, за яким особа, яка має право вимагати здійснення платежу…

Акредитивна форма міжнародних фінансових розрахунків

АКРЕДИТИВ У МІЖНАРОДНИХ РОЗРАХУНКАХ

Акредитив сьогодні є чи не найуніверсальнішим і дієвим інстру­ментом забезпечення платежів. У ділових зв'язках із державами, що контролюють зовнішню… Згідно із Цивільним кодексом України акредитив є одним з видів безготівкових… Згідно з Уніфікованими правилами і звичаями для документар­них акредитивів у редакції 1993 р., опублікованими…

Вексель як розрахунковий документ в міжнародних фінансових зобов'язаннях.

Вексель (нім. — Wechsel — зміна, обмін) — цінний папір, що містить безумовне абстрактне грошове зобов'язання векселедавця сплатити після настання… При розрахунках у зовнішньоторговельних операціях використо­вуються простий… Простий вексель (соло) — нічим не обумовлене зобов'язання пози­чальника (векселедавця) сплатити позикодавцю…

Чек як розрахунковий документ в міжнародних фінансових зобов'язаннях.

Чек дуже зручний для розрахунків тоді, коли платник побоюєть­ся віддавати гроші до отримання товару, а постачальник не хоче пе­редавати товар до… Виписаний чекодавцем документ повинен мати відповідне фінан­сове покриття на… Як засіб платежу у зовнішніх операціях чек використовують при кінцевому розрахунку за товар і надані послуги,…

Валютні ризики у зовнішньоекономічних контрактах та форми їх страхування

Якщо валюта ціни і валюта платежу не збігається, експортер зазнає збитків при зниженні курсу валюти ціни відносно валюти платежу, оскільки він… Найбільшою мірою на валютні ризики наражаються експортери та імпортери готових… У міжнародній практиці застосовуються три основні підходи до страхування валютних ризиків:

Поняття і основні особливості інтелектуальної власності як об'єкта міжнародно-правового захисту.

Перш ніж перейти до аналізу права інтелектуальної власності, не­обхідно уточнити її сутність та види. Інтелектуальна власність — результат інтелектуальної, творчої діяльності… Творча діяльність — це цілеспрямована інтелектуальна діяльність людини, результатом якої є щось якісно нове, що…

Міжнародно-правова охорона авторських прав.

Права на твори науки і мистецтва (авторське право).В резуль­таті створення витвору науки, літератури і мистецтва його автор набуває суб'єктивних прав як особистого немайнового, так і майно­вого характеру. Ці права традиційно іменують монопольними, тоб­то такими, що належать тільки визначеній законом особі й виклю­чають можливість розпоряджатися ними будь-якій іншій. Таким чином, монопольний характер авторських прав на твори полягає у визнанні того, що тільки сам власник прав (тобто автор або його правонаступник) може вирішувати питання про здійснення ав­торських правомочностей, насамперед пов'язаних з використанням твору. Звичайно, тут враховується те, що окремі авторські право­мочності, наприклад право авторства і право на ім'я, невіддільні від особи автора, а також те, що закон встановлює певні обмеження щодо здійснення авторських прав. Але попри все, саме власнику ав­торських прав на твір надається право на використання його та виключне право перешкоджати, забороняти або дозволяти іншим особам використовувати свої твори. В науковій літературі ав­торські права на твори традиційно поділяють на особисті немай-нові та майнові. Закон України "Про авторське право і суміжні пра­ва" не тільки визнає такий розподіл, а й вказує на те, які з авторсь­ких прав на твори є особистими немайновими, а які мають майно­вий характер (ст. 14).

Особисті немайнові права: право авторства, право на ім'я, право на псевдонім і право на захист репутації автора.

Майнові права автора — право на використання своїх творів у будь-якій формі та будь-яким способом, які передбачають:

• відтворення творів;

• публічне виконання і публічне сповіщення творів;

• публічну демонстрацію і публічний показ творів;

• перекладання і перероблення творів;

• імпортування примірників творів.

Цей перелік не є вичерпним. Практично кожне з авторських прав на твори містить як особисті немайнові, так і майнові елементи. Нерідко їх конкретний зміст стає зрозумілим лише з контексту, ко­ли відома мета, яку ставить автор при здійсненні цієї правомочності. Так, скорочення обсягу твору без згоди автора може зачепити як його особисті немайнові, так і майнові інтереси.

Класифікація авторських прав на твори, незважаючи на деяку умовність її критеріїв, має велике практичне значення. Закон вихо­дить з того, що особисті немайнові права в усіх випадках належать лише безпосередньому автору твору. Вони є невідчужуваними від особи автора і не можуть передаватися іншим особам. У кращому разі ці особи, насамперед спадкоємці, набувають право на охорону особистих немайнових прав, власником яких був померлий автор. Право авторства, право на ім'я і право на захист репутації автора охо­роняються безстроково.

Навпаки, майнові права на твір можуть вільно переходити до інших осіб на підставі авторських договорів. У випадках, прямо пе­редбачених у законі, майнові права на твір споконвічно виникають не у його автора, а в інших осіб, зокрема у роботодавця автора (ст. 6 Закону України "Про авторське право і суміжні права"). Майнові права на твори мають строковий характер — їх дія обмежується терміном життя автора і 70 роками після його смерті.

Державна реєстрація авторського права на твір здійснюється відпо­відно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1756 "Про державну реєстрацію авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір", що набула чинності 11 січня 2002 р.

Відповідно до п. 5 ст. 11 Закону "Про авторське право і суміжні права" суб'єкт авторського права для засвідчення авторства (автор­ського права) на оприлюднений чи не оприлюднений твір, факту і дати опублікування твору може зареєструвати своє авторське право у відповідних державних реєстрах у будь-який час протягом терміну охорони авторського права.

Державний департамент інтелектуальної власності, відповідно до вищезгаданої постанови, реєструє авторське право на твір його авторів та авторське майнове право роботодавців на службові твори. Реєстрація факту і дати опублікування твору здійснюється одночасно з реєстрацією авторського права на твір за наявності факту і дати опублікування твору. Відомості про реєстрацію вносять до Держав­ного реєстру свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір та публікують в офіційному бюлетені Держдепартаменту інтелектуаль­ної власності "Авторське право і суміжні права" та в Каталозі дер­жавної реєстрації.

 

 

Міжнародно-правова охорона суміжних прав.

Власником суміжних прав є виконавець передусім літературних, драматичних, музичних, музично-драматичних, хореографічних, фольклорних та інших… Реальне життя вимагає надання користувачам творів у зазна­ченій сфері… Істотна особливість більшості суміжних прав полягає в тому, що вони є похідними і залежать від прав авторів творів.…

Міжнародно-правова охорона промислової власності.

Існує п'ять варіантів, які винахідник або його правонаступник можуть обрати щодо правової охорони свого винаходу: 1. Зберігати конфіденційність відомостей щодо винаходу відпо­відно до норм… Переваги правової охорони комерційної таємниці порівняно з правовою охороною винаходів:

Поняття зобов'язання із заподіяння шкоди та умови його настання в національних правових системах.

Шкода— це не тільки умова виникнення деліктного зо­бов'язання у будь-якій правовій системі, а й міра деліктної відповідальності1. За відсутності… Для відшкодування шкоди в більшості правових систем за­стосовують: відновлення… Викладене є характерним для шкоди як умови настання деліктного зобов'язання у правових системах "сім'ї…

Колізійно-правові питання зобов'язань із заподіяння шкоди.

Залежно від того, якою мірою використовується вказана колізійна формула, всі правові системи можна поділити на три групи. Перша — це правові… До першої групи, де принцип застосування закону місця заподіяння шкоди знайшов… Чимало з перелічених держав, як-от: Греція, Італія, Німеч­чина, Польща, Угорщина, Франція встановлюють винятки з…

Загальна характеристика спадкових правовідносин у міжнародному приватному праві.

Наследственное право рассматриваемых стран исходит из сочетания двух основополагающих принципов свободы завещания и охраны интересов семьи. Эти… Наследственное право, как и семейное, традиционно относившееся к числу… Так, вследствие изменившихся социально-экономических условий, повлекших за собой реформы ряда институтов гражданского…

Міжнародно-правове регулювання спадкових відносин.

Во Франции нормы, регулирующие наследственные отношения, содержатся в первых двух титулах книги III ГК («О различных способах, которыми… В ФРГ наследственным правоотношениям посвящена отдельная книга V ГГУ… В Швейцарии нормы наследственного права также содержатся в отдельной книге III ШГК («О наследствах»).…

Спадкування за заповітом у міжнародному приватному праві.

Наследование по завещанию

От завещаний следует отличать договоры о наследовании, в которых одной из сторон является наследодатель, а другой — одно или несколько лиц,… 2. Законодательство всех рассматриваемых стран придает большое значение форме… Законодательство стран континентальной Европы предусматривает следующие основные формы завещания.

Спадкування за законом у міжнародному приватному праві.

Наследование по закону

1. Во Франции, согласно традиции римского права, в основу классификации наследников по закону и определения последовательности призвания их к… Наличие хотя бы одного из родственников предыдущего разряда устраняет от… Если у наследодателя нет нисходящих, то наследственное имущество может быть разделено поровну между наследниками по…

Перехід спадкового майна і відповідальність за боргами спадкодавця у міжнародному приватному праві.

Переход наследственного имущества и ответственность по долгам наследодателя

Во Франции наследники по закону и универсальные легатарии имеют так называемую сезину (saisine), то есть автоматически становятся собственниками… Французское законодательство предоставляет наследнику возможность отказа от… В ФРГ и Швейцарии принцип автоматического перехода прав и обязанностей наследодателя с момента его смерти действует…

Шлюб: поняття, порядок і умови укладення.

Брак. Понятие, порядок и условия заключения

До последнего времени наиболее распространенной концепцией является договорная, которая основана на ряде требований, предъявляемых законом к порядку… Противники договорной концепции считают, что брак не может быть договором,… В последние годы получает распространение идея о том, что брак представляет собой партнерство (partnership). Концепция…

Правовідносини між подружжям.

Правоотношения между супругами

правовой режим имущества супругов в браке, порядок управления имуществом и отношения супругов по поводу предоставления содержания. 1. Существенной особенностью в правовом регулировании имущественных отношений… Договорный резким имущества возникает в результате заключения супругами брачного договора (marital contrast.…

Правовідносини між батьками і дітьми.

Відносини батьків і дітей і їх регламентація у МПП

Незважаючи на важливу роль міжнародних організацій і розроблених ними міжнародних документів щодо правдитини, в деяких державах діють різні закони… За правом більшості країн для вирівнювання статусів дітей, народжених у шлюбі… Визнані й узаконені діти, а також діти, чиє походження визначено у судовому порядку, прирівнюються за своїм ста­тусом…

Припинення шлюбу в міжнародному приватному праві.

Прекращение брака

Проблема прекращения брака путем развода являлась до последнего времени одной из наиболее трудноразрешаемых в странах с христианской традицией, в… Распад семьи стал одной из животрепещущих социальных проблем современного… 2. Во Франции в начале XIX века развод вообще запрещался, а после реформы 1884 года и вплоть до 1975 года был разрешен…

Усиновлення. Міжнародні договори та законодавство України про усиновлення.

Міжнародні договори та законодавство України про усиновлення

Більшість договорів про правову допомогу містять колізійні норми щодо усиновлення. Виняток становлять Договори з Грецією, Іраком, Італією, НДРЙ,… Якщо законодавство договірної держави, громадянином якої є усиновлюваний,… Якщо подружжя, яке усиновлює, є громадянами різних до­говірних держав, повинні бути дотримані вимоги законодавст­ва…

Опіка і піклування.

Опіка чи піклування над громадянами України, що про­живають поза межами України, встановлені за законами від­повідних держав, визнаються дійсними в… Із договорів про надання правової допомоги тільки окремі не містять норм про… Правовідносини між опікуном або піклувальником та осо­бою, яка знаходиться під опікою або піклуванням, визначаю­ться…

Колізійно-правове регулювання шлюбно-сімейних відносин.

Колізійне законодавство України стосовно регулювання шлюбно-сімейних відносин

1. Реєстрація шлюбів з "іноземним елементом".Колізій­ному праву України відомі різні колізійні прив'язки, спрямо­вані, зокрема, на вибір… Шлюби, які реєструються в Україні між громадянами України з іноземцями чи між… Значна частина договорів про правову допомогу за участю України, а саме з Албанією, Грецією, Іраком, Італією,…

Трудові відносини з іноземним елементом та джерела їх регулювання.

Трудові відносини з "іноземним елементом" та джерела їх регулювання

1)їх суб'єктивному складі (наприклад, громадянин України працює за трудовим контрактом за кордоном); 2)об'єкті (скажімо, працівник авіакомпанії укладає з цією компанією договір… 3) юридичному факті (приміром, праця за кордоном як юридичний факт може бути оцінена з позицій законодавства різних…

Колізійно-правове регулювання міжнародних трудових відносин.

Колізійне регулювання міжнародних трудових відносин

Колізійні норми міжнародного трудового права мають побудову, аналогічну іншим колізійним нормам: обсяг і прив'язку. В обсязі колізійної норми… Прив'язки колізійних норм трудового права в законодав­ствах різних країн також… Виявом однієї з основних засад міжнародного приват­ного права — автономії волі (lex voluntaris) — слід визна­ти…

Питання соціального забезпечення в міжнародному приватному праві.

Міжнародні договори України з питань трудової діяльності та соціального захисту працівників

Україна уклала Угоди про працевлаштування і соціальний захист громадяніз Молдовою 1993 p., Росією 1993 p., Біло­руссю 1995 p., Вірменією 1995 p.,… Реалізації зазначених угод сприяють центральні органи з питань праці… Відповідно до зазначених угод працівники можуть здійсню­вати трудову діяльність на території іноземної держави на…

– Конец работы –

Используемые теги: перелік, екзаменаційних, питань, нормативного, курсу, Міжнародне, ватне, право0.108

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Перелік екзаменаційних питань з нормативного курсу Міжнародне приватне право

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Основные черты афинского права. Источники, право собственности, обязательственное право, брачно-семейное право, уголовное и процессуальное право
Это подтвердили и археологические раскопки. Ремесло, достигшее в некоторых отношениях высокого развития, начинает уже отделяться от земледелия,… Каждая семья получала по жребию определенный надел, с которого кормилась и… Базилевс был военным вождем, он осуществлял суд в присутствии народа, выполнял жреческие функции.Главной обязанностью…

Краткий курс механики в качестве программы и методических указаний по изучению курса Физика Краткий курс механики: Программа и методические указания по изучению курса Физика / С
Федеральное агентство железнодорожного транспорта... Омский государственный университет путей сообщения...

Курс русской истории Лекции I—XXXII Курс русской истории – 1 КУРС РУССКОЙ ИСТОРИИ Лекции I—XXXII Василий Осипович Ключевский
Курс русской истории Лекции I XXXII... Курс русской истории...

Курс лекций для подготовки к итоговому междисциплинарному экзамену по дисциплине Трудовое право для специальности Право и организация социального обеспечения
к итоговому междисциплинарному экзамену по дисциплине Трудовое право... для специальности Право и организация социального... Источники трудового права можно классифицировать по различным основаниям...

Экологическое право. Курс лекций В настоящее время издано немало учебников и учебных пособий по учебной дисциплине Экологическое право
Предисловие... В настоящее время издано немало учебников и учебных пособий по учебной дисциплине Экологическое право обязательной для всех юридических высших...

Организационный этап выполнения курсовой работы 2.1 Примерная тематика курсовой работы . 3 Основной этап выполнения курсовой работы 3.1.1 Назначение и место ученого предмета дисциплины
стр Введение... Введение Реформирование национальной системы высшего образования связанное с введением нового перечня специальностей общегосударственного классификатора...

Міжнародне приватне право
Стаття 2. Учасники цивільних відносин 1. Учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи далі - особи . 2. Учасниками цивільних… ВР України одночасно з відповідним проектом закону про внесення змін до… Сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано…

Социология. Краткий курс Социология. Краткий курс. : ООО Питер Пресс ; Санкт-Петербург; 2007 Социология. Краткий курс Предмет и история социологии Борис Акимович Исаев
Социология Краткий курс... RU http www litru ru bd b Социология Краткий курс ООО Питер Пресс Санкт Петербург...

Экологическое право. Курс лекций В настоящее время издано немало учебников и учебных пособий по учебной дисциплине Экологическое право
Предисловие... В настоящее время издано немало учебников и учебных пособий по учебной дисциплине Экологическое право обязательной для всех юридических высших...

ЧТО ТАКОЕ ПРАВО. ПРАВООТНОШЕНИЯ. ПРАВО И ЧЕЛОВЕК. ПРАВО И ГОСУДАРСТВО. ЧЕЛОВЕК И ГОСУДАРСТВО. СЕМЬЯ. РОДИТЕЛИ. ДЕТИ
Тема ЧТО ТАКОЕ ПРАВО... Что такое... Формы источники права Система законодательства...

0.035
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам