рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Навчальні завдання

Навчальні завдання - раздел Право, НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ПО САМОСТІНОМУ ВИВЧЕННЮ Дисципліни КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ 1. Громадянин Сташков Почув Уночі, Що Хтось Ходить По Горищу Його Будинку. Ві...

1. Громадянин Сташков почув уночі, що хтось ходить по горищу його будинку. Він зарядив рушницю, вийшов на подвір'я і гукнув: «Хто там?» Невідомий зіскочив з горища і сховався за рогом будинку, а потім кинув­ся на Сташкова. Останній вистрелив у нього і вбив. Убитим виявився громадянин Сухов, неодноразово раніше судимий за крадіжки.

Чи слід вважати дії Сташкова правомірними?

2. Громадянин Козлов, перебуваючи в нетверезому стані, наніс громадянину Ломову ножове поранення, за що був засуджений до шести років позбавлення волі. Після відбуття покарання Козлов став дорікати Ломову, що через нього він був засуджений. У момент сварки Козлов ударив Ломова по обличчю. Останній відповів тим же. Між ними виникла бійка, під час якої Ломов затягнув Козлова до кухні своєї квартири, де кухонним ножем наніс йому удар у живіт. Через декілька годин Козлов помер.

Дайте кримінально-правову оцінку діям Ломова.

3. Громадянин Рогов дізнався, що його дружина має інтимні стосунки з громадянином Максименком. О 22-й годині він разом з громадянином Деменюком стали ломитися в квартиру Максименка. Останній попередив, що буде стріляти з мисливської рушниці і вимагав, аби йому дали спокій. Але Рогов погрожував убивством і продовжував ламати двері. Зірвавши замок і виламавши двері, він з Деменюком увірвалися до квартири. Рогов у руці тримав лом.

Максименко вистрелив з рушниці, заподіявши посягаючим тяжкі ті­лесні ушкодження.

Дайте кримінально-правову оцінку діям Максименка.

4. Громадянин Голованов, перебуваючи в нетверезому стані, бив громадянина Шуляка. Спочатку наніс два удари кулаком по обличчю, а потім, коли той упав, ногою став бити його по голові. При черговому ударі Шуляк намацав рукою металеву пластинку, яка лежала на землі, і кинув її в нападника. Пластинка попала в шию Голованова, який від заподіяних ушкоджень помер.

Шуляку були заподіяні легкі тілесні ушкодження без розладу здоров'я. Чи додержані Шуляком вимоги закону про відповідність захисту характерові і небезпечності посягання?

5. Рецидивісти Петренко, Лобов і Староущенко, які відбували покарання за тяжкі злочини, увірвалися до медпункту колонії, де захопили заложницями медсестер. Погрожуючи загостреними металевими штирями, вони поставили вимогу надати їм зброю і автомобіль. Переговори зі злочинцями позитивного результату не дали. Тоді вони почали знущатись із заложниць, нанесли одній з них тяжке поранення. За наказом керівника оперативної групи снайпери застосували зброю, внаслідок чого всіх злочинців було вбито.

Дайте характеристику цим діям.

6. Вироком суду громадянин Окунь засуджений за те, що він, перебуваючи в нетверезому стані, умисно, на грунті неприязних стосунків ударив громадянина Мизякова ножем у живіт, заподіявши йому тілесні ушкодження, які визнано тяжкими та небезпечними для життя в момент заподіяння.

Було встановлено, що Окунь перестрів Мизякова на вулиці, і той попросив прикурити. Відповівши, що цигарок у нього немає, Окунь пі­шов далі, але Мизяков його наздогнав, схопив за плече, розвернув і дві­чі вдарив по обличчю, розбивши його до крові. Боячись за своє життя, Окунь вихопив ніж, ударив ним нападника і побіг додому.

Чи згодні Ви з вироком суду?

7. Громадяни Головань і Коляда разом розпивали спиртні напої, потім Головань почав ображати Коляду і декілька разів ударив по обличчю. Коляда відштовхнув нападника і, щоб уникнути бійки, пішов геть. Головань наздогнав його і виделкою намагався вцілити в око. Відхилившись від удару, Коляда, під впливом гніву, вдарив Голованя прихопленим з кухні ножем у груди. Від заподіяних ушкоджень останній помер.

Було встановлено, що Коляда в момент конфлікту перебував у стані душевного хвилювання і удар ножем наніс з метою свого захисту. Чи підпадають дії Коляди під умови необхідної оборони?

8. Схарактеризуйте відміну умисного вбивства, вчиненого в стані сильного душевного хвилювання, від убивства з перевищенням меж необхідної оборони, коли винна особа теж знаходилась у стані душев­ного хвилювання.

9. Громадянин Огнєв, перебуваючи в стані алкогольного психозу, вибіг з дому, звалив паркан, побив вікна, напав на громадянина Дем'яненка, заподіяв йому тяжкі тілесні ушкодження. Схопивши лом, Огнєв намагався побити тих, хто до нього наблизиться.

Чи можливо до Огнева застосувати фізичні заходи? Як у криміналь­ному праві вирішується питання про вимушену шкоду за необхідної оборони і затримання неосудних осіб?

10. Брати Федулови, перебуваючи в нетверезому стані, побили громадянина Петренка, а потім сокирою та ломом побили в його домі вікна, меблі. Не підкорилися вони і працівникам міліції, котрі прибули на місце події. Коли ті намагалися наблизитись до них, хулігани продовжували бешкетувати, нікого до себе не підпускали і погрожували всіх убити. Для затримання злочинців була використана вівчарка. Одному з хуліганів заподіяні тілесні ушкодження.

Дайте правову оцінку діям працівників міліції.

11. Громадянина Мерзева доставили до райвідділу за погрозу вбити свою дружину. Під час супроводження його до кабінету слідчого той втік з-під варти. Вдома, з метою опору працівникам міліції, він узяв мисливську рушницю і погрожував прицільним вогнем тим, хто буде наближатися до нього. Щоб не ризикувати життям працівників міліції було прийнято рішення для затримання злочинця застосувати зброю.

Якими правовими нормами повинні керуватися працівники міліції під час здійснення цієї акції? Чи дії працівників міліції правомірні, як­що Мерзеву заподіяні ушкодження?

12. На подвір'я громадянина Асламова, де він вечеряв у колі сім'ї, зайшов громадянин Керімов, який перебував у нетверезому стані. Він лаявся, погрожував Асламову за те, що за скаргою того він був затриманий працівниками міліції. Асламов благав Керімова дати йому спокій. Але той його не послухав і накинувся на нього з ножем. Асламов ударив Керімова по плечу палицею. Удар був слабкий і Керімов, відкинувши палицю, знову став кидатися з ножем на Асламова. Тоді останній схопив сокиру, яка лежала поруч, і нею наніс удар по голові Керімову. Керімов упав, а Асламов ще декілька разів ударив його по голові.

Асламову було пред'явлено обвинувачення в умисному вбивстві, яке вчинено в стані сильного душевного хвилювання.

Адвокат Асламова вважав, що його підзахисний скоїв злочин, який передбачений ст. 118 КК (убивство з перевищенням меж необхідної оборони).

Чи правий адвокат Асламова? У чому різниця цих злочинів?

13. За скоєння розбійного нападу був затриманий і доставлений у райвідділ раніше судимий громадянин Ликов. Під час конвоювання до слідчого ізолятора Ликов утік. Працівники міліції переслідували його, вимагали зупинитися, але останній прагнув добігти до лісу. Було прийнято рішення застосувати вогнепальну зброю. Незважаючи на попереджувальні постріли, Ликов продовжував бігти до лісу. З відстані 70—80 метрів прицільним пострілом він був убитий.

Дайте правову оцінку діям працівників міліції.

14. Громадянин Сажин, порушуючи правила дорожнього руху, на нерегульованому пішоходному переході на автомашині намагався об'їхати автобус, при цьому виїхав на зустрічну смугу дороги і перегородив шлях автомобілю, який рухався назустріч. Щоб уникнути зіткнення, водій зустрічного автомобіля Гордієнко вимушений був виїхати на тротуар, де збив двох громадян, один з яких помер.

Адвокат громадянина Гордієнка заявив клопотання про закриття кримінальної справи, оскільки останній діяв у стані крайньої необхід­ності. '

Чи правий адвокат?

15. Громадяни Лемешко і Кияшко заблукали в лісі. їм загрожувала голодна смерть. Щоб прохарчуватися, вони вбили оленя, полювання на якого було заборонено.

Чи підлягають дії Лемешка і Кияшка кримінальній відповідальності за незаконне полювання?

16. Від'їжджаючи у відпустку, громадянин Хитрий для захисту своєї квартири від злодіїв приладнав над дверима двопудову гирю, яка б падала на того, хто відчинить двері. Уночі злодії намагалися проникнути до квартири. Коли відчиняли двері, гиря упала одному з них на ногу, заподіявши середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Дайте правову оцінку діям Хитрого.

17. Охоронник заводу з виробництва телевізорів близько третьої години ночі на території побачив невідомого, який ніс сумку. На вимогу кинути її і зупинитися той почав перелазити через паркан.

Охоронник вистрелив з рушниці в бік невідомого і вбив його. Уста­новлено, що потерпілим виявився громадянин Шляпаков, який мав на­мір викрасти з заводу радіодеталі.

Чи правомірні дії охоронника?

18. Громадянин Сидоренко систематично пиячив, наносив побої, вчиняв сварки. Якось ввечері він, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, схопив дружину за коси, затягнув в іншу кімнату і, поваливши на підлогу, став бити її ногами, погрожуючи, що заріже. Він протягнув руку за ножем, але дружина встигла першою схопити ніж і нанесла ним Сидоренку три поранення, від яких він помер.

Чи підлягає дружина Сидоренка кримінальній відповідальності?

19. Працівник міліції з вихопленою вогнепальною зброєю затриму­вав рецидивіста Галету, який скоїв розбійний напад на громадянку. На відстані п'яти метрів Галета, не зважаючи на попередження працівника міліції про застосування зброї, намагався наблизитись до нього і заво­лодіти зброєю. Прицільним вогнем він був убитий.

Родичі потерпілого вимагали притягти працівника міліції до криміна­льної відповідальності. Як необхідно вирішити цю справу? Назвіть право­ві норми, якими необхідно при цьому керуватися.

Запитання та завдання для перевірки знань

1. Обставини, що виключають злочинність діяння це

Варіанти відповідей:

а) злочинні діяння;

б) правомірні вчинки;

в) діяння, що підпадають під ознаки злочину;

г) діяння, за які передбачена кримінальна відповідальність.

2. Вкажіть види обставин, що виключають суспільну небезпечність і протиправність діяння.

Варіанти відповідей: а) виконання наказу; б)затримання злочинця;

в) необхідна оборона;

г) діяння, пов'язане з ризиком;

д) згода потерпілого;

є) крайня необхідність.

3. Вкажіть умови правомірності необхідної оборони, які відносяться до нападу.

Варіанти відповідей:

а) захист інтересів держави, суспільства, людини;

б) суспільна небезпечність посягання;

в) нанесення шкоди нападникові;

г) дійсність нападу;

д) відповідність захисту характерові та інтенсивності нападу;

є) наявність нападу.

4. Що необхідно розуміти під перевищенням меж: необхідної оборони?

Варіанти відповідей:

а) несвоєчасність захисту;

б) явна невідповідність захисту небезпечності посягання чи обстановці захисту;

в) невідповідність захисту характерові і небезпечності посягання чи обстановці захисту;

г) завдання шкоди нападаючому після того, як з'ясувалося, що напад закінчено;

д) використання для захисту засобів, яких не мав нападник.

5. Вкажіть умови правомірності затримання особи, що вчинила злочин.

Варіанти відповідей:

а) вчинення будь-якого правопорушення;

б) суспільна небезпечність посягання;

в) завдання шкоди нападникові;

г) затримання злочинця незалежно від часу вчинення злочину;

д) дійсність нападу;

є) наявність нападу;

є)вчинення злочину;

ж) затримання злочинця відразу після вчинення злочину.

6. Затримувати злочинця мають право Варіанти відповідей:

а) потерпілий;

б) пересічні громадяни;

в) працівники правоохоронних органів;

г) представники громадських формувань з охорони громадського порядку;

д) будь-які особи.

7. Вкажіть умови правомірності крайньої необхідності.

Варіанти відповідей:

а) захист інтересів держави, суспільства, людини;

б) суспільна небезпечність посягання;

в) завдання шкоди нападаючому;

г) дійсність нападу;

д) відповідність захисту характерові та інтенсивності нападу;

є) наявність нападу.

8. У чому полягає відмінність необхідної оборони від крайньої необхідності?

Варіанти відповідей:

а) у джерелах небезпеки;

б) у характері кримінально-правових наслідків, що спричинені ними;

в) за необхідної оборони шкода завдається нападаючому, а у разі крайньої необхідності — інтересам третіх осіб;

г) за крайньої необхідності шкода, що завдається, має бути менша від відверненої, а за необхідної оборони це необов'язково.

9. Крайня необхідність передбачає, що:

Варіанти відповідей:

а) шкода була заподіяна своєчасно;

б) заподіяна шкода може бути рівною відвернутій шкоді;

в) поведінка суб'єкта, що діє в стані крайньої необхідності, була пасивною;

г) поведінка суб'єкта, що діє в стані крайньої необхідності, була активною.

10. В разі нападу диких тварин можлива
Варіанти відповідей:

а) уявна оборона;

б) необхідна оборона;

в) крайня необхідність;

г) виконання наказу або розпорядження.

11. В разі стихійного лиха можлива
Варіанти відповідей:

а) уявна оборона;

б) необхідна оборона;

в) крайня необхідність;

г) виконання наказу або розпорядження.

12. Підлягає покаранню за виконання злочинного наказу особа, котра

Варіанти відповідей:

а) виконала наказ;

б) віддала наказ;

в) виконала наказ, якщо вона не усвідомлювала, що наказ злочинний;

г) виконала наказ, якщо вона знала, що наказ злочинний.

13. Кримінальна відповідальність не настає в разі виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації за

Варіанти відповідей:

а) умисне вбивство (ст. 115 КК);

б) необережне вбивство (ст. 119 КК);

в) умисне тяжке тілесне ушкодження (ст. 121 КК);

г) умисне тяжке тілесне ушкодження, заподіяне у стані сильного душевного хвилювання (ст. 123 КК);

д) умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження (ст. 122 КК);

є) умисне легке тілесне ушкодження (ст. 125 КК).

14. Кримінальна відповідальність не настає в разі виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації за

Варіанти відповідей:

а) крадіжку (ст. 185 КК);

б) грабіж (ст. 186 КК);

в) розбій (ст. 187 КК);

г) вимагання (ст. 189 КК);

д) шахрайство (ст. 190 КК).

Нормативно-правові акти

Про міліцію: Закон України від 20 грудня 1990 р. // Закони України. Т. 1. — К., 1991.

Положення про порядок застосування вогнепальної зброї: Затверд­жено постановою KM України від 12 жовтня 1992 р. // Іменем закону. — 1992. — № 47. — 20 листопада.

Про спеціальні засоби самооборони, заряджені речовинами сльозо-гінної та дратівливої дії: Розпорядження Президента України від 19 лю­того 1993 р. // Голос України. — 1993. — 25 лютого.

Про практику застосування судами законодавства, що забезпечує право на необхідну оборону від суспільно небезпечних посягань: По­станова Пленуму Верховного Суду України від 28 червня 1991 р. № 4 // Збірник постанов Пленуму Верховного Суду України (1963—1997 ро­ки). — Сімферополь, 1998.

Рекомендована література

Андрушко П. П. Про поняття та види обставин, що виключають суспільну небезпеку чи протиправність діяння // Вісн. Київ, ун-ту. Юрид. науки. — Вип. 26. —К., 1985.

Баулин Ю. В. Обстоятельства, исключающие преступность деяния. — Харьков, 1991.

Баулин Ю. В. Право граждан на задержание преступника. — Харьков, 1986.

Блатов Е. В. Квалификация деяний, исключающих уголовную ответствен­ность // Гос. и право. — 1992. — № 9.

Диденко В. П. Правомерность причинения вреда преступнику при задержа­нии.—К., 1984.

Дідеико В. П. Обставини, що виключають злочинність діяння: Лекція. — К., 1993.

Дячук С. Юридична природа виконання наказу // Право України. — 1999. —№ 4.

Дячук С І. Юридична природа виконання наказу; кримінально-правова оцінка діяння особи, що віддала чи виконала протиправний наказ: Автореф. дис. ... канд. юрид. наук (12.00.08) / Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 17 с.

Загородня Г., Ільковець Л. Право на необхідну оборону // Право України. — 1992. —№6.

Ляпунов Ю., Истомин А. Социально-правовая природа института необхо­димой обороны // Законность. — 1994. — № 4.

Мурашин О. Г., Колодій А. М. Проблеми законності професійного ризику в умовах створення громадянського суспільства і засад правової держави: Філософ­ські проблеми права та правоохоронної діяльності співробітників ОВС. —К., 1995.

Михайлов В. И. Нормативное регулирование исполнения приказа и некото­рые вопросы уголовного права//Гос. и право. — 1996. —№ 12.

Михайлов В. И. О социально-юридическом аспекте содержания обстоя­тельств, исключающих преступность деяния // Там же. — 1995. —№ 12.

Новиков М. О необходимой обороне и крайней необходимости // Соц. за­конность. — 1991. —№10.

Осадчий В. І. Необхідність внесення змін в умови і межі застосування пра­цівниками міліції вогнепальної зброї, спеціальних засобів і заходів фізичного впливу // Наук, вісник УАВС. — 1997. — Вип. 1.

Самороков В. И. Риск в уголовном праве // Гос. и право. — 1993. — № 5.

Сидоров Б. Причинение вреда при задержании преступника // Сов. юсти­ция. — 1990.—№ 3.

Старостина Ю. Обязательность приказа как обстоятельство, исключающее преступность деяния // Законность. — 2000. — № 4.

Ткаченко В. Необходимая оборона // Там же. — 1995. — № 1.

Ткаченко В. Принуждение к повиновению и выполнению правовой обязан­ности // Сов. юстиция. — 1990. — № 3.

Тимербулатов А. Риск: уголовно-правовые аспекты // Гос. и право. — 1995. —

№3.

Шаповалов Б. Б. Правові основи застосування вогнепальної зброї працівни­ками міліції // Наук, вісник УАВС. — 1997. — Вип. 1.

Юшков Ю. Где предел необходимой обороны? // Сов. юстиция. — 1993. — №4.

Юшков Ю. Необходимая оборона и ее роль в борьбе с преступностью // Там же.— 1991.— № 12.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ПО САМОСТІНОМУ ВИВЧЕННЮ Дисципліни КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ІМ ВАДИМА ГЕТЬМАНА... КРИВОРІЗЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИУТ Кафедра Правознавство...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Навчальні завдання

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

КРИВИЙ РІГ 2006р.
Методичні вказівки по самостійному вивченню дисципліни «Кримінальне право України»(загальна частина) Для студентів 2-курсу Спеціальності : 6.601  

Тема 1. Поняття кримінального права
Поняття кримінального права як самостійної галузі права. За­гальні та специфічні ознаки кримінального права, його предмет і метод правового регулювання. Визначення кримінального права як галузі пра

Тема 3. Закон про кримінальну відповідальність
Поняття закону про кримінальну відповідальність. Закон про кримінальну відповідальність як єдине джерело кримінального права, який ґрунтується на Конституції України та загальнови­знаних принципах

Тема 4. Межі чинності кримінальних законів
Чинність законів про кримінальну відповідальність у часі (ч. 2 ст. 4 КК). Вступ закону про кримінальну відповідальність у силу. Обов'язковість оприлюднення закону про кримінальну відповідальність я

Тема 5. Поняття злочину
Поняття злочину. Визначення поняття злочину: 1) формальне; 2) матеріальне; 3) формально-матеріальне. їхня сутність. Ознаки злочину. Суспільна небезпечність як матеріальна озна­ка злочину.

Тема 5. Поняття злочину
Поняття злочину. Визначення поняття злочину: 1) формальне; 2) матеріальне; 3) формально-матеріальне. їхня сутність. Ознаки злочину. Суспільна небезпечність як матеріальна озна­ка злочину.

Тема 5. Поняття злочину
Поняття злочину. Визначення поняття злочину: 1) формальне; 2) матеріальне; 3) формально-матеріальне. їхня сутність. Ознаки злочину. Суспільна небезпечність як матеріальна озна­ка злочину.

Тема 5. Поняття злочину
Поняття злочину. Визначення поняття злочину: 1) формальне; 2) матеріальне; 3) формально-матеріальне. їхня сутність. Ознаки злочину. Суспільна небезпечність як матеріальна озна­ка злочину.

Тема 12. Стадії вчинення умисного злочину
Поняття і види стадій вчинення злочину. Закінчений та незакінчений злочини (ст. 13 КК). Поняття за­кінченого злочину (ч. 1 ст. 13 КК). Єдність об'єктивної та суб'єк­тивної сторін у закінче

Тема 14. Множинність злочинів
Повторність, сукупність та рецидив злочинів як види мно­жинності злочинів. Одиночний злочин як структурний елемент множинності зло­чинів. Види одиночних злочинів: прості та ускладнені (три

Тема 15. Обставини, що виключають злочинність діяння
Поняття обставин, що виключають злочинність діяння. Види обставин, які передбачені новим Кримінальним кодексом України. Загальні ознаки обставин, що виключають злочинність діяння. Поняття

Тема 16. Звільнення від кримінальної відповідальності
Поняття звільнення від кримінальної відповідальності. Право­ві підстави та порядок такого звільнення згідно зі ст. 44 КК. Види звільнення від кримінальної відповідальності: обов'яз­кове і

Основні покарання
Громадські роботи (ст. 56 КК). Поняття та зміст громадських робіт. Строки й порядок їх застосування. Особи, яким цей вид покарання не може бути призначений. Виправні роботи (ст. 57 КК). По

Тема 19. Загальні положення призначення покарання
Поняття законної підстави для призначення покарання. Прин­ципи призначення покарання: законність покарання; визначеність покарання в судовому вироку; обґрунтованість і обов'язковість його мотивуван

Тема 20. Призначення покарання за сукупністю злочинів і сукупністю вироків
Призначення покарання за сукупністю злочинів (ст. 70 КК). Правила призначення покарання за сукупністю злочинів. При­значення покарання за окремі злочини, які входять до сукупності злочинів. Признач

Тема 21. Звільнення від покарання та від його відбування
Поняття звільнення від покарання, його підстави, умови та види відповідно до ч. 1 ст. 74 КК. Відмінність між звільнен­ням від покарання і звільненням від кримінальної відповіда­льності. Зв

Тема 24. Особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх
Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх як вияв гуманізму кримінального законодавства України. Звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності із застосуванням п

Тема 25. Основні положення Загальної частини кримінального права зарубіжних країн
Розвиток науки кримінального права в зарубіжних країнах. Просвітительсько-гуманістичний напрям у кримінальному праві. Загальна характеристика кримінального законодавства Росії. Кр

Питання. Предмет і завдання кримінального права
Починаючи вивчати курс кримінального права, необхідно зве­рнути увагу на те, що «кримінальне право» походить від лат. слова crimen — злочин. Відповідно кримінальне право — наука про злочини, а Крим

Питання. Метод кримінального права
Переходячи до розгляду даного питання, необхідно зосереди­ти увагу на тому, що специфічні, притаманні лише кримінально­му праву відносини між особою, яка вчинила злочин, і державою, яка охороняє су

Питання. Наука кримінального права
Наука кримінального права — це система наукових положень і поглядів щодо самого кримінального закону, практики його засто­сування, підстав і меж кримінальної відповідальності,

Питання. Наука кримінального права
Наука кримінального права — це система наукових положень і поглядів щодо самого кримінального закону, практики його засто­сування, підстав і меж кримінальної відповідальності,

Питання. Поняття принципів кримінального права
Студентам слід зосередити увагу на тому, що велике значення для здійснення охорони кримінальним законодавством суспіль­них відносин в Україні мають принципи, на яких, власне, йбазу

Питання. Поняття кримінального закону
Студентам слід добре затямити, що кримінальне право Украї­ни відображено у кримінальному законодавстві, яке складається з кримінальних законів, зведених у Кримінальний кодекс України. В ч. 1 ст. З

Питання. Структура кримінального кодексу
Чинне кримінальне законодавство нашої країни зібрано в од­ному збірнику кримінальних законів — Кримінальному кодексі України, який поділяється на дві частини — Загальну й Особливу: 1) норм

Завдання й запитання для перевірки знань
/. Статті в розділах Особливої частини КК поєднуються за Варіанти відповідей: а) родовим об'єктом; б) видовим об'єктом; в) загальним об'єктом. 2. Закон

Питання. Чинність кримінального закону в часі
Під час вивчення цього питання студентам слід мати на увазі, що чинність закону про кримінальну відповідальність у часі при­пускає усвідомлення таких положень: 1) набрання чинності закону

Питання. Чинність кримінального закону в просторі
Слід зазначити, що чинність закону про кримінальну відпові­дальність у просторі базується на таких принципах: • територіальному; • громадянства; • космополітичному (уніве

Навчальні завдання
1. Громадянин Петруненко, мешканець Чернігова, декілька разів виїжджав до Росії, де скоїв 5 квартирних крадіжок. Під час спроби про­дати крадені речі в Чернігові він був затриманий працівниками міл

Завдання для перевірки знань
В яких випадках закон має зворотну силу? Варіанти відповідей: а) якщо закон усуває каранність діяння; б)якщо закон встановлює каранність діяння; в) якщо закон поси

Тема 5. Поняття злочину
1 питання. Поняття та ознаки злочину. 2 питання. Злочин та інші правопорушення. 3 питання. Класифікація злочинів. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ 1

Питання. Злочин та інші правопорушення
Визначаючи вид відповідальності за ті чи інші правопорушен­ня, законодавець враховує цілий ряд обставин: • ступінь суспільної небезпечності правопорушень; • їх поширеність;

Навчальні завдання
Для закріплення вивченої теми необхідно вирішити ситуативні задачі. 1. Відряджений на перевезення цукрових буряків шофер Шумейко домовився продати одну автомашину буряків громадянину Васил

Питання. Поняття кримінальної відповідальності
Студенти мають усвідомити, що завданням кримінального за­конодавства є запобігання злочинам шляхом визначення кола злочинів та покарань за них (ст. 1 КК). Метою покарання (ст. 50 КК) також визначен

Питання. Принципи кримінальної відповідальності
До принципів кримінальної відповідальності відносяться: « відповідальність винної особи за діяння, а не за виявлення наміру; • законність; • невідворотність; • доцільніст

Питання. Поняття та значення складу злочину
Склад злочину — це сукупність встановлених кримінальним законом ознак (суб'єктивних та об'єктивних), що трактують вчи­нене суспільно небезпечне діяння як злочин. Згідн

Питання. Кваліфікація злочинів
Кваліфікація злочину — це точне встановлення відповідності вчиненого винним суспільно небезпечного діяння складові конк­ретного злочину, закріпленого в кримінальному законі. Через кваліфік

Запитання й завдання для перевірки знань
/. Назвіть види складу злочинів за ступенем небезпечності. Варіанти відповідей: а) простий; б) з пом'якшуючими обставинами; в) матеріальний. 2. В яких

Запитання й завдання для перевірки знань
/. Назвіть види складу злочинів за ступенем небезпечності. Варіанти відповідей: а) простий; б) з пом'якшуючими обставинами; в) матеріальний. 2. В яких

Навчальні завдання
1. Громадянин Аничук, який раніше працював пілотом цивільної авіації, таємно проник на аеродром, заліз у літак У-2, запустив двигун і самовільно полетів до своїх родичів у сусідній області. Через д

Завдання для перевірки знань
1. Вкажіть, що є об'єктом злочину за кримінальним правом. Варіанти відповідей: а) матеріальні цінності; б)потерпілий; в) норми кримінального права;

Завдання для перевірки знань
1. Вкажіть, що є об'єктом злочину за кримінальним правом. Варіанти відповідей: а) матеріальні цінності; б)потерпілий; в) норми кримінального права;

Питання. Суспільно небезпечне діяння та його види
Суспільно небезпечне діяння є обов'язковою ознакою об'єк­тивної сторони складу злочину. Діяння — це суспільно небезпечний, протиправний, свідомий, вольовий акт поведінки людини. О

З питання. Суспільно небезпечні наслідки злочинного ді­яння
Злочинні наслідки — це визначена кримінально-правовою но­рмою матеріальна чи нематеріальна шкода, заподіяна злочинни­ми діяннями об'єкту, який охороняється кримінальним законом. Шкода може

З питання. Суспільно небезпечні наслідки злочинного ді­яння
Злочинні наслідки — це визначена кримінально-правовою но­рмою матеріальна чи нематеріальна шкода, заподіяна злочинни­ми діяннями об'єкту, який охороняється кримінальним законом. Шкода може

Питання. Місце, час, обстановка, засіб та способи вчи­нення злочину
Факультативні ознаки складають умови скоєння злочину. На­звані ознаки називаються факультативними, тому що вони зако­ном можуть передбачатися як ознака об'єктивної сторони складу злочину (зазначати

Навчальні завдання
1. Назвіть статті КК України, в яких ознаками об'єктивної сторони злочину зазначені місце, час, спосіб, обстановка вчинення злочину. 2. В яких статтях КК України зазначено певний спосіб вч

Запитання й завдання для перевірки знань
/. Вкажіть основні та факультативні ознаки об'єктивної сторони складу злочину. Варіанти відповідей: а) місце та час вчинення злочину; б)діяння (дія чи бездіяльність);

Запитання й завдання для перевірки знань
/. Вкажіть основні та факультативні ознаки об'єктивної сторони складу злочину. Варіанти відповідей: а) місце та час вчинення злочину; б)діяння (дія чи бездіяльність);

Питання. Вік, з якого настає кримінальна відповідаль­ність
Досягнення встановленого законом віку є однією з обов'язко­вих умов притягнення до кримінальної відповідальності. За зага­льним правилом кримінальній відповідальності підлягають осо­би, яким до вчи

Питання. Неосудність
Студенти повинні розібратись зі станом неосудності, який про­тилежний стану осудності. Відповідно до ч. 2 ст. 19 КК не підлягає кримінальній відповідальності особа, котра під час вчинення суспі­льн

Питання. Обмежена осудність
Обмежено осудною визнається особа, яка під час учинення злочину, через наявний у неї психічний розлад, не була здатна повною мірою усвідомлювати свої дії (бездіяльність) та (аб

Питання. Обмежена осудність
Обмежено осудною визнається особа, яка під час учинення злочину, через наявний у неї психічний розлад, не була здатна повною мірою усвідомлювати свої дії (бездіяльність) та (аб

Навчальні завдання
1.В управління міліції надійшла заява громадянина Дмитренка з про­ханням притягнути до кримінальної відповідальності його пасинка Сергія. У день свого 14-річчя той зіпсував баян, узятий Дмитренком

Запитання й завдання для перевірки знань
1. За терористичний акт кримінальна відповідальність на­стає з: Варіанти відповідей: а) 14 років; б)16 років; в) 18 років; г) 21 року.

Запитання й завдання для перевірки знань
1. За терористичний акт кримінальна відповідальність на­стає з: Варіанти відповідей: а) 14 років; б)16 років; в) 18 років; г) 21 року.

Питання. Вина: її поняття та форми
Основною й обов'язковою ознакою суб'єктивної сторони складу злочину є вина. Згідно зі ст. 23 КК виною є психічне став­лення особи до вчинюваної дії (чи бездіяльності), перед

Питання. Необережність та її види
Студенти повинні звернути увагу, що, на відміну від умислу, необережність є особливою формою психічного ставлення вин­ного до шкідливих наслідків вчиненого ним діяння. Ця форма вини характеризує ме

Питання. Необережність та її види
Студенти повинні звернути увагу, що, на відміну від умислу, необережність є особливою формою психічного ставлення вин­ного до шкідливих наслідків вчиненого ним діяння. Ця форма вини характеризує ме

Навчальні завдання
1. Громадянин Кондратюк висловив дільничному інспекторові по­грозу «переламати його дітям ноги», якщо той буде продовжувати сис­тематично перевіряти виконання установлених над ним

Запитання й завдання для перевірки знань
/. Вкажіть факультативні ознаки суб 'єктивної сторони злочину. Варіанти відповідей: а) вина; б)осудність; в) мотив злочину; г) емоційний стан; д)

Питання. Поняття й види стадій вчинення умисного злочину
Студентам необхідно зрозуміти, що винна особа, яка має намір вчинити злочин, в одних випадках зразу його скоює, в інших — попередньо готується до його вчинення, або ж розпочинає вчиня­ти злочин. Ал

Питання. Замах на злочин та його види
Замах на злочин — це вчинення особою з прямим умислом діяння (дії чи бездіяльності), безпосередньо спрямованого на вчинення злочину, передбаченого відповідною статтею Особли­во

Питання. Кримінальна відповідальність за незакінчений злочин
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КК підставою для кримінальної відпо­відальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого КК. Поняття злочину охоплює не тіл

Питання. Добровільна відмова від доведення злочину до кінця
Добровільна відмова — це остаточне припинення особою за своєю волею готування до злочину або замаху на злочин, якщо при цьому вона усвідомлювала можливість доведення злочину до

Навчальні завдання
1. Громадянин Деркач зустрівся з громадянами Бергером та Тимошенком, які раніше відбували з ним покарання у виправно-трудовій колонії. У пивному барі він сказав їм, що шукає пістолет або автомат, а

Питання. Поняття та ознаки співучасті у злочині
Переходячи до вивчення даної теми, необхідно зазначити, що поняття співучасті законодавчо закріплено в КК. Співучасть узлочині — це умисна спільна участь декількох

Питання. Види співучасників
При розгляді цього питання студенти повинні ознайомитись зі ст. 27 КК. Відповідно до ч. 1 ст. 27 КК співучасниками злочину можуть бути: • виконавець (співвиконавець); організатор;

Питання. Кримінальна відповідальність співучасників
Студенти повинні мати на увазі, що кримінальна відповідаль­ність співучасників не завжди однакова. За простої співучасті (співвиконавстві) виконавець підлягає кримінальній відповідаль­ності за стат

Питання. Причетністьдо злочину
Причетність до злочину — це дія чи бездіяльність, яка хоча і пов'язана з вчиненням злочину, але не є співучастю в ньому. Причетні до злочину дії: 1) зн

Навчальні завдання
1. Асистент аптеки Соколова помилково відпустила медсестрі Антоненко замість ліків, які вказані в рецепті, екстракт белладонн в кількості 18 г. Лікар терапевтичного відділення Огнева, не перевіривш

Запитання та завдання для перевірки знань
/. Назвіть види співучасників, передбачені кримінальним за­конодавством. Варіанти відповідей: а) виконавець; б)ініціатор; в)організатор; г

Тема 14. Множинність злочинів
1 питання. Поняття і види множинності злочинів. 2 питання. Одиночний злочин. 3 питання. Повторність злочинів. 4 питання. Сукупність злочинів.

Питання. Одиночний злочин
Від множинності злочинів необхідно відрізняти одиночні зло­чини. При цьому слід пам'ятати, що одиночний злочин є струк­турним елементом множинності злочинів. Одиночним назив

З питання. Повторність злочинів
Повторністю злочинів визнається вчинення двох або більше злочинів, передбачених тією самою статтею або частиною статті Особливої чистини КК (ч. 1 ст. 32 КК). Повторніс

Питання. Сукупність злочинів
Сукупністю злочинів визнається вчинення особою двох або більше злочинів, передбачених різними статтями або різними ча­стинами однієї статті Особливої частини КК, за жоден із як

Питання. Рецидив злочинів
Рецидивом злочинів визнається вчинення нового умисного злочину особою, яка вже має судимість за умисний злочин (ст. 34 КК). Законодавче визначення рецидиву потрібне дл

Питання. Правові наслідки множинності (повторності, сукупності та рецидиву) злочинів
Повторність, сукупність та рецидив злочинів враховуються при кваліфікації злочинів та призначенні покарання, при вирі­шенні питання щодо можливості звільнення від кримінальної відповідальності та п

Навчальні завдання
1. Громадянин Кірюшко, маючи неприязні стосунки з громадянином Коробом, прийшов до нього на квартиру для з'ясування стосунків, ма­ючи при собі мисливську рушницю. Під час сварки з відстані чотирьох

Питання. Поняття та види обставин, що виключають злочинність діяння
Студенти повинні знати, що інколи громадяни, а також служ­бові особи змушені здійснювати вчинки, котрі за своїми зовніш­німи ознаками збігаються з тим або іншим злочинним діянням (наприклад, з убив

Питання. Необхідна оборона
Студентам слід звернути увагу на те, що необхідна оборона — найпоширеніша обставина, що виключає злочинність діяння. Во­на є правомірним захистом правоохоронюваних інтересів особи, суспільства або

Питання. Затримання особи, котра вчинила злочин
Не визнаються злочинними дії потерпілого та інших осіб без­посередньо після вчинення посягання, спрямовані на затримання особи, котра вчинила злочин, і доставляння її відповідним органам влади, якщ

Питання. Крайня необхідність
Частина 1 ст. 39 КК установлює, що не є злочином заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам у стані крайньої необхідно­сті, тобто для відвернення небезпеки, якщо цю небезпеку в даній обстановці н

Питання. Фізичний або психічний примус
Не є злочином дія чи бездіяльність особи, котра заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла ке­рувати своїми вчи

Питання. Фізичний або психічний примус
Не є злочином дія чи бездіяльність особи, котра заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла ке­рувати своїми вчи

Питання. Виконання спеціального завдання з попере­дження чи розкриття злочинної діяльності організованої гру­пи чи злочинної організації
Студенти повинні звернути увагу на те, що згідно з ч. 1 ст. 43 КК не є злочинним вимушене заподіяння певної шкоди право-охоронюваним інтересам особою, яка відповідно до закону вико­нувала спеціальн

Питання. Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності
Звільнення від кримінальної відповідальності — це здійснюва­на відповідно до кримінального та кримінально-процесуального за­кону відмова держави в особі компетентних органів ві

Питання. Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності
Звільнення від кримінальної відповідальності — це здійснюва­на відповідно до кримінального та кримінально-процесуального за­кону відмова держави в особі компетентних органів ві

Питання. Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності
Звільнення від кримінальної відповідальності — це здійснюва­на відповідно до кримінального та кримінально-процесуального за­кону відмова держави в особі компетентних органів ві

Питання. Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності
Звільнення від кримінальної відповідальності — це здійснюва­на відповідно до кримінального та кримінально-процесуального за­кону відмова держави в особі компетентних органів ві

Питання. Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності
Звільнення від кримінальної відповідальності — це здійснюва­на відповідно до кримінального та кримінально-процесуального за­кону відмова держави в особі компетентних органів ві

Навчальні завдання
1. Громадянин Горшков учинив крадіжку майна і наступного дня прийшов повинитися у відділ внутрішніх справ, де розповів про скоєне. Чи дають ці обставини підстави для звіль

Запитання та завдання для перевірки знань
1. Назвіть види звільнення від кримінальної відповідальності. Варіанти відповідей: а) у зв'язку з примиренням винного з потерпілим; б)умовно-дострокове звіл

Питання. Поняття покарання
Покарання — це захід примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину, і полягає в передбаченому законом обмеженні прав

Питання. Мета покарання
Мета покарання передбачена ч. 2 ст. 50 КК, а саме: 1) кара щодо засудженого. Кара полягає в позбавленні або обмеженні прав і свобод осо­би, що вчинила злочин. Особа, що була засуд

Навчальні завдання
1. Рецидивіст Штанько, відбувши покарання, повернувся додому і під час сварки вбив свою дружину. Ураховуючи те, що Штанько не усвідомлював своїх дій унаслідок тимчасового розладу душевної діяльност

Завдання для перевірки знань
/. Метою покарання є: Варіанти відповідей: а) засудження винного; б) виправлення винного; в) покарання винного; г) перевиховання винного. 2. К

Питання. Система покарань
Система покарань — це вичерпний загальнообов'язковий для суду перелік видів покарань, що характеризується внутрі­шньою єдністю та узгодженістю. Система покарань визнач

Питання. Основні покарання
Отже, розкриємо суть основних видів покарань, перелічених у 1 питанні даної теми. Громадські роботи(ст. 56 КК) полягають у виконанні у вільний від роботи ч

Питання. Покарання, які можуть застосовуватися і як основні і як додаткові
У 1 питанні цієї теми наведено два види покарань, що можуть призначатися і як основні і як додаткові. При цьому слід наголо­сити, що закон допускає застосування вказаних двох видів пока­рань одноча

Навчальні завдання
1. Володарським районним судом Київської області за полювання в заборонений час громадянина Ревенка оштрафовано і конфісковано рушницю. Через два тижні в Погребищенському районі Вінницької

Питання. Загальні засади призначення покарання
Студентам слід пам'ятати, що обов'язковою умовою призна­чення покарання є вчинення особою злочину, прямо передбаче­ного в Особливій частині КК України. Покарання — це заходи державного примусу, які

Питання. Загальні засади призначення покарання
Студентам слід пам'ятати, що обов'язковою умовою призна­чення покарання є вчинення особою злочину, прямо передбаче­ного в Особливій частині КК України. Покарання — це заходи державного примусу, які

З питання. Призначення покарання за незакінчений зло­чин та злочин, вчинений у співучасті
Відповідно до ч. 1 ст. 68 КК при призначенні покарання за не­закінчений злочин суд, керуючись положеннями статей 65—67 КК, враховує ступінь тяжкості вчиненого особою діяння, ступінь здійснення злоч

З питання. Призначення покарання за незакінчений зло­чин та злочин, вчинений у співучасті
Відповідно до ч. 1 ст. 68 КК при призначенні покарання за не­закінчений злочин суд, керуючись положеннями статей 65—67 КК, враховує ступінь тяжкості вчиненого особою діяння, ступінь здійснення злоч

Навчальне завдання
Вирішіть ситуативну задачу: Громадянин Федорчук, перебуваючи в стані алкогольного сп'янін­ня, голосно кричав і нецензурно лаявся. Працівниками міліції Сидорен­ком і Артемійчуком, як

Завдання для перевірки знань
/. Вкажіть, які обставини згідно з КК України можуть бути визнані обставинами, що пом'якшують відповідальність? Варіанти відповідей: а) вчинення злочину неповнолітніми; б)

Питання. Призначення покарання за сукупністю злочинів
Питання про призначення покарання за сукупністю злочинів виникає у тих випадках, коли особа вчинила одне або декілька діянь, які кваліфікуються за двома або більше кримінально-правовими нормами Осо

Питання. Призначення покарання за сукупністю вироків
Студенти повинні мати на увазі, що існують відміни між при­значенням покарання за сукупністю вироків і призначенням по­карання за сукупністю злочинів. Якщо засуджений після поста­новления вироку, а

Запитання та завдання для перевірки знань
1. В яких межах суд остаточно визначає покарання за вчинення особою кількох злочинів? Варіанти відповідей: а) у межах 10 років позбавлення волі; б) у межах

Питання. Поняття та види звільнення від покарання та від його відбування
Студентам необхідно уважно підійти до вивчення даної теми. За наявності визначених у КК підстав особа, винна у вчиненні злочину, може бути звільнена повністю або частково від пока­рання та від його

Питання. Звільнення від відбування покарання з випро­буванням
Якщо суд при призначенні покарання у вигляді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, позбавлення волі на строк не більше п'яти років, враховуючи тяжкість злоч

Питання. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання
Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання яв­ляє собою дострокове звільнення засудженого від подальшого відбування покарання за умови сумлінної поведінки і ставлення до праці. Зазначені

Питання. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання
Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання яв­ляє собою дострокове звільнення засудженого від подальшого відбування покарання за умови сумлінної поведінки і ставлення до праці. Зазначені

Питання. Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років
Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, передбачено ст. 83 КК. Засуджених до обмеження волі або до позбавлення волі жінок, які ста

Питання. Звільнення від покарання за хворобою
Звільнення від покарання за хворобою застосовуються у випад­ках, коли досягнення мети покарання стає нереальним через хво­робу винної особи. Стаття 84 КК регулює обставини, за яких особа,

Питання. Звільнення від покарання на підставі закону України про амністію або акта про помилування
На підставі закону України про амністію або акта про помилу­вання засуджений може бути повністю або частково звільнений від основного і додаткового покарання, а також засудженому може бути замінено

Запитання та завдання для перевірки знань
/. Назвіть види звільнення від покарання. Варіанти відповідей: а) звільнення в зв'язку з дійовим каяттям; б) звільнення в зв'язку з передачею особи на поруки; в) з

Питання. Поняття та правові наслідки судимості
Під час вивчення цієї теми студенти повинні пам'ятати, що судимість обмежує права людини лише певний, чітко визначений у законі строк. Громадянин, який має судимість за вчинення уми­сного злочину,

Питання. Строки погашення судимості
Частина 1 ст. 88 КК передбачає два види припинення судимості: • погашення; • зняття судимості. Погашення судимості — це автоматичне її припинення за встанов

Завдання для перевірки знань
/. Зняття судимості— це Варіанти відповідей: а) автоматичне зняття судимості через певний установлений проміжок часу; б)автоматичне зняття судимості після відбуття п

Питання. Поняття та мета примусових заходів медично­го характеру
При вивченні даної теми студенти повинні вирішити питання, чи є примусові заходи медичного характеру видом кримінальної відпо­відальності, чи до всіх категорій осіб вони можуть застосовуватись.

Питання. Поняття примусового лікування
На відміну від примусових заходів медичного характеру, які за­стосовуються до неосудних та обмежено осудних, примусове ліку­вання застосовується «до осіб, які вчинили злочини та мають хворо­бу, що

Запитання для перевірки знань
1.Чи можливо особі, якій призначаються заходи примусового меди­чного характеру, надавати амбулаторно-психіатричну допомогу? 2. За яких умов можлива госпіталізація особи до

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
Студенти для вивчення даної теми спочатку повинні зверну­тись до Сімейного кодексу України. Неповнолітніми вважаються особи у віці від 14 до 18 років. Малолітніми вважаються

Питання. Види покарань, які застосовуються до непов­нолітніх, та їх особливості
Основні види покарання у ст. 98 КК вказані у відповідному порядку — від менш тяжких до більш тяжких. До неповнолітніх також можуть бути застосовані додаткові покарання, але тільки у вигляді штрафу

З питання. Звільнення від відбування покарання з випро­буванням
Звільнення від відбування покарання з випробуванням до не­повнолітніх застосовується на тих же засадах, як і щодо дорослих (статті

Питання. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання
До осіб, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі за злочин, вчинений у віці до вісімнадцяти років, може бути застосо­ване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання неза­лежн

Питання. Погашення та зняття судимості
Погашення та зняття судимості щодо осіб, які вчинили злочин до досягнення ними вісімнадцятирічного віку, здійснюється від­повідно до статей 88—91 цього Кодексу з урахуванням поло­жень, передбачених

Запитання для перевірки знань
1. З якого віку можуть застосовуватись примусові заходи виховного характеру щодо неповнолітнього? 2. Що застосовується до неповнолітнього у разі ухилення від при­мусових заходів виховного

Запитання для перевірки знань
1. З якого віку можуть застосовуватись примусові заходи виховного характеру щодо неповнолітнього? 2. Що застосовується до неповнолітнього у разі ухилення від при­мусових заходів виховного

Питання. Кримінальне право Великої Британії та США
Студентам слід звернути увагу на те, що дану правову сім'ю ще інколи називають англо-американською (або неконтинента-льною) сім'єю. На відміну від континентальної Європи, у Великій Британії немає є

Питання. Загальні положення виправно-трудового зако­ нодавства України
Виправно-трудове законодавство України має своїм завдан­ням забезпечити виконання кримінального покарання з тим, аби воно не тільки було карою за вчинений злочин, але виправляло та перевиховувало з

Питання. Виправно-трудові установи
Види виправно-трудових установ, які виконують пока­рання у вигляді позбавлення волі: * виправно-трудові колонії; * тюрми; * виховно-трудові колонії — від

Виправно-трудові колонії-поселення
• У виправно-трудових колоніях-поселеннях для осіб, які вчи­нили злочини з необережності, відбувають покарання засуджені вперше до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності. • У

Виховно-трудові колонії
• У виховно-трудових колоніях загального режиму відбува­ють покарання неповнолітні чоловічої статі, вперше засуджені до позбавлення волі, причому засуджених за злочини, що не є тяж­кими, тримають о

Питання. Виконання покарання у вигляді виправних робіт
Покарання у вигляді виправних робіт відбувається на підпри­ємстві, в установі, організації незалежно від форми власності за місцем роботи засудженого. Виконання покарання у вигляді виправн

Питання. Виконання покарання у вигляді арешту
Особи, засуджені до арешту, відбувають покарання, як прави­ло, за місцем засудження в арештних домах. Засуджений відбуває весь строк покарання в одному арештному домі. Переведення за­судженого до а

Особливості відбування арешту військовослужбовцями
Військовослужбовці, засуджені до арешту, відбувають пока­рання на гауптвахті. На гауптвахті роздільно тримаються: • засуджені військовослужбовці офіцерського складу окремо від інш

Питання. Виконання покарання у вигляді обмеження волі
Особи, засуджені до обмеження волі, відбувають покарання у кримінально-виконавчих установах відкритого типу (далі — виправних центрах), як правило, у межах адміністративно-тери­торіальної одиниці в

КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ.
ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА» 1. Проблеми розвитку кримінального права України з ураху­ванням інтегрування в Європейський Союз. 2. Подальший розвиток принципів кримінального

Поточний контроль
Поточний контроль націлений на забезпечення систематично­сті та активної роботи студента протягом вивчення дисципліни «Кримінальне право України». При цьому — відвідування лекційн

Підсумковий контроль
Об'єктом підсумкового оцінювання знань студентів є весь програмний матеріал дисципліни «Кримінальне право Украї­ни». Контроль здійснюється у формі іспиту. На іспит вино­ситься перелік питань з Зага

КРИВОРІЗЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИУТ
Спеціальність ПравознавствоНавчальний предмет Кримінальне право Екзаменаційний білет№ 1. Юридичні наслідки кримінальної та адмін

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги