Практичні завдання

 

1. Енергопостачальне підприємство розмістило на дверях усіх під'їздів багатоповерхового житлового будинку оголошення про те, що в разі непогашення мешканцями протягом місяця заборгованості з оплати спожитої за попередні періоди електроенергії її постачання на будинок буде припинено. Оскільки заборгованість мешканці не погасили, будинок було знеструмлено в обіцяний термін.

Група мешканців, які справно оплачували спожиту електроенергію, подали позов до енергопостачального підприємства про відновлення постачання електричної енергії, а до решти мешканців будинку солідарно – про відшкодування збитків та компенсацію моральної шкоди, заподіяних знеструмленням будинку.

Питання:

1) Яка відповідальність передбачена за порушення абонентом договору постачання енергетичними ресурсами через приєднану мережу?

2) Які дії може вчинити енергопостачальне підприємство у разі неоплати мешканцями будинку плати за електроенергію, яка їм надавалася?

3) Чи правомірні дії групи мешканців будинку, що справно виконували свої обов’язки за договором постачання енергетичними ресурсами через приєднану мережу?

4) Чи підлягають в даному випадку позови задоволенню?

2. Компанія «Донгоргаз» виставила ТОВ «Сонет» рахунок на оплату газу, а також нарахованих штрафних санкцій. «Донгоргаз» свої дії мотивував тим, що ТОВ «Сонет», всупереч умовам діючого між сторонами договору, що передбачав 100-відсоткову передплату газу, що поставляється, газ спожило, однак належні кошти не перелічило. ТОВ «Сонет» вимоги «Донгоргаза» не визнало, вказав, що газ, що поставляється, містив різні домішки, включаючи повітря, що призвело до збоїв у виробництві, і зі своєї сторони вимагало відшкодування заподіяних збитків.

Питання:

1) Що означають вимоги якості у відношенні предмета договору постачання енергетичних ресурсів?

2) Чи правомірні вимоги сторін?

3) Як варто вирішити суперечку між сторонами? Свою відповідь обґрунтуйте.