Практичні завдання

1. Льовушкин придбав лотерейний квиток. З вигуком «Вигравай!» він звернувся до свого товариша по роботі Прохорова і, відкривши шухляду його робочого столу, поклав туди квиток. На лотерейний квиток випав виграш автомобіль «Ланос». Льовушкин заявив Прохорову, що пожартував і зажадав, щоб той повернув квиток.

Питання:

1) З якого моменту договір дарування вважається укладеним?

2) У якій формі слід укладати договір дарування лотерейного квитка?

3) Які загальні вимоги до форми договору дарування?

4) Дати мотивований висновок у справі.

 

2. Носова мала шубу, що була предметом заздрості її сестри. В день народження сестра Носової подарувала їй недорогий кожушок. Через півроку, на початку зимового сезону Носова виявила, що її шуба побита міллю. З'ясувалося, що міль перейшла від дарованого сестрою кожушка.

Питання:

1) Яким за характеристикою є договір дарування?

2) У якій формі може бути укладений в даному випадку договір дарування?

3) Чи можна пред'являти в даному випадку до дарувальника позов про стягнення збитків, якщо в суді встановлено, що сестра дарувала подарунок з метою зіпсувати шубу?

4) Чи зміниться рішення, якщо вона сама не припускала, що в дарованому кожушку була міль? Відповідь обґрунтуйте.

3. Рудін К. уклав 01.01.2013 р. зі своїм рідним братом Рудіним М. письмовий договір дарування відеокамери, за яким зобов’язав обдаровуваного надати право довічного користування нею їх дворідному брату Халявському. Рудін М. звернувся до юридичної консультації з проханням пояснити йому сутність укладеного договору (за вказаними питаннями).

Питання:

1) Чи вважається даний договір дарування дійсним, якщо його посвідчено нотаріально та в ньому вказано, що відеокамеру Рудін К. передасть йому лише через рік?

2) Чи має він право вимагати свій дарунок від Рудіна К., якщо останній відмовиться від передання йому відеокамери?

3) Чи може Халявський вимагати надання камери в користування в разі смерті Рудіна К.?

4) Чи може він (Рудін М.) відмовитися від укладеного договору?

4. Ігнатов звернувся в нотаріальну контору для посвідчення правочину. Він подарував своїй нареченій діамантову обручку, що є сімейною цінністю, за умові, що ця обручка перейде у спадок майбутній дружині його сина від першого шлюбу. Наречена була згодна відразу ж, в цій нотаріальній конторі, написати заповіт на цю обручку.

Питання:

1) Що таке умовні правочини?

2) Що відноситься до валютних цінностей і яка форма договору дарування валютних цінностей?

3) Чи є можливим покладати на обдаровуваного виконання обов’язку на користь третьої особи щодо передачі речі, яка є предметом договору дарування ?

4) Дати мотивований висновок у справі.

5. Сонін подарував сім’ї Ліско, що були його родичами, дорогий японський телевізор. Через два роки відносини між родичами значно погіршилися. Під час чергової сварки Ліско завдав Соніну тяжких тілесних ушкоджень, розбив автомобіль останнього, за що був притягнутий до кримінальної відповідальності та засуджений до позбавлення волі.

Скориставшись відсутністю вдома членів сім’ї Ліско, Сонін забрав з їх оселі телевізор, заявивши, що він має право розірвати договір дарування за обставин, що склалися, бо договір дарування – безоплатний договір.

Дружина Ліска після неодноразових звернень до Соніна подала до суду позов з вимогою повернути телевізор, який належить їй та її чоловікові.

Питання:

1) Чи передбачена законодавством можливість розірвання договору дарування на вимогу дарувальника? Якщо так, то у яких випадках?

2) Чи є в даній ситуації підстави для розірвання договору?

3) Чи можна вважати аргументи Соніна щодо розірвання договору дарування правомірними?

4) Яке рішення винесе суд за даною справою?