Практичні завдання

1. Громадянин К. звернувся до страхової компанії з проханням укласти договір страхування жилого будинку, який належить на праві власності його батькам. Агент страхової компанії відмовив в укладенні даного договору, мотивуючи свою відмову тим, що, оскільки будинок не є приватної власністю К., останній не має стосовно будинку страхового інтересу.

Громадянин К., у свою чергу, стверджував, що, якщо він у договорі зазначений вигодонабувачем, то такий договір повною мірою відповідає вимогам законодавства.

Питання:

1) Що слід розуміти під страховим інтересом? Яке значення має страховий інтерес в укладенні договору страхування?

2) Хто має право укладати договори страхування?

3) Хто такий вигодонабувач за договором страхування? Чи є він стороною зазначеного договору?

4) Які права (обов’язки) набуває вигодонабувач за договором страхування?

5) Чи є правильними доводи громадянина К. у зазначеній ситуації?

 

2. Громадянин С. уклав договір страхування зі страховою компанією про страхування будинку та автомобіля. Через деякий час у зв’язку із стихійним лихом було зруйновано частину будинку та власний автомобіль громадянина С. Він звернувся до страхової компанії з вимогою про відшкодування збитків. Страхова компанія дала згоду тільки на відшкодування збитків у межах суми, що була внесена громадянином страховій компанії.

Громадянин С. не погодився з таким рішенням і звернувся до суду із заявою про виплату заподіяних збитків у повному обсязі. Страхова компанія у відповіді на заяву посилалася на те, що страхові внески громадянином С. були виплачені не повністю, тому відшкодування буде проведено тільки у розмірі внесених громадянином платежів.

Питання:

1) Який договір страхування був укладений громадянином С.? Що є предметом цього договору?

2) Що таке страхові внески?

3) У якому обсязі повинні виплачуватися заподіяні збитки майну громадянина, якщо майно є застрахованим?

4) Чи вірними є доводи страхової компанії у даному випадку?