рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Форми, суб’єкти і об’єкти права власності на природні ресурси

Форми, суб’єкти і об’єкти права власності на природні ресурси - раздел Право, Екологічне право Відповідно До Конституції України (Ст. 13, 14, 41), Основними Формами Власнос...

Відповідно до Конституції України (ст. 13, 14, 41), основними формами власності в нашій державі є: державна, комунальна і приватна.

У якості суб'єктів права власності на природні ресурси виступають:

Суб'єктами права державної власності є:

· Кабінет Міністрів України;

· Рада Міністрів Автономної Республіки Крим;

· обласні, Київська та Севастопольська міські, а також районні державні адміністрації.

Суб'єктами права комунальної власності на природні ресурси виступають територіальні громади, тобто об’єднання жителів окремих адміністративно-територіальних одиниць (сіл, селищ, міст тощо), які виконують свої функції через відповідні виконавча-розпорядні органи.

У якості суб'єктів права приватної власності виступають:

· громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності;

· громадяни України, що володіють, користуються і розпоряджаються приналежними їм природними ресурсами;

· іноземні громадяни у відношенні земель несільськогосподарського призначення;

· особи без громадянства - у відношенні земель несільськогосподарського призначення.

Тут відмінною рисою є те, що в якості суб'єктів права приватної власності на природні ресурси можуть виступати тільки громадяни України. Винятком є земельне законодавство, що встановлює право власності іноземних громадян і осіб без громадянства у відношенні земель несільськогосподарського призначення.

Об'єкти права власності на природні ресурси являють собою природні або штучно створені природні компоненти або цілісні комплекси, що зареєстровані в природних кадастрах та інших документах, які мають юридичну спрямованість, як об'єкти володіння, користування і розпорядження (земля, надра, водні і лісові ресурси, тваринний і рослинний світ, природно-заповідний фонд, континентальний шельф, виключна (морська) економічна зона), а також виконуючі біологічні, екологічні, економічні і соціальні функції.

Об'єкти права власності на природні ресурси також розмежовуються по формах власності на державну, комунальну і приватну. Відповідно до приведеної вище класифікації, об'єктами права власності є:

1) землі:

· державної власності (транспорту, зв'язку, оборони, лісового фонду, водного фонду та ін.);

· комунальної власності (транспорту, зв'язку, лісового фонду, водного фонду та ін. місцевого значення);

· приватної власності (селянських (фермерських) господарств, призначені для будівництва й обслуговування житлового будинку, гаражні ділянки і т.д.).

2) надра як об'єкт:

· державної власності (корисні копалини загальнодержавного значення);

· комунальної власності (корисні копалини місцевого значення);

· приватної власності (загальнопоширені корисні копалини, торф).

3) водні ресурси як об'єкти:

·державної власності (територіальні моря, внутрішні моря, води лікувального призначення і т.д.);

·комунальної власності (водойми місцевого значення);

·приватної власності (водойми, розташовані на території фермерських господарств, обсяг яких не перевищує 3 га).

4) лісові ресурси як об'єкти:

· державної власності (ліси загальнодержавного призначення);

· комунальної власності (лісові масиви місцевого значення);

· приватної власності (ліси селянських (фермерських) господарств, обсяг яких складає не більш 5).

5) тваринний світ у якості об'єкта:

· державної власності (дикі тварини в стані природної волі);

· комунальної власності (дикі тварини, що перебувають у стані природної волі, а також дикі тварини, що вилучені зі стана природної волі);

· приватної власності (дикі тварини, розведені в неволі або в напіввільних умовах).

6) природно-заповідний фонд як об'єкт:

· державної власності (природні заповідники, біосферні заповідники, національні природні парки та інші території загальнодержавного значення);

· комунальної власності (регіональні ландшафтні парки, заказники, пам'ятники природи та інші території місцевого значення);

· приватної власності (заповідні урочища, ботанічні сади, дендрологічні парки і т.д.).

 

3.3. Підстави виникнення і підстави припинення права власності на природні ресурси

Підстави виникнення права власності на індивідуально визначені природні об'єкти урегульовані нормами Цивільного Кодексу України, Закону України «Про власність», а також цілим рядом нормативно-правових документів, що мають спеціальну спрямованість (наприклад, Земельний Кодекс, Водний Кодекс, Закон «Про тваринний світ» та ін.). Слід врахувати і те, що зазначені обставини розмежовуються також у залежності від форми власності на природні ресурси. Спираючись на вищевказану класифікацію, можна визначити, що підставами виникнення права приватної власності є:

·придбання за договором купівлі-продажу, міни, дарування, іншою цивільно-правовою угодою;

·безкоштовної передачі природних ресурсів державної і комунальної власності;

·приватизації природних ресурсів, раніше наданих їм у користування;

·прийняття спадщини;

·внесення природних ресурсів їх засновниками в статутний фонд;

·виділення в натурі (на місцевості) належної їм частки (паю).

Обставинами, настання яких зв'язується з виникненням права державної та комунальної власності на природні ресурси, є:

· передача їм природних ресурсів державної власності;

· примусової відчуженості природних ресурсів у власників по мотивах суспільної необхідності і для суспільних потреб;

· прийняття спадщини;

· придбання за договором купівлі-продажу, міни, дарування, іншим цивільно-правовим угодам;

· передача у власність державі природних ресурсів комунальної власності територіальними громадами;

· конфіскації природного ресурсу - це безоплатне вилучення у власника приналежного йому природного ресурсу за рішенням суду, що виступлять у виді санкції за вчинення злочину або іншого правопорушення. У випадках, визначених законом, конфіскація може бути зроблена в адміністративному порядку.

Підставами припинення права власності на природні ресурси є законодавчо закріплені дії фізичних і юридичних осіб, здійснення яких сприяє припиненню повноважень володіння, користування і розпорядження на землю, надра, водні і лісові ресурси, рослинний і тваринний світ, території природно-заповідного фонду й інші природні об'єкти.

Настання зазначених обставин зв'язують також із наявністю або відсутністю у власника відповідного волевиявлення. У рамках даної класифікації можна виділити в якості підстав припинення права власності на природні ресурси такі: дії, що носять правомірний характер, і дії, що мають протиправну спрямованість.

До правомірних дій можна віднести наступні:

· добровільна відмова власника від здійснення повноважень володіння, користування і розпорядження у відношенні приналежного йому природного об'єкта;

· відчуженість (продаж) конкретного природного ресурсу шляхом укладання власником з іншою особою цивільно-правової угоди;

· вилучення (викуп) для суспільних або державних потреб.

Діями, що мають протиправну спрямованість і внаслідок цього тягнуть за собою припинення права власності на природні ресурси, є:

· систематичне невнесення плати (податку) за здійснення повноважень власності;

· використання природного об'єкта не по цільовому призначенню;

· порушення термінів освоєння або розробки приналежному власнику природного ресурсу;

· використання природного ресурсу засобами, що погіршують його якісний стан;

· укладання цивільно-правової угоди з порушенням порядку придбання або відчуженості природних ресурсів.

 

3.4. Захист права власності на природні ресурси

Для ефективного здійснення власником своїх повноважень по володінню, користуванню і розпорядженню природними ресурсами державою визначена і законодавчо зафіксована система засобів захисту прав власності на природні об'єкти. Зазначені засоби являють собою урегульовану еколого-правовими нормами сукупність заходів, спрямованих на забезпечення всебічної реалізації повноважень власниками природних ресурсів.

Ст. 13 Конституції України проголошує, що держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і що усі вони рівні перед законом. У ст. 14 цього ж нормативно-правового документа підкреслюється, що право власності на землю гарантується і реалізується громадянами, юридичними особами і державою виключно відповідно до закону.

Одним із засобів захисту права власності на природні ресурси є право власника вимагати приналежне йому майно (природний ресурс) із чужого незаконного володіння. Якщо індивідуально визначений природний ресурс, який був придбаний за плату у особи, що не мала права на його відчуженість, про що набувач не знав і не міг знати (так називаний сумлінний набувач), то власник управі вимагати це майно від набувача у випадку, коли майно (природний ресурс) було втрачено власником або особою, якій воно було передано власником у володіння, або викрадено в того або іншого, або вибуло з їхнього володіння будь-яким іншим шляхом крім їх волі.

При витребуванні природних ресурсів із чужого незаконного володіння власник управі також вимагати від особи, що знало або повинна була знати, що її володіння даним майном є незаконним (несумлінний власник), повернення або відшкодування всіх прибутків, які ця особа витягла або повинна було витягти за той час, коли вона здійснювала експлуатацію природного об'єкта. Зазначені правовідносини урегульовані нормами Цивільного Кодексу України.

У якості ще одного засобу захисту права власності на природні ресурси можна назвати право власника на подачу так називаного негаторного позову, тобто власник управі потребувати усунень будь-яких порушень його права, якщо навіть ці порушення не були пов'язані з позбавленням володіння, і відшкодування заподіяних цим збитків. Як приклад зазначеного засобу захисту можна призвести факт порушення правил добросусідства з боку власника земельної ділянки стосовно інших осіб, що здійснюють повноваження володіння, користування і розпорядження суміжними земельними ділянками.

Крім перерахованих вище засобів захисту права власності на природні ресурси, держава встановлює і законодавчо закріплює додаткові методи, за допомогою яких забезпечується ефективна реалізація й охорона прав осіб, що здійснюють повноваження володіння, користування і розпорядження індивідуально визначеними природними об'єктами. До таких методів можна віднести наступні:

· економіко-правові (встановлення розміру плати за користування природними ресурсами, а також за забруднення навколишнього природного середовища);

· еколого-правові (ліцензування, лімітування, нормування, попередження, обмеження, зупинення і припинення діяльності підприємств, що здійснюють екологічно небезпечну діяльність);

· цивільно-правові (відшкодування матеріального і морального збитку, заподіяного забрудненням навколишнього природного середовища і погіршенням якості природних ресурсів);

· адміністративно-правові (накладення штрафних санкцій, позбавлення права займатися визначеною діяльністю, конфіскація предмета, що явився знаряддям правопорушення та ін.);

· кримінально-правові (накладення штрафних стягнень, притягнення до виправних робіт, позбавлення волі, позбавлення права займатися визначеною діяльністю та ін.).

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Екологічне право

ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ... Кафедра господарського права... Екологічне право для студентів галузі знань Право напряму...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Форми, суб’єкти і об’єкти права власності на природні ресурси

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Екологічне право
Навчально-методичний комплекс дисципліни для студентів галузі знань 0304 «Право», напряму підготовки 8.03040101 «Право» освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» усіх фо

Тваринного світу
Поняття правового режиму використання й охорони тваринного світу. Завдання законодавства України про тваринний світ. Право власності на тваринний світ і право користування об'єктами тварин

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА
ДИСЦИПЛІНИ «ЕКОЛОГІЧНЕ ПРАВО» Структура залікового кредиту дисципліни Назва з

Система екологічного права.
  Загальні поняття та терміни: предмет екологічного права,метод екологічного права, загальнонаукові методи екологічного права, галузеві методи екологічного права,

За своїм характером: кодифіковані і не кодифіковані.
Кодекс являє собою систематизований нормативно-правовий акт. Ці акти є більш високими по своїй якості і мають домінуючий характер у тієї або іншої галузі права, наприклад, Земельний Кодекс України,

Система екологічного права
Під системою екологічного права варто розуміти сукупність елементів, що складають дану галузь (підгалузі, інститути, норми), що регулюють відношення в галузі раціонального використання природних ре

Гарантії здійснення громадянами своїх екологічних прав і основні засоби їх захисту.
  Загальні поняття та терміни: права громадян у галузі екології, екологічні обов’язки громадян, загальні екологічні обов’язки, спеціальні екологічні обов’язки, гарантії здійсне

Гарантії здійснення громадянами своїх екологічних прав і основні засоби їх захисту
Здійснення громадянами своїх екологічних прав і виконання ними обов'язків у сфері екології не може ефективно перетворюватися в життя без наявності сукупності юридично значимих забезпечувальних мето

Захист права власності на природні ресурси.
Загальні поняття та терміни: право власності на природні ресурси, право володіння, право користування, право розпорядження, форми права власності на природні ресурси,суб’єкти п

Поняття і види права природокористування
Право природокористування являє собою систему правових норм, що регулюють відношення в галузі раціонального й ефективного використання людиною природних ресурсів із метою задоволення різноманітних

Поняття і види екологічної безпеки
У ст. 50 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» екологічна безпека визначається як стан навколишнього природного середовища, при якому забезпечується попередження погіршен

Поняття і види управління у галузі природокористування і охорони навколишнього середовища
Управління в галузі природокористування й охорони навколишнього середовища являє собою урегульовану еколого-правовими нормами діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, громадс

Класифікація органів, що здійснюють управління природокористуванням і охороною природного середовища
Найбільше значиму групу суб'єктів, що здійснюють управління природокористуванням і охороною навколишнього середовища, складають державні органи виконавчої влади. Органи управління в галузі

Функції управління у галузі екології
Тепер необхідно здійснити докладний аналіз окремих функцій управління в галузі природокористування й охорони навколишнього середовища. 1. Моніторинг навколишнього природного середо

Економіко-правове стимулювання в системі охорони навколишнього природного середовища і природокористування.
  Загальні поняття та терміни: економіко-правовий механізм у галузі екології, збори у сфері екології, збори за понадлімітне використання природних ресурсів, збори за забрудненн

Правові форми зборів у сфері екології
В Україні фінансування заходів щодо охорони навколишнього природного середовища здійснюється за рахунок Державного бюджету України, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих б

Загальна характеристика кримінальної відповідальності за екологічні злочини.
  Загальні поняття та терміни: юридична відповідальність у галузі екології, екологічне правопорушення, цивільно-правова відповідальність у сфері екології, дисциплінарна відпові

Поняття правового режиму використання і охорони земель. Склад земельного фонду України
Одним з природних ресурсів, що грає важливу екологічну, економічну і політичну роль у житті людини є земля. Як об'єкт господарської діяльності людини вона існує без усякого сприяння з її сторони -

Право власності на землю
Право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Право власності на землю набувається і реалізується на підставі Конституції України, Земельного Ко

Право землекористування
Земельне законодавство встановлює, що користування землею може бути постійним і тимчасовим (оренда). Ст. 92 ЗК України визначає, що право постійного користування земельною ділянкою - це право волод

Правові заходи охорони земель
Ст. 162 ЗК України встановлює, що охорона земель включає систему правових, організаційних, економічних та інших заходів, спрямованих на їх раціональне використання, попередження необґрунтованого ви

Організація управління у галузі землекористування і охорони земельних ресурсів
Управління землекористуванням і охороною земель здійснюється за допомогою системи спеціально уповноважених державних і суспільних органів, а також підприємств, установ, організацій і громадян і міс

Поняття правового режиму використання та охорони надр. Законодавство України про надра
У юридичному змісті надра являють собою частину земної кори, що розташована під поверхнею суші і дном водойм і простирається до глибин, доступних для геологічного вивчення й освоєння. З ви

Право власності на надра і право надрокористування
У відповідності зі ст. 4 КпН України, надра є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування. Угоди або дії, що у прямої або непрямої формі порушують право власності народу Ук

Правові заходи охорони надр
Для правової охорони надр першочергове значення має проблема власності на надра, оскільки саме від неї в кінцевому рахунку залежить розмежування компетенції між спеціально уповноваженими державними

Управління надрокористуванням і охороною надр
У відповідності зі ст. 11 КпН України, державне управління в галузі геологічного вивчення, використання й охорони надр здійснюють: Кабінет Міністрів України, спеціально уповноважений центральний ор

Поняття правового режиму використання та охорони вод. Водний фонд України
Варто визначити, що правовий режим використання й охорони вод являє собою систему правових норм, що регулюють суспільні відносини в сфері використання, відтворення й охорони водних ресурсів.

Право власності на водні об’єкти і право водокористування
Водне законодавство України встановлює, що усі води (водні об'єкти) є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування. Народ України здійснює право власності на води (водні об'

Правові заходи охорони вод
Водне законодавство України встановлює такі напрямки в галузі охорони водних об'єктів: 1) створення водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, смуг відводу, берегових смуг водних шляхів

Управління водокористуванням та охороною вод
Державне управління в галузі використання й охорони вод і відтворення водних ресурсів здійснюється по басейновому принципу на основі державних, міждержавних і регіональних програм використання й ох

Поняття правового режиму використання й охорони лісів. Склад лісового фонду України. Групи лісів
В Україні система правових відношень в галузі використання, відтворення, охорони лісів і дикого рослинного світу поза лісами традиційно регулюється різноманітним законодавством: лісовим законодавст

Правові заходи охорони лісів
У відповідності зі ст. 85 ЛК України ліси України підлягають охороні і захисту, що передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на їх зберігання від знищення, пошкодження, ослаблення й іншо

Управління лісокористуванням та охороною лісів
Державне управління в галузі охорони, захисту, використання і відтворення лісів здійснюють: Кабінет Міністрів України, Уряд Автономної Республіки Крим, Спеціально уповноважений центральний орган ви

Поняття правового режиму використання та охорони тваринного світу Завдання законодавства України про тваринний світ
Правовий режим використання й охорони тваринного світу являє собою систему правових норм, що регулюють суспільні відносини в галузі раціонального використання, відтворення й охорони об'єктів тварин

Правові заходи охорони тваринного світу
У відповідності зі ст. 36 Закону України «Про тваринний світ» охорона тваринного світу включає систему правових, організаційних, економічних, матеріально-технічних, освітніх та інших заходів, спрям

Управління у галузі використання тваринного світу та у сфері його охорони
Відповідно до законодавства України про тваринний світ державне управління в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу здійснюють: Кабінет Міністрів України, Уряд Республіки Крим,

Управління у галузі використання тваринного світу та у сфері його охорони
Відповідно до законодавства України про тваринний світ державне управління в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу здійснюють: Кабінет Міністрів України, Уряд Республіки Крим,

Правові заходи охорони атмосферного повітря
У відповідності зі ст. 1 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» охорона атмосферного повітря являє собою систему заходів, пов'язаних із зберіганням, поліпшенням і відтворенням стана атмо

Поняття і склад природно-заповідного фонду України
Природно-заповідний фонд України складають ділянки суші і водного простору, природні комплекси й об'єкти, що мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну й іншу цінність і виділе

Поняття і склад природно-заповідного фонду України
Природно-заповідний фонд України складають ділянки суші і водного простору, природні комплекси й об'єкти, що мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну й іншу цінність і виділе

Правові заходи охорони територій природно-заповідного фонду
У відповідності зі ст. 6 Закону України «Про природно-заповідний фонд» території й об'єкти, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, господарську, а також історико-культурну цінність, підл

Правові заходи охорони територій природно-заповідного фонду
У відповідності зі ст. 6 Закону України «Про природно-заповідний фонд» території й об'єкти, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, господарську, а також історико-культурну цінність, підл

Відповідальність за порушення законодавства про природно-заповідний фонд
У відповідності зі ст. 64 Закону України «Про природно-заповідний фонд» порушення законодавства України про природно-заповідний фонд спричиняє за собою застосування до винних осіб мір дисциплінарно

ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ
З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ЕКОЛОГІЧНЕ ПРАВО»   Мета семінарських занять: практичне засвоєння студентами теоретичного курсу; формування ціл

Предмет, метод та джерела екологічного права
(1 год.) 1. Поняття, предмет і метод екологічного права. 2. Джерела екологічного права. 3. Принципи екологічного права. Його зв’язок з іншими галузями права.

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Екологічне право України. / За ред. Ю.С. Шемш

Основні екологічні права та обов’язки громадян
(1 год.) 1. Поняття і види екологічних прав громадян. Співвідношення екологічних прав та екологічних інтересів. 2. Обов’язки громадян в сфері екології та їх загальна хар

Літературні джерела
1. Декларація про державний суверенітет України // Відомості ВР України. – 1990. – № 31. – Ст. 429. 2. Конституція України // Відомості ВР України. – 1996. – № 30. – Ст. 141. 3. П

Літературні джерела
1. Конституція України // Відомості ВР України. – 1996. – № 30. – Ст. 141. 2. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України.

Літературні джерела
1. Конституція України // Відомості ВР України. – 1996. – № 30. – Ст. 141. 2. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України.

Правові засоби охорони довкілля та забезпечення
екологічної безпеки (1 год.) 1. Поняття і види екологічної безпеки. 2. Співвідношення понять “охорона навколишнього природного середовища” та “за

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Про використання ядерної енергії та радіаційн

Правове регулювання управління природокористуванням та охороною навколишнього середовища
(1 год.) 1. Поняття та види управління в області природокористування й охорони навколишнього середовища. 2. Класифікація органів, що здійснюють управління природокористу

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Про екологічну експертизу: Закон України: при

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Про основні напрямки державної політики Украї

Відповідальність за порушення екологічного
законодавства (1 год.) 1. Поняття та види юридичної відповідальності за порушення екологічного законодавства. 2. Поняття та класифікація екологіч

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Кодекс України про адміністративні правопоруш

Правовий режим використання та охорони земель
(2 год.) 1. Поняття та особливості правового режиму використання та охорони земель, склад земельного фонду. 2. Право власності на землю в Україні. 3.

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Земельний Кодекс України: прийнятий 21.10.200

Правовий режим використання та охорони надр
(1 год.) 1. Поняття правового режиму використання, відтворення та охорони надр. 2. Право власності на надра в Україні. 3. Правове регулювання відносин

Літературні джерела
1. Кодекс України про надра: прийняти 26.07.1994 // Відомості ВР України. – 1994. – № 36. – Ст. 340. 2. Гірничий закон України, від 06.10.1999, № 1127-14 // www.rada.gov.ua 3. Про

Правовий режим використання та охорони вод
(2 год.)   1. Поняття правового режиму використання, відтворення та охорони вод, склад водного фонду України. 2. Право власності на водні об’єкти.

Літературні джерела
1. Водний кодекс України від 06.06.1995 № 213/95-ВР // Відомості ВР України. – 1995. – № 24. – Ст. 189. 2. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1

Правовий режим використання та охорони лісів
(1 год.) 1. Поняття правового режиму використання, відтворення та охорони лісів, склад лісного фонду України, групи лісів. 2. Право власності на лісні ресурси.

Літературні джерела
1. Лісовий кодекс України // Відомості ВР України. – 1994. – № 17. – Ст. 99. 2. Про рослинний світ: Закон України № 591 – 14 прийнятий 09.04.1999. 3. Про охорону навколишньог

Літературні джерела
1. Про тваринний світ: Закон України № 2894-ІІІ прийнятий 13.12.2001 // Голос України № 9 (2760) від 16.01.2002 р. 2. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийня

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. – Ст. 546. 2. Про природно-заповідний фонд України: Закон У

Літературні джерела
1. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України: прийнятий 25.06.1991 // Відомості ВР України. – 1991. – № 41. - Ст. 546. 2. Про охорону атмосферного повітря: Закон Украї

Алгоритм вирішення ситуативних завдань
- уважно прочитати умову задачі; - визначити сутність адміністративно-правових відносин та зазначити основні позиції, викладені в задачі; - визначити наявність або відсутність пра

ЗАСОБИ ДІАГНОСТИКИ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Тестові завдання для модульного контролю за заліковий модуль №1 Виберіть правильний варіант відповіді 1. Навколишнє природне середовищ

Право спеціального природокористування – це
А. для задоволення життєво-необхідних потреб безплатно, без закріплення цих ресурсів за окремими особами і надання відповідних дозволів, за винятком обмежень, встановлених законодавством України;

Органи спеціального державного управління в галузі екології – це
А. це уповноважені нормативно-правовими актами державні органи виконавчої влади, на які покладені, поряд із загальними, повноваження в галузі соціально-культурного розвитку, у тому числі функції що

Спеціальне водокористування – це
А. водокористування, яке здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об’єктів без засто

Лісова ділянка – це
А. ділянка лісового фонду України з визначеними межами, виділена відповідно до ЛК для ведення лісового господарства та використання лісових ресурсів без вилучення її у землекористувача або власника

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги