рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

МИТНЕ ПРАВО

МИТНЕ ПРАВО - раздел Право, Міністерство Внутрішніх Справ України ...

Міністерство ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НаціональнА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Кафедра ЗАГАЛЬНО-ПРАВОВИХ ДИСЦИПЛІН

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКС

НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

“МИТНЕ ПРАВО”

для напряму підготовки «Правознавство» (6.030401)

 

Автори:

Сергєєв І.С., професор кафедри, доцент,к.ю.н.;

Грянка Г.В., професор кафедри, доцент, к.ю.н.;

Булик І.Л, викладач кафедри.

 

 

Затверджено на засіданні кафедри 29.08.2013 , протокол № 1

КИЇВ – 2013


ЗМІСТ

 

Витяг з освітньо-кваліфікаційної характеристики

Витяг з освітньо-професійної програми

Анотація навчальної дисципліни

Пояснювальна записка до навчальної дисципліни

Навчальна програма

Тематичний план дисципліни

Робоча програма навчальної дисципліни

Плани-конспекти лекційних занять

Плани-конспекти семінарських занять

Плани практичних занять

Завдання для самостійної підготовки

Індивідуальні навчально-дослідні завдання

Методичні вказівки (рекомендації) для викладачів і студентів

Навчально-методичні матеріали для поточного, проміжного контролю та перелікпитань підсумкового контролю

Навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення

Рекомендована література

Методичні, наочні, мультимедійні, стимульні та опірні матеріали для лекцій і семінарів

 


Витяг з освітньо-кваліфікаційної характеристики

Виробничі функції, типові задачі діяльності та уміння, якими повинен володіти випускник вищого навчального закладу освітньо-кваліфікаційного рівня…   Зміствиробничоїфункції Назва типовоїзадачі…  

ВИТЯГ З ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ ПРОГРАМИ

Анотація навчальної дисципліни “Митне право“ зі структурно-логічною схемою

 

1. Мета дисципліни “Митне право“:

- допомоги студентам поглибити свої знання з найбільш важливих теоретичних положень курсу, краще засвоїти якісні зміни та оновлення, що відбуваються на сучасному етапі;

- привити студентам комплекс практичних знань та навичок, необхідних для формування в них високої професійної майстерності;

- глибше вивчити останні зміни та доповнення, внесені в чинне законодавство, виробити у студентів вміння вірно застосовувати його норми до конкретних правових ситуацій при виконанні службових обов’язків.

Основною метою самостійної роботи студентів є більш глибоке всебічне самостійне оволодіння матеріалом з тієї чи іншої теми, розвиток в них навиків роботи з книгою, в т.ч. з основною та додатковою літературою, а також нормативними актами, вміння узагальнювати практичні результати, готувати довідки, доповіді, реферати та інше. В більшості випадків студентам під час цієї роботи доцільно безпосередньо готуватись до наступних семінарських та практичних занять.

2. Предметдисципліни “Митне право“ становлять теоретичні знання та студентів, які вони повинні опанувати відповідно до існуючих навчальних планів та вміти застосовувати їх для вирішення конкретних практичних завдань.

3. Змістові модулі:

Змістовий модуль №1. Основи митної діяльності.

Змістовий модуль №2. Відповідальність за порушення митних правил.

4. Форма підсумкового контролю – залік.

 


СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНА СХЕМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

"МИТНЕ ПРАВО"

           
     
 
 
 

 


       
   
 
 

 

 

Пояснювальна записка до навчальної дисципліни "Митне право"

 

Актуальність, місце та значення навчальної дисципліни у підготовці фахівців за конкретним напрямом підготовки та освітньо-кваліфікаційним рівнем.Митне право є комплексною галуззю права. Воно передбачає вивчення складного комплексу теоретичних положень і широкого діапазону суспільних відносин, що складаються при переміщенні товарів та транспортних засобів через митний кордон України. Митне законодавство порівняно з законодавством інших галузей права є найбільш молодим та нестабільним. Це вимагає від студентів підвищеної уваги до тих змін та поновлень, що відбуваються в змісті та структурі чинного законодавства, поглиблення їх творчої активності та самостійності при засвоєнні основних розділів курсу.

Курс митного права України базується, перш за все, на положеннях Декларації про державний суверенітет України, Конституції України, законодавчих актах Верховної Ради, указах Президента України, декретах та постановах Уряду країни, на відповідних положеннях інших нормативних актів, а також на теоретичних положеннях суміжних юридичних дисциплін.

Навчальним планом для студентів стаціонарного навчання з курсу митного права України передбачено читання лекцій, проведення семінарських та практичних занять, які є необхідною складовою частиною навчального процесу. Крім звичайних форм проведення цих занять (обговорення окремих теоретичних питань, конкретних правових ситуацій, вирішення задач та ін.) передбачено більш широке застосування при цьому засобів електронно-обчислювальної техніки та проведення програмованого контролю. Підсумком вивчення митного права є залік з цього предмету.

Навчальна дисципліна«Митне право» викладається студентам вищого юридичного навчального закладу за галуззю знань «Право» (0304) за спеціальностями «Правознавство» (8.03040101), «Правоохоронна діяльність» (8.03040201), «Управління в сфері правопорядку» (8.18010002).

Міждисциплінарні зв’язки та цілі навчання. Митне право є комплексною галуззю права і органічно пов’язане з іншими суміжними юридичними науками, зокрема такими, як: “Теорія держави і права”, “Конституційне право України”, “Адміністративне право”, “Адміністративна відповідальність”, “Фінансове право”, “Цивільне право”, “Трудове право”, “Кримінальне право” та іншими галузями українського права.

Складовими мети вивчення цієї навчальної дисципліни є:

- освітня (навчальна) – здобуття студентами знань на лекціях, семінарських та практичних заняттях, а також в процесі самостійної роботи з нормативними джерелами та літературою із запропонованого навчального курсу; надання допомоги студентам у набутті ними глибоких знань щодо організаційно-правових заходів по удосконаленню діяльності митних органів, їх структури, функцій, кадрового забезпечення, забезпечення реалізації прав і свобод громадян, надання адміністративних послуг.

- виховна – формування ціннісних орієнтирів студентів від­повідно до ідеалів гуманізму, демократії, соціальної справедливості, по­ваги до особистості; виховання активної громадянської позиції; сприяння усвідомленню ролі та значення юридичної діяльності в розбудові та зміцненні української дер­жави; формування в студентів високого рівня правової свідомості та правової культури, професійних та особистісних якостей.

Вивчення дисципліни спрямовується на формування у студентів знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ України (Наказ МВС України №301 від 24 березня 2006 р.) та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення такого рівня підготовки студента, при якому він повинен:

Знати:

1. місце митного права в системі права України, його зв’язок з іншими галузями, зокрема з конституційним, адміністративним та цивільним;

2. повноваження органів державної митної служби.

3. види митних санкцій, що застосовуються за митні правопорушення;

4. види митних санкцій, що накладають органи митної служби.

Вміти:

1. аналізувати стадії митного процесу;

2. орієнтуватися у митній системі України;

3. складати правові документи про правила ввозу, вивозу і зберігання вантажів на території України.

Структура навчальної дисципліни, термін її вивчення та форми проведення занять.«Митне право» як навчальна дисципліна складається з двох частин, які поділені на два змістових модулі.

У першій частині розкриваються історія виникнення митної справи на території України, поняття митної справи та її структура, поняття митної політики та її вили, принципи митного регулювання, поняття митного кордону та митної території. Поняття та структура митного права, його співвідношення з іншими галузями, предмет і методи митного права, структура митних органів, завдання Міністерства доходів і зборів, види митниць та спеціалізованих митних установ,поняття митного оформлення, декларування, його види та порядок здійснення.

У другій частині розглядаються поняття порушення митних правил, суб’єкти порушення митних правил. Види порушень митних правил. Види стягнень за порушення митних правил. Адміністративне затримання. Процесуальні дії у справі про порушення митних правил. Оскарження постанов у справах про порушення митних правил. Строки оскарження постанов у справах про порушення митних правил. Виконання постанов митних органів про накладення стягнення за порушення митних правил

Дисципліна вивчається протягом одного семестру.

Формування знань, вмінь та навичок забезпечується поєднанням лекційних, практичних і семінарських занять з виконанням індивідуальних завдань та завдань для самостійної підготовки.

Поради із планування й організації часу, необхідного для її вивчення.

Змістовий модуль №1.Основи митної діяльності Тема 1. Митне право як комплексна галузь права. Митна справа в Україні. Тема 2. Митний контроль.

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

 

МИТНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

 

Програма

навчальної дисципліни підготовки фахівців

освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» галузі знань

«Право» (0304)за напрямами підготовки «Правознавство» (6.030401),

 

 

 

Київ - 20131. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Курс митного права України базується на положеннях Декларації про державний суверенітет України, Конституції України, законодавчих актах Верховної… Навчальним планом для студентів стаціонарного навчання з курсу митного права… Основною метою самостійної роботи студентів є більш глибоке всебічне самостійне оволодіння матеріалом з тієї чи іншої…

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

Мета навчальної дисципліни «Митне право України» ‑ сформувати у студентів фундаментальні знання про поняття митної справи та митної політики, систему митних органів, види тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, форми митного контролю, порядок декларування та переміщення через митний кордон товарів та транспортних засобів, відповідальність за порушення митних правил.

Основні завдання навчальної дисципліни:

- допомогти студентам поглибити свої знання з найбільш важливих теоретичних положень курсу, краще засвоїти якісні зміни та оновлення, що відбуваються на сучасному етапі;

- прищепити студентам комплекс практичних знань і навичок, необхідних для формування в них високої професійної майстерності;

- глибше вивчити останні зміни та доповнення, внесені в чинне митне законодавство, виробити у студентів вміння правильно застосовувати його норми до конкретних правових ситуацій.

Основні професійні компетенції

у науково-дослідній діяльності: · готовність застосовувати сучасні методи дослідження; · здатність поставити завдання та організувати наукові дослідження з визначення та розв’язання проблем у сфері митної…

РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ

  4. Структура залікових кредитів з курсу “Митне право”

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН

ДЕННА ФОРМА НАВЧАННЯ Назви змістових модулів і тем Кількість годин денна форма Заочна форма …   4. ЗМІСТ ДИСЦИПЛІНИ “МИТНЕ ПРАВО УКРАЇНИ”

Змістовий модуль І. Основи митної діяльності

Тема 1. Митне право як комплексна галузь права. Митна справа в Україні.

Поняття митної справи. Мета митної справи. Структура митної справи. Історія започаткування та становлення митної справи в Україні. Фіскальні завдання держави. Поняття митної політики. Фрітрейдерство. Протекціонізм. Автаркія. Принципи митного регулювання. Особливості регулювання міжнародного обігу товарів. Міжнародне співробітництво України в митній сфері. Митна справа як засіб забезпечення безпеки держави. Міжнародна організація торгівлі і її завдання. Поняття митного права. Предмет митного права. Метод митного права. Принципи митного права. Система митного права. Реалізація норм митного права. Джерела митного права. Митно–правові відносини. Система митного права України. Місце митного права в правовій системі України. Співвідношення митного права з іншими галузями права. Конституція України як основне джерело митного права. Структура й основні положення Митного кодексу України.

 

Тема 2. Митний контроль.

Митний контроль та його місце в системі контролю. Види митного контролю. Форми митного контролю. Функції митного контролю. Зони митного контролю. Процедура митного контролю. Товари, які обов’язково підлягають митному контролю. Митний контроль у регіональній митній лабораторії. Права і обов’язки суб’єктів митного контролю. Особливі режими митного контролю. Характеристика форм митного контролю. Особливі процедури митного контролю. Митний контроль товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності. Особистий огляд. Митний контроль на транспорті. Митний контроль на залізничному транспорті. Митний контроль на авіаційному транспорті. Митний контроль на автомобільному транспорті. Митний контроль на водному транспорті.

 

Тема 3. Митні процедури. Митне тарифне та нетарифне регулювання.

Поняття митних процедур. Поняття та основи класифікації тарифних засобів регулювання. Єдиний митний тариф та його структура. ТН ЗЕД. Гармонізована система. Види мит. Загальні мита. Спеціальні мита. Визначення країни походження. Визначення митної вартості. Митно–тарифна рада. Митні збори. Механізм митно–тарифного регулювання. Поняття та основи класифікації нетарифних засобів регулювання. Кількісні обмеження. Добровільне обмеження експорту. Ембарго. Індикативні ціни. Особливості митних процедур. Митні режими. Особливості адміністративних процедур. Технічні бар’єри. Антидемпінгові, антисубсидиційні та спеціальні заходи.

 

Тема 4. Митне оформлення, декларування і переміщення через митний кордон товарів та інших предметів.

Поняття митного оформлення. Здійснення митного оформлення. Етапи митного оформлення. Митне декларування та порядок його здійснення. Форми митного декларування. Порядок митного декларування. Види митних декларацій. Вантажна митна декларація. Вимоги до вантажної митної декларації. Права і обов’язки декларанта та брокера. Підприємницька діяльність з надання митних послуг.

 

Тема 5. Митні режими їх правова природа та загальні правила застосування.

Поняття митного режиму. Вибір та зміна митного режиму. Митний статус товарів, що поміщуються у митний режим. Імпорт. Реімпорт. Експорт. Реекспорт. Транзит. Тимчасове ввезення. Тимчасове вивезення. Митний склад. Вільна митна зона. Безмитна торгівля. Переробка на митній території України. Переробка за межами митної території України. Знищення або руйнування. Відмова на користь держави.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ II.ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ МИТНИХ ПРАВИЛ.

Тема 6. Відповідальність за порушення митних правил та порядок їх застосування.

Поняття порушення митних правил. Суб’єкти порушення митних правил. Види порушень митних правил. Види стягнень за порушення митних правил. Основні і додаткові види стягнень. Забезпечення законності у разі застосування стягнень до порушників митних правил. Строки накладення стягнень у справах про порушення митних правил. Контрабанда. Запобігання контрабанді. Відповідальність за контрабанду.

 

Тема 7. Провадження у справах про порушення митних правил.

Поняття провадження у справі про порушення митних правил. Правове забезпечення провадження у справах про порушення митних правил. Приводи і підстави для порушення справи про порушення митних правил. Посадові особи митних органів, які здійснюють провадження у справі про порушення митних правил. Мова, якою здійснюється провадження у справі про порушення митних правил. Посадові особи, уповноважені складати протоколи про порушення митних правил. Протокол про порушення митних правил. Докази порушення митних правил. Особи, які беруть участь у провадженні у справах про порушення митних правил. Права осіб, які притягуються до відповідальності за порушення митних правил. Обставини, що виключають можливість провадження у справі. Адміністративне затримання. Виконання постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

 

 

САМОСТІЙНА ТА ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА СТУДЕНТІВ

 

Вимоги до організації самостійної роботи студентів та структура навчальних завдань визначаються робочими навчальними програмами дисципліни.

Основними завданнями самостійної роботи студентів є підготовка і виконання поточних навчальних практичних завдань, а також самостійне вивчення окремих розділів дисципліни під керівництвом викладача.

 

6. ОЦІНКА ЯКОСТІ ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «МИТНЕ ПРАВО УКРАЇНИ»

Оцінка якості засвоєння навчальної дисципліни «Митне право України» включає поточний контроль успішності та складання підсумкового заліку.

Для атестації студентів на відповідність їхніх знань з митного права вимогам, викладеним в цій навчальній програмі, в робочих навчальних програмах дисципліни «Митне право України» та у відповідних освітньо-професійних програмах за спеціальностями (спеціалізаціями) створені фонди засобів педагогічної діагностики, які включають типові завдання, тести тощо. Вони повинні забезпечувати об’єктивну оцінку знань, умінь та рівнів набутих компетенцій з дисципліни.

 

 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ 1. Митний кодекс України № 4495 від 13 березня 2013 року // Відомості… 2. Про Митний тариф України: Закон України від 5 квітня 2001 року № 2371 // Офіційний вісник України. – 2001. – № 18.…

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Перший проректор з

навчально-методичної

та наукової роботи

генерал-майор міліції

В.В. Чернєй

« » 2013 року

 

РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

3.17 “Митне право”

за напрямом підготовки «Правознавство» (6.030401)

 

 

Київ – 2013 рік


Робоча програма «Митне право»для студентів за напрямом підготовки 6.030402 «Правознавство». „29” серпня 2013 року - 17 с.

 

 

Розробник:

 

І.С.Сергєєв – професор кафедри загально-правових дисциплін,доцент, кандидат юридичних наук.

Г.В.Грянка - професор кафедри загально-правових дисциплін, доцент, кандидат юридичних наук.

І.Л.Булик - виладач кафедри загально-правових дисциплін.

 

Робоча програма затверджена на засіданні кафедри загально-правових дисциплін, протокол від. “29”серпня 2013року № 1

 

Завідувач кафедризагально-правових дисциплін

доцент, кандидат юридичних наук Н.І.Мозоль

 

“29” серпня 2013 року

 

Схвалено методичною радою НАВС

Протокол від «____»__________ 2013 року № ____   “___” ____ 20__ року Голова _______________ Чернєй В.В.

Мета та завдання навчальної дисципліни

Мета навчальної дисципліни «Митне право» ‑ сформувати у студентів фундаментальні знання про поняття митної справи та митної політики, систему митних органів, види тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, форми митного контролю, порядок декларування та переміщення через митний кордон товарів та транспортних засобів, відповідальність за порушення митних правил.

Основні завдання навчальної дисципліни:

- допомогти студентам поглибити свої знання з найбільш важливих теоретичних положень курсу, краще засвоїти якісні зміни та оновлення, що відбуваються на сучасному етапі;

- прищепити студентам комплекс практичних знань і навичок, необхідних для формування в них високої професійної майстерності;

- глибше вивчити останні зміни та доповнення, внесені в чинне митне законодавство, виробити у студентів вміння правильно застосовувати його норми до конкретних правових ситуацій.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен:

Знати:

- сутність митної політики;

- основні цілі, завдання, функції та принципи митної справи;

- функції, компетенцію та повноваження митних органів;

- порядок переміщення через митний кордон товарів та транспортних засобів;

- основні правові акти з митної справи.

Вміти:

- правильно застосовувати правові норми до конкретних ситуацій при виконанні службових обов’язків;

- дискутувати, аргументовано обстоювати свої думки та переконання, правильно оцінювати, вибирати та аналізувати інформацію з різних джерел, робити правильні та обґрунтовані висновки;

- використовувати знання про статус, функції, компетенцію та повноваження митних органів в Україні;

 

3. Програма навчальної дисципліни “Митне право”

Змістовий модуль I. Основи митної діяльності

Тема 1. Митне право як комплексна галузь права. Митна справа в Україні.

Поняття митної справи. Мета митної справи. Структура митної справи. Історія започаткування та становлення митної справи в Україні. Фіскальні завдання держави. Поняття митної політики. Фрітрейдерство. Протекціонізм. Автаркія. Принципи митного регулювання. Особливості регулювання міжнародного обігу товарів. Міжнародне співробітництво України в митній сфері. Митна справа як засіб забезпечення безпеки держави. Міжнародна організація торгівлі і її завдання. Поняття митного права. Предмет митного права. Метод митного права. Принципи митного права. Система митного права. Реалізація норм митного права. Джерела митного права. Митно–правові відносини. Система митного права України. Місце митного права в правовій системі України. Співвідношення митного права з іншими галузями права. Конституція України як основне джерело митного права. Структура й основні положення Митного кодексу України.

 

Тема 2. Митний контроль.

Митний контроль та його місце в системі контролю. Види митного контролю. Форми митного контролю. Функції митного контролю. Зони митного контролю. Процедура митного контролю. Товари, які обов’язково підлягають митному контролю. Митний контроль у регіональній митній лабораторії. Права і обов’язки суб’єктів митного контролю. Особливі режими митного контролю. Характеристика форм митного контролю. Особливі процедури митного контролю. Митний контроль товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності. Особистий огляд. Митний контроль на транспорті. Митний контроль на залізничному транспорті. Митний контроль на авіаційному транспорті. Митний контроль на автомобільному транспорті. Митний контроль на водному транспорті.

 

Тема 3. Митні процедури. Митне тарифне та нетарифне регулювання.

Поняття митних процедур. Поняття та основи класифікації тарифних засобів регулювання. Єдиний митний тариф та його структура. ТН ЗЕД. Гармонізована система. Види мит. Загальні мита. Спеціальні мита. Визначення країни походження. Визначення митної вартості. Митно–тарифна рада. Митні збори. Механізм митно–тарифного регулювання. Поняття та основи класифікації нетарифних засобів регулювання. Кількісні обмеження. Добровільне обмеження експорту. Ембарго. Індикативні ціни. Особливості митних процедур. Митні режими. Особливості адміністративних процедур. Технічні бар’єри. Антидемпінгові, антисубсидиційні та спеціальні заходи.

 

Тема 4. Митне оформлення, декларування і переміщення через митний кордон товарів та інших предметів.

Поняття митного оформлення. Здійснення митного оформлення. Етапи митного оформлення. Митне декларування та порядок його здійснення. Форми митного декларування. Порядок митного декларування. Види митних декларацій. Вантажна митна декларація. Вимоги до вантажної митної декларації. Права і обов’язки декларанта та брокера. Підприємницька діяльність з надання митних послуг.

 

Тема 5. Митні режими їх правова природа та загальні правила застосування.

Поняття митного режиму. Вибір та зміна митного режиму. Митний статус товарів, що поміщуються у митний режим. Імпорт. Реімпорт. Експорт. Реекспорт. Транзит. Тимчасове ввезення. Тимчасове вивезення. Митний склад. Вільна митна зона. Безмитна торгівля. Переробка на митній території України. Переробка за межами митної території України. Знищення або руйнування. Відмова на користь держави.

Змістовий модуль II.Відповідальність за порушення митних правил.

Тема 6. Відповідальність за порушення митних правил та порядок їх застосування.

Поняття порушення митних правил. Суб’єкти порушення митних правил. Види порушень митних правил. Види стягнень за порушення митних правил. Основні і додаткові види стягнень. Забезпечення законності у разі застосування стягнень до порушників митних правил. Строки накладення стягнень у справах про порушення митних правил. Контрабанда. Запобігання контрабанді. Відповідальність за контрабанду.

 

Тема 7. Провадження у справах про порушення митних правил.

Поняття провадження у справі про порушення митних правил. Правове забезпечення провадження у справах про порушення митних правил. Приводи і підстави для порушення справи про порушення митних правил. Посадові особи митних органів, які здійснюють провадження у справі про порушення митних правил. Мова, якою здійснюється провадження у справі про порушення митних правил. Посадові особи, уповноважені складати протоколи про порушення митних правил. Протокол про порушення митних правил. Докази порушення митних правил. Особи, які беруть участь у провадженні у справах про порушення митних правил. Права осіб, які притягуються до відповідальності за порушення митних правил. Обставини, що виключають можливість провадження у справі. Адміністративне затримання. Виконання постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.


Структура навчальної дисципліни

Назви змістових модулів і тем Кількість годин
денна форма Заочна форма
усього у тому числі усього у тому числі
л с п інд с.р. л п лаб інд с.р.
-            
Модуль 1
Змістовий модуль 1. Основи митної діяльності
Тема 1.Митне право як комплексна галузь права. Митна справа в Україні                
Тема 2.Митний контроль                
Тема 3.Митні процедури. Митне тарифне та нетарифне регулювання              
Тема 4.Митне оформлення, декларування і переміщення через митний кордон товарів та транспортних засобів   -          
Тема 5. Митні режими їх правова природа та загальні правила застосування              
Змістовий модуль 2.Відповідальність за порушення митних правил
Тема 6.Відповідальність за порушення митних правил та порядок їх застосування.                  
Тема 7.Провадження у справах про порушення митних правил.              
Усього годин              

 

Теми семінарських занять

Теми практичних занять

№ з/п Назва теми Кількість годин
Митні процедури. Митне тарифне та нетарифне регулювання
Митне оформлення, декларування і переміщення через митний кордон товарів та транспортних засобів
Митні режими їх правова природа та загальні правила застосування
Провадження у справах про порушення митних правил
  Разом

 


Самостійна робота

Індивідуальні завдання

№ з/п Назва теми Кількість годин

 


 

Методи навчання

1. Розповідь-пояснення, бесіда, лекція.

2. Ілюстрація

3. Практичні

4. Індуктивні і дедуктивні

5. Репродуктивні і проблемно-пошукові та ін.

Методи контролю

1. Поточний (тести) та підсумковий (залік).

Розподіл балів, які отримують студенти

Поточне тестування та самостійна робота Сума
Змістовий модуль №1 Змістовий модуль № 2
Т1. Т2. Т.3. Т4. Т5. Т6. Т7.  
10 20

Типи оцінювання: поточний контроль (тестування); оцінка за навчально-дослідне завдання (реферат, доповідь); підсумковий контроль (залік).

 

Шкала оцінювання: національна та ECTS

Методичне забезпечення

1. Опорні конспекти лекцій;

2. Навчально-методичний комплекс;

3. Нормативно-правові акти України;

4. Ілюстративні матеріали.


Рекомендована література

Базова

Нормативно-правові акти

1. Митний кодекс України № 4495 від 13 березня 2013 року // Відомості Верховної Ради України. – 2012. – № 44–48. – Ст. 552.

2. Про Митний тариф України: Закон України від 5 квітня 2001 року № 2371 // Офіційний вісник України. – 2001. – № 18. – Т. 1. – С. 24. – Ст. 781 від 18.05.2001.

3. Про Дисциплінарний статут митної служби України: Закон України від 06.09.2005 № 2805 // Голос України від 29.09.2005 – № 183.

4. Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції: Закон від 17.07.1997 № 468/97–ВР // Офіційний вісник України. – 1997. – № 41. – С. 24 від 24.10.1997.

5. Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну: Закон від 22.12.1998 № 332–XІV // Офіційний вісник України. – 1999. – № 7. – С. 27 від 05.03.1999.

6. Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту: Закон від 22.12.1998 № 330–XІV // Офіційний вісник України. – 1999. – № 7. – С. 28 від 05.03.1999.

7. Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту: Закон від 22.12.1998 № 331–XІV // Офіційний вісник України. – 1999. – № 7. – С. 67 від 05.03.1999.

8. Про зовнішньоекономічну діяльність : Закон України від 16 квітня 1991 р. № 959-ХІІ // Відомості Верховної Ради. — 1991. — № 29. — Ст. 377.

9. Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади. Указ Президента України від 24.12.2012 № 726 // Урядовий кур'єр. 25.12.2012. № 238.

10. Про Положення про Державну митну службу України. Указ Президента України від 12.05.2011 № 582 // Офіційний вісник України. – 2011. – № 37. – Ст. 1514.

11. Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади. Указ Президента України від 9 грудня 2010 р. № 1085 // Офіційний вісник України. – 2010. – № 94. – Ст. 3334.

12. Про Державну митну службу України: Указ Президента України від 29.11.1996 № 1145 // Урядовий кур’єр. – 1996. – 5 груд.

13. Про символіку Державної митної служби України: Указ Президента України від 27 червня 2003 р. № 554 // Офіційний вісник України. – 2003 р. – № 27. – С. 11. – Ст. 1315 від 18.07.2003.

14. Про затвердження Порядку проведення митними органами невиїзних документальних перевірок. Постанова Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 р. № 71 // Офіційний вісник України. – 2011. – № 9. – Ст. 415.

15. Класифікатор митних органів, їх структурних підрозділів, митних організацій, спеціалізованих навчальних закладів та науково-дослідної установи митної служби України. Затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 № 1011 // Офіційний вісник України. – 2012. - № 60. – Ст. 2457

16. Про затвердження Примірної структури регіональної митниці, митниці та Вимог до штатної структури регіональної митниці, митниці. Наказ Державної митної служби України від 05.12.11 № 1025

17. Положення Про Київську регіональну митницю. Затверджено Наказом Державної митної служби України від 07.12.2004 р. № 875 (у редакції наказу Державної митної служби України 11.10.2012 № 533).

18. Про затвердження Положень про митні пости Київської регіональної митниці, Положень про відділи митного оформлення митного поста "Спеціалізований" Київської регіональної митниці, Положень про сектори митного оформлення митного поста "Енергетичний" Київської регіональної митниці та розподіл території і компетенції, в межах яких здійснюють функції підрозділи митного оформлення Київської регіональної митниці та втрату чинності наказів Київської регіональної митниці. Наказ Київської регіональної митниці від 06.11.2012 № 1100.

19. Про затвердження Примірної структури регіональної митниці, митниці та Вимог до штатної структури регіональної митниці, митниці. Наказ Державної митної служби України від 05.12.11 № 1025.

20. Про затвердження переліку платних адміністративних послуг, які надаються Державною митною службою. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2011 р. № 913-р // Офіційний вісник України. – 2011. - № 75. – Ст. 2813

21. Про затвердження Положення про спеціальні звання працівників і навчальних закладів митної служби: Постанова Кабінету Міністрів України від 16 червня 2003 р. № 900 // Офіційний вісник України. – 2003. – № 25. – С. 174. – Ст. 1190 від 04.07.2003.

22. Про затвердження зразків форменого одягу посадових осіб митної служби України, їх опису, норм забезпечення і термінів експлуатації: Постанова Кабінету Міністрів України від 26.12.2002 № 1988 // Офіційний вісник України. – 2003. – № 1. – С. 36. – Ст. 13 від 17.01.2003.

23. Про затвердження Правил носіння форменого одягу посадовими особами митної служби України, курсантами митних закладів освіти: Наказ Державної митної служби України від 10.09.2003 № 602.

24. Про затвердження Порядку здійснення компенсації шкоди, заподіяної працівникам митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій під час виконання або пов’язаної з виконанням ними службових обов’язків: Постанова Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 678.

25. Про затвердження Інструкції про порядок організації та проведення службового розслідування і службової перевірки в митній службі України. Наказ Державної митної служби України від 13 серпня 2010 р. № 918 // Офіційний вісник України. – 2011. – № 12. – Ст. 532.

26. Про затвердження Положення про Департамент боротьби з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції. Наказ Державної митної служби України від 07 квітня 2011 р. № 289.

27. Про затвердження Порядку розгляду звернень та особистого прийому громадян у Державній митній службі України, інших митних органах, спеціалізованих митних установах і організаціях. Наказ Державної митної служби України від 14 вересня 2009 р. № 855 // Офіційний вісник України. – 2009. – № 79. – Ст. 270.

 

Допоміжна

29. Давиденко Л.М. Забезпечення прав і свобод громадян при здійсненні митних процедур (організаційно-правові аспекти): автореф. дис... канд. юрид.… 30. Зименко А.В. Провадження у справах про порушення митних правил.… 31. Калюта А.Б. Адміністративно-юрисдикційна діяльність митних органів України: автореф. дис... канд. юрид. наук:…

Інформаційні ресурси

 

1. Електронні матеріали;

2. Навчальні фільми;

3. http://www.rada.kiev.ua/ - Верховна Рада України

4. http://www.guds.gov.ua – Національне агентство з питань державної служби

5. http://www.naiau.kiev.ua – Національна академія внутрішніх справ

6. http://www.kmu.gov.ua – Кабінет Міністрів України

7. http://www.nau.kiev.ua – Нормативні акти України

 


Плани-конспекти лекційних занять

 

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Навчально-науковий інститут права та психології

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

Мозоль Н.І.

 

29.08.2013 року

ПЛАН-КОНСПЕКТ ПРОВЕДЕННЯ

ЛЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ

З дисципліни: Митне право. Категорія студентів:студенти 3-го курсу. Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів щодо поняття, ознак, принципів та змісту митної справи, сутності…

ТЕКСТ ЛЕКЦІЇ

1. Історія започаткування митної справи.

2. Митна політика. Принципи митного регулювання.

 

3. Поняття, мета, зміст митної справи.

4. Особливості регулювання міжнародного обігу товарів.

Укладач:Сергєєв І.С., професор кафедри, доцент,к.ю.н.


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Навчально-науковий інститут права та психології

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

Мозоль Н.І.

 

29.08.2013 року

ПЛАН-КОНСПЕКТ ПРОВЕДЕННЯ

ЛЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ

З дисципліни: Митне право. Категорія студентів:студенти 3-го курсу. Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів щодо поняття та видів правопорушень, що посягають на громадський…

ТЕКСТ ЛЕКЦІЇ

1. Поняття та організація митного контролю.

2. Види митного контролю

3. Форми митного контролю

4. Зони митного контролю

 

 

Укладач:

Професор кафедри, доцент, к.ю.н. Сергєєв І.С.


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Навчально-науковий інститут права та психології

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

Мозоль Н.І.

 

29.08.2013 року

ПЛАН-КОНСПЕКТ ПРОВЕДЕННЯ

ЛЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ

З дисципліни: Митне право. Категорія студентів:студенти 3-го курсу. Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів щодо понятьмитних процедур, способів та засобів переміщення товарів та…

ТЕКСТ ЛЕКЦІЇ

1. Митно-тарифне регулювання зовнішньоекономічної діяльності

2. Мито і митні збори

3. Структура та види митних тарифів

4. Нетарифні інструменти митного регулювання зовнішньоекономічної діяльності та їх класифікація

 

 

Укладач:

Професор кафедри, доцент, к.ю.н. Сергєєв І.С.


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Навчально-науковий інститут права та психології

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

Мозоль Н.І.

29.08.2013 року

ПЛАН-КОНСПЕКТ ПРОВЕДЕННЯ

ЛЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ

Категорія студентів:студенти 3-го курсу. Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів щодо поняття та правил митного… Виховна мета: сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню…

ТЕКСТ ЛЕКЦІЇ

1. Мета, місце, умови та час здійснення митного оформлення.

2. Декларування товарів і транспортних засобів.
Вантажна митна декларація

3. Підприємницька діяльність з надання послуг по декларуванню товарів.

 

Укладач:

Професор кафедри, доцент, к.ю.н. Сергєєв І.С.


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Навчально-науковий інститут права та психології

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

Мозоль Н.І.

 

29.08.2013 року

ПЛАН-КОНСПЕКТ ПРОВЕДЕННЯ

ЛЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ

З дисципліни: Митне право. Категорія студентів:студенти 3-го курсу. Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів щодо поняття, видів та загальних положень застосування митних режимів…

ТЕКСТ ЛЕКЦІЇ

1. Загальні положення митного режиму.

2. Зміст митного режиму.

3. Пільги за митним режимом.

4. Характеристика митних режимів.

Укладач:

Професор кафедри, доцент, к.ю.н. Сергєєв І.С.


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Навчально-науковий інститут права та психології

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

Мозоль Н.І.

29.08.2013 року

 

ПЛАН-КОНСПЕКТ ПРОВЕДЕННЯ

ЛЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ

Категорія студентів:студенти 3-го курсу. Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів щодо поняття та видів… Виховна мета: сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню…

ТЕКСТ ЛЕКЦІЇ

1. Поняття та види відповідальності в митному праві. Адміністративна відповідальність за порушення митних правил

2. Види та загальна характеристика складів порушень митних правил

3. Поняття, види та порядок накладення адміністративних стягнень за порушення митних правил

 

 

Укладач:

Професор кафедри, доцент,к.ю.н. Сергєєв І.С.

 


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Навчально-науковий інститут права та психології

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

Мозоль Н.І.

29.08.2013 року

ПЛАН-КОНСПЕКТ ПРОВЕДЕННЯ

ЛЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ

Категорія студентів:студенти 3-го курсу. Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів щодо поняття провадження у… Виховна мета: сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню…

ТЕКСТ ЛЕКЦІЇ

4. Поняття адміністративного провадження в справах про порушення митних правил.

5. Підстави порушення адміністративної справи про митні правопорушення.

6. Спрощені форми адміністративних стягнення при порушені митних правил.

4. Виконання приписів митних органів та порядок оскарження їх дій.

 

Укладач:

Професор кафедри, доцент, к.ю.н. Сергєєв І.С.

 


ПЛАНИ

Проведення семінарських занять

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

Кафедра загально-правових дисциплін

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

загально-правових дисциплін

Мозоль Н.І.

29.08.2013 року

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ

СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ

Тема 1. Митна справа в Україні. Митне право як комплексна галузь права

Семінарське заняття – 2 години

З дисципліни: Митне право. Категорія студентів:студенти 3-го курсу. Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів щодо поняття, ознак, принципів та змісту митної справи, сутності…

Вступна частина

Перед початком занять викладачем проводиться перевірка наявності студентів, їх готовність до занять.

Вступне слово викладача.

Мета семінару: засвоєння курсантами поняття митного права, як галузі права. Та визначення місця галузі в правовій системі держави. Ключові питання семінару: митна справа, митна політика, фрітрейдерство,… У вступному слові викладач повинен орієнтувати студентів на повне та всебічне розкриття обговорюваних положень.

Викладач кафедри Булик І.Л.


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

загально-правових дисциплін

 

Мозоль Н.І.

29.08.2013 року

 

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ

СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ

Тема 2. Митний контроль

Семінарське заняття – 2 години

З дисципліни: Митне право. Категорія студентів:студенти 3-го курсу. Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів щодо поняття, видів та форм митного контролю, а також зон митного…

Теми рефератів

1. Товари, які обов’язково підлягають митному контролю.

2. Особливості митного контролю на транспорті.

3. Гармонізована система опису і кодування товарів.

4. Митний контроль за переміщенням об’єктів інтелектуальної власності.

5. Взаємодія митних органів України з митними органами іноземних держав.

Перелік ключових термінів та понять до теми

Розгляд питань теми семінару 1. Поняття митного контролю та його місце в системі контролю. Час - до 15 хв.

Викладач кафедри Булик І.Л.


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

загально-правових дисциплін

 

Мозоль Н.І.

29.08.2013 року

 

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ

СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ

Тема 3. Митні процедури. Митне тарифне та нетарифне регулювання

Семінарське заняття – 2 години

З дисципліни: Митне право. Категорія студентів:студенти 3-го курсу. Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів щодо поняття митних процедур, засобів та способів переміщення товарів…

Вступна частина

Перед початком занять викладачем проводиться перевірка наявності студентів , їх готовність до занять.

Вступне слово викладача.

Мета семінару: засвоєння студентами поняття митних процедур, митного тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Перелік ключових термінів та понять до теми: митний режим, митний тариф,… У вступному слові викладач повинен орієнтувати студентів на повне та всебічне розкриття обговорюваних положень.

Викладач кафедри Булик І.Л.


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

загально-правових дисциплін

Мозоль Н.І.

29.08.2013 року

 

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ

СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ

Тема 4. Митне оформлення, декларування і переміщення через митний кордон товарів та транспортних засобів

Семінарське заняття – 2 години

Категорія студентів:студенти 3-го курсу. Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів щодо понять та змісту митного… Виховна мета: сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню…

Теми рефератів

1. Декларування товарів і транспортних засобів.

2. Види митних декларацій.

3. Порядок митного декларування.

4. Вантажна митна декларація.

5. Організація митного оформлення товарів і транспортних засобові, які переміщуються через кордон України.

 

Перелік ключових термінів та понять до теми

Розгляд питань теми семінару 1. Поняття митного оформлення, місце та час його здійснення. Етапи митного… Час - до 15 хв.

Викладач кафедри Булик І.Л.


 

ЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

загально-правових дисциплін

Мозоль Н.І.

29.08.2013 року

 

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ

СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ

Тема 5. Митні режими їх правова природа та загальні правила застосуванняСемінарське заняття – 2 години

З дисципліни: Митне право. Категорія студентів:студенти 3-го курсу. Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів, щодо поняття загальних положень митного режиму, видів і значення…

Теми рефератів

1. Митні режими та умови їх застосування.

 

Перелік ключових термінів та понять до теми

Розгляд питань теми семінару 1. Поняття, сутність, види і значення митних режимів. Час - до 15 хв.

Викладач кафедри Булик І.Л.


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

загально-правових дисциплін

Мозоль Н.І.

“29.08.2013 року

 

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ

СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ

Тема 6. Відповідальність за порушення митних правил та порядок її застосування.

Семінарське заняття – 2 години

Категорія студентів:студенти 3-го курсу. Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів, щодо поняття та видів… Виховна мета: сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню…

Вступна частина

Перед початком занять викладачем проводиться перевірка наявності студентів, їх готовність до занять.

Вступне слово викладача.

Мета семінару: засвоєння студентами відповідальності за порушення митних правил . Перелік ключових термінів та понять до теми: порушення митних правил,… У вступному слові викладач повинен орієнтувати студентів на повне та всебічне розкриття обговорюваних положень.

Викладач кафедри Булик І.Л.

 


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

загально-правових дисциплін

Мозоль Н.І.

“29.08.2013 року

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ

СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ

Тема 7. Провадження у справах про порушення митних правил.

Семінарське заняття – 2 години

Категорія студентів:студенти 3-го курсу. Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів, щодо поняття та видів… Виховна мета: сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню…

Вступна частина

Перед початком занять викладачем проводиться перевірка наявності студентів, їх готовність до занять.

Вступне слово викладача.

Мета семінару: засвоєння студентами відповідальності за порушення митних правил . Перелік ключових термінів та понять до теми: порушення митних правил,… У вступному слові викладач повинен орієнтувати студентів на повне та всебічне розкриття обговорюваних положень.

Викладач кафедри Булик І.Л.

 


Плани практичних занять

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

загально-правових дисциплін

Мозоль Н.І.

29.08.2013 року

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ

ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

Тема 3. Митні процедури. Митне тарифне та нетарифне регулювання

Практичне заняття – 2 години

Вступна частина

Перед початком занять викладачем проводиться перевірка наявності студентів (студентів, ), їх готовність до занять.

Вступне слово викладача.

Мета: засвоєння курсантами митно-тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Перелік ключових термінів та понять до теми: ГАТТ/СОТ, митний тариф, адвалерне… У вступному слові викладач повинен орієнтувати студентів на повне та всебічне вирішення задач.

Викладач кафедри Булик І.Л.

 

 


 

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

загально-правових дисциплін

Мозоль Н.І.

29.08.2013 року

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ

ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

Тема 4. Митне оформлення, декларування і переміщення через митний кордон товарів та транспортних засобів

Практичне заняття – 2 години

Вступна частина

Перед початком занять викладачем проводиться перевірка наявності студентів, їх готовність до занять.

Вступне слово викладача.

Мета: засвоєння курсантами митно-тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Перелік ключових термінів та понять до теми: ГАТТ/СОТ, митний тариф, адвалерне… У вступному слові викладач повинен орієнтувати студентів на повне та всебічне вирішення задач.

Викладач кафедри Булик І.Л.

 


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

загально-правових дисциплін

Мозоль Н.І.

29.08.2013 року

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ

ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

Тема 5. Митні режими їх правова природа та загальні правила застосування

Практичне заняття – 2 години

Вступна частина

Перед початком занять викладачем проводиться перевірка наявності студентів, їх готовність до занять.

Вступне слово викладача.

Мета: засвоєння студентами поняття митного режиму, його правову природу та загальні правила застосування. Перелік ключових термінів та понять до теми: Митний режим, імпорт, експорт,…  

Викладач кафедри Булик І.Л.

 


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА ПСИХОЛОГІЇ

Кафедра загально-правових дисциплін

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри

загально-правових дисциплін

Мозоль Н.І.

29.08. 2013 року

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ

ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

Тема 7. Провадження у справах про порушення митних правил

Практичне заняття – 2 години

Вступна частина

Перед початком занять викладачем проводиться перевірка наявності студентів, їх готовність до занять.

Вступне слово викладача.

Мета: засвоєння студентами поняття провадження у справах про порушення митних правил. Перелік ключових термінів та понять до теми: порушення митних правил,… У вступному слові викладач повинен орієнтувати студентів на повне та всебічне вирішення задач.

Викладач кафедри Булик І.Л.

 


Завдання для самостійної підготовки

 

1. Порядок опублікування митно-правових актів, подання їх текстів. Роль інформування в митній справі.

2. Сутність виконавчої діяльності митних органів.

3. Значення примусу як методу діяльності митних органів.

4. Порядок проходження атестації посадовими особами митних органів.

5. Соціальний захист працівників митних органів.

6. Основні принципи переміщення товарів, транспортних засобів та інших предметів.

7. Специфіка переміщення через митний кордон України гуманітарної допомоги.

8. Переміщення через митний кордон України культурних та історичних цінностей.

9. Переміщення через митний кордон України товарів, що містять об’єкти інтелектуальної власності.

10. Сутність та значення митного огляду.

11. Пільгові процедури митного контролю.

12. Сутність умовного випуску товарів.

13. Оформлення ВМД у різних митних режимах.

14. Значення та функції Митно-тарифної ради.

15. Порушення митних правил як підстава адміністративної відповідальності.

16. Поняття юридичного складу порушення митних правил.

17. Провадження у справах про порушення митних правил.

18. Поняття міжнародного митного права та його вплив на розвиток митного права України.

19. Правові засади міжнародного митного співробітництва України.

20. Сутність термінів «митне шахрайство» та «контрабанда».

21. Значення співробітництва митної служби з міжнародними організаціями.


Індивідуальні навчально-дослідні завдання

а) правила, встановлені Митним кодексом України; б) норми, що регулюють порядок притягнення до адміністративної… в) статті Митного кодексу України;

Товари (предмети), що ввозяться (пересилаються) як гуманітарна допомога, підлягають ... декларуванню митним органам України

а) позачерговому спрощеному;

б) першочерговому безкоштовному спрощеному;

в) терміновому без справляння єдиного збору в пункті пропуску;

г) у стислі терміни й за спрощеною процедурою.

13. Згідно з Порядком проведення державної експертизи культурних цінностей та розмірів плати за її проведення тарифи за проведення державної експертизи культурних цінностей варіюють ся залежно від того, якою є експертиза:

а) одноособова або комісійна;

б) тривала або термінова;

в) проста або складна;

г) із залученням науково-дослідної установи або без такого залучення.

14. Поняття митного режиму в МК формулюється через категорію:

а) норма, мета, порядок переміщення, обсяг процедур;

б) система, цілі, митні процедури;

в) митні закони, ввезення (вивезення), митне декларування;

г) сукупність норм, що регулюють митні правововідносини.

15. Митний режим, не передбачений МК, може встановлюватися шляхом:

а) доповнення відповідного переліку митних режимів;

б) закріплення його в митному законодавстві;

в) внесення змін до МК;

г) унесення змін до відповідної постанови Кабінету Міністрів, наказ Держмитслужби.

16. Митний режим магазину безмитної торгівлі може застосовуватися до товарів, що знаходяться та реалізуються у пунктах пропуску на митному кордоні:

а) відкритих для міжнародного сполучення, в інших зонах митного контролю;

б) автомобільного та морського (річкового) сполучення;

в) міждержавних та міжнародних;

г) відповідним чином обладнаних для зберігання та реалізації товарів.

17. Строк зберігання товарів у режимі митного складу:

а) не може перевищувати трьох років, а підакцизних товарів і товарів, що вивозяться, — трьох місяців;

б) митним законодавством не обмежено, крім випадків зберігання товарів, що швидко псуються;

в) не може бути більшим від одного року і це правило не поширюється на товари з необмеженим строком зберігання;

г) обмежено шістьма місяцями з дати поміщення цих товарів у зазначений митний режим.

18. Митний брокер здійснює брокерську діяльність відповідно до норм Митного кодексу та:

а) договору доручення на митне декларування;

б) адміністративного договору;

в) вимог митного законодавства;

г) ліцензійних умов.

19. Провадження в справах про порушення митних правил здійснюється на підставі законодавства, що діє:

а) на момент вчинення адміністративно-процесуальних дій у справі;

б) під час розгляду справи;

в) на момент виявлення порушення митних правил;

г) під час складання протоколу про порушення митних правил.

20. Міжнародне митне право є складовою частиною системи:

а) адміністративного права України;

б) митного права України;

в) міжнародного адміністративного права;

г) міжнародного публічного права;

д) міжнародного приватного права.

21. Знайдіть неправильну відповідь. Розвиток міжнародного співробітництва в галузі митної справи в Україні можуть здійснювати:

а) спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи;

б) спеціалізовані митні установи і організації;

в) регіональні митниці;

г) митниці;

д)митні органи України.

22. Якщо міжнародним договором України, укладеним в установленому законом порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Митним кодексом України, то застосовуються правила:

а) нормативних актів України з питань митної справи;

б) Митного кодексу держави з якою укладено договір;

в) Митного кодексу України;

г) міжнародного договору;

д) Статуту Ради Митного Співробітництва.

З якого року розпочала свою діяльність Рада Митного Співробітництва?

а) 1995;

б) 1953;

в) 1994;

г)1947;
Д) 1992.

Коли Україна стала повноправним членом Ради Митного Співробітництва?

а) 1995;

б) 1953;

в) 1994;

г) 1947;

д) 1992.

25. Знайдіть неправильну відповідь. Українає учасницею наступних міжнародних митних договорів:

а) Конвенції про створення Ради Митного Співробітництва 1950 року;

б) Міжнародної конвенції про взаємну адміністративну допомогу у відверненні, розслідуванні та припиненні порушень митного законодавства 1977 року;

в) Конвенції про тимчасове ввезення 1990 року;

г) Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в сфері митних відносин 2003 року;

д) Міжнародної конвенції про узгодження умов проведення контролю вантажів на кордонах 1982 року.

 


Методичні вказівки для викладачів і студентів

Формами самостійної роботи студента зі спецкурсу «Митне право» є:

• ознайомлення з навчальною програмою і робочим тематичним планом (робочою навчальною програмою);

• конспектування (аудіозапис) та опрацювання лекційного матеріалу;

• підготовка до групових занять, що включає :

− підбір необхідних джерел інформації (літератури, Інтернет-видань, нормативно-правової бази);

− конспектування навчально-методичної та наукової літератури;

− опрацювання законів та нормативних актів;

− самоконтроль опрацьованих питань і тем навчальної програми;

• підготовка (написання) письмових робіт – реферату, задачі, що включає :

− підбір необхідних джерел інформації (літератури, Інтернет-видань, нормативно-правової бази) та їх опрацювання;

− написання та редагування тексту роботи;

− належне оформлення письмової роботи.

Ознайомлення з навчальною програмою і робочим тематичним планомзі спецкурсу «Митне право» має на меті попереднє (фактично на початку її викладання), максимально повне усвідомлення студентом мети і завдання навчальної дисципліни, а також її структури і змісту.

Конспектування та опрацювання лекційного матеріалузі спецкурсу «Митне право» потребує володіння студентом певним набором інструментарію: скоропису (зрозумілі у подальшому скорочення слів, речень, фраз лектора); уміння уважно слухати, одночасно аналізуючи зміст лекційного матеріалу та записуючи лише основні думки, визначення і коментарі до них, чому в значній мірі допомагає попередня підготовка до прослуховування лекції.

Підготовка до групових занять і написання письмових робітзі зі спецкурсу «Митне право» передбачає оптимальний вибір необхідних джерел інформації, роботу з обраними джерелами інформації у бібліотеках і в домашніх умовах. При цьому, слід мати на увазі, що запропонований викладачем список рекомендованих джерел інформації не є вичерпним і обов’язковим, а лише орієнтовним для студента. Студент має сам визначитися з тими джерелами, що є доступними для нього, корисними і цікавими для опрацювання у відповідності з темами і питаннями, що включені до планів лекцій і групових занять.

Письмова роботастудента заочної форми навчання складається з двох частин: перша – реферат, друга – розв’язок практичних задач або тестових завдань Теми рефератів та варіанти завдань наведені окремо.

Реферат є самостійним викладенням опрацьованого студентом матеріалу, спрямованим на повне розкриття пропущеної теми круглого столу. Реферат передбачає наявність плану, цитування та/або посилання на опрацьовані джерела інформації (літературу і нормативно-правові акти), а також, при необхідності та бажанні автора, наявність додатків у вигляді таблиць, витягів з текстів законів та нормативно-правових актів тощо. Обсяг реферату має становити 10-15 сторінок тексту, без врахування плану, списку використаних джерел інформації та можливих додатків до нього.

Задача – це аналіз та юридична кваліфікація запропонованої правової ситуації.

Текст виконаної письмової роботинабирається на комп’ютері, українською мовою без орфографічних, стилістичних, мовних і технічних помилок. Технічні вимоги до оформлення письмової роботи: папір – А 4 (210 х 297 мм); сторінка книжна; поля: верхнє – 2,0 см, ліве – 2,5 см, нижнє – 2,0 см, праве – 1,0 см; шрифт – Times New Roman, розмір 14; відстань між рядками – 1,5. Усі сторінки, включаючи титульну, виконаної контрольної роботи повинні бути пронумеровані, надійно скріплені (зшиті) та вчасно (у встановлені строки) здані до деканату факультету.

Загальні положення

1.1. Самостійна робота студентів зі спецкурсу «Митне право» є основним засобом засвоєння навчального матеріалу. Вона здійснюється з метою: відпрацювання та засвоєння навчального матеріалу, визначеного тематичним планом для самостійних занять зі спецкурсу «Митне право»; закріплення та поглиблення знань, умінь та навичок; виконання індивідуальних завдань з навчальних дисциплін (курсові роботи [проекти], розрахунково-графічні роботи, реферати тощо), наукових і атестаційних робіт; підготовки до майбутніх занять та контрольних заходів; формування у студентів культури розумової праці, самостійності та ініціативи у пошуку та набутті знань.

1.2. Навчальний час, відведений на самостійну роботу студента, регламентується робочим навчальним планом і повинен складати не менше ніж 1/3 і не більше 2/3 загального обсягу навчального часу, відведеного на вивчення окремої навчальної дисципліни.

Враховуючи, що тижневе навчальне навантаження студента складає 54 години, щотижнева самостійна робота повинна складати не менше, ніж 18 (27) годин.

1.3. Зміст самостійної роботи студента над спецкурсом «Митне право» визначається робочою програмою навчальної дисципліни, методичними матеріалами. завданнями та вказівками викладача.

1.4. Самостійна робота студента зі спецкурсу «Митне право» забезпечується інформаційно-методичними засобами (підручники, навчально-методичні посібники, конспекти лекцій, комплекти індивідуальних семестрових завдань, комп'ютерні навчальні комплекси, методичні рекомендації з організації самостійної роботи та виконання окремих завдань, які повинні мати також і електронні версії) та матеріально-технічними засобами, передбаченими робочою програмою навчальної дисципліни. Крім того, для самостійної роботи студента рекомендуються відповідна наукова та професійна монографічна і періодична література.

Методичні матеріали для самостійної роботи студентів повинні передбачати можливість проведення самоконтролю.

1.5. Самостійна робота студента з вивчення навчального матеріалу зі спецкурсу «Митне право» може проходити в бібліотеці університету, навчальних кабінетах, комп'ютерних класах, лабораторіях тощо.

1.6. Для забезпечення належних умов самостійної роботи студентів на складному лабораторному обладнанні, у комп'ютерних класах, інших навчальних об'єктах підвищеної складності ця робота може здійснюватися за попередньо складеним графіком під керівництвом викладачів кафедри з наданням необхідної консультації або допомоги.

1.7. Відповідальність за створення умов для проведення самостійної роботи студентів покладається на завідувачів кафедрами університету. Облік самостійної роботи студентів ведуть викладачі у журналі обліку навчальних занять (розділ обліку самостійної роботи).

1.8. Відповідальність за якість самостійної роботи безпосередньо несе студент.

1.9. Виконання індивідуальних завдань з дисципліни (реферати, розрахункові, графічні, розрахунково – графічні роботи, домашні роботи, курсові, дипломні роботи [проекти]) є невід'ємною складовою самостійної роботи студента.

Роль і місце самостійної роботи в навчальному процесі

2.1. Однією з генеральних складових Болонського процесу є розробка педагогічних технологій, методик та прийомів, які підвищують ефективність студентів в самостійному вивченні програмного матеріалу. Це передбачає різні форми роботи, а саме: вивчення програмного матеріалу через класичні форми – бібліотеки, навчально–методичні класи, Інтернет; виконання різної форми самостійних індивідуальних робіт – реферати, розрахункові, графічні роботи, курсові та дипломні роботи й проекти; практичну роботу в лабораторіях, на об’єктах навчальної та виробничої практик.

Враховуючи, що обсяг самостійної роботи може складати 30 – 70 % від загального навчального навантаження, розробка концептуальних засад методики її проведення та організаційних елементів реалізації на різних освітньо-кваліфікаційних рівнях («бакалавр», «спеціаліст», «магістр») і формах навчання (денна, заочна), є актуальною, своєчасною та необхідною, як на територіальному рівні, так і у вигляді конкретних методичних розробок.

2.2. На сучасному етапі реформування системи освіти в Україні одне з найважливіших місць займає питання про гуманізацію навчально-виховного процесу. Одним з аспектів гуманізації юридичної освіти є планування та організація самостійної роботи студентів. Саме самостійна робота дає можливість студенту використати право на свободу вибору (що вивчати?, як?, коли?, де?, яким чином себе контролювати?). Правильна організація та планування самостійної роботи дозволяє стимулювати не репродуктивну діяльність, а пошукову, творчу. Під самостійністю слід розуміти не тільки вміння робити самостійні висновки і застосовувати одержані знання в практичній діяльності, але й можливості організувати свою діяльність без сторонньої допомоги.

Види самостійної роботи

3.1. В закладах освіти самостійну роботу називають «проектною діяльністю», всі її види «персональними проектами». Самостійне завдання як "персональний проект" ілюструє розвиток наступних кваліфікаційних вимог:

вміння виявляти проблеми та інтереси соціуму;

вміння ставити адекватну мету, визначати спадковість завдань;

властивість знаходити оптимальні рішення, ефективні засоби й методи для досягнення мети;

вміння знаходити необхідну інформацію з використанням сучасних технологій, класифікувати й систематизувати її;

вміння планувати діяльність, уявляючи весь навчальний процес загалом від початку до кінця;

вміння представляти результати своєї діяльності як в документальному, так і усному вигляді для процедури публічного захисту (презентації);

вміння володіти навичками ділового результативного співробітництва.

3.2. Виділено такі види самостійної роботи:

1. Робота з підручником, навчальним посібником, дидактичними матеріалам, цифровою інформацією

2. Розв'язування задач

3. Виконання вправ

4. Написання рефератів

5. Самостійні спостереження

6. Лабораторні роботи

7. Дослідницька діяльність

8. Конструювання

9. Моделювання

10. Виконання трудових завдань

11. Виконання:

-описових робіт;

-домашніх завдань;

-розрахункових робіт;

-графічних робіт;

-практичних робіт;

-комп'ютерних графічних робіт;

-контрольних робіт;

-розрахунково-графічних робіт;

-курсових робіт ,

-курсових проектів;

-дипломних робіт (проектів)

-магістерських робіт.

3.3. Індивідуальні завдання сприяють більш поглибленому вивченню студентом теоретичного матеріалу, закріпленню і узагальненню отриманих знань, формуванню вмінь використання знань для комплексного вирішення відповідних професійних завдань. Види, термін виконання, виконання і захисту індивідуальних завдань зі спецкурсу «Банківське право» визначаються його робочою програмою та розкладом занять. Індивідуальні завдання виконуються студентами самостійно із забезпеченням необхідних консультацій з боку викладача. Наявність позитивних оцінок, отриманих студентом за виконання індивідуальних завдань, є необхідною умовою допущення до семестрового контролю з даної дисципліни.

3.4. Розрахунково-графічні роботи (домашні завдання), реферати - це види індивідуальних завдань, які передбачають вирішення конкретних практичних навчальних задач з використанням відомого, а також (або) самостійно вивченого теоретичного матеріалу. Складову частину такої роботи можуть складати програмні продукти та графічний матеріал, який виконується відповідно до чинних нормативних вимог та із застосуванням комп'ютерної графіки.

Ці види індивідуальних завдань повинні сприяти поглибленню і розширенню теоретичних знань студентів зі спецкурсу «Банківське право», розвивати навички самостійної роботи з навчальною та науковою літературою.

3.5. Реферати як форма індивідуального завдання рекомендуються для навчальних дисциплін гуманітарного та соціально-економічного циклів.

В одному семестрі кількість рефератів з різних дисциплін не може бути більше трьох. На виконання реферату з дисципліни у робочій програмі навчальної дисципліни необхідно передбачати навчальний час (не менше 10-15 годин). Практична підготовка студентів є необхідним компонентом професійної підготовки випускників Академії.

3.6. Курсова робота (проект) з навчальної дисципліни передбачає розробку сукупності документів (розрахунково-пояснювальної або пояснювальної записки, графічного, ілюстративного матеріалу. Вона вирішує конкретну задачу щодо об'єктів діяльності фахівця (прогалин, проблемних питань тощо).

3.6.1. Курсова робота виконується студентом самостійно під керівництвом викладача згідно із завданням для курсової роботи (проекту). На основі набутих з даної та суміжних дисциплін знань та умінь.

3.6.2. Тематика курсових робіт (проектів) повинна відповідати завданням навчальної дисципліни і тісно пов'язуватися з практичними потребами діяльності майбутнього фахівця.

3.6.3. Студентам надається право вибору теми курсової роботи (проекту) або пропонується висунути власну тему.

Теми курсових робіт (проектів) розглядаються на засіданні кафедри та затверджуються завідувачем кафедри.

3.6.4. Мета, завдання та порядок виконання курсових робіт (проектів), зміст та обсяг їх окремих частин, характер висхідних даних, а також інші вимоги наводяться у методичних вказівках, які розробляються кафедрами, що ведуть курсове проектування.

3.6.5. В одному семестрі може плануватися не більше двох курсових робіт (проектів). На їх виконання у робочій програмі навчальної дисципліни необхідно передбачати, як правило, від 20 до 40 годин.

3.6.6. Захист курсової роботи (проекту) проводиться перед комісією у складі 2-3 викладачів кафедри, у тому числі і керівника курсової роботи (проекту).

3.6.7. Результати захисту курсової роботи (проекту) оцінюють за чотирибальною шкалою («відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно»). При отриманні незадовільної оцінки студент за рішенням комісії виконує курсову роботу (проекту) за новою темою або доопрацьовує попередню роботу (проект).

3.6.8. Студент, який без поважної причини не подав курсову роботу (проект) у зазначений термін або не захистив її, вважається таким, що має академічну заборгованість.

3.6.9. Підсумки курсового проектування обговорюються на засіданнях кафедр. Курсові роботи (проекти) зберігаються протягом одного року.

3.7. Дипломна робота (проект) – це самостійна творча робота студента призначена для оцінки рівня науково-теоретичної та практичної підготовки фахівця.

3.7.1. Дипломна робота (проект) є теоретично-експериментальним дослідженням актуального завдання із спеціальності (спеціалізації) підготовки студента або вирішенням певного інженерного завдання з теоретичним обґрунтуванням, проведенням проектно-конструкторських розробок і експериментальних досліджень.

3.7.2. Виконана дипломна робота (проект) оформляється у вигляді пояснювальної (розрахунково-пояснювальної) записки (текстуальної частини) з додатком розрахунково-графічних матеріалів, креслень, таблиць, малюнків тощо.

3.7.3. Тематика дипломних робіт формується на кафедрах за участю посадових осіб, в інтересах яких здійснюється підготовка фахівців. Студентам надається право пропонувати свою тему дипломної роботи за умови обґрунтування доцільності її розробки.

Перелік тем дипломних робіт погоджується із замовником на підготовку фахівців і затверджується ректором Університету.

3.7.4. Завдання на виконання атестаційних робіт видаються студентам не пізніше ніж за три місяці до початку періоду їх розробки, визначеного робочим навчальним планом.

3.7.5. Наказом ректора Академії за поданням завідувачів кафедр кожному студенту призначається керівник дипломної роботи (проекту) з числа керівного складу Академії, науково-педагогічних або наукових працівників Академії.

Виконана дипломна робота (проект) з відгуком наукового керівника подається на рецензування.

3.7.6. Склад рецензентів затверджується деканом факультету і оголошується не пізніше ніж за два тижні до початку державної атестації. Рецензент не може бути співробітником цієї кафедри.

3.7.7. До захисту дипломних робіт (проектів) допускаються студенти, які одержали за виконану роботу позитивні відгуки керівників (наукових керівників), рецензії рецензентів та рішення завідувачів відповідних кафедр про допущення до захисту.

3.7.8. У разі, якщо завідувач кафедри не вважає за можливе допустити студента до захисту, це питання розглядається на засіданні кафедри за участю випускника та його керівника (наукового керівника). Негативне рішення кафедри подається для розгляду вченою радою факультету, рекомендації якої затверджуються керівником (деканом).

Організація самостійної роботи

4.1. Самостійна робота студента забезпечується системою навчально-методичних засобів, передбачених для вивчення конкретної навчальної дисципліни: підручник, навчальні та методичні посібники, конспект лекцій викладача, практикум тощо. Методичні матеріали для самостійної роботи студентів повинні передбачати можливість проведення самоконтролю з боку студента. Для самостійної роботи студенту також рекомендується відповідна наукова та фахова монографічна і періодична література.

4.2. Самостійна робота студента над засвоєнням навчального матеріалу з конкретної дисципліни може виконуватися у бібліотеці університету, навчальних кабінетах, комп'ютерних класах (лабораторіях), а також в домашніх умовах. У необхідних випадках ця робота проводиться відповідно до заздалегідь складеного графіка, що гарантує можливість індивідуального доступу студента до потрібних дидактичних засобів. Графік доводиться до відома студентів на початку поточного семестру.

4.3. При організації самостійної роботи студентів з використанням складного обладнання чи устаткування, складних систем доступу до інформації (наприклад, комп'ютерних баз даних, систем автоматизованого проектування тощо) передбачається можливість отримання необхідної консультації або допомоги з боку фахівця.

4.4. Навчальний матеріал навчальної дисципліни, передбачений робочим навчальним планом для засвоєння студентом в процесі самостійної роботи, виноситься на підсумковий контроль поряд з навчальним матеріалом, який опрацьовувався при проведенні навчальних занять.

4.5. Навчально-методичні матеріали з організації самостійної роботи студента зі спецкурсу «Митне право» повинні містити такі обов’язкові складові:

зміст дисципліни (перелік тем, лабораторних, практичних і семінарських занять та обсяг годин, відведених на їх вивчення, з них на самостійну роботу);

форми самостійної роботи, які рекомендуються;

перелік тем, питань і завдань, які студент, повинен опрацювати самостійно. В цьому переліку наводять, в першу чергу, ті теми, що передбаченні типовою програмою з дисципліни, але не включені в аудиторну роботу (див. рис. 1) і не передбаченні виконанням курсової роботи (проекту) та проходженням навчальної чи виробничої практики;

перелік тем, питань і завдань, що характеризують взаємозв'язок, між окремими процесами, що підкреслюють значимість дисциплін;

форми контролю знань по самостійній роботі;

графік опрацювання тем (питань), винесених на самостійне вивчення, та консультацій;

контрольні питання для самоперевірки, які можуть подаватись у формі тестових завдань;

список рекомендованої літератури (основна і додаткова).


Методичні рекомендації з проведення семінарів та практичних занять :

Організаційно заняття складається з доведення до студентів плану проведення семінару або практичного заняття,переліку рекомендованої літератури, тем реферативних повідомлень та ін.

Для підготовки і проведення заняття студенти використовують бібліотечний фонд, а також навчально-методичні та інші рекомендовані кафедрою джерела і матеріали.

Орієнтовний розрахунок навчального часу складається з:

-перевірки готовності студентів до занять – до 5 хв.;

- вступного слова викладача – до 5 хв.;

- обговорення питань семінару та рефератів – до 60 хв.;

- прикінцевого слова викладача, підбиття підсумків та надання рекомендацій щодо поглиблення знань з даної теми – до 5 хв.

Перевірка готовності студентів до заняття полягає у встановленні кількості відсутніх на занятті студентів та з’ясовуванні причин їх відсутності , а також встановлення того, чи всі присутні на занятті були на лекції і мають конспекти та готові до відповідей .

У вступному слові викладач визначає мету, завдання та порядок проведення заняття і надає студентам коротку установку щодо порядку висвітлення питань та структури їх відповідей .

Під час проведення заняття можуть бути застосовані такі методи перевірки знань студентів:

Опитувальний — метод перевірки знань, при якому суб’єкт перевірки ставить запитання об’єкту (в усній або письмовій формі).

Реферативний — метод перевірки знань, при якому заздалегідь визначені студенти доповідають по контрольній тематиці з наступним обговоренням.

Програмний контроль — метод перевірки знань, при якому зі студентами може проводитися тестування.

Перевірка конспектів лекцій — метод перевірки знань, який полягає у перевірці наявності лекційного матеріалу у зошитах.

Виступам студентів передує вступне слово викладача.

Після кожного виступу студенту можуть бути поставлені додаткові запитання, які не були розкриті під час його виступу. У ході виступу, а також і після нього, ставляться запитання до решти студентів, які повинні постійно слідкувати за виступами своїх колег та вчасно висловлювати власний погляд щодо дискусійних проблем.

Виступи студентів здійснюються через вільне викладання питання без використання конспектів.

Можливість використання додаткового матеріалу може бути надана, якщо це є самостійною додатковою працею щодо обробки першоджерел і допомагає детальніше розкрити зміст питань.

Викладач після кожного виступу підбиває короткий підсумок щодо виступів як основного доповідача, так і інших осіб, які брали участь у обговоренні питання. Загальне резюме робиться наприкінці заняття, де викладач має детальніше зупинитися на проблемних питаннях теми, підбити загальний підсумок заняття і оголосити оцінки, а також доручити студентам, які слабо засвоїли тему, більш ретельно опрацьовувати матеріал в індивідуальному плані, а також дати завдання на наступне заняття і рекомендувати найбільш ефективні методи підготовки до нього.

При проведенні практичних занять можуть бути застосовані такі методи перевірки знань студентів:

Опитувальний — метод перевірки знань, при якому викладач ставить
запитання студентам (в усній або письмовій формі) для з’ясування готовності до вирішення практичних завдань.

Реферативний — метод перевірки знань, при якому заздалегідь визначені студенти доповідають по контрольній тематиці з наступним обговоренням.

Програмний контроль — метод перевірки знань, при якому зі студентами може проводитися тестування.

Аналіз і вирішення правових ситуацій – метод аналізу конкретної правової ситуації і пошуку нормативного виходу з неї у межах правового поля та метод перевірки професійної придатності студента і його світоглядних переконань.

Перевірка конспектів лекцій — метод перевірки знань, який полягає у перевірці наявності конспектів лекційного матеріалу у зошитах (виконання домашніх завдань).

Мозковий штурм-один з методів навчання і,особливо, групової роботи. Найбільш ефективний на самому початку процесу вирішення проблеми або у випадку, коли процес вирішення зайшов у глухий кут. Однією з форм мозкового штурму є бліц-опитування, тобто швидке опитування для відтворення у пам’яті аудиторії раніше поставлених питань.

Робота в малих групах - використовується при необхідності вирішення проблеми , з якою складно справитися індивідуально, коли є досвід та інформаційні ресурси для взаємного обміну і є мета сформувати навички роботи студентів у команді.

Рольова гра - метод надання можливості студентам діяти наближено до реальних умов( відчути себе у конкретній ролі правника та розвинути в собі навички критичного мислення і передбачення можливої відповідальності за прорахунки), а також вчитися через досвід та відчуття.

Практичні завдання (ситуації) викладач надає студентам для вивчення і вирішення окремо.

Разом з тим,кожен студент самостійно, до початку практичного заняття, складає змістову ситуацію та готує обгрунтовану( з посиланням на нормативні документи) відповідь.

Приклад вирішення практичного завдання:

Ситуація:

Громадянин України, який перебуває на військовій службі,подав документи на виїзд за кордон на лікування,але йому в цьому відмовлено.

Завдання:

Надайте правову оцінку даної ситуації.

Вирішення ситуації:

Відповідно до ч.6 ст.5 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей» військовослужбовці мають право на виїзд з України на загальних підставах.

Самостійна робота студентів є чи не найголовнішою складовою тазапорукою успішного навчання та становлення юриста-практика.

Вимоги до організації самостійної роботи магістрів та структура навчальних завдань визначаються робочими навчальними програмами дисципліни.

Основними завданнями самостійної роботи студентів є підготовка і виконання поточних семінарських та практичних занять,розробка мультимедійних проектів, виконання індивідуальних навчально-дослідних завдань (рефератів), а також самостійне вивчення окремих тем під керівництвом викладача.

Інформаційно-методичним забезпеченням самостійної роботи студентів слугує перелік питань для самостійної підготовки, що передбачені планами семінарських занять, а також список базової та допоміжної літератури.

Загальною методичною вимогою вивчення курсу є вироблення особистісно-практичного відношення студентів до правових проблем на основі осмислення навчальної і наукової літератури. Основною рекомендацією із самостійного одержання і поглиблення знань з дисципліни може слугувати опрацювання першоджерел права-Законів України,Указів Президента України, Постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, ратифікованих Верховною Радою України міжнародно-правових актів.

Проблемно-пошукові питання до кожної з тем курсу покликані підготувати слухача до проведення ним самостійної дослідницької роботи.

З метою поглиблення вивчення дисципліни «Міграційне право» та набуття навичок і вмінь самостійного аналізу та обґрунтування висновків у процесі вивчення дисципліни, слухачі денної форми навчання готують наукові повідомлення, структурно-логічні схеми, виконують реферат, тема якого враховує специфіку дисципліни. До кожної з проблем курсу пропонуються теми для підготовки рефератів. Реферат має засвідчити, що слухач самостійно опрацював обрану проблему.

Самостійна та індивідуальна робота слухачів покликана сприяти досягненню мети, яка поставлена перед курсом. Приступаючи до самостійної роботи, слухач має усвідомити мету курсу та ті завдання, які стоять перед ним.

Завдання для самостійної та індивідуальної роботи спрямовані на закріплення навчального матеріалу. Разом з тим, виконання таких завдань потребує творчого підходу з боку студента, вміння самому ставити додаткові питання та давати на них відповіді, оцінювати результати власної роботи та порівнювати їх з іншими, застосовуючи загальнокультурні та професійні компетенції для аналізу як типових, так і нестандартних ситуацій.

 

 


Навчально-методичні матеріали для проміжного та підсумкового контролю

Питання до модуль-контролю

1. Місце митної справи в процесі реалізації митної політики держави? 2. Митне право як наука, галузь законодавства, навчальна дисципліна. 3. Митне право – це інститут, підгалузь адміністративного права чи самостійна або комплексна галузь права?

Тести з Митного права

А. в галузі державної митної справи; В. в сфері зовнішньоекономічної діяльності; С. в сфері охорони державного кордону.

Питання для підготовки до заліку

1. Поняття та зміст митної справи.

2. Започаткування та становлення митної справи в Україні.

3. Принципи митного регулювання.

4. Поняття митної політики та її види.

5. Поняття та принципи митного права.

6. Предмет і методи митного права.

7. Система та джерела митного права.

8. Митно-правові відносини.

9. Співвідношення митного права з іншими галузями права.

10. Державне регулювання діяльності митних органів.

11. Правовий статус Міністерства доходів і зборів.

12. Регіональні митниці в Україні.

13. Служба в митних органах України.

14. Міністерство доходів і зборів України та його центральний апарат.

15. Взаємодія митних органів України з митними органами іноземних держав.

16. Правовий і соціальний захист працівників митних органів.

17. Поняття і значення тарифного регулювання.

18. Мито і митні збори.

19. Види і ставки мита.

20. Порядок нарахування мита.

21. Визначення країни походження товару.

22. Митні пільги.

23. Поняття та класифікація нетарифних засобів регулювання.

24. Поняття митного тарифу.

25. Основні елементи тарифу.

26. Порядок визначення митної вартості товару.

27. Поняття митного контролю та його місце в системі контролю.

28. Види митного контролю.

29. Форми митного контролю.

30. Зони митного контролю.

31. Права і обов’язки суб’єктів митного контролю.

32. Особливі режими та процедури митного контролю.

33. Характеристика форм митного контролю.

34. Товари, які обов’язково підлягають митному контролю.

35. Митний контроль за переміщенням об’єктів інтелектуальної власності.

36. Поняття митного оформлення та його здійснення.

37. Етапи митного оформлення.

38. Митне декларування та порядок його здійснення.

39. Форми митного декларування.

40. Порядок митного декларування.

41. Підприємницька діяльність з надання митних послуг.

42. Місце та час здійснення митного оформлення.

43. Декларування товарів і транспортних засобів.

44. Види митних декларацій.

45. Поняття, сутність, види і значення митних режимів.

46. Характеристика митних режимів.

47. Вибір і зміна митного режиму.

48. Взаємовідносини митних органів з органами державної влади.

49. Взаємовідносини митних органів з іншими органами, що здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України.

50. Взаємовідносини митних органів з органами місцевого самоврядування.

51. Інформування та консультування з питань митної справи.

52. Міжнародне співробітництво з питань митної справи.

53. Поняття порушень митних правил та їх види. Контрабанда.

54. Поняття відповідальності за порушення митних правил та її види.

55. Види стягнень за порушення митних правил.

56. Порядок конфіскації товарів і транспортних засобів, які є безпосередніми знаряддями порушення митних правил.

57. Провадження в справах про порушення митних правил і його стадії.

58. Права та обов’язки митних органів при провадженні в справах про порушення митних правил.

59. Докази у провадженні в справах про порушення митних правил.

60. Суб’єкти митних правопорушень.

 

 


Навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення навчальної дисципліни

Навчально-методичне забезпечення навчальної дисципліни детально розкрите у розділі планів проведення лекцій, семінарських та практичних завдань, модульного контролю.

Матеріально-технічне забезпечення навчальної дисципліни сформульоване у планах проведення лекцій, семінарських та практичних завдань, модульного контролю та складається з:

· Засобів навчальної аудиторії:

Мультимедійні слайди, мультимедійний проектор, ноутбук, навчально-методичний комплекс із дисципліни «Митне право», навчальний посібник.

· Засобів бібліотеки

Навчальна література, матеріали мережі Інтернет, навчально-методичний комплекс із дисципліни «Митне право», навчальний посібник.

· Засобів самостійного опрацювання матеріалу

Навчально-методичний комплекс із дисципліни «Митне право», навчальний посібник, матеріали мережі Інтернет.

 


Методичні, наочні, мультимедійні, стимульні та опірні матеріали для лекцій і семінарів

 

Аудіозаписи лекцій з митного права у складі фонду академії

 

Рекомендована література

Нормативно-правові акти

1. Митний кодекс України № 4495 від 13 березня 2013 року // Відомості Верховної Ради України. – 2012. – № 44–48. – Ст. 552.

2. Про Митний тариф України: Закон України від 5 квітня 2001 року № 2371 // Офіційний вісник України. – 2001. – № 18. – Т. 1. – С. 24. – Ст. 781 від 18.05.2001.

3. Про Дисциплінарний статут митної служби України: Закон України від 06.09.2005 № 2805 // Голос України від 29.09.2005 – № 183.

4. Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції: Закон від 17.07.1997 № 468/97–ВР // Офіційний вісник України. – 1997. – № 41. – С. 24 від 24.10.1997.

5. Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну: Закон від 22.12.1998 № 332–XІV // Офіційний вісник України. – 1999. – № 7. – С. 27 від 05.03.1999.

6. Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту: Закон від 22.12.1998 № 330–XІV // Офіційний вісник України. – 1999. – № 7. – С. 28 від 05.03.1999.

7. Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту: Закон від 22.12.1998 № 331–XІV // Офіційний вісник України. – 1999. – № 7. – С. 67 від 05.03.1999.

8. Про зовнішньоекономічну діяльність : Закон України від 16 квітня 1991 р. № 959-ХІІ // Відомості Верховної Ради. — 1991. — № 29. — Ст. 377.

9. Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади. Указ Президента України від 24.12.2012 № 726 // Урядовий кур'єр. 25.12.2012. № 238.

10. Про Положення про Державну митну службу України. Указ Президента України від 12.05.2011 № 582 // Офіційний вісник України. – 2011. – № 37. – Ст. 1514.

11. Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади. Указ Президента України від 9 грудня 2010 р. № 1085 // Офіційний вісник України. – 2010. – № 94. – Ст. 3334.

12. Про Державну митну службу України: Указ Президента України від 29.11.1996 № 1145 // Урядовий кур’єр. – 1996. – 5 груд.

13. Про символіку Державної митної служби України: Указ Президента України від 27 червня 2003 р. № 554 // Офіційний вісник України. – 2003 р. – № 27. – С. 11. – Ст. 1315 від 18.07.2003.

14. Про затвердження Порядку проведення митними органами невиїзних документальних перевірок. Постанова Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 р. № 71 // Офіційний вісник України. – 2011. – № 9. – Ст. 415.

15. Класифікатор митних органів, їх структурних підрозділів, митних організацій, спеціалізованих навчальних закладів та науково-дослідної установи митної служби України. Затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 № 1011 // Офіційний вісник України. – 2012. - № 60. – Ст. 2457

16. Про затвердження Примірної структури регіональної митниці, митниці та Вимог до штатної структури регіональної митниці, митниці. Наказ Державної митної служби України від 05.12.11 № 1025

17. Положення Про Київську регіональну митницю. Затверджено Наказом Державної митної служби України від 07.12.2004 р. № 875 (у редакції наказу Державної митної служби України 11.10.2012 № 533).

18. Про затвердження Положень про митні пости Київської регіональної митниці, Положень про відділи митного оформлення митного поста "Спеціалізований" Київської регіональної митниці, Положень про сектори митного оформлення митного поста "Енергетичний" Київської регіональної митниці та розподіл території і компетенції, в межах яких здійснюють функції підрозділи митного оформлення Київської регіональної митниці та втрату чинності наказів Київської регіональної митниці. Наказ Київської регіональної митниці від 06.11.2012 № 1100.

19. Про затвердження Примірної структури регіональної митниці, митниці та Вимог до штатної структури регіональної митниці, митниці. Наказ Державної митної служби України від 05.12.11 № 1025.

20. Про затвердження переліку платних адміністративних послуг, які надаються Державною митною службою. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2011 р. № 913-р // Офіційний вісник України. – 2011. - № 75. – Ст. 2813

21. Про затвердження Положення про спеціальні звання працівників і навчальних закладів митної служби: Постанова Кабінету Міністрів України від 16 червня 2003 р. № 900 // Офіційний вісник України. – 2003. – № 25. – С. 174. – Ст. 1190 від 04.07.2003.

22. Про затвердження зразків форменого одягу посадових осіб митної служби України, їх опису, норм забезпечення і термінів експлуатації: Постанова Кабінету Міністрів України від 26.12.2002 № 1988 // Офіційний вісник України. – 2003. – № 1. – С. 36. – Ст. 13 від 17.01.2003.

23. Про затвердження Правил носіння форменого одягу посадовими особами митної служби України, курсантами митних закладів освіти: Наказ Державної митної служби України від 10.09.2003 № 602.

24. Про затвердження Порядку здійснення компенсації шкоди, заподіяної працівникам митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій під час виконання або пов’язаної з виконанням ними службових обов’язків: Постанова Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 678.

25. Про затвердження Інструкції про порядок організації та проведення службового розслідування і службової перевірки в митній службі України. Наказ Державної митної служби України від 13 серпня 2010 р. № 918 // Офіційний вісник України. – 2011. – № 12. – Ст. 532.

26. Про затвердження Положення про Департамент боротьби з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції. Наказ Державної митної служби України від 07 квітня 2011 р. № 289.

27. Про затвердження Порядку розгляду звернень та особистого прийому громадян у Державній митній службі України, інших митних органах, спеціалізованих митних установах і організаціях. Наказ Державної митної служби України від 14 вересня 2009 р. № 855 // Офіційний вісник України. – 2009. – № 79. – Ст. 270.

 

Монографії

28. Давиденко Л.М. Забезпечення прав і свобод громадян при здійсненні митних процедур (організаційно-правові аспекти): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Національний ун-т держ. податкової служби України. — Ірпінь, 2007. — 20 с.

29. Зименко А.В. Провадження у справах про порушення митних правил. Адміністративно-правове та адміністративно-процесуальне дослідження: монографія / Національна академія управління. — К. : Ін Юре, 2007. — 184 c.

30. Калюта А.Б. Адміністративно-юрисдикційна діяльність митних органів України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2007. — 18 с.

31. Карпенко Г.Л. Експертиза в митній справі: організаційно-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Одеська національна юридична академія. — О., 2007. — 17 с.

32. Константа О.В. Адміністративно-правові заходи боротьби з порушеннями митних правил: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2008. — 20 с.

33. Кочергіна О.М. Міжнародно–правове регулювання антидемпінгу на багатосторонній основі в системі ГАТТ/СОТ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 // НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. – К., 2004. – 16 с. НБУВ: РА330192.

34. Ліцоєва О.В. Митна справа в Гетьманщині в другій половині XVІІ–XVІІІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Київський національний ун–т ім. Тараса Шевченка – К., 2004. – 16 с. НБУВ: РА333900.

35. Мицак А.П. Становлення і розвиток митного законодавства на території України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 // Львівський національний ун-т т ім. Івана Франка. – Л., 2005. – 16 с. НБУВ: РА335768.

36. Настюк В.Я. Адміністративно–правові проблеми законодавчого регулювання митної справи в Україні: Автореф. дис... д–ра юрид. наук: 12.00.07 / Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. – Х., 2005. – 36 с. НБУВ: РА335930.

37. Поташнікова Г.В. Розвиток митної справи на Правобережній Україні в умовах становлення ринкової економіки (60-ті рр. ХІХ ст. - 1914 р.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича — Чернівці, 2009. — 20 с.

38. Приймаченко Д.В. Адміністративна діяльність митних органів у сфері реалізації митної політики держави: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Національна академія держ. податкової служби України. — Ірпінь, 2007. — 39 с.

39. Прядко О.В. Митні пільги і тарифні преференції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2008. — 19 с.

40. Сєрих О.В. Деліктологія порушень митних правил: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Одеська національна юридична академія. — О., 2007. — 17 с.

41. Ткачук О.І. Правовий статус посадових осіб митної служби України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 19 с.

42. Тоцька Т.С. Державне регулювання митної вартості: автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Гуманітарний ун-т “Запорізький ін-т держ. та муніципального управління“. — Запоріжжя, 2007. — 20 с.

 

Підручники та навчальні посібники

43. Аргунов В.А., Березний Є.М., Бичков В.В., Будаков А.Ю., Булана В.В. Основи митної справи в Україні: підручник / П.В. Пашко (ред.). — К. : Знання, 2008. — 652 с.

44. Багрий–Шахматов Л.В., Бойко В.Н., Попов Г.В., Лозгачев И.И. Борьба с контрабандой в истории таможенного дела. – К. : Видавець Вадим Карпенко. – 2001. – 34 с. НБУВ: Р93899.

45. Вишневецька Л.І. Митна статистика: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. — К. : Професіонал, 2008. — 352 с.

46. Войцещук А.Д., Каленський М.М., Барабаш С.І., Гоя О.В., СавчукС.С. Боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил: підручник для студ. вищих навч. закл. / А.Д. Войцещук (заг.ред.). — Хмельницький : Інтрада, 2008. — 328 c.

47. Додін Є.В. Експерт та спеціаліст у митній справі України: Навч. посіб. / Одеська національна юридична академія. – О. : Юридична література, 2004. – 72 с. НБУВ: ВА656075.

48. Ємченко І.В., Закусілов А.П. Методи і технічні засоби митного контролю: підручник для студ. вищих навч. закл. / Львівська комерційна академія. — К. : Центр учбової літ-ри, 2007. — 432 с.

49. Кельман І.І., Вільковський Є.К., Ємченко І.В., Закулісов А.П., Шийко І.І. Технічні засоби митного контролю: підручник для студ. вищ. навч. закладів / Національний транспортний ун-т ; Транспортна Академія України. — Л. : Тріада плюс, 2007. — 392 с.

50. Митне право : навч. посіб. / Ю.В. Іщенко, В.П. Чабан, В.М. Дорогих [та ін.] ; Міністерство освіти і науки України ; Київський нац. ун-т внутрішніх справ. — К. : Юрінком Інтер, 2010. — 295 с.

51. Митне право: Навчально-методичний комплекс / В.М. Дорогих, О.М. Дорогих. – К.: Національна академія внутрішніх справ України. - 2004. – 70 с.

52. Прусс В. М., Козирев В. К., Самойловська В. П., Шпак Н. Г., Кіценко Г. А., Вільшанюк М. С. Основи митної справи: навч. посіб. / Одеський національний морський ун-т. — О. : ОНМУ, 2009. — 714 с.

53. Рисіч Й.Л., Новосад Б.М., Морозов О.В. Історія митної справи та митної політики в Україні: Навч. посіб. // Державна митна служба України; Академія митної служби України. – Д., 2000. – 68 с. НБУВ: ВА597061.

54. Свод Законов Российской Империи. – СПб. Т. 6, ч. 2 : Свод Уставов казенного управления; Учреждения и Уставы таможенные (ч. 2). – 1842. – 563 с. Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)51/52–621.112.038–324.

55. Чорний В.Б. Найдавніші митні статути і зовнішньоторговельні шляхи Київської Русі: Наукове дослідження / Державна митна служба України; Академія митної служби України. – К., 2000. – 108 с. НБУВ: ВА605615.

56. Чорний В.Б. Україна і митна справа: Історичний нарис. – К. : Комп’ютерно–видавничий, інформаційний центр “КВІЦ”, 2000. – 349 с. НБУВ: ВС34775.

57. Чорний В.Б. Християнська десятина, Київська Русь, митна справа та сьогодення. – К. : КВІЦ, 2001. – 478 с. НБУВ: ВА640070.

58. Шапошников Н.Н. Таможенная политика России до и после революции // Центральное управление печати и промпропаганды (Ц.У.П.) В.С.Н.Х. – М.; Л., 1924. – 74 с. НБУВ: ВО47977.

 

 

Адреси в глобальній комп’ютерній мережі Internet

1. http://www.rada. gov.ua/ - Верховна Рада України

2. http://www.guds.gov.ua – Головне управління державної служби України

3. http://www.naiau.kiev.ua – Національна академія внутрішніх справ

4. http://www.kmu.gov.ua – Кабінет Міністрів України

5. http://www.nau.kiev.ua – Нормативні акти України

 

– Конец работы –

Используемые теги: митне, право0.056

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: МИТНЕ ПРАВО

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Основные черты афинского права. Источники, право собственности, обязательственное право, брачно-семейное право, уголовное и процессуальное право
Это подтвердили и археологические раскопки. Ремесло, достигшее в некоторых отношениях высокого развития, начинает уже отделяться от земледелия,… Каждая семья получала по жребию определенный надел, с которого кормилась и… Базилевс был военным вождем, он осуществлял суд в присутствии народа, выполнял жреческие функции.Главной обязанностью…

ЧТО ТАКОЕ ПРАВО. ПРАВООТНОШЕНИЯ. ПРАВО И ЧЕЛОВЕК. ПРАВО И ГОСУДАРСТВО. ЧЕЛОВЕК И ГОСУДАРСТВО. СЕМЬЯ. РОДИТЕЛИ. ДЕТИ
Тема ЧТО ТАКОЕ ПРАВО... Что такое... Формы источники права Система законодательства...

Курс лекций для подготовки к итоговому междисциплинарному экзамену по дисциплине Трудовое право для специальности Право и организация социального обеспечения
к итоговому междисциплинарному экзамену по дисциплине Трудовое право... для специальности Право и организация социального... Источники трудового права можно классифицировать по различным основаниям...

Право собственности на субъекты частной собственности. Римское право
Это,по их мнению, сформировало такие его черты, как строгость,жесткость правовой регламентации, рационализм и житейская мудрость.Подобные качества… Действительно, римские граждане славились своим законопо- читанием. Но элемент… К таким особенностям справедливо относят то, что римское право было приспособлено к мировому обороту, так как Рим…

Экологическое право. Курс лекций В настоящее время издано немало учебников и учебных пособий по учебной дисциплине Экологическое право
Предисловие... В настоящее время издано немало учебников и учебных пособий по учебной дисциплине Экологическое право обязательной для всех юридических высших...

Уголовное право, криминология и уголовно-исполнительное право
АВТОНОМНАЯ НЕКОМЕРЧЕСКАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ВЫСШЕГО ПРОФЕССИОНАЛЬНОГО ОБРАЗОВАНИЯ... АЛТАЙСКАЯ АКАДЕМИЯ ЭКОНОМИКИ И ПРАВА ИНСТИТУТ...

Право власностi та право повного господарського ведення: спiльне та вiдзнаки
Правове регулювання вдносин власност одним з найважливших напрямкв нормативно дяльност держави.За допомогою права держава регулю належнсть тих або… Сукупнсть даних правових норм, що регулюють вдносини власност, визначають… Володння закрплення матеральних благ за конкретними власниками ндивдами та колективами, фактичне утримання реч у сфер…

Древнерусское государство и право. Монголо-татарские государства. ФОРМИРОВАНИЕ РУССКОГО ЦЕНТРАЛИЗОВАННОГО МОСКОВСКОГО) ГОСУДАРСТВА. ГОСУДАРСТВО И ПРАВО РОССИИ В ПЕРИОД СОСЛОВНО-ПРЕДСТАВИТЕЛЬНОЙ
История отечественного государства и права есть закономерная смена типов и... Преподавание дисциплины в военных образовательных учреждениях высшего профессионального образования внутренних войск...

Предпринимательское право, дивидендная политика, лицензирование, конституционное право
При банкротстве одного из участников его ответственность по обязательствам общества распре- - 2 - деляется между остальными участниками… Законом и учредительными документами производственного кооператива может быть… Унитарное предприятие может быть основано на праве хозяйственного введения (хозяйственной самостоятельности) и на…

Международное право: понятие и предмет регулирования. Международное право – сложный комплекс юридических норм
Международное право сложный комплекс юридических норм создаваемых государствами и межгосударственными организациями пут м соглашений и... Предмет международного права международные отношения отношения выходящие... между государствами двусторонние и многосторонние отношения...

0.035
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам