ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

У навчальному процесі значне місце займають практичні заняття, які покликані сприяти закріпленню і більш поглибленому засвоєнню студентами теоретичних положень, викладених на лекціях і опрацьованих студентами під час самостійної роботи з рекомендованою літературою. Судова бухгалтерія та правова статистика – це комплексні прикладні економіко-правові дисципліни, що розглядають можливості застосування спеціальних економічних знань у юридичній практиці. Вони вивчають способи відображення негативних змін, що відбуваються в господарській діяльності підприємств, в економічній документації і розробляє прийоми і методи виявлення цих змін. У судовій бухгалтерії та правовій статистиці, розглядаються питання теорії і практики бухгалтерського обліку, контролю і судово-бухгалтерської експертизи, причому не тільки з економічної, але і з правової точки зору. Предметом судової бухгалтерії та правової статистики є негативні зміни в господарській діяльності підприємств і організацій, що викликані якими-небудь деструктивними факторами. Як деструктивні фактори можуть виступати адміністративні провини, протиправні дії, що чинені під видом бухгалтерських операцій, інші види економічних порушень.

Основними формами навчання є лекції, практичні заняття, семінари. Ці форми навчання дають можливість у повному обсязі вивчати новий матеріал, закріплювати його, та набувати практичні навички.

Видання укладено відповідно до програми з судової бухгалтерії та правової статистики для вищих юридичних навчальних закладів. Наведені цифрові дані в усіх завданнях підібрані з навчальною метою і мають умовні величини, але за значенням і змістом повністю відбивають реальну характеристику того чи іншого правового явища.

Готуючись до практичного заняття, студенту слід ознайомитися з Конституцією України, законодавчими актами, відповідними розділами навчального посібника, рекомендованою літературою, конспектом лекцій.

Студенту потрібно також підготуватися і до написання контрольної роботи, назва і план якої запропоновані у відповідних темах.

Навчальна дисципліна «Судова бухгалтерія та правова статистика» згідно з навчальним планом розрахована на 74 години (лекцій – 6, практичних занять – 6, самостійної роботи – 60 і консультацій – 2).

Дані методичні вказівки мають за мету дати студентам необхідні пояснення того, як вирішувати ті чи інші питання, які виникають в практичному застосуванні знань судової бухгалтерії та правової статистики працівниками тих чи інших юридичних органів.