Варіант №1

1. Предмет екологічного права, об’єкти і суб’єкти екологічного права. Поняття екологічного права.

2. Конституційні засади права власності на природні ресурси.

Задача № 1.

Громадянин України Смирнов, що має у власності земельну ділянку для обслуговування житлового будинку, придбав у свого сусіда житловий будинок за договором купівлі-продажу. Після реєстрації права власності на придбаний будинок Смирнов звернувся до місцевої ради з заявою про безоплатну передачу йому у власність земельної ділянки на якій розташовано будинок.

Голова міської ради відмовив Смирнову мотивуючи тим, що останній вже має у власності одну земельну ділянку.

Смирнов звернувся до суду з вимогою зобов’язати місцеву раду передати йому безоплатно у власність спірну ділянку. Свій позов він обґрунтовував ч. 3 ст. 325 ЦК України, відповідно до якої склад, кількість та вартість майна, яке може бути у власності фізичних осіб не є обмеженими.

Вирішіть справу по суті.

Які властивості земельної ділянки як об’єкта суспільних відносин характеризує приведена ситуація? Примат якого права приватного чи публічного потрібно тут застосувати і чому?

Задача №2

Мешканець районного центру К. звернувся до Районної ради з проханням передати йому у власність затоку місцевої річки, загальною площею 2,5 гектари, що розташована неподалік від його присадибної ділянки. В задоволені його прохання було відмовлено оскільки розпорядження водними об'єктами не входить до компетенції Районної ради, а К. було запропоновано звернутися до обласної ради. Чи підлягає вимога К. задоволенню? Мотивуйте свою відповідь.